Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

CormaC

CDA 2/2011 - zawartość

Polecane posty

Ja podziękuję kolejny miesiąc, najwyraźniej czas się z CDA definitywnie pożegnać. Fajnie było przez te wszystkie lata, ale obecny kierunek pisma mi zupełnie nie odpowiada.

Niektórzy po prostu pragną upadku CDA :P

Wyobraźmy sobie, że wyjmiemy wszystkie konsolowe teksty z tego numeru - pozostaje straszna bieda, prawda? Rajd Polski, hell yeah. Tak jak powiedział CormaC - po co pisać "zapowiedź" gier, które za miesiąc pewnie będą zrecenzowane?

Niektórzy PC-towcy mają klapki na oczach i zachowują się, jakby konsole były czymś nieistotnym, o czym nie warto pisać. CDA to pismo branżowe o grach wideo, a konsole - chcemy czy nie - obecnie dominują na rynku, przynajmniej jeżeli chodzi o gry. Czy jako redaktorzy XIX-wiecznego pisma "Bryczka" zupełnie olalibyście temat rozwijających się automobili? :P

@therock - Śmiało, podaj tytuł megahitu, który jest też na PC i który mógłby konkurować z KZ3 o miejsce w Temacie Numeru.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojojoj. Źle się dzieje. Artykuły dotyczące konsol zajmują coraz więcej miejsca. Nawet już okładki. A to, że narazie cena nie podskoczyła.... Wspomnicie moje słowa, że podwyżka ceny do ok 18zł jest już coraz bliżej. O tandetności pełnych wersji się nie wypowiadam, bo i tak od 2 lat nie zajrzalem na żadną z płytek. Dostrzegam coraz więcej powodów, aby odpuścić sobie CD-Action. To czasopismo już od dawna (SKUTECZNIE) schodzi na psy. Może sami redaktorzy chcą jego rychłego zgonu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezły numer. Cieszy dużo recenzji, nie cieszy, że są głównie konsolowe. Jak ktoś mi zaraz napisze, że bez nich by nie było o czym pisać, to odsyłam go do nr, jak dobrze pamiętam, 162. 7 recenzji gier pecetowych, a mimo to czytało się niezmiernie ciekawie i do tego wcale nie było o wiele krócej niż zwykle.

Osobiście z przekąsem patrzę na te kąsole. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W działach poświęconych grom(a szczególnie w recenzjach) dla mnie nic ciekawego. Pewnie przeczytam wszystko, ale growo we wspomnianym dziale dla mnie średniawo. Publicystyka jednak w wydaniu lutowym naprawdę dobra. No a pełniaki tak jak od niedawn wogóle mnie nie obchodzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem czy kupić ten numer. Ciekawi mnie tylko DMC 3 zawartość pisma mało mnie interesuje z powodu braku ciekawych recenzji na pc (wiem że to nie wina redakcji), a TR:A nie lubię takich gier legenda mnie nie zaciekawiła to raczej i ta część tego nie zrobi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli z jakiegoś powodu chcecie walczyć o honor swoich platform i płakać z powodu ich dyskryminacji to poczekajcie, zaraz wychodzę. Chcę tylko ze swojej strony coś napisać. Nie przechodźmy ze skrajności w skrajność. Jak wyglądałoby CDA w tym numerze gdyby recenzji konsolówek nie było. No właśnie. Nie obrażajcie się na wszystkich - nie ma sensu. Z drugiej strony uber dumni konsolowcy komentujący w temacie na głównej stronie (tu ich jeszcze nie przygnało). Biorąc pod uwagę niedawno opublikowaną listę z 4chana można ze stuprocentową pewnością napisać, że będą w tym roku miesiące, w których gry na PC zdeklasują wasze śmieszne maszynki. Obie strony są do bólu zaślepione i to zaczyna przybierać formę wojny. Wiedzcie jednak, że producenci konsol (tudzież podzespołów PC) mają w głębokim poważaniu waszą chorą lojalność.

Nie umiesz zaakceptować, że ktoś siedzi z padem? Dobrze, masz prawo do wyrażania własnego zdania. Nie potrafisz sobie uzmysłowić, że na PC też da się grac? Może masz rację. Jednak jeśli masz ochotę napisać post obrażający w jakimś stopniu drugą jednostkę to lepiej, żebyś złapał za książkę i trochę przysiadł. Trochę pokory. Posiadanie PS3, X360 czy PC nie czyni was lepszymi od innego gracza. Mało tego. Macie podobne hobby, często gracie w podobne tytuły i na litość boską wypowiadacie się na tym samym forum w tych samych działach. Dlaczego gdy na stronie głównej stronie pojawi się temat, w których słowa klucze stanowią ''konsola'' czy ''casual'' zaczyna się rzucanie kupą na wszelkie strony i brak jakiegokolwiek szacunku do drugiego. Get a life.

/emotional.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wcale nie twierdze, że nalezy sie zamykac przed konsolami i wogole o nich nie pisac/dyskutowac. CD-A jest pismem o grach ogolnie jakby nie bylo, gdzie dla kazdego musi sie cos znaleźć, żeby każdy z tej rzeszy ludzi-czytelników był zadowolony.

I wcale nie mówię ze to wina redakcji ze nie bylo w tym miesiacu zadnej super premiery, moze taki byl miesiac, zdarza się. Chcialem jedynie zwrocic uwagę na to, że konsole staja sie coraz wazniejsze w CDA, co mnie sie - osobiscie - nie podoba, bo dla mnie zawsze CD-Action kojarzylo sie z grami na PC.

ale cóż zrobić, świat idzie do przodu.

(PS a numer oczywiscie kupię, każdy inny od przeszło 6 lat)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tych kłótni.Bla bla bla nie dla konsol w CDA.Z punktu widzenia prawie roku zmieniłem swój pogląd na ten temat.Gdyby w CDA nie było konsol pismo stało by w miejscu a konkurencja która teraz jest w tyle za CDA poszła by do przodu i nasze najukochańsze pismo straciłoby rację bytu.Co do pełniaków to jeśli kogoś nie interesują i ten ktoś ma straszny ból co CDA robi to niech idzie do sklepu i kupi to w co chciałby pograć.

A co do zawartości to numer miodzio,płytka super i oby tak dalej.Chociaż miesiąc temu było odrobinę lepiej to i tak kupię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Echelon. Oby Twoje "przepowiednie" się nie sprawdziły. Jak CDA pójdzie śladem tego numeru, który we czwartek ujrzy światło dzienne, to nie zostanie wiele czasu na kupowanie kolejnych numerów... Stanie się to samo co z Clickiem! Przeszedł na multiplatformowość i... sami wiemy jak się to skończyło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nikomu pisma nie karze kupować, nikt nigdy nie napisał, że artykułów o grach konsolowych na łamach CDA nie będzie. Szczerze mówiąc dla mnie CDA jest najzwyklejszym pismem jakich pełno w punktach prasowych - pełno tam takich "Olivii", "Claudii", "Cosmopolitana" czy "Playboy'a". Słowem CDA nie traktuję niemal jak comiesięcznego wydania kolejnego rozdziału Pisma Świętego czy Koranu, gdzie w tym pierwszym bezczelnie pojawiły się fragmenty tego ostatniego. Daleki jestem od fanatyzmu.

Numer jak numer - może być. Kupić - kupię, poczytam i tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@skawalker - No nóż się w kieszeni otwiera, weź wydaj pecetowego uber-hita, to Ci go zrecenzują i walnął na okładkę. Rozumiem, że byłbyś pełni kontent dopiero, gdyby na okładce dowalili "Music Master Chopin"? Rany, zmień rynek gier wideo, jeżeli Ci się nie podoba. Dziennikarstwo branżowe musi dostosowywać się do rynku, a nie do fanbojstwa, bo inaczej przepadnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem wręcz zachwycony ale zawartością czasopisma a nie płyty ale nie o tym moim skromnym zdaniem jedna z lepszych okładek.

Z ilości recenzji też się bardzo cieszę szczególnie ze i jest coś dla PC jak i dla PS 3 moim zdaniem jeden z lepszych numerów.

Macie moje 15 zł o 8 rano w kieszeni

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja chcę wyjaśnień, ale ja chcę wyjaśnień !!! Choć przynajmniej motywujących słów odnośnie najbardziej kontrowersyjnej części tego numeru - czyli programu do nauki szybkiego czytania. W zapowiedzi numeru jest tylko o nim mowa. . .że jest. Please CormaC - napisz coś więcej o tym programiku - czy to jest jakiś lepszy, czy polecany, czy jakiś pierwszy lepszy darmowy który znaleźliście w czeluściach internetu ? ?? Serio - może i dzięki temu mniej piany będzie toczonej przez najmłodszych forumowiczów . . .

A numer zostanie zakupiony na 99,9% !)

Pierwsza recenzja Killzone'a 3 na świecie ?! Z jednej strony prestiż, jednak ostatnio panuje taka opinia,ze pierwsze recenzje są przeważnie najpochlebniejsze . .. Dlatego nie oczekuję niskiej oceny, ale może po prostu gra będzie wypas :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@skawalker - No nóż się w kieszeni otwiera...

Uważaj żeby Ci dziurki w kieszeni nie zrobił. Nikt mnie nie przekona, że CDA robi dobrze pisząc coraz więcej o (narazie)"ekskljuziwach". O takiej grze powinno pisać się dopiero jak wyjdzie na PC. I niech nikt nie wyjeżdża mi z SYMULATOREM FARMY bo....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok 2011 kiepsko zaczęliście... pod względem okładek :D Na szczęście reszta jest w porządku, a na okładkę podczas czytania recek patrzył nie będę, tym bardziej podczas grania w TR :) W sumie to, że CDA pojawi sie w kioskach dopiero w czwartek jest nawet lepszym rozwiązaniem, bo w środku tygodnia nigdy nie mam czasu na dogłębne przejrzenie i zawsze mnie kusi :icon_twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy po prostu pragną upadku CDA :P

Nie, po prostu nie pasuje mi obecna formuła pisma to nie kupuję. Proste, czyste prawa rynku. CDA to nie jest towar pierwszej potrzeby, a ja nie jestem miliarderem, żeby kupować coś, co mi nie odpowiada. Zwłaszcza, że obecnie pismo to dla mnie jakieś 10-20 minut lektury. A ten numer jeszcze mniej.

Wyobraźmy sobie, że wyjmiemy wszystkie konsolowe teksty z tego numeru - pozostaje straszna bieda, prawda? Rajd Polski, hell yeah.

Konsolowych dużych też wiele nie ma. Wszystko wygląda ładnie w zapowiedzi numeru, bo dopchano grami z PSN i na ipod/iphone.

Tak jak powiedział CormaC - po co pisać "zapowiedź" gier, które za miesiąc pewnie będą zrecenzowane?

Hmm, zapowiedź Civilization V była tak trzy tygodnie przed premierą, numer później była już recenzja... A jedyna wzmianka o Shogunie 2 w CDA była przy okazji relacji z E3. Nie uważasz, że "trochę" przy mało jak na tak duży tytuł? A z recenzjami pewnie będzie tak, że Retribution w numerze marcowym, Shogun 2 w urodzinowym. Choćby dlatego, że obie to steamówki, w obu ważny jest też multiplayer. Więc recenzja samego singla (a dopóki nie da rady zarejestrować klucza na Steam to multi nie zagrasz) byłaby bez sensu.

Niektórzy PC-towcy mają klapki na oczach i zachowują się, jakby konsole były czymś nieistotnym, o czym nie warto pisać.

Tak nie twierdzę. Ale zupełnie nie rozumiem przedkładania konsolowych gier, które wyjdą za pół roku nad dwoma mocnymi pecetowymi, które pojawia się za 2 miesiące. Zwłaszcza, jak wcześniej w żadnym numerze o tych grach praktycznie nic nie było...

@Echelon - o jakiej konkurencji mówisz? Przecież na rynku na dobrą sprawę został już tylko Play...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o gry na konsole w CDA to redakcja nie ma innego wyjścia jak tylko recenzować.

Mnie z kolei nóż się w kieszeni otwiera kiedy patrze na recenzowane tytuły PC. W poprzednim i w nadchodzącym numerze jak dla mnie nie było nic do czytania w tym dziale i na razie nic nie wskazuje na to aby się to zmieniło. Oby była to tylko poświąteczna posucha, a nie zastój w wydawaniu gier na PC.

Co do reszty numeru to zapowiada się nieźle, tematy publicystyki :ok: , pełniaki bez rewelacji, ale w porządku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

##W PRODUKCJI

Tomb Raider

Uncharted 3: Drake?s Deception

##RECENZJE

Killzone 3

Symulator Farmy 2011

LittleBigPlanet 2

BlazBlue: Continuum Shift

Prince of Persia: Trilogy

##PUBLICYSTYKA

Najlepsze gry 2010

Gry kontrowersyjne: Wet: The Sexy Empire

25 lat Windowsa

Oto lista interesujących mnie artykułów. Oprocz nich jest też dosyć ciekawa okładka i zacne pełniaki, które mimo, że mam oba, to mogą mi się przydać jako kopie zapasowe. Ogólnie- kupię! :>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lubrowsky, cóż poradzić? Forum Actionum zawsze było zdominowane przez graczy stricte PC-towych, ale to nie znaczy, że nie mogą się wypowiadać rzeczowo na temat gamingu ogółem. Powiedzmy sobie szczerze, dziś każdy szanujący się gracz nie patrzy tylko na PC, bo konsole to jest podstawa w grach akcji, sportówkach, bijatykach i ścigałkach. Sam mam X360 i czuję, że to mało i musowo trzeba zainwestować w PS3. Nie płaczę i jednocześnie obrzucam błotem wszystko co od Sony, bo byłoby to jedynie spowodowane moją zazdrością o PS3 exclusivy, których jest więcej niż na X360 i każdy z nich trzyma poziom bliski ideału.

Powróćmy do tematu najnowszego CDA. Co z tego, że Killzone 3 grą roku? Macie pierwszą na świecie recenzję, zatem z marketingowego punktu widzenia należałoby to zaakcentować. Ponadto, jest jeszcze w tym numerze jakaś gra, która mogłaby powalczyć o to miano z K3? LBP2 - kolejna gra na PS3, Vietnam - to tylko dodatek, reszta gier recenzowanych to nisza, wypełniacze okresu posuchy na rynku - bądźmy szczerzy. Jedyną alternatywą byłaby okładka z nową Larą Croft, ale openera recenzji by dalej nie miała tylko K3 i znowu jęki, stęki :)

Od siebie, numer mocno przeciętny, tak jak przeciętny jest obecny okres dla graczy. Z recenzji warte uwagi jedynie BC2: Vietnam, Killzone 3 i LBP 2, od biedy Super Meat Boy - reszta bez komentarza. Mimo wszystko rozumiem redakcję, bo numer trzeba co miesiąc wydać, a recenzje być muszą. W zapowiedziach też wielkiego szału nie ma, ale tutaj to tylko czysto subiektywna opinia - teksty o TR i U3 powinny wielu zainteresować. Podsumowania roku to mój konik, na ten tekst akurat czekam! Pełniaki całkiem ciekawe - szczególnie czekam na TR:A, bo nie grałem i nawet planowałem zakup. Jak dobrze wiedzieć, że CDA ma wielką umowę z Ubisoftem - to na pewno nie koniec cyklu coverów z grami tego dystrybutora. Okładka jedynie niezła - szkoda, że białe tło - lepsze byłoby ognisto-ciemne, wiadomo gusta, ale estetyka większa.

Na koniec, szkoda, że 2 dni obsuwy, ale jakoś przeżyjemy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tych postów pc-towych frustratów "co???? umieszczacie na okładce crapowatą gierkę na konsolkę, w którą JA nie zagram?" aż szkoda komentować. Parę lat minie i zacznie dostrzegać coś więcej niż czubek własnego nosa.

a poza tym numer z recką killzona 3 - naprawdę fajnie:) mam nadzieję, że będzie na poziomie, choć szkoda, że z oczywistych przyczyn nie przetestowaliście multi;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że w tym numerze jest dużo recenzji. Testy nowych procesorów Intela już gdzieś czytałem, ale nie zaszkodzi zajrzeć jeszcze raz. Chętnie też zobaczę porównanie programów do tworzenia gier. Ogółem będzie mnóstwo czytania i już nie mogę się doczekać. :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...