Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CDA 06/2011 zawartość

Polecane posty

Owszem, tyle że reszta też jest bardzo słaba. Wrzucił do neta i poprosił o ocenę... cóż albo to jakiś osobnik o niepospolicie niskim poziomie inteligencji albo dzieciak, który nie wie nic o ortografii, języku polskim i pisaniu powieści fantasy. Tak czy inaczej nie wydaje mi się by poprzez prośbę o ocenę miał na myśli opublikowanie tego swego "wytworu" w najchętniej czytanym piśmie dla graczy w Polsce i zrobienie z niego pajaca . Myślę , że chodziło mu raczej o prywatną wiadomość albo coś w tym rodzaju. Nie piszę tego żeby się czepiać tylko mam nadzieję , że w przyszłości czegoś takiego w cda nie będzie , bo jest to bardzo przykre dla "obiektu drwin" , a dla nas nie musi być wcale śmieszne tylko smutne z powodu głupoty niektórych "amatorskich pisarzy".

Nie wiesz, ale wiesz... uwielbiam takie podejscie. To jak z "Mam Talent" - jak sie pchasz przed kamere to sie licz z tym, ze cie moga wysmiac. Z ta roznica, ze u nas autor jest anonimowy, wiec nie ma obciachu "przed swiatem". Swoja droga masz awatara z Housem, czyli kolesiem, ktory niemilosiernie drwi z calego otaczajacego go swiata. I to ci nie przeszkadza?

No, ale co z tego? NL w tym numerze cholernie mnie zawiodło. Jakby nie patrzeć, cały dział to kpiny z jakiegoś nieudolnego początkującego.

Przepraszam ale brak czytania ze zrozumieniem jest najwyrazniej dla ciebie powaznym problemem. :dry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o nowy numer , to mam 2 zastrzeżenia. Po pierwsze, kiedy spojrzałem pod światło na okładkę... pomyślałem ocb!? Skąd wy te teksty wzięliście? Zawsze było coś fajnego, czy śmiesznego. A to? Jakaś głupawa rymowanka, 2 suchary i na koniec, średnio tam pasująca "mądra myśl" (od góry patrząc).

A po drugie, to czemu znakomita większość screenów w "ScreenShock'u" na płycie się powtarza? Jak nie macie screenów, to czy nie lepiej po prostu nie robić tego działu? Przecież wstawianie któryś raz tych samych obrazków to raczej nie najlepszy pomysł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o nowy numer , to mam 2 zastrzeżenia. Po pierwsze, kiedy spojrzałem pod światło na okładkę... pomyślałem ocb!? Skąd wy te teksty wzięliście? Zawsze było coś fajnego, czy śmiesznego. A to? Jakaś głupawa rymowanka, 2 suchary i na koniec, średnio tam pasująca "mądra myśl" (od góry patrząc).

Andrzej Sapkowski sie wstydzi, ze takie suchary stworzyl.

A po drugie, to czemu znakomita większość screenów w "ScreenShock'u" na płycie się powtarza?

Ke?

Jak nie macie screenów, to czy nie lepiej po prostu nie robić tego działu? Przecież wstawianie któryś raz tych samych obrazków to raczej nie najlepszy pomysł.

To dzialka enkiego, jego zapytaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o nowy numer , to mam 2 zastrzeżenia. Po pierwsze, kiedy spojrzałem pod światło na okładkę... pomyślałem ocb!? Skąd wy te teksty wzięliście? Zawsze było coś fajnego, czy śmiesznego. A to? Jakaś głupawa rymowanka, 2 suchary i na koniec, średnio tam pasująca "mądra myśl" (od góry patrząc).

O nie człowieku, to nie są suchary to są niesamowite cytaty z Wiedźmina. Wstyd nie znać :)

A co do numeru to jest według mnie najlepszym w tym roku. W końcu pełniak (RE5) którego zainstalowałem i gram (na co-op'a oczywiście). Mam nadzieję że uda wam się częściej kupować licencje gier z Co-op'em, według mnie ten rodzaj (a może nie rodzaj, a gry z tym trybem :P) gier jest przyszłością.

Trochę gorzej jeśli chodzi o zapowiedzi i recenzje, połowę ominąłem, ale to już mój gust. Publicystyka jak zwykle świetna, właśnie stanąłem na "Ofiarach ewolucji". Na dniach na pewno przeczytam :)

Numer 10/10 bo na niczym się nie zawiodłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry numer, zwłaszcza od strony 82 (chyba) - tam gdzie się zaczyna publicystyka. Poza tym mój komp nie widział jeszcze u siebie tak ładnej gry jak Resident Evil 5. Tak w ogóle sporo dobrych rzeczy w artykułach i nie tylko. POLECAM ZAKUP TEGO CDA!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo może trzeba było dać jakieś bardziej charakterystyczne, ciekawsze, śmieszniejsze albo po prostu inne cytaty z Sagi. Jak już pisałem wcześniej, akurat te mi też nie "podeszły".

No i podobnych metafor już parę razy używałeś SMG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo może trzeba było dać jakieś bardziej charakterystyczne, ciekawsze, śmieszniejsze albo po prostu inne cytaty z Sagi. Jak już pisałem wcześniej, akurat te mi też nie "podeszły".

No i podobnych metafor już parę razy używałeś SMG

Wrzucac te najbardziej znane - nie ma sensu, bo kazdy zna.

No i trudno zebym na 10001 powracajace pytanie/problem za kazdym razem wymyslal zupelnie oryginalna metafore...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiadomo, ale np. w "Ostatnim życzeniu" (dawno już czytałem) jak pierwszy raz spotyka Yennefer, było parę niezłych kwestii. Albo ten tekst o okruchu Lodu który tkwi i coś tam coś tam, to mi się kojarzy ze spojrzeniem Geralta z okładki i tą zadziorną blizną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiadomo, ale np. w "Ostatnim życzeniu" (dawno już czytałem) jak pierwszy raz spotyka Yennefer, było parę niezłych kwestii. Albo ten tekst o okruchu Lodu który tkwi i coś tam coś tam, to mi się kojarzy ze spojrzeniem Geralta z okładki i tą zadziorną blizną.

Blizna jest oblesna raczej, jesli moge wyglosic swoja opinie. A propos, jest swietna anegdotka, gdy car wizytowal kiedys Napoleona - szedl wzdluz szeregu Starej Gwardii i stanal przy olbrzymim gwardziscie, ktorego twarz przecinala paskudna wielka blizna.

- Kto ci to zrobil? - zaciekawil sie car.

- Rosyjski huzar - odwarknal gwardzista.

- O, to musial byc swietny zolnierz - ucieszyl sie car.

- Tak, sir. Byl znakomitym szermierzem. I zabiłem go.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację nie wrzuciłeś jego imienia pod tą "wspaniałą powieść" i całe szczęście , bo wtedy to mógłbyś mieć nawet kłopoty (w sądzie oczywiście, jeśli gościowi by się chciało) niemniej jednak nadal myślę , że nie było to zbyt "fajne" , bo to nie jest wysoki poziom humoru wyśmiewać czyjeś braki w języku polskim. Poza tym proponowałeś innym by zobaczyli sobie (jeśli chcą) resztę tego tworu, czy robiąc to nie odkrywamy danych tej osoby? Jeśli nie to okej i po prostu można takowe coś przeczytać w cda (ale na Boga po co?! to wcale nie jest śmieszne!), a jeśli tak to ekhmm... byłaby to chamska i niemiła sytuacja. Co do House'a : to serial, nie prawdziwe życie. Postępuje on może i arogancko,czasem chamsko ale nie rozszerza grona świadków do tysięcy , a może i miliona . A tak na marginesie: przecież miliony go lubią, ale nie popierają chamstwa w prawdziwym życiu. Nie chcę się już Ciebie czepiać (lubię twoje teksty w ar itp. ), ale ten tekst po prostu wzbudził we mnie niesmak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z RE5 a właściwie z założeniem profilu.

Założyłem konto, aktywowałem, wchodzę do gry odpalam Windowsa Live loguje się odpala się aktualizacja kończy się nie przynosząc efektu więc uruchamiam raz jeszcze tym razem aktualizacja znów się pojawiła nie przynosząc żadnych efektów. :rolleyes:

Co robić w takiej sytuacji?

Też mam ten problem. Więc mam pytanie: o co chodzi? I czy da się odpalić grę bez konieczności logowania się? tzn da się ale nie można zachować stanu gry :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację nie wrzuciłeś jego imienia pod tą "wspaniałą powieść" i całe szczęście , bo wtedy to mógłbyś mieć nawet kłopoty (w sądzie oczywiście, jeśli gościowi by się chciało) niemniej jednak nadal myślę , że nie było to zbyt "fajne" , bo to nie jest wysoki poziom humoru wyśmiewać czyjeś braki w języku polskim.

Prawdziwa cnota krytyk sie nie boi.

Nie rozumiem dlaczego nie jest wstydem tworzyc bezwstydna grafomanie (bledy mu wybaczam, bo to dyslektyk) i chwalic sie nia na pewnym forum, a grzechem jest mu te grafomanstwo wytknac? To tak jakby w X-factorze nie mozna bylo skrytykowac Gracjana Roztockiego, bo mu moze byc przykro. A mi jest przykro jak na niego aptrze.

Poza tym proponowałeś innym by zobaczyli sobie (jeśli chcą) resztę tego tworu, czy robiąc to nie odkrywamy danych tej osoby?

>>>Tylko ksywke, pod jaka wystawil go na forum.

Co do House'a : to serial, nie prawdziwe życie.

<<< W serialu zatem mozna wysmiewac glupote, a w realu nie? :huh:

A tak na marginesie: przecież miliony go lubią, ale nie popierają chamstwa w prawdziwym życiu. Nie chcę się już Ciebie czepiać (lubię twoje teksty w ar itp. ), ale ten tekst po prostu wzbudził we mnie niesmak.

Dobrze, ze nie absmak.

:tongue:

Witam, w zakupionym magazynie nie mam tzw "unikatowego kodu" jest tylko samo białe miejsce na niego przeznaczone i nic wiecej.

Zareklamuj u Ghosta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z RE5 a właściwie z założeniem profilu.

Założyłem konto, aktywowałem, wchodzę do gry odpalam Windowsa Live loguje się odpala się aktualizacja kończy się nie przynosząc efektu więc uruchamiam raz jeszcze tym razem aktualizacja znów się pojawiła nie przynosząc żadnych efektów. :rolleyes:

Co robić w takiej sytuacji?

Też mam ten problem. Więc mam pytanie: o co chodzi? I czy da się odpalić grę bez konieczności logowania się? tzn da się ale nie można zachować stanu gry :/

Wyłączcie grę i ręcznie ściągnijcie i zainstalujcie ze strony Microsoftu klienta do GfWL.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie to dziwi. Nie wiem kto jest autorem / tłumaczem tego "megatestu" i jakie ma pojęcie o smartfonach. Najpierw przy Nexus S jest dziwne zdanie "złośliwi mówią, że Nexus S to SGS, tyle że z Androidem". W takim razie jaki system jest na SGS? Od jakiegoś czasu mam SGS i myślałem, że to właśnie Android. Potem przy SG Ace jest odniesienie do SGS jako "flagowego" smartfona Samsunga, jednego z najlepszych na rynku.

Skoro jest jednym z najlepszych, to dlaczego nie ma go w rankingu? Swoimi możliwościami i wydajnością bije większość urządzeń, które w owym rankingu ujęto.

Złośliwi dlatego, że w SGSie jest nakładka systemowa na Androida, w Nexusie jej nie ma, jest w nim czysty, prawdziwy (i moim zdaniem dużo wygodniejszy ;) ) Android... więc Nexus ma Andka, a SGS jakieś modyfikowane coś ;)

SGSa brakuje mi na 4 miejscu w rankingu, bo tam też powinien się znaleźć, ale, że już na 3 miejscu jest bliźniaczy Nexus S, to nie było sensu umieszczać tam SGSa ;)

A co do wiedzy osoby piszącej (Huta z tego co można przeczytać nad artykułem), to hmmm... następnym razem radzę zgłębić temat troszeczkę lepiej, albo dać tekst do napisania komuś, kto naprawdę orientuje się dobrze w temacie, bo tyle błędów i to takiego kalibru w piśmie jakim jest CDA być nie powinno ;) (począwszy od błędnej specyfikacji Desire'a HD, poprzez kilka drobnych nieścisłości w opisach innych telefonów... no i można to wszystko byłoby zrobić lepiej ;) ) poza tym, niezbyt zgadzam się z opisami systemów operacyjnych dla telefonów, ale to już bardziej polemika z subiektywnymi odczuciami dwóch różnych ludzi ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z RE5 a właściwie z założeniem profilu.

Założyłem konto, aktywowałem, wchodzę do gry odpalam Windowsa Live loguje się odpala się aktualizacja kończy się nie przynosząc efektu więc uruchamiam raz jeszcze tym razem aktualizacja znów się pojawiła nie przynosząc żadnych efektów. :rolleyes:

Co robić w takiej sytuacji?

Też mam ten problem. Więc mam pytanie: o co chodzi? I czy da się odpalić grę bez konieczności logowania się? tzn da się ale nie można zachować stanu gry :/

Wyłączcie grę i ręcznie ściągnijcie i zainstalujcie ze strony Microsoftu klienta do GfWL.

Zrobiłem jak kazałeś i tym razem przy wyszukiwaniu mojego profilu wyskakuje błąd pt. "Wystąpił problem przy wyszukiwaniu profilu, mógł pojawić się problem z siecią lub numerem ID"(?), czy jakąś tak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem i przeczytałem, a i jeden spoiler co do fabuły "Wiedźmina" znalazłem. Pozamiatał mną jak nic, panowie, tyle Wam powiem. No i obudziliście we mnie głód grania w to nasze polskie cudo. Nie wiem za co i jak, ale kupię i grę i nowy sprzęt, który mi to dźwignie. Nie ma innej opcji ^^

Co do reszty zawartości - jak zwykle pełen profesjonalizm i masa dobrego czytania. Chyba możecie mnie już uważać za swojego regularnego czytelnika ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem i przeczytałem, a i jeden spoiler co do fabuły "Wiedźmina" znalazłem. Pozamiatał mną jak nic, panowie, tyle Wam powiem. No i obudziliście we mnie głód grania w to nasze polskie cudo. Nie wiem za co i jak, ale kupię i grę i nowy sprzęt, który mi to dźwignie. Nie ma innej opcji ^^

Co do reszty zawartości - jak zwykle pełen profesjonalizm i masa dobrego czytania. Chyba możecie mnie już uważać za swojego regularnego czytelnika ^^

Mam tak samo, chyba po raz pierwszy raz napaliłem się na jakąś grę tak bardzo. Niesamowite uczucie, zwłaszcza że to jest Polska gra ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

CD-Action zawsze miało i ma recenzje/zapowiedzi gier na najwyższym poziomie, co do tego nie ma wątpliwości. Chciałbym jednak zwrócić uwagę na coś co od paru numerów psuję opinie całego pisma, a mianowicie jakość testów w dziale sprzętowym.

Żeby nie być gołosłownym, podam parę przykładów z najnowszego numeru - megatest smartfonów do grania ( temat z okładki).

Jeśli chodzi o zajęte miejsca czy dobór samych telefonów jest to indywidualna sprawa recenzenta i tutaj zastrzeżeń nie mam. Jednak same opisy aparatów wskazują na to, że autor część z nich nie miał w ogóle w ręce ( jaki jest sens pisania "megatestu" na podstawie opisów i obrazków z internetu tego nie wiem).

[...]

Ten "megatest", to jeden z największych gniotów, jakie ukazały się na łamach CD-Action na przestrzeni dekady. Masa nieścisłości i błędów. Pisane lakonicznie i bez ładu i składu.

Podsumowując: 5 stron czasopisma poszło "w kibel".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...