Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Tak czy siak sprowadza sie do tego, ze albo "zwijamy interes i gasimy swiatlo" albo "probujemy znalezc nowe drogi, dotrzec do tych, ktorzy dotad nie kupowali pism" itd. To drugie przynajmniej daje jakas szanse, ze sie uda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak sprowadza sie do tego, ze albo "zwijamy interes i gasimy swiatlo" albo "probujemy znalezc nowe drogi, dotrzec do tych, ktorzy dotad nie kupowali pism" itd. To drugie przynajmniej daje jakas szanse, ze sie uda.

Albo najpierw "probujemy znalezc nowe drogi, dotrzec do tych, ktorzy dotad nie kupowali pism", a potem "zwijamy interes i gasimy światło" :P (sorry za lekką złośliwostke, się nie mogłem powstrzymać ;)).

A tak na serio już: Po prostu szczerze powiem, że nie wiem, jak PlayBox chciał dotrzeć do tych, którzy normalnie prasy branżowej nie czytają. Brakowało tutaj jakiegokolwiek "zachęcacza", czegoś, co mogłoby takiego delikwenta przekonać do zakupu. Ktoś, kto czyta inne czasopisma, raczej zrazi się dość małą ilością tekstu (i masą obrazków). Ktoś, kto nie czyta czasopism i jest hardkorem szybko się dobije z tego samego powodu. Z kolei casual nie kupi, bo nic - ani hasła reklamowe, ani okładka, zupełnie nic - nie dawało wskazówek, że jest to czasopismo adresowane do casuali.

Tak więc moim subiektywnym (zaznaczam!) zdaniem, idea może była do zrealizowania, ale jednak realizowana była nieco od d**y strony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak sprowadza sie do tego, ze albo "zwijamy interes i gasimy swiatlo" albo "probujemy znalezc nowe drogi, dotrzec do tych, ktorzy dotad nie kupowali pism" itd. To drugie przynajmniej daje jakas szanse, ze sie uda.

Albo najpierw "probujemy znalezc nowe drogi, dotrzec do tych, ktorzy dotad nie kupowali pism", a potem "zwijamy interes i gasimy światło" :P (sorry za lekką złośliwostke, się nie mogłem powstrzymać ;)).

A tak na serio już: Po prostu szczerze powiem, że nie wiem, jak PlayBox chciał dotrzeć do tych, którzy normalnie prasy branżowej nie czytają. Brakowało tutaj jakiegokolwiek "zachęcacza", czegoś, co mogłoby takiego delikwenta przekonać do zakupu. Ktoś, kto czyta inne czasopisma, raczej zrazi się dość małą ilością tekstu (i masą obrazków). Ktoś, kto nie czyta czasopism i jest hardkorem szybko się dobije z tego samego powodu. Z kolei casual nie kupi, bo nic - ani hasła reklamowe, ani okładka, zupełnie nic - nie dawało wskazówek, że jest to czasopismo adresowane do casuali.

Tak więc moim subiektywnym (zaznaczam!) zdaniem, idea może była do zrealizowania, ale jednak realizowana była nieco od d**y strony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak sprowadza sie do tego, ze albo "zwijamy interes i gasimy swiatlo" albo "probujemy znalezc nowe drogi, dotrzec do tych, ktorzy dotad nie kupowali pism" itd. To drugie przynajmniej daje jakas szanse, ze sie uda.

Albo najpierw "probujemy znalezc nowe drogi, dotrzec do tych, ktorzy dotad nie kupowali pism", a potem "zwijamy interes i gasimy światło" tongue_prosty.gif (sorry za lekką złośliwostke, się nie mogłem powstrzymać wink_prosty.gif).

A tak na serio już: Po prostu szczerze powiem, że nie wiem, jak PlayBox chciał dotrzeć do tych, którzy normalnie prasy branżowej nie czytają. Brakowało tutaj jakiegokolwiek "zachęcacza", czegoś, co mogłoby takiego delikwenta przekonać do zakupu. Ktoś, kto czyta inne czasopisma, raczej zrazi się dość małą ilością tekstu (i masą obrazków). Ktoś, kto nie czyta czasopism i jest hardkorem szybko się dobije z tego samego powodu. Z kolei casual nie kupi, bo nic - ani hasła reklamowe, ani okładka, zupełnie nic - nie dawało wskazówek, że jest to czasopismo adresowane do casuali.

Tak więc moim subiektywnym (zaznaczam!) zdaniem, idea może była do zrealizowania, ale jednak realizowana była nieco od d**y strony.

też tak sądzę, wg mnie należało iść w tym kierunku. Oczywiście nie obeszłoby się bez paru reklam w TV ale Bauer mógłby temu sprostać, CDA miało kilka reklam w telewizji

Moim zdaniem jest miejsce na jedno czasopismo jeszcze- na pismo skierowane do dorosłego Gracza. Nie zanczy to, że pismo takie miałoby być nudne.

Kupuję PE jako konsolowiec ale gdy czytam tekst Butchera (red nacz obecnie) , że coś jest "jak baranie jaja" to czuję się zażenowany. Wychowałem się z tym pismem ale co smieszyło mnie gdy miałem lat 16 mdziś już nekoniecznie śmieszy.

Tak sobie wyobrażam recenzję The Journey , gdzie autor potrafiłby błysnąć znajomością literatury i porównał zagubienie, wędrówkę "pustynnego wedrowca" z kilkoma postaciami znanych z kart lieteratury, które odbyły "swoją własną podróż"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo najpierw "probujemy znalezc nowe drogi, dotrzec do tych, ktorzy dotad nie kupowali pism", a potem "zwijamy interes i gasimy światło" tongue_prosty.gif (sorry za lekką złośliwostke, się nie mogłem powstrzymać wink_prosty.gif).

Bodaj 90% firm plajtuje gora 5 lat od momentu zalozenia - ale chyba kazdy, kto zaczyna biznes liczy, ze sie znajdzie w tych 10%? A poki nie zaczniesz, to nie sprawdzisz tego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielka szkoda, że PB padł. Mimo,m że jestem PC to mam kilka numerów tego pisma. Treść była naprawdę fajna, dużo ciekawostek, ale 10 złotych to myślę jednak za dużo na pismo, w którym są tylko zapowiedzi i recenzje, bo to równie dobrze można przeczytać każdej stronie internetowej poświęconej grom.

Niestety takie czasy, że prasie drukowanej utrzymać się jest ciężko :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielka szkoda, że PB padł. Mimo,m że jestem PC to mam kilka numerów tego pisma. Treść była naprawdę fajna, dużo ciekawostek, ale 10 złotych to myślę jednak za dużo na pismo, w którym są tylko zapowiedzi i recenzje, bo to równie dobrze można przeczytać każdej stronie internetowej poświęconej grom.

Niestety takie czasy, że prasie drukowanej utrzymać się jest ciężko sad_prosty.gif

Playbox tak do końca nie splajtował - ponieważ stał się teraz wydaniem specjalnym magazynu CD Action. I ma być teraz wydawany okazjonalnie. Swoją drogą chodzą pogłoski, jakby miał upaść Neo Plus. Jeśłi to prawda, to rynek prasowy związanymi z grami znów się skurczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Playbox tak do końca nie splajtował - ponieważ stał się teraz wydaniem specjalnym magazynu CD Action. I ma być teraz wydawany okazjonalnie.

Tylko dlaczego to mówi użytkownik Forum CD-Action, a nie redaktor naczelny wyżej wymienionego czasopisma :trollface: ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Playa zbierałem od początku ( pragnę zaznaczyć, że nie posiadam żadnej konsoli i nie zamierzałem żadnej kupować) i był on dla mnie można powiedzieć wyrzeczenia, bo to w końcu dodatkowa dych co miesiąc, a jeszcze CDA i gry na kompa:D No i gdy Playbox się skończył trochę było mi go żal, bo naprawdę podobał mi się jego wygląd i skład redakcji i teksty były pisane rzetelnie ( chociaż nie mogę powiedzieć że obiektywnie, ale nie będę się tutaj żalił...) Gdzieś tak miesiąc później na portalu Gametrade pewien użytkownik powiedział, że kupiłby od mnie tą kolekcje i to nie za byle jakie pieniądze bo chciał każdy numer za 8 zł co zwróciło by mi prawie koszty kupna tegoż pisma. Prawie się zgodziłem ( wychodziła wtedy bardzo fajna gra RPG ;] ), ale jednak za bardzo się przywiązałęm do tej kolekcji by ją sprzedawać i raczej chyba tego nigdy nie zrobię:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, PB nie miał nic kompletnie nowego do zaoferowania. W dodatku ta cena z orbity - pewnie, że skalkulowano ją tak, żeby był zysk, ale IMO płacić w dzisiejszych czasach 10 zł za coś, co praktycznie można mieć za darmo? No way. Jak znam życie, Bauer liczył, że piszący tam redaktorzy CDA przyciągną część czytelników, bo chyba tylko dzięki temu PB jako tako się trzymał (nie licząc wyższej sprzedaży pierwszego numeru, bo to w sumie norma).

Tak swoją drogą te eksperckie wyliczenia o 500 tys, posiadaczy konsol, którzy cierpią na brak odpowiedniego pisma, wydają mi się MOCNO przegięte.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak swoją drogą te eksperckie wyliczenia o 500 tys, posiadaczy konsol, którzy cierpią na brak odpowiedniego pisma, wydają mi się MOCNO przegięte.

Ale która część wydaje ci się przegięta? Ta o 500 tys. posiadaczy konsol czy o tym, że wszyscy cierpią na brak pisma? Jesli ta pierwsza to nie trzeba ekspertów, żeby to potwierdzić - samych PS3 jest w Polsce 500tys. Do tego dochodzi masa innych platform. Jeśli chodzi o drugą część to faktycznie jest to przegięta statystyka. Na dobrą sprawę nikt nie potrzebuje w Polsce pisma o konsolach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PeCI - to raczej nie ma nic wspólnego z CDA. Kto chce, ten sięgnie głębiej że tak powiem. W CDA to tylko namiastka tego, co na konsolach, wszystkich tytułów nie ma opisanych. A ten, kto nie ma konsoli i tak nie kupiłby PB, a poczyta zawsze chętnie w ekszynie co tam słychać u braci konsolowców ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...

Jestem tu nowy i na wstępie proszę o wybaczenie jeśli wsadziłem topic do niewłaściwego działu ( nie znalazłem bowiem żadnego działu o PlayBox'ie ). Jeśli nie zostanie zatwierdzony chciałbym prosić o osoby moderujące o interesujące mnie informacje na temat właściwego działu jak i informacji związanych z moim tematem.

Na wstępie pragnę zaznaczyć, że nie jestem Waszym Black Fox'em ( to tylko zbieżność pseudonimów ).

Zacznijmy od tego, że nie mogę znaleźć żadnego egzemplarza Waszego magazynu w okolicy... Mieszkam na Podkarpaciu. PSX Extreme odrzuciło mnie niesmacznym humorem i kiepskim podejściem do czytelnika ( szczególnie w listach ), Neo Plus to ekipa która się wypala, a do tego nieco oszukali mnie przy prenumeracie ( niektórych numerów mi nie przysłali choć z góry zapłaciłem za nie )...

Jednak jak widzę w przeciwieństwie do innego z prenumerowanych przeze mnie magazynów ( Manga Kurs Rysunku ) nie ma u Was możliwości zamówienia prenumeraty przez oficjalną stronę magazynu.

Zależy mi na tym by móc zacząć Was czytać i dlatego proszę o rozpatrzenie propozycji opcji z poprzedniego akapitu, bardzo chciałbym móc poznać Wasz punkt widzenia na temat gier na konsole.

Pozdrówka!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ GregTheBlackFox

Jak napisał kolega wyżej, Playbox nie jest wydawany już od dłuższego czasu. W sumie ukazało się 10 numerów pisma na przestrzeni roku (kwiecień 2011 - kwiecień 2012, z czego kilka numerów jako dwumiesięczniki). Oficjalnie magazyn ten został tylko zawieszony (a nie zamknięty), zatem nie jest wykluczone ukazanie się kolejnych numerów, ale tylko w formie nieregularnych wydań specjalnych. Tak przynajmniej jeszcze niedawno wyglądało oficjalne stanowisko wydawcy (Bauera); osobiście uważam, że Playbox - w jakiejkolwiek formie - poszedł do ziemi na dobre.

Jeśli nie interesuje cię kupowanie PSXE czy Neo+ (które zresztą ma zapaść w zimowy sen, patrz -> wstępniak do najnowszego numeru), pozostają ci dwie alternatywy: serwisy internetowe oraz... CD-Action. Te niegdyś wyłącznie pecetowe pismo w tym momencie poświęca całkiem sporo miejsca na zapowiedzi i recenzje gier konsolowych, tak więc żaden hit nie powinien cię ominąć. Ponadto pracuje tutaj kilku członków załogi PB, więc jeśli kiedykolwiek miałeś w rękach jakiś numer tego pisma, to wiesz mniej więcej czego możesz się spodziewać po CDA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...