Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

CormaC

CDA 2/2011 - zawartość

Polecane posty

Mimo 36 recek to straszna bieda w tym miechu, co dobitnie obrazuje konsolowy ex na okładce... Pełniaki ok, ale z zakupem prawdopodobnie się wstrzymam. Tu już nie chodzi o multiplatformowość pisma co sytuacji na rynku i to, że gry PC to już tylko dodatek. Konsolowcy mogą się cieszyć, ale moja przygoda z CDA dobiega już końca. Mimo to te 4 lata będę miło wspominał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość eldragon93

To, że ten numer będzie mocny widziałem już po pełniakach, a zawartość samego pisma jeszcze wzmocniła u mnie to uczucie. Nie rozumiem co komu przeszkadzają recki gier konsolowych w CDA, ale szkoda mi tego komentować, bo i tak nie odniesie to żadnego skutku. Powiem tylko, że sam nie mam i nie będę miał konsoli, ale nie jestem takim samolubem, jak niektórzy i jestem tolerancyjny. Konsole to też platformy do gier, a skoro CDA jest pismem o grach, to czemu ma o nich nie pisać? Nie pojmuję tego...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer bardzo dobry, szkoda tylko, że "konsolowość" aż za łatwo rzuca się w oczy... Liczyłem na jakiś tekst o Skyrim, jakieś screeny, dodatkowe informacjie, ale to może w następnym numerze...?

Nie mniej - kupię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, co do listy najlepszych gier - w stawce o najlepszą na będą się liczyć: Mass Effect 2, God of War III (sądząc po opinii CormaC'a o tej grze na naszym forum, pewnie ją umieścił na swojej liście :D ), Red Dead Redemption, może Darksiders, Bad Company 2, Hot Pursuit i Gran Turismo 5 (AC: Brotherhood nie sądzę, bo znowu gra z tej serii nie pojawiła się na PC w czas).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy PC-towcy mają klapki na oczach i zachowują się, jakby konsole były czymś nieistotnym, o czym nie warto pisać. CDA to pismo branżowe o grach wideo, a konsole - chcemy czy nie - obecnie dominują na rynku, przynajmniej jeżeli chodzi o gry. Czy jako redaktorzy XIX-wiecznego pisma "Bryczka" zupełnie olalibyście temat rozwijających się automobili?

Wiesz. Dla mnie - czyli gracza czysto PC-towego - konsole nie są istotne. Rozumiem, że czasopismo na konsole zamykać się nie może i z tego też powodu nie narzekam otwarcie. Tyle, że jeśli liczba tytułów konsolowych zacznie całkiem wypierać PC-towe to uznam, że czasopismo już mi nie odpowiada i przestanę je kupować. Proste. Co w tym dziwnego? CDA robi swoje, ja robię swoje i żadno z nas nie trzyma ze sobą z czystem sympatii. Dla nich to biznes, dla mnie też, bo płacę za zawartość pisma, czyli zawartość musi mnie zainteresować. W przypadku zbyt dużej treści skierowanej na konsole kupowanie CDA będzie dla mnie mijało się z celem i to jest chyba oczywiste. Raczej dziwi mnie, że jak ktoś ogłasza swoją postawę (jak HidesHisFace lub Demilisz) to od razu robi się wielka afera, że chcą upadku pisma, a kiedy redakcja pisze, że nie jest instytucją charytatywną to jest to normalne.

P.S. To, że jest tu parę wypowiedzi, że ludzie rozstają się z czasopismem z powodu ilości produkcji konsolowych to też raczej nie jest przypadek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okładka bardzo mi się podoba ;] Tekstów do czytania sporo :D Więc narzekać bardzo na co nie mam jedynie na słabą zawartość płytki ale to już standard. I co z tego że dajecie TR: A i DMC 3 skoro te gry już są stare i kto miał w to zagrać to zagrał. Osobiście w obie już grałem. Już wolał bym zamiast DVD co miesiąc jakiś plakacik nawet mały.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Holy - Rozumiem i zgadzam się. Tyle, że nie pisałem o tym, że wszyscy mają ten fakt zaakceptować, ale raczej - przestać rzucać teksty w stylu "CDA schodzi na psy" etc, czy zachowywać się tak, jakby redakcja celowo omijała pecetowe megahity... których akurat nie ma w danym miesiącu, więc można je zastąpić megahitami konsolowymi, zamiast dawać teksty o produkcjach na PC z dolnej półki.

To normalne, że czytelnikom może przestać odpowiadać treść, skoro mają gdzieś konsole - ale po co siać zamęt, że pismo się "stacza", skoro zmiana charakteru pisma nie jest celowym robieniem na złość pecetowcom, tylko dostosowywaniem się do rynku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób recenzja Killzone 3 ukazuje się ponad miesiąc przed premierą ? Według większości źródeł (vgreleases.com, ign.com, playstation.com) światowa premiera KZ3 ma nastąpić 22 lutego 2011, więc stąd moje ogromne zdziwienie. Czy aby na pewno recenzji zostanie poddana finalna wersja gry ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy aby na pewno recenzji zostanie poddana finalna wersja gry ?

Też się w sumie tak zastanawiam. Z jednej strony do premiery jeszcze 5 tygodni, więc być może redakcja dostała już wersję finalną. Z drugiej strony gra nie jest jeszcze chyba w fazie Gold i do tłoczni jeszcze nie trafiła. Ewentualne pomniejsze błędy mogą być jeszcze poprawione. Zresztą czy to ważne? Dostaniemy pierwszą recenzję miesiąc przez premierą i będziemy mogli przeczytać jak gra się prezentuje. Czad.

Okładka jedynie niezła - szkoda, że białe tło - lepsze byłoby ognisto-ciemne, wiadomo gusta, ale estetyka większa.

W trzecim Killzone sporo lokacji jest umiejscowionych w zaśnieżonych zakamarkach Helghanu. Stąd mnóstwo ''zimowych'' artów. ^.^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób recenzja Killzone 3 ukazuje się ponad miesiąc przed premierą ? Według większości źródeł (vgreleases.com, ign.com, playstation.com) światowa premiera KZ3 ma nastąpić 22 lutego 2011, więc stąd moje ogromne zdziwienie. Czy aby na pewno recenzji zostanie poddana finalna wersja gry ?

Pierwsze recenzje Dead Space 2 również ukazały się miesiąc przed premierą, podobnie Little Big Planet 2 etc. Bo wiesz, prasa nie musi czekać w kolejce po egzemplarz, tylko dostaje specjalną płytkę od wydawcy... Zapewne niedługo w różnych serwisach zaczną pojawiać się recenzje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoglądający groźnie z okładki Helghast

>>>Uuuu niewykluczone to będzie jedna z 3 najlepszych okładek roku.

Recenzji mamy w tym wydaniu na pęczki, bo aż 36

>>>Zaiste stachanowski numer :) Oby się tylko nie okazało że w następnym będzie 12.

Bardzo "bogaty" numer pod każdym względem... chciałoby się takie oglądać co miesiąc.

Numer 2/2011 został przesunięty o 2 dni z wyjątkowych powodów. Daty premier kolejnych wydań nie uległy zmianie.

Wyjątkowe powody... hmmmm

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy aby na pewno recenzji zostanie poddana finalna wersja gry ?

Też się w sumie tak zastanawiam. Z jednej strony do premiery jeszcze 5 tygodni, więc być może redakcja dostała już wersję finalną. Z drugiej strony gra nie jest jeszcze chyba w fazie Gold i do tłoczni jeszcze nie trafiła. Ewentualne pomniejsze błędy mogą być jeszcze poprawione. Zresztą czy to ważne? Dostaniemy pierwszą recenzję miesiąc przez premierą i będziemy mogli przeczytać jak gra się prezentuje. Czad.

A właśnie, że jest:

http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=56394

A wiecie dlaczego pismo jest opóźnione? Przez EMARGO NA RECENZJĘ Killzone'a, która wygasa właśnie w czwartek, czyli CDA wcale nie będzie pierwszej recki, bo na pewno we wszelkich serwisach growych właśnie w czwartek się pojawi.

Mam pytanie. Czy jest możliwość zajrzenia do paru losowych stron czasopisma przed premierą? Bo w starej wersji strony internetowej była taka możliwość, a w tej nowej jakoś nie mogę znaleźć.

Na głównej wchodzisz do archiwum i tam możesz to przejrzeć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie dość pełne wersje na bardzo dobrym poziomie to jeszcze sporo ciekawych rzeczy do poczytania. Zacznę od zapowiedzi - nowy Tomb Raider zapowiada się interesującą, a patrząc po screenach to będzie teraz produkcją w klimatach Silent Hill. Do tego jestem ciekawy, co wyjdzie ze wznowienia Jagged Alliance 2 - bo ile dobrze pamiętam kiedyś czytałem parę lat temu, że jeszcze tworzone są Jagged Alliance 3 i Jagged Alliance 3D. Ale słuch o nich zaginął, więc pewnie te projekty zostały skasowane.

Recenzje - tutaj naprawdę się postaraliście. Pierwsza na świecie recenzja Killzone 3 z pewnośćią spowoduję, że duża część czytelników kupi ten numer. Dobrze licząć - to będzie to już wasza trzecia sytuacja, kiedy oceniacie dany tytuł pierwsi na swiecie. Bo wcześniej mieliście Call of Juarez: Więzy Krwi oraz S.T.A.L.K.E.R. : Shadow of Chernobyl. Do tego dochodzi różnorodność platfrom.

Z publiscystyki najbardziej interesuję mnie to, co wyjdzie z tej usługi Onlive. W końcu może ona stać się przyszłośćią gier na PC i spowoduję, że nie będzie musieli się martwić o wymagania sprzętowego danej gry. Jeżeli okaże się ona sukcesem wrośnie znaczenie growego rynku na tą platformę.

I na koniec - artykuł o grach kontrowesyjnych Wet: The Sexy Empire. Z tym tytułem jest związana pewna ciekawostka łącząca się z magazynem CDA - otóż w numerze z grudnia z 1997 roku w AR pojawił się list, gdzie pewien czytelnik pytał, czemu nie ma wersji demonstracyjnej. Padła tam odpowiedź, że wersja próbna jest mocniejsza od samej gry, zaś jej zamieszczenie spowodowałoby, że obrońcy moralnośći rzucili by się na nich w celu ochrony młodzieży przed zgorszeniem.

W każdym wspomniano, że demo pojawi się w CDA w styczniu ... 2005, ale traktowano to w formie żartów zwłaszcza, że w tych czasach jeszcze nikt z redakcji magazynu CDA nie sądził, że wytrzymają tak długo na rynku czasopism traktujących o grach. W każdym razie odpowiednia wzmianka o demie pojawiła się w numerze styczniowym z 2005 roku, gdzie wspomniano, że starsi stażem czytelnicy pamiętają, że wtedy miało się pojawić demo gry Wet: The Sexy Empire. Ale demo w tym czasie wyparowało z sieci i pisano w tym numerze, że dobrze się stało. Bo to bardzo niegrzeczna gra była!

I na koniec co do specjalistów piszących o grach - ciekawi mnie kto pojawi się w tym artykule. Mi w każdym razie najbardziej utkwili w pamięci pewna pani profesor z KUL pisząca o małym seryjnym mordercy, awantura związana z rzekomym obrażaniem Polaków w Codename Panzers: Faza Pierwsza ( tu również pojawia się wątek CDA, bo eld jak był redaktorem CDA to bronił tej gry na któryśm z portalu o grach, do tego po jakimś czasie CDA dało pełną wersję tej gry), czy też artykuł w którejś z regionalnej polskich gazet mówiący o poszukiwaniu w Bioshock 2 przez małe dziewczynki narkotyków dla swoich panów oraz artykuł, gdzie jego pewna część pojawiła się którymś z CDA mówiąca o ego shooterach!

PS. Smuggler widać jest na urlopie, skoro Cormac piszę zapowiedź numeru.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kiedy Smuggler pisał zapowiedź numeru?

Recenzje i zapowiedzi niektórych gier z pewnością będą bardzo interesujące, szczególnie Killzone'a 3 i Uncharted'a 3.

Co do gier dodanych do czasopisma, to nie mam zdania, nie gram w nie, ale według mnie nie są zbyt interesujące. Chociaż z ciekawości sprawdzę kurs szybkiego czytania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę to samo w zasadzie co w komentarzach. A więc... Dziękuję Wam że VAT wzięliście na klatę. Ale jeszcze ze dwa numery z "grą numeru" exclusive jakiejś konsoli i przestaje Was kupować (a kupuję od 1996 roku praktycznie nieprzerwanie). Dodam tylko, że "Exclusivy" to chamstwo. Mam PC i Xbox360 - ale już PS3 nie nabędę, bo musiał bym być umysłowo chory, by posiadać graciarnię w postaci kilkunastu konsol - każda do innej gry, bo producent chce sobie natrzepać kasy nie dość że na własnych maszynach to jeszcze na wyłączności tytułu. Exclusivy w piśmie o PC absolutnie nigdy nie powinny pojawiać się jako "temat numeru". Do recenzji gier konsolowych nic nie mam, do gry z konsoli jako temat numeru już tak - bo z założenia CD-Action jest głównie o grach PC'towych. Na rynku jest dużo pism poświęconych tematyce konsol (zwłaszcza Playstation). Tam nikt nigdy jako temat numeru nie wrzuciłby gry na PC...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Smuggler widać jest na urlopie, skoro Cormac piszę zapowiedź numeru.

Zgadza się.

A kiedy Smuggler pisał zapowiedź numeru?

Zawsze.

W jaki sposób recenzja Killzone 3 ukazuje się ponad miesiąc przed premierą ? Według większości źródeł (vgreleases.com, ign.com, playstation.com) światowa premiera KZ3 ma nastąpić 22 lutego 2011, więc stąd moje ogromne zdziwienie. Czy aby na pewno recenzji zostanie poddana finalna wersja gry ?

Tak, Sony udostępniło nam finalną wersję gry.

Ale ja chcę wyjaśnień, ale ja chcę wyjaśnień !!! Choć przynajmniej motywujących słów odnośnie najbardziej kontrowersyjnej części tego numeru - czyli programu do nauki szybkiego czytania. W zapowiedzi numeru jest tylko o nim mowa. . .że jest. Please CormaC - napisz coś więcej o tym programiku - czy to jest jakiś lepszy, czy polecany, czy jakiś pierwszy lepszy darmowy który znaleźliście w czeluściach internetu ?

Nie, nie jest to darmowy program: http://www.akademiaumyslu.com.pl/tajemnice...anie.php?lang=1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełniaki-mam dylemat,od którego zacząć :D

Pismo-super,przeczytam na pewno recke BBC2:V,i na inne zapewne też rzucę okiem,publicystykę,jak zwykle od deski do deski,a AR,NL na pewno.

Okładka-piękna,ostatnio w ogóle są same ładne.

PS-będzie ukryty przekaz (sorry jeżeli pytanie już padło,ale nie chciało mi się czytać całego tematu)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...