Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Oto pierwsze uwagi dotyczące magazynu. Złapaliście u mnie dużego plusa, bo daliście news o pad barze w Lublinie. Jako, że w tym mieście studiuję prawo z pewnością tam zajrzę - bo otwarcie już 15 kwietnia. Poza tym zauważyłem, że przed przyimkiem oraz nie jest wstawiany przecinek, a przed takim słowem przecinka rzeczywiście się nie stawia. W CDA z tym niestety róznie bywało, jednak nawet w książkach prawniczych autorzy robią takie błędy, wieć takie grzechy wam odpuszczam ;).

Ponadto przydałoby się, aby w kolejnych numerach wprowadzono dział listy od czytelników oraz retro - zajmowało by się opisem starszych tytułow na poszczególne generacji poprzednich odsłon konsol oraz starszymi konsolami. Ponadto w rubryce tylko na konsolę Xbox 360 daliście plamę, bo zarówno Fable 3 i Left 4 Dead 2 są na PC, tj. ten drugi tytuł już jest na PC, zaś Fable 3 ma dopiero zawitać na piecyki. Wiem, że jesteście magazynem o grach na kosole, la taka informacja jednak wprowadzal udzi w błąd. Na razie to tyle uwag.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponadto w rubryce tylko na konsolę Xbox 360 daliście plamę, bo zarówno Fable 3 i Left 4 Dead 2 są na PC, tj. ten drugi tytuł już jest na PC, zaś Fable 3 ma dopiero zawitać na piecyki. Wiem, że jesteście magazynem o grach na kosole, la taka informacja jednak wprowadzal udzi w błąd. Na razie to tyle uwag.

Playbox to pismo tylko o konsolach, a zarówno Fable 3, jak i L4D2 nie miały swoich wersji na innych urządzeniach. Teraz lepiej? ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym zauważyłem, że przed przyimkiem oraz nie jest wstawiany przecinek, a przed takim słowem przecinka rzeczywiście się nie stawia. W CDA z tym niestety róznie bywało, jednak nawet w książkach prawniczych autorzy robią takie błędy, wieć takie grzechy wam odpuszczam ;).

Możesz podać konkretne przykłady z CDA lub Playboksa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś ciężko z dostępnością Playbox'a w mniejszych miejscowościach :(

Kioski świecą pustkami.

Mam pytanko dla tych co owy magazyn nabyli. Jak wrażenia? Jaki 'poziom' (w porównaniu do innych magazynów 'konsolowych')?

Cieszę się ,że w końcu wyszła jakaś 'alternatywa' PSXExtreme - który jak dla mnie schodzi na psy (łącznie z ich portalem w sieci). Poziom jaki tam panuje nieznacznie odbiega od chamskich, 'fanboyowych' komentarzy z Onetu - a z miesiąca na miesiąc jest coraz gorzej. Nie mam tu zamiaru nikogo obrażać (tym bardziej zniechęcać do zakupu konkurencji) ale ślepy i głupi 'kapnie się' ,że dla osób tworzących tamte pismo priorytetem jest konsola Sony, a konsola Microsoftu jest tam 'jako dodatek' na drugim planie.

Mam nadzieję ,że Playbox 'respektuje' na równi obie konsole i z czystą przyjemnością można Was czytać?

BTW. Planujecie również otwarcie jakiejś strony internetowej, portalu - coś na wzór cdaction.pl - w którym ukazywały by się tylko newsy 'ze świata konsol'?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka ;)

Ja Dziś wstąpiłem do sklepu gdzie jest dużo prasy i kupiłem Play Boxa ;) Od teraz wiem że będę stałym czytelnikiem :) Brakuje tylko jakiegoś plakatu ale to może w późniejszych numerach. Mam pytanie będzie osobny dział dla Play Boxa??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podoba mi się to pismo, ale mam jedną uwagę.Wiem, że to pismo tylko konsolowe, jednak fajnie by było jakbyście podawali czy dana gra pojawi się także na PC. Bo przy nie których miałem duże wątpliwości. Nie każdy kto to kupuje ma tylko konsole więc myślę, że takie info by się przydało. Ode mnie to tyle. Gratuluję PlayBoxowi udanego startu i myślę, że kolejny numer będzie równie dobry. Czy mnie oczy nie mylą, czy on pojawia się co dwa miesiące?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe pismo, nowa rzesza malkontentów. "Nie ma płytki ale teksty są płytkie" i się zaczyna.

Osobiście uważam, że jest naprawdę ciekawie. Artykuł o naśladownikach AVGNa i Morrigan zachęciły mnie do dalszego przeglądania. Wcale nie mam wrażenia, że reklam jest za dużo - odpowiednio i nie co drugą stronę, jak niektórzy sądzą. Aczkolwiek może to potęgować wrażenie chaosu i czcionka właśnie często używana w reklamach (chodzi mi o nagłówki). Teksty edytorsko przypominają te z CDA (choć są jeszcze trochę zbyt nadźbane i niepoukładane) a poziomem też nie ustępują. Z przyjemnością czytałem np. o nowym lego star wars, o pokach czy artykuł co można zrobić z konsolą. Śmieszne są te opinie przy recce 3DS - przypomina mi się magazyn Cinema, gdzie często były wypowiedzi statystycznych "Marków lat 26" :) Miłe.

Jest co poczytać i myślę, że będę kupował, jeśli cena nie skoczy zbytnio ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zdążyłem trochę poczytać pisemko.

In plus: Szata graficzna i layout tak ogólnie, przejrzystość. ale żeby się Wam w głowach nie poprzewracało, czas na konstruktywną krytykę czytelnika:

Recenzja Shifta była fajna, ale już np. Yakuzy 4(przypomnę gra dostała 8 od Tymona[wybacz, ze zwracam się per Ty) była troszkę marna, bo gra dostaje wysoką ocenę, a tak naprawdę nie ma w tym króciutkim tekście zbyt wielu konkretów na temat produkcji, raczej ogólny zarys gry. Nie wiem jak to jest z doświadczeniem redakcji, ile mieliście czasu na opracowanie numeru itp. ale jednak to troszkę zbyt mało wg mnie. Recenzje na takim poziomie skomplikowania, można sobie przeczytać w internecie, a w czasopiśmie które chce zawalczyć o Twoją uwagę i pieniążki spodziewam się czegoś lepszego, bardziej wnikliwego. W końcu poprzez recenzje poznajesz też gusta autora. A znając jego gusta w miarę dobrze wiesz czy gra, która podoba się jemu spodoba się także Tobie(czyli Mnie). Co do artykułu o 3DSie, fajnie że pojawiła się ramka z opinią "gapiów". Natomiast artykuł 31 rzeczy, które możesz zrobić z konsolą wzbudził mieszane uczucia. Już mówię dlaczego. Wolałbym aby to był artykuł bardziej pomocny, aby zwolnić miejsce z przykładów typu grill z PS3, a zapełnić je praktycznym opisem i ciekawymi poradami typu: jak faktycznie najlepiej i najłatwiej skorzystać z dobrodziejstw konsoli tej czy innej. I na koniec, brakuje mi w tekście "wytłuszczenia" co ważniejszych cech(wad lub zalet) produkcji, bo same duże cytaty aż tak dobrze tego nie oddają. Jak coś jeszcze wpadnie mi w oko to napisze, powodzenia z następnym numerem. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądziłem, że poziom nowego pisma na rynku jest aż tak wysoki. Cieszy mnie to niezmiernie, lecz z drugiej strony martwi tym, że nie wiem co kupować co miesiąc. Bo aktualnie na jeden miesiąc do kiosku lecę po 4 czasopisma o grach (czasem więcej, lecz muszą być jakieś fajne programy np. w Chipie), a budżet uszczupla się przez to o dobre 50 złotych... Na pewno nie zrezygnuję z CDA i z PCF, bo przywiązałem się do tych obu czasopism, a jeśli Playbox utrzyma poziom z pierwszego numeru, to szanse że zamienię to czasopismo za Playa są bardzo realne.

No właśnie, jeśli chodzi o poziom, to nie myślałem, że wciągnie mnie czytanie o konsolach, jako niedawny przeciwnik i wróg pudełek podpinanych pod nasze telewizory. Zaczęło się od PS2, a teraz redaktorzy Playboxa budują we mnie chęć do zakupienia jakiegoś next-gena ;)

Teraz o tym, co mnie martwi. Otóż zauważyłem pewną tendencję, nawet w CDA, a mianowicie zamieszczanie wielkich grafik, artów z gier. Takie trochę zapełniacze jakże cennych stron, które przecież powinny być wypełnione tekstem, a nie wielkimi tapetami, co by każdy niedowidzący mógł zobaczyć.

Jeszcze mała anegdotka: wchodzę do sklepu z prasą i rozglądam się za Playboxem. Nie ma. Mając w rękach nowego PCF ujrzałem nareszcie ukochany pierwszy numer konsolowego magazynu na półce z... ekhem... prasą nie dla małoletnich, zaraz obok CKM'u i gazetek z Bawarskim Materiałem Szkoleniowym niejednego Polaka :laugh: A dziwne to, bo na okładce wyraźnie widnieje postać z gry... Może ktoś myślał, że to jakiś nowoczesny Materiał Edukacyjny? :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przeczytałem Playboksa niemal w całości ( do końca zostało mi... sześć stron) i powiem, że bardzo mi przypadł do gustu. Gdybym miał napisać o nim ciągły tekst, to zapewne wyszedłby z tego straszny chaos ( :oczko2: ), więc wymienię plusy i minusy:

+ jakość tekstów

+ ikonki na początku i końcu artykułów, a także kiedy kontynuacja tekstu jest na następnej stronie - drobnostka, a cieszy

+ szczypta humoru (str. 98, obrazek w prawym górnym rogu :P)

+ jakość papieru

- nieliczne drobne błędy (typu niepotrzebna kropka w podpisie do obrazka i podobne)

- udawanie, że PC nie istnieje (nie można by zmieścić chociaż malutkiej informacji o tym, że gra jest także na komputer? :ohmy: )

- tytuły gier napisane zwykłym drukiem, a nie ich loga

- za dużo białych stron

- grafika z Dragon Age 2 - niesamowicie rozpikselowana

Na razie to tyle. Ja jestem ostrożnym optymistą i sądzę, że Playboy Playbox się przyjmie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kupiłem i bardzo mi się Playbox spodobał, z racji tej, że kompa nie wymieniłem od 8 lat a na tym złomie nawet gra z płatków śniadaniowych mi nie śmiga a mam PS3, PS2, PSX i PSP to jest tu wszystko czego potrzebuje, recenzje gier z konsol a nie z peceta. Być może ta sama gra, na PS3 wygląda inaczej niż na PC a tu mam relacje konsolową. :)

Minusem jest nadmiar obrazków, wszechobecnego tła i za mało tekstu. Mimo to, następny numer kupię na pewno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż ja też kupiłem pierwszy numer choć konsol(poza PSX ) nie posiadam. Zdziwiłem się mocno gdy pani w kiosku podała mi przez szybę pisemko z roznegliżowanymi paniami. Szybko wyjaśniłem ocb i ostatecznie kupiłem oba pisemka :)

Moje spostrzeżenia:

-za miękka okładka. Nie da się za bardzo czytać w kiblu tak jak CDA

-recenzja Crysisa 2, która jest tak naprawdę krótka ale rozciągnięta. Większość strony zamiast tekstu zajmują chyba pełnowymiarowe screeny, obrazki...Pierwsza strona otwieracz, druga i trzecia mało tekstu i ostatnia, uwaga szaleństwo: jakieś 1/2 strony tekstu. Po co tak sztucznie rozciągać pismo? Efekt śmieszny.

- niektóre screeny, a konkretnie ich jakość. W.T.F.?

-tak jak ktoś pod spodem pisał: recka Yakuzy i tekst o "31 rzeczach..." LOL

- i znowu mogę przytoczyć za innymi "udawanie, że PC nie istnieje"

- silenie się na "zachodniość". CDA zawsze było trochę inne niż zachodnie czasopisma i przez to lepsze.

Ogólnie IMO następne numery do poprawki...choć nie jest aż tak źle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo, iż sam nie posiadam konsoli (żadnej...) to przyznać muszę, że zastanawiam się powaznie nad kupnem tego magazynu. Głównie ze względu na gry - zawsze to jakiś inny punkt widzenia na daną grę, jakaś inna ocena, dzięki czemu mam lepsze rozeznanie w danym tytule.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo iż jestem graczem rdzennie pecetowym (od dobrych 15 lat..) pierwszy raz w życiu sięgnąłem po pismo stricte konsolowe. Zaważyła na tym rekomendacja CDA (którego jestem wieloletnim czytelnikiem) jak i fakt, że w przyszłości zamierzam zaopatrzyć się w konsolę. Ale do rzeczy.

Ogólne wrażenia są jak najbardziej pozytywne. To co w piśmie bezwzględnie najważniejsze - teksty - stoją na wysokim poziomie. Już za to należy się duży plus. Podoba mi się dosyć nietypowy, duży format pisma. Ponadto cieszy mnie fakt, iż podpisy do screenów mają wartość merytoryczną, a nie (głównie) humorystyczną, jak to ma miejsce w CDA.

Co mi się nie podoba?

Odnośnie okładki, muszę przyznać rację @ czapel007 - zapłaciłbym te 0,5 zł więcej za zmianę papieru na twardszy.

BARDZO nie podoba mi się fakt niepodawania informacji odnośnie tego, czy dana gra ukaże/ukazała się na PC. Ja rozumiem, że od tego jest CDA i nie oczekuję tu recenzji gier (tylko) pecetowych, ale literki PC obok 'PS3 X360 WII 3DS IOS PSP' to naprawdę niewiele - myślę, że konsolowców nie powinno zanadto kłuć w oczy.

Layout pisma, a konkretnie rozmieszczenie kolumn z tekstem przy niektórych artykułach jest niestety dosyć chaotyczny. Jako przykład podam zapowiedź gry DiRT 3, gdzie tekst recenzji miesza się podpisami do screenów i informacją o Kenie Blocku.

Wolałbym, aby autorzy tekstów zamiast nazwiskiem podpisywali się ksywkami. Mam wrażenie, że redakcja Playbox próbuje w ten sposób nieco odróżnić się od cda, by fani (fanatycy?) tego drugiego pisma nie narzekali, że taki Gem czy Hut (ksywki rzucają się w oczy bardziej niż imię i nazwisko, które nie każdy kojarzy) marnują czas na pracę w innym piśmie, a do tego 'o tych głópih konsolah', przez co 'cda zhodzi na psy' ;).

Odnośnie tekstu o 3DSie - nie bardzo odpowiada mi pomysł z zamieszczaniem komentarzy zwykłych użytkowników - takie wypowiedzi wyglądają dosyć sztucznie, kojarzą się z reklamami proszków do prania (zachwalanych przez panie domu) przy czym nie mają dla mnie absolutnie żadnej wartości. Jakoś nie mam zaufania do opinii Michała, 31, który lubi/nie lubi 3DSa itp.

Liczę też na więcej tekstów okołogrowych (sprawozdania z targów itp).

Na koniec jeszcze jedna sugestia:

Myślę, że przydałoby się utworzenie jakiegoś działu na wzór 'Gier wiecznie żywych'; nie mówię, żeby od razu sięgać do czasów NESa czy innego Jaguara, ale nawet na konsole obecnej generacji wyszło wiele świetnych gier o których warto by przypomnieć czytelnikom takim jak ja - dopiero łapiących kontakt z konsolami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo, iż sam nie posiadam konsoli (żadnej...) to przyznać muszę, że zastanawiam się powaznie nad kupnem tego magazynu. Głównie ze względu na gry - zawsze to jakiś inny punkt widzenia na daną grę, jakaś inna ocena, dzięki czemu mam lepsze rozeznanie w danym tytule.

Tak się składa, że wiele gier, które są recenzowane w Playboksie, recenzuje ta sama osoba w CDA (więc tekst inny, ale ocena taka sama...).

EDIT: Mój błąd, pomyliłem się. :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem i...

Czytelność pisma jest bardzo niska w porównaniu do CDA. Zgodzę się też że rozmieszczenie poszczególnych elementów jest chaotyczne. Ramki od screenów powinny być zacieniowane, a i powinno być dodane jakieś tło. Mam też wrażenie że redakcja masowo upycha screeny. Jest zbyt mało tekstu, a za dużo obrazków. Aż można dostać oczopląs... Myślę że przy następnym numerze nowa (stara?) redakcja popracuje nad szatą graficzną.

Pismo jest bardzo nietrwałe. Użytkuję pisemko już jakieś 4 dni i pojawiły się dwie pęknięcia na grzbiecie, który także jest mało masywny. Teraz już wiem czemu tak cenicie sobie jakość papieru (zwracam się do czytelników). Ja bym proponował cenę 7,99. Moglibyście dać płytkę z gameplayami i screenami. Ale i obejdzie się bez tego.

Na razie niech się nasza redakcja nie załamuje. Bo CDA też pewnie uczyło się na błędach. Ja jednak zostaję przy CDA, ale mam nadzieję że Playbox będzie godnym następcą CDA gdy komputer upadnie jako platforma do gier upadnie. Z czego z całego serca nie życzę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy numer przejrzany pobieżnie podczas wizyty u kumpla - konsolowca :smile: Jak na moje oko to jest całkiem fajnie :wink: Co prawda pismo nie dla mnie, bo konsoli nie mam, ale zyskaliście nowego czytelnika w postaci mojego kumpla, który zdradził mi że będzie kupował nowe numery :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...