Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

CormaC

CDA 2/2011 - zawartość

Polecane posty

W tym miesiącu cienko. Przynajmniej dla pecetowców nieposiadających konsol. Długo będę się zastanawiał nad zakupem, bo jeśli są już jakieś recenzje / zapowiedzi na PC, to są na ogół kiepskie / mało znane gry + sporo dobrego materiału na PS3/X360. OK, fajnie jest poczytać o Killzone 3, ale ja kupuję CD-A nie tylko po to, by poczytać, ale też (lub przede wszystkim) w celach INFORMACYJNYCH. Czy warto czekać na to, czy na tamto? Warto wyłożyć kasę na premierówkę czy czekać na reedycję? Piełniaki są - krótko ujmując - "OK", choć Tomb Raider to nie do końca moje klimaty, a na DM3 jakoś nie mam ochoty. Reasumując - pewnie nie kupię i czekam na kolejny numer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym miesiącu cienko. Przynajmniej dla pecetowców nieposiadających konsol.

Eee tam, biadolenie - sam nie posiadam żadnego next-gena, lecz z chęcią poczytam w co konsolowcy będą się zagrywać od tego miesiąca. Nie ukrywam, że troszkę z zazdrością przeglądam strony z reckami na konsole, ale zawsze mam nadzieję, że kiedyś przyjdzie taki piękny dzień, w którym nowy Xbox 360 będzie jeszcze tańszy, niż dziś...

Trudno - w tym miesiącu wieje ogórem (:laugh:) na PC, ale za to redakcja uzupełniła strony konsolowymi reckami i chyba lepiej tak, niż miałoby nie być tych 20 stron.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer jest taki trochę ciekawy. Opisane w zapowiedzi recenzje jakoś mnie nie interesują, ale to tylko część ze wszystkich. Nie chce mi się zaglądać dokładnie co będzie, żeby to opisać. Numer kupię jak zawsze, powstrzymałby mnie od tego tylko justin biber na okładce :krecka_dostal:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie numer jest świetny.Najbardziej interesują mnie komputery PRL-u oraz recenzja B BC2:Vietnam. A poza tym pełniaki które są dla mnie świetne. Na pewno zagram w Tomb Raidera oraz jeśli nie będzie problemów zagram w DMC3.Najgorsze jest to że po włożeniu płyty lub uruchomieniu gry wyskakuje BlueScrean :zly: ,więc będzie trzeba czekać na nowy komputer :dry: Ale ważne że czasopismo zapowiada się ciekawie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mkulpik1996

Wydanie 2/2011 zapowiada się bardzo ciekawie. 12 zapowiedzi i aż 36 recenzji, w których każdy gracz znajdzie coś dla siebie. Szczególne powody do zadowolenia mają posiadacze PlayStation 3. Recenzowany w tym numerze Killzone 3 jest jedną z najbardziej oczekiwanych gier roku (tym bardziej cieszy pierwsza recenzja). Na płycie zostały zamieszczone świetne gry. Zarówno seria "Devil May Cry" jak i "Tomb Raider" mają zostać "zresetowane", więc pełne wersje są "na czasie". Niestety, z powodu oszczędności, nie kupię tego numeru. Szkoda... :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podziękuję kolejny miesiąc, najwyraźniej czas się z CDA definitywnie pożegnać. Fajnie było przez te wszystkie lata, ale obecny kierunek pisma mi zupełnie nie odpowiada.

Niektórzy po prostu pragną upadku CDA :P

Wyobraźmy sobie, że wyjmiemy wszystkie konsolowe teksty z tego numeru - pozostaje straszna bieda, prawda? Rajd Polski, hell yeah. Tak jak powiedział CormaC - po co pisać "zapowiedź" gier, które za miesiąc pewnie będą zrecenzowane?

Niektórzy PC-towcy mają klapki na oczach i zachowują się, jakby konsole były czymś nieistotnym, o czym nie warto pisać. CDA to pismo branżowe o grach wideo, a konsole - chcemy czy nie - obecnie dominują na rynku, przynajmniej jeżeli chodzi o gry. Czy jako redaktorzy XIX-wiecznego pisma "Bryczka" zupełnie olalibyście temat rozwijających się automobili? :P

@therock - Śmiało, podaj tytuł megahitu, który jest też na PC i który mógłby konkurować z KZ3 o miejsce w Temacie Numeru.

No ciebie Zdenio chyba przewiało na przełęczy. CDA zawsze było o grach NA PC! Smg kiedyś na prośbę czytelnika "zróbcie CDA o konsolach" odpowiedział krótko i prosto "Zapomnij". I to była prawidłowa odpowiedź. A teraz to już tylko żal ściska, nic tego nie zmieni, szkoda. Zgadzam się z Demiliszem. No i niestety podwyżka nas dotyka, bo zamiast 3 dostajemy już tylko 2 pełne wersje (jak 10 lat temu) i to z tanich serii. O 4 grach z 2008 roku możemy za tą cenę już zapomnieć. Ale to oczywiście nie jest wina redakcji - nie oni podnoszą podatki na wszystko co się rusza.

Ale za to pełniak jest świetny. Od nr 12/09 kusiło mnie by zagrać w DMC 3 bo w czwórkę tak mi się swietnie grało. Zmagałem się czy nie kupić tego w Empiku ale po cichu liczyłem, że w koncu dadzą w CDA. No i się doczekałem. Zawsze to 30 zł do przodu.

A co do urlopu Smugglera - mogę się założyć, że pojechał do Tunezji (bo w Egipcie już był). I od razu udało mu się wywołać zamieszki :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciebie Zdenio chyba przewiało na przełęczy. CDA zawsze było o grach NA PC! Smg kiedyś na prośbę czytelnika "zróbcie CDA o konsolach" odpowiedział krótko i prosto "Zapomnij". I to była prawidłowa odpowiedź.

Ona mogła być prawidłowa wtedy, ale nie teraz. I nie chce mi się każdemu z osobna tłumaczyć, dlaczego tak jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość eldragon93

@CormaC

Nawet jakbyś tłumaczył każdemu z osobne, to i tak by nie zrozumieli... Niektórzy po prostu czują potrzebę narzekania na coś. To syzyfowa praca, daj se spokój, bo osiwieć można, a szkoda by było, gdybyś dostał załamania nerwowego przez takich właśnie "narzekajów" ;) Może kiedyś zrozumieją, może nie... I tak to niczego nie zmieni...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie, więcej artykułów w Publicystyce. :D W zapowiedziach nie widzę niczego ciekawego, recenzje również do mnie nie przemawiają. Pełne wersje słabe - mam nadzieję, że to ostatnia gra z serii TR w tym roku. :tongue: Pierwszy raz od ponad czterech lat zastanawiam się, czy wydać 15 zł na CDA. :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście sam nie rozumiem ludzi którzy uważają że PC jest najlepszy a inne platformy to śmieci i najgorsze co tylko mogło powstać. Sam najbardziej lubię grać na PC ale jak wiadomo ciężkie czasy nastały i trzeba mieć też inne platformy. Sam prócz peceta mam Xbox 360 i PS3. W przypadku gdy gra wychodzi na PC z dużym opóźnieniem lub wcale to wtedy gram na konsoli :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem co komu przeszkadzają recki gier konsolowych w CDA, ale szkoda mi tego komentować, bo i tak nie odniesie to żadnego skutku.

Dopóki teksty konsolowe nie gryzły się z pecetowymi to było ok. Ale teraz najwyraźniej zaczęły i CDA stawia konsole na pierwszym miejscu. Bo inaczej nie jestem w stanie pojąć, dlaczego Uncharted 3 ma zapowiedź miesiąc po ogłoszeniu, a Shogun 2 nie miał i nie ma żadnej , chociaż minęło już pół roku ponad. A śmiem twierdzić, że seria Total War to taki sam kaliber gier na PC jak Uncharted na PS3.

Oczywiście redakcja i obrońcy CDA mogą dalej mydlić oczy, że konsole są dodatkowo, bo bez nich pismo by musiało być mniejsze i nie mają żadnego wpływu na pecetową zawartość, ale raczej już niezbyt w to wierzę.

UP: nie mam innych platform, nie potrzebuję innych platform a i tak nie nadążam grać w to, co wychodzi. Jeżeli to są ciężkie czasy to oby się nigdy nie skończyły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki teksty konsolowe nie gryzły się z pecetowymi to było ok. Ale teraz najwyraźniej zaczęły i CDA stawia konsole na pierwszym miejscu. Bo inaczej nie jestem w stanie pojąć, dlaczego Uncharted 3 ma zapowiedź miesiąc po ogłoszeniu, a Shogun 2 nie miał i nie ma żadnej , chociaż minęło już pół roku ponad. A śmiem twierdzić, że seria Total War to taki sam kaliber gier na PC jak Uncharted na PS3.

Z pisaniem zapowiedzi jest zawsze tak, że robimy to wtedy, kiedy dysponujemy nowymi informacjami. Nie myśl, że zapomnieliśmy o tym tytule - on na łamy powróci, i to nie raz. :)

Oczywiście redakcja i obrońcy CDA mogą dalej mydlić oczy, że konsole są dodatkowo, bo bez nich pismo by musiało być mniejsze i nie mają żadnego wpływu na pecetową zawartość, ale raczej już niezbyt w to wierzę.

Nikt nie mydli oczu. CD-Action już od dawna jest pismem dla graczy. Nie "tylko dla pecetowców". Nie "tylko dla konsolowców". Graczy. Robimy wszystko, by w piśmie znalazły się informacje o wszystkich najważniejszych grach, w jakimi aktualnie można się cieszyć - albo jakie będą cieszyć w przyszłości - na dowolnej platformie służącej do grania (łącznie ze smartfonami).

Nie rozumiem, ale szanuję ludzi, którzy twierdzą, że chcieliby czytać pismo wyłącznie o PC. W pewnym momencie CDA stanęło przed wyborem: albo robimy ciekawy magazyn, piszący również o konsolach, albo co miesiąc wymyślamy sztucznie tematy, żeby czymś zapchać łamy. Zdajemy sobie sprawę z tego, że bardzo duża część naszych czytelników nie ma konsol. Tak samo jak np. 8 lat temu zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że bardzo duża część czytelników nie ma wystarczająco mocnych komputerów, by odpalić 80% z opisywanych przez nas nowości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostałem chyba źle zrozumiany. Ja nie narzekam dla samego narzekania, albo dlatego, że nienawidzę konsol. Mnie tam one ani ziębią ani grzeją. Od 1999 roku w CDA była masa zmian ale rdzeń pisma, jego magnetyzm się nie zmieniał. Cały czas chciałem je mieć, czytać i nieważne jaka była pełna wersja. W 2009 r dział konsolowy zwiększył się i dalej mi nie przeszkadzał. Ale w 2010 r. to było istne trzęsienie ziemi w strukturze pisma. Zamknięto lub zmieniono (na niekorzyść) te działy na których mi najbadziej zależało, ukochaną esencję. A w drugiej połowie roku zauważyłem po prostu spadek jakości tekstów PC przy stałym zwiększaniu się materiału konsolowego. Dlatego to chyba zrozumiałe czemu zwracam na to uwagę - chcę znów czytać z przyjemnością CDA a nie krzywić się nad jego treścią. To tyle - jak dalej będę nazywany zrzędą który narzeka dla samego narzekania to trudno. Ale ja się za takiego nie uwazam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...