Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CDA 06/2011 zawartość

Polecane posty

Tak na szybko bo dopiero zacząłem przeglądac.

1 Czy tylko ja płaciłem za ten numer 15,99 :laugh: ? Kocham empiki.

2. Kaszanka zone wiecznie żywa choć jakby nie ten sam "polot" w grach jak zwykle ale recenzje Siekiery z dawką jadu to co jest dobre :)

3 NL I jak Smuggler pampersa zmienili i szczęke w redakcji znaleźli? :wink::tongue: (gdzie można znaleźc całośc tego arcydzieła - tak jestem masochistą ale wprawiło mnie to w dobry nastrój)

4 Z kolei w AR mnie dobiłeś, znowu pokazując jak dużo człowiek traci nie mając PS 3.

PS

5. I wielka szkoda że już nie będzie można poczytać świetnych tekstów Monka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam dla odmiany pochwalę za tabelę z zapowiedziami: bardziej przejrzyste i więcej informacji na jednej stronie :wink:

p.s. To Darth Vader jest ojcem Luke'a? Damn it. Wiedziałem że Leia jest siostrą Luke'a, ale że aż tak są poplątane więzy rodzinne?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, w porządku, nie rozumiem po prostu tego zabiegu. Zawsze w CDA takie rzeczy były albo w ramce ze spoilerami albo było ostrzeżenie napisane wcześniej, dlatego się strasznie wpieniłem :P

Po prostu nie wpadlem, ze komus kto gral w jedynke (a zakladalem, ze w sequela gra sie zwykle po pierwowzorze) ta informacja bedzie przeszkadzala. Co do mnie to bylem pewien, ze ksiazka skonczy sie tak, jak sie skonczyla, bo inaczej po prostu skonczyc sie nie mogla. Ale pociesze, ze zakonczenie jest optymistyczniejsze niz myslisz, ze wiesz. Tu nie bede spoilerowal. Ale chyba sie ucieszysz...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę cię wkurzać SMG. Po prostu chciałbym więcej recenzji PC na dwie strony bo lubię/lubiłem czytać wasze recenzje bez względu na tytuł gry. Mało gram ale czytać lubię. Poza tym jeśli gier jest mało to tym bardziej chyba jest miejsce na TROCHĘ dłuższe recki. I dobrze że zaczęliście zmieniać tę fotkę Mac Abry we wstępniaku. Bo to ujęcie z karabinem zrobione parę lat temu na targach E3 już mi się serdecznie przejadło. Zresztą ze swoją łysinką on by bardziej do Hitmana pasował.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 NL I jak Smuggler pampersa zmienili i szczęke w redakcji znaleźli? :wink::tongue: (gdzie można znaleźc całośc tego arcydzieła - tak jestem masochistą ale wprawiło mnie to w dobry nastrój)

Na zyczenie moge podeslac ale ostrzegam, ze to naprawde ciezkie doswiadczenie. Co innego walnac kieliszek wodki, co innego wypic litra z gwinta.

4 Z kolei w AR mnie dobiłeś, znowu pokazując jak dużo człowiek traci nie mając PS 3.

Ja mam Xboxa akurat. Ogolnie musze powiedziec, ze obecnosc konsoli znacznie zwiekszyla ilosc godzin, jakie poswiecam na granie. Chocby w EA MMA... nie ma to jak duszenie gilotynowe albo kimura. :rolleyes:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę cię wkurzać SMG.

Nie wkurzasz mnie. Wkurzaja mnie ci, co miaucza "eeee, 7 stron to same screeny a reszta bez polotu etc.". I zeby byla jasnosc - macie prawo uznawac recenzje za napisana do d*** itd. Ale milo jak takie zarzuty poparte sa jakimis dowodami DLACZEGO cos jest do bani. Albo udowodnia, ze faktycznie recka zajmuje jedna strone CDA itd.

A i chyba nikt co CDA kupuje nie powinien byc zaskoczony, ze glowna recenzja ma otwieracz, a screenow jest wiecej jak jeden (i to wielkosci paczki zapalek) na stronie. Takie czasy, takie teksty. Jesli komus to naprawde nie pasuje, to niech nie meczy siebie i nas.

Po prostu chciałbym więcej recenzji PC na dwie strony bo lubię/lubiłem czytać wasze recenzje bez względu na tytuł gry.

Spoko. Wszystko jasne. I naprawde nie mamy nic przeciwko dlugim tekstom. Ale pierwsza zasada: NIC NA SILE. W pewnym momencie wiesz, ze "i starczy". Ze wiecej mozesz pisac, ale juz tylko ze szkoda dla recenzji, acz z zyskiem dla autora (wierszowka jest przeciez liczona od objetosci tekstu). I jak widac rezygnujemy z kasy na rzecz tego by recenzja byla wywazona. Jak widac - zalezy nam by takie byly. By czytaly sie dobrze.

Poza tym jeśli gier jest mało to tym bardziej chyba jest miejsce na TROCHĘ dłuższe recki.

To jest zle myslenie. Jesli gier bedzie duzo i dobrych to dzial Recenzje moze liczyc i 80 stron. Ale jesli akurat jest slabszy miesiac to szkoda go rozdymac na sile, zamiast dac np. wiecej dobrych zapowiedzi czy ciekawej publicystyki.

@Smuggler

Akurat ten pomysl jest stary jak swiat a w CDA tez byl z 10 lat temu stosowany...

To sorki ;] Zwracam honor. Co miesiąc moglibyście tak robić, niby nic takiego ale cieszy.

Od miesiaca tak ZNOW robimy :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie tylko ten test smartphon'ów do grania jest do niczego, gdyż np. dajecie nazwe, cene i fotke htc desire hd, które ma ekran TFT 4,3 cala, a opisujecie zwykłe dużo tańsze (i gorsze) Desire (nie HD), albo cytat: złośliwi mówią, że to Galaxy S ... tyle że z androidem, a co mam Galaxy S jak nie Android'a (może symbiana ;) ). Tak samo "co nas czeka w przyszłości": Xperią Arc bawiłem się w Erze, a Galaxy S 2, można już zamówić w komputroniku, i bawiłem się nim u kolegi. Jak dla mnie ten test jest bezsensu (więcej "wpadek wymieniać mi się ni chce (bo mam rękę w gipsie i pisze się strasznie niewygodnie). Ktoś wogóle widział te telefony na oczy? Ogólnie numer fajny, ale ten artykuł, wręcz tragedia.

Dodam jeszcze tylko, że chętnie zaktualizowałbym swoją Xperię X8 do Androida w wersji 2.2 :smile: (o takiej możliwości pisze autor testu). Z tego co ogólnie wiadomo SE nie przewiduje aktualizacji tego modelu do wersji 2.2 - aktualnie dostępna wersja aktualizacji to 2.1 update 1. Możliwość aktualizacji do wersji 2.2 istnieje w droższym i większym modelu Xperia X10.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie megatesu smartfonów.

Otóż w pozycji11, sony ericsson pisze o androidzie 2.2, wydaje mi się że ten aparat nie posiada tej aktualizacji

W watku o zawartosci numeru Hut sie juz o tym wypowiedzial.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ieho: zawsze możesz zrobić roota, i wgrać nieoficjalny soft nawet w wersi 2.3.3 Zapraszam na android.com.pl tam dowiesz się wszystkiego.

Zgadzam sie z Tobą i wiem o tych możliwościach, jednak test jest chyba przeglądem smartfonów i ich możliwości na podstawie oficjalnego wsparcia producentów. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee zawsze tak mówisz, "że jak będzie dużo dobrych gier, to będzie więcej miejsca na recenzje". Ale takie numery to naprawdę rzadkość. Ostatni z większą ilością recek był CDA 11/10 a wcześniej 11/08. Czyli naprawdę rzadkość. A w innych świątecznych to nowe strony są tylko na "Gadżet". No ale wiem, że to że w 2 i 3/11 było mało hitów i stąd więcej krótkich tekstów w dziale recenzje. Ale dobra, nie mam już więcej o to pretensji. Zresztą teraz nie kupuję w kiosku wszystkich numerów i te teksty (z powodu nowych autorów) to już nie to co kiedyś. :rolleyes:

I protestuję, że tym razem w "Sobowtórach" nie ma żadnych fajnych lasek :tongue: Bo te zapościelone Wormsy to się nie liczą :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee zawsze tak mówisz, "że jak będzie dużo dobrych gier, to będzie więcej miejsca na recenzje". Ale takie numery to naprawdę rzadkość.

Ale to juz nie jest nasza wina... Krotko mowiac dolewanie do cwiartki wodki wody zeby wygladalo, ze jest 0.7l do obalenia nie ma sensu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem AR i trochę się zdeprymowałem na te twoje odpowiedzi na list kosy. Dalej narzekasz na małą liczbę listów, ale moim zdaniem sami do tego trochę doprowadziliście. Piszesz, że staliście się Morią, która wszystkich wpuszcza. To macie co chcieliście. Starzy, wierni czytelnicy PC odeszli bo mieli dość tych nowych, konsolowych oraz nowa formuła CDA im nie odpowiada. A ci nowi czytelnicy też nic nie napiszą, bo z pada to jak? No i ten twój zachwyt nad grami konsolowymi też nieco denerwuje. Na PC można grać tylko w Tibię i Symulator Farmy? No daj spokój. A Shogun 2, Homefront, nowe Warhamery, Wiedźmin to co. Ja twoje słowa odbieram jako jeszcze jeden gwóźdź do trumny PC, do której chcą go wepchnąć konsolowcy.

No i jak dalej będziesz tak jeździć po listach LOL to na pewno będzie ich więcej. Ten list akurat był sympatycznie głupi, a nie ostro-przeklinający-oskarżający. Mogłeś IMHO spróbować w innym tonie go ośmieszać.

A ten poradnik z NL to jakby się zlewał tylko i wyłącznie z Wiedźmina i Władcy Pierscieni. Bo wszystkie krainy są właśnie tak jak w nim piszą :) Ale czy to znaczy, że to tandetne książki? Niemniej można popatrzyć na te dzieła z dystansem i uśmiechem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te teksty (z powodu nowych autorów) to już nie to co kiedyś

dokładnie , o to też chodzi , co ja pisze , głównie o to chodzi, recenzje u was są przeważnie dobre , ale niektóre w tekście mają informacje które w ogole nie są potrzebne , informacje które nie opisują nam opini czegoś z gry , krótkiego opisu gry , tylko czegoś zupełnie nie potrzebnego.

NIe bądźcie na mnie źli , to tylko moja opinia. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dendee

Dla odmiany ja pochwalę recenzję Wiedźmina 2 :tongue:

Miałem go nie kupować ale po przeczytaniu recenzji naszła mnie nieodparta ochota wydania "paru złociszy" na tą grę :cheesy:

Jeszcze tylko muszę żonkę uświadomić, że za kilka dni wyjeżdżam w delegację z Geraltem i Triss do Vergen pić temerską żytnią i chędożyć :trollface:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem AR i trochę się zdeprymowałem na te twoje odpowiedzi na list kosy. Dalej narzekasz na małą liczbę listów, ale moim zdaniem sami do tego trochę doprowadziliście. Piszesz, że staliście się Morią, która wszystkich wpuszcza. To macie co chcieliście. Starzy, wierni czytelnicy PC odeszli bo mieli dość tych nowych, konsolowych oraz nowa formuła CDA im nie odpowiada. A ci nowi czytelnicy też nic nie napiszą, bo z pada to jak? No i ten twój zachwyt nad grami konsolowymi też nieco denerwuje. Na PC można grać tylko w Tibię i Symulator Farmy? No daj spokój. A Shogun 2, Homefront, nowe Warhamery, Wiedźmin to co. Ja twoje słowa odbieram jako jeszcze jeden gwóźdź do trumny PC, do której chcą go wepchnąć konsolowcy.

Toz to byla ironia, ale tak miedzy nami - na Shoguna nie mam czasu :(, Homefronta nie zamierzam kupowac, Warhammerow nie lubie. No to zostal mi Wiesiek, ktorego jeszcze nie mam...

No i jak dalej będziesz tak jeździć po listach LOL to na pewno będzie ich więcej. Ten list akurat był sympatycznie głupi, a nie ostro-przeklinający-oskarżający. Mogłeś IMHO spróbować w innym tonie go ośmieszać.

A gdzie widzisz osmieszanie, moze poza jednym ostrzejszym docinkiem>

A ten poradnik z NL to jakby się zlewał tylko i wyłącznie z Wiedźmina i Władcy Pierscieni. Bo wszystkie krainy są właśnie tak jak w nim piszą :) Ale czy to znaczy, że to tandetne książki? Niemniej można popatrzyć na te dzieła z dystansem i uśmiechem.

Ten poradnik zlewa ze SZTAMPY - a wiec takze ze zrzynania z Tolkiena i Sapkowskiego i ogolnego pojscia na latwizne w tworzeniu swiata i fabuly - tak ciezko to dostrzec? :/ Gdzie w ogole chocby jedno slowko o tym, ze Tolkien to tandeta itd. Litosci, kurcze...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te teksty (z powodu nowych autorów) to już nie to co kiedyś

dokładnie , o to też chodzi , co ja pisze , głównie o to chodzi, recenzje u was są przeważnie dobre , ale niektóre w tekście mają informacje które w ogole nie są potrzebne , informacje które nie opisują nam opini czegoś z gry , krótkiego opisu gry , tylko czegoś zupełnie nie potrzebnego.

NIe bądźcie na mnie źli , to tylko moja opinia. :D

Dzień dobry... :) Nie bądź na mnie zły, ale twój nick jest odzwierciedleniem twojej enigmatycznej wypowiedzi :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E, ee a gdzie możliwość na różną interpretację tekstu? Mapy u Tolkiena i Sapkowskiego są takie jak w poradniku - poszarpane wybrzeże, morze na zachodzie, wysokie góry na wschodzie, dziki wschód, prastary las i wielkie bagna na południu (u Wiedźmina). Generatory nazw pasują do postaci Tolkienowskich. Ginie też tam stary mistrz - Gandalf ("zmartwychwstaje" w 2 tomie). W Wiedźminie też ginie prawie cała drużyna, a w Tolkienie jest trochę głupi ale poczciwy osiłek - Sam. No i odrąbane części Władcy Ciemności to też Tolkien a przepowiednia to Wiedźmin. Nie ma tylko w tych powieściach wybrańca (to jest np. w Falloucie) odzyskiwania miecza-artefaktu od szkieleta (to Conan) i krasnoludów pod górą (to Dragonlance). Ja po prostu spojrzałem na poradnik jak na żart z niektórych elementów tych 2 wielkich dzieł. Nie czytuje nędznych, sztampowych fantasy innych autorów (szkoda czasu) więc brak mi innych odniesień.

Ale z CDA zrobiliście tą metaforyczną Morię - wpuściliście graczy innych platform. To teraz do nich pretensje że listów nie ma. PC-towcy się napisali przez te 14 lat. Niech inni się teraz produkują skoro sami przyszli.

A jak za miesiąc napiszesz "Teraz macie 2 miech wakacji szczęściarze, ale wam zazdroszczę" to ZABIJĘ! :cool::smile:

P.S. Może to trochę grube pytanie ale... Dendee ile ty już lat jesteś po ślubie, że wolisz Triss chędożyć a nie no wiesz... ten tego... ekhm... :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzę ci ja na nową okładkę i zastanawiam się, czy DTP posiadło taką magiczną umiejętność skalowania grafiki w taki sposób, żeby nie zasłaniała loga? Czy mi się wydaje też, czy napisów jest nieco mniej - to dobrze, choć do minimalizmu jeszcze daleko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E, ee a gdzie możliwość na różną interpretację tekstu? Mapy u Tolkiena i Sapkowskiego są takie jak w poradniku - poszarpane wybrzeże, morze na zachodzie, wysokie góry na wschodzie, dziki wschód, prastary las i wielkie bagna na południu (u Wiedźmina).

A znasz takie powiedzonko: "ten, ktory pierwszy porownal kobiete do kwiatu byl poeta. Nastepni juz tylko grafomanami".

Ale z CDA zrobiliście tą metaforyczną Morię - wpuściliście graczy innych platform. To teraz do nich pretensje że listów nie ma.

Znaczy co PC-towcy zobaczyli konsolowocow i ze strachu zapomnieli jak sie pisze?

A jak za miesiąc napiszesz "Teraz macie 2 miech wakacji szczęściarze, ale wam zazdroszczę" to ZABIJĘ! :cool::smile:

Za 3 napisze "a ja teraz jade na urlop" :) Widzisz, sam marudzisz jak stosuje "tradycje" w CDA :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dendee
P.S. Może to trochę grube pytanie ale... Dendee ile ty już lat jesteś po ślubie, że wolisz Triss chędożyć a nie no wiesz... ten tego... ekhm... :smile:

Będzie jakieś 5 lat po ślubie :smile:

Czasem trzeba się oderwać od rzeczywistości i codzienności :pokerface:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przed Tolkienem to Robert Howard już wymyślił i stworzył świat kropka w kropkę wierny tym schematom z poradnika - Poszarpane wybrzeże i morze na zachodzie, dziki wschód, Niezdobyte góry na północy z których pochodzi krzepki 18 latek Conan :) Na południu tylko jest pustynia a nie bagno :) Tolkien był parę lat po nim a Sapkowski to wiele pięciolatek po nich obydwu.

I przecież te 3 gry co wymieniłem to nie jest całe bogactwo gier PC.Teraz doszło jeszcze World of Tanks czy Portal 2. Wcześniej Dead Space 2 albo Shift i wiele innych. Założę się, że nie przeszedłeś jeszcze całego AC: Brotherhood. No i Shogun 2 to turówka. Zawsze można rozegrać 3-5 tur i przegrać. A GTA 4 też zajmuje sporo czasu (wiem bo grałem, muszę w końcu dobrać się do Epizodów z LC).

PC-towcy IMHO stracili serce do pisania. Bo po co skoro i tak ich uwagi nie są brane pod uwagę albo są wyśmiewane, albo nierealne ekonomicznie. Skoro nie przekonają redakcji to żal im języka strzepić.

P.S. Dzięki Dendee że się nie obraziłeś za pytanie. I dalszego udanego pożycia :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...