Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

CormaC

CDA 2/2011 - zawartość

Polecane posty

Gość eldragon93

Najwyraźniej nigdy nie dojdziecie do porozumienia. Ja sam nigdy nie miałem żadnej konsoli poza pierwszym PlayStation. I jakoś mi nie przeszkadza, że w CDA pisze się dużo o konsolach. No sorry, ale skoro zamiast recki świetnej gry na X360 czy PS3 miałbym czytać o jakimś gniocie na PC, to chyba bym się poczuł lekko urażony. GameWalkera trochę mi żal, to fakt, ale nie robię z tego wielkiego halo...

@8azyliszek

Przecież przy większych produkcjach są czasami minirecenzje. Kurczę, zrozum, że nie każdy Redaktor ma czas zagrać w każdą grę, jaką recenzują, bo to jest po prostu niemożliwe. A jeżeli nie przekonuje Cię jakaś recenzja, to czemu zamiast prowadzić tu do niczego prowadzącą dyskusję, nie poczytasz opinii innych graczy na temat jakiejś gry, choćby tu - na forum CDA.

@Adamex

Jeśli tylko tyle masz do powiedzenia w tym temacie, to wiedz, że twoje IQ nie jest wyższe od poziomu inteligencji tego posta. To, że się Tobie coś nie podoba, to nie znaczy, że wszystkim musi, a skoro DMC3 i TRA są dla Ciebie stare i nudne, to idź se do empiku, czy gdzie tam jeszcze i kup nowego CoDa albo coś jeszcze innego, a nie denerwuj tutaj ludzi takimi bzdurnymi i nic nie wnoszącymi wypowiedziami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz już zawsze CDA wychodzić będzie w czwartek czy to jednorazowy wybryk? Bo dla prenumeratorów to będzie to straszne. Gazetka przyjdzie dopiero po weekendzie...

(jeżeli pytanie powtórzyło się to przepraszam)

Tak. Pytanie się powtórzyło.

Inne numery będą wychodziły normalnie zgodnie z kalendarzem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za mały offtop, ale muszę. Pojawiły się ostatnio informacje dotyczące wejścia TR Underworld do PKK. Trochę wcześniej ujrzeliśmy w tej serii obie części TR, które zagościły niedawno (Anniversary jeszcze nie, ale wg. planu miało to nastąpić dziś) na krążkach CDA. I teraz powiedzcie mi, jaka jest szansa na to, że w CDA 3/2011 jako głównego pełniaka ujrzymy grę Tomb Raider Underworld? Prawie 100-procentowa :) Jeśli moje dociekanie się sprawdzi, będzie to chyba najlepsza trylogia z rzędu, jaką może "sprezentować" nam redakcja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klekostan

No właśnie chodzi mi o stary GameWalker w którym NIE omawiano gier konsolowych :tongue::smile: No i powtarzam, skoro Qn'ik mówi, że redaktorzy nie mają czasu na wszystkie gry to niech wypowiadają się o połowie. Bo GW o 3 grach na numer to bardzo niedobra koncepcja.

eldragon 93

Jakbym chciał czytać o grach to bym w neta zagladną, czytał blogi forumowiczów albo ziny z cover CD. mi chodzi o opinie TEJ konkretnej grupy ludzi zasiedlających redakcję ukochanego CDA. Do samych gier mam już stosunek stonowany bo w niewiele tytułów chciałbym zagrać. Płacę to chcę słyszeć opinie tych konkretnych ludzi którzy dzieki takim jak ja maja chleb. A nie miałkie recki gierek pc z których widać, że są jakieś wymuszone.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płacę to chcę słyszeć opinie tych konkretnych ludzi którzy dzieki takim jak ja maja chleb. A nie miałkie recki gierek pc z których widać, że są jakieś wymuszone.

Widzisz tylko problem jest taki, że ja też co miesiąc płacę za CDA. I ja nie mam ochoty czytać wymuszonego GW (fajnie, śmiesznie było, ale nie o to chodzi). I chcę czytać o grach konsolowych mimo że na moją konsolę już dawno recenzji nie piszą. Ale lubię o nich czytać, bo lubię wiedzieć co się dzieje w świecie gier (a nie PC). Aha - płacę, więc chcę słyszeć opinie tych właśnie konkretnych ludzi na temat gier konsolowych.

Czyli co? Niech robią CDA dla każdego z osobna? :)

Ty przestaniesz kupować, 2 nowe osoby zaczną. A skoro według nich bardziej opłaca się taka wersja czasopisma to nie licz, że ktoś będzie patrzył na taką malutką osobę jedną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do waszej dyskusji, nie będę się wtrącał panowie(i panie!, a co!). Wyrażę się tylko o numerze. Znów złoże się na CDA z moim starszym bratem. W każdym razie macie kolejne piętnaście złociszy polskich. I mam nadzieję, że zadowolicie się z nich. Numer będzie ciekawy, raczej nie będę grał w jakieś gry, ale chętnie poczytam recki i jakieś artykuliki. Zobaczę na ten kurs, pomysł niezły tego chyba nie było, może się sprawdzić. Pozdro! :sweat:

Halloween!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość eldragon93

@8azyliszek

Wydaje mi się, że trochę przesadzasz... Nie każdy może mieć tego, co chce, a CDA nie jest w stanie się do każdego dostosować. Trochę dystansu, chłopie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałby się tylko dowiedzieć dlaczego w cdaction jest coraz więcej konsol. Czasopismo dla graczy pctowych podobno. Jakaś presja odgórna w celu pozyskania graczy konsolowych jako czytelników?

Gry konsolowej jako gry numeru już zupełnie nie rozumiem. Smutno się robi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coż, reakce kolegów forumowiczów pozostawiam bez komentarza bo nie wchodze na to forum żeby sie popisywać w niepotrzebnych utarczkach słownych. W tym czasopiśmie (o ile uważnie się je czyta) wielokrotnie podkreślano że jest ono skierowane głównie do graczy pctowych, i z tego co widać, nadal tak jest. Mój poprzedni post wyraża jedynie zaniepokojenie rosnącą ilością materiałow o konsolach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasopismo jest dla graczy. Nigdzie nie jest napisane, że tylko dla PCtowych.

Brak inteligencji niektórych poraża...

Właśnie że jest. A przynajmniej do niedawna było. Widać że CD-Action czytasz od niedawna. W zamyśle CDA traktować miało TYLKO i WYŁĄCZNIE gry PC'towe - i tak przez 90% czasu istnienia CDA było. Polecam numery z lat 90 (zresztą aż do roku 2007/2008). Konsole tez wtedy istniały i miały się dobrze. Były wielkie tytuły, ale CDA zawsze stawiało na PC. Nie wiem co skłoniło zarząd do zmiany koncepcji pisma. O konsolach jest sporo innych tytułów - to właśnie odróżniało CDA od tych innych tytułów - traktowało tylko gry PC i to w sposób profesjonalny (w pewnym momencie praktycznie konkurencji nie było w tym segmencie rynku). Wolałbym aby CDA zostało przy profesjonalizmie i nie stawiało na typowo biznesową nagonkę za modą na konsole... Bo gier na PC jest cała masa - jeśli spojrzeć na przyszłoroczne premiery to polemizowałbym ze zdaniem że PC umiera i dlatego zagrożone wyginięciem z rynku CDA musi "brzydko" się chwytać... :>

W tym miesiącu cienko. Przynajmniej dla pecetowców nieposiadających konsol.

Eee tam, biadolenie - sam nie posiadam żadnego next-gena, lecz z chęcią poczytam w co konsolowcy będą się zagrywać od tego miesiąca. Nie ukrywam, że troszkę z zazdrością przeglądam strony z reckami na konsole, ale zawsze mam nadzieję, że kiedyś przyjdzie taki piękny dzień, w którym nowy Xbox 360 będzie jeszcze tańszy, niż dziś...

Trudno - w tym miesiącu wieje ogórem (:laugh:) na PC, ale za to redakcja uzupełniła strony konsolowymi reckami i chyba lepiej tak, niż miałoby nie być tych 20 stron.

Nie zgadzam się z tym. Jeśli kupuję browara a w puszce/butelce z miesiąca na miesiąc jest coraz mniej piwa a coraz więcej wody, to mam prawo narzekać. Jeśli kupuję CD-Action, to oczekuję recenzji gier na PC a nie na PS3 - oni mają np. PSX Extreme - jeszcze raz zapewnię, że PC tam nikt nie uświadczy. A zatem, skoro gracze konsolowi mają spokój z grami PC, dlaczego my jesteśmy raczeni czymś, z czego i tak nie skorzystamy? Po co mi recenzja Killzone, skoro nie ma ona dla mnie żadnej wartości informacyjnej - i tak nie kupię tej gry, bo nie mam platformy sprzętowej... "Bliższa" współpraca CD-Action z SONY? To może jeszcze dorzućcie konsolę do pisma - będę usatysfakcjonowany... i recenzja mi się przyda do podjęcia decyzji czy kupić grę czy jej nie kupić. I naprawdę żaden ze mnie "fanboy" - poprostu staram się trzeźwo myśleć. Za te strony też płacimy, tym czasem są one trochę "zbyteczne". Sam popierałem ideę zamieszczenia gier konsolowych w piśmie, byłem za dużymi recenzjami gier konsolowych - a tak w ramach ciekawości i wiedzy "w co gra się na kosnolach", ale wybaczcie, pomimo iż Killzone jest może i głośnym tytułem, to jako temat numeru w piśmie głównie o tematyce PC jest "lekkim" przegięciem... W dodatku zapewne obsunięcie terminu dystrybucji pisma było spowodowane "klauzulą tajności" pisania o grze własnie do czwartku 20...

A więc w skrócie - gracze PC mają 2 dniową obsuwę przez oczekiwanie na "odtajnienie" prawa do recenzowania gry na PS3, w którą i tak nie zagrają, bo nie posiadają platformy sprzętowej umożliwiającej uruchomienie gry. Wygląda jak reklama. Ale ładnie wygląda (również na okładce) - "CDA jako pierwsze recenzuje grę... i to jaką!"

No ciebie Zdenio chyba przewiało na przełęczy. CDA zawsze było o grach NA PC! Smg kiedyś na prośbę czytelnika "zróbcie CDA o konsolach" odpowiedział krótko i prosto "Zapomnij". I to była prawidłowa odpowiedź.

Ona mogła być prawidłowa wtedy, ale nie teraz. I nie chce mi się każdemu z osobna tłumaczyć, dlaczego tak jest.

Rozumiem że liczy się rynek i chcecie przejąć też graczy konsolowych - których w Polsce coraz więcej... Ale może nie tak szybko? To tak jak by pismo o modelarstwie nagle zaczęło pisać o modzie. Niby w nazwie mała różnica, ale jakże wielka w praktyce... Co do rynkowej kondycji PC - wyżej napisałem. Wystarczy spojrzeć na listę przyszłorocznych premier. Myślę że przed PC bardziej różowa przyszłość niż przed obecną generacją konsol... O której już (przynajmniej w przypadku X360) przebąkuje się że jest "przestarzała"...

(PS. Posiadam X360 - nie jestem żadnym "fanboyem" ani zaciekłym zwolennikiem żadnej z platform. Ot, jestem zwykłym graczem, któremu pewne posunięcia w jego ulubionym piśmie się nie podobają.) I tak samo byłem niezadowolony gdy recenzowaliście jako temat numeru "Alan Wake" - pomimo iż recenzja była akurat dla mnie (ponieważ posiadam X360) przydatna. Wiem jednak że ani ludzie posiadający PS3 ani ludzie posiadający PC nie zagrają w tą grę - i równie mocno jako temat numeru mnie ona wkurzała. Ale darowałem sobie biadolenie na forum - gdyż był to pierwszy raz oraz były nadzieje że gra pojawi się jednak na innych platformach sprzętowych (była mowa wtedy o PC). Jeśli chodzi o PS3 - też w każdym momencie mogę pożyczyć.

Taka empatia w stosunku do tych, co nie mogą - rozumiem to - nie żyjemy w końcu monte carlo tylko w Polsce - nie każdego stać na tworzenie graciarni i zastawianie się urządzeniami - kupowania konsol do gier, a nie odwrotnie co jest sytuacją chorą. I nie piszcie że mogą kupić sobie konsolę. Nie znoszę klatkowania ludzi w jednej platformie. Zachowania Microsoftu a zwłaszcza Sony z ich exclusivami są chamskimi posunięciami. Podobnie jak zachowanie Apple. Za to cenię PC i gry na tą platformę, że zazwyczaj w większości przypadków pojawiają się te gry na inne platformy. Wtedy nikt nie oblizuje sobie palców - że "on nie może". Nikt nie staje też przed trudnym wyborem "mam PC, ale tak bym pograł w Killzone... Kupić 5, 6 gier na PC czy może konsolę i do tego Killzone i mieć spokój z innymi grami w przyszłym roku?". Proste i logiczne. Wystarczy troszkę pomyśleć. I nie dać się klatkować przez wielkie korporacje, które w ten sposób napędzają sztucznie popyt... Piszą własne zamknięte gry, tworzą własne zamknięte platformy i własne zamknięte systemy przetrzymujące dane we własnych chmurach (tu już piję do Google). 4 exclusivy + 30 gier z PC = a więc kupujcie PS3... Za to Microsoft ma 2 exclusivy i te same 30 tytułów - kupujcie X360... Więc ja mam w pupie ich exclusivy i pozbędę się tych 6 exclusiv'ów. Kupiłem konsolę jaką uważałem za lepszą (np. wygodniejszy pad). Nie każdego stać na wszystkie platformy + wszystkie do tego gry - zwłaszcza że na same gry można wydać majątek. Pisanie w temacie numeru o takiej grze to jak jawna reklama konsoli Sony.

Mam nadzieję że styczeń to faktycznie miesiąc ogórkowy i niczego lepszego z tytułów na PC do recenzji jako temat numeru nie było. Warto jednak zaakcentować, że sytuacja zmierza w złym kierunku i że nie każdemu (a jest to spory odsetek czytelników CD-Action) musi się to podobać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za mały offtop, ale muszę. Pojawiły się ostatnio informacje dotyczące wejścia TR Underworld do PKK. Trochę wcześniej ujrzeliśmy w tej serii obie części TR, które zagościły niedawno (Anniversary jeszcze nie, ale wg. planu miało to nastąpić dziś) na krążkach CDA. I teraz powiedzcie mi, jaka jest szansa na to, że w CDA 3/2011 jako głównego pełniaka ujrzymy grę Tomb Raider Underworld? Prawie 100-procentowa :) Jeśli moje dociekanie się sprawdzi, będzie to chyba najlepsza trylogia z rzędu, jaką może "sprezentować" nam redakcja.

TR:Underwold najprawdopodobniej będzie, ale raczej nie w marcu, bo duża część czytelników by nie przełknęła 3 Lary prawie pod rząd. Zresztą dopiero co TR:U wpadła do PKK, Cenega też musi zarobić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Rzeszowa już dowieźli a do Zamościa jeszcze nie?? Jakim cudem skoro na wschód od Wisły dróg nie ma?? :tongue: I nie wiem po co ale dziś po południu będę miał ten nowy numer. Zobaczymy czy znów się rozczaruję.

A Cenega wcale nie musi zarobić. Kings Bounty wszedł do PKK praktycznie w tym samym momencie co na Cover DVD w CDA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up

Znowu sie wypowiem- pierniczysz jak potłuczony. Konsole zawsze koegzystowały z PC na rynku. I mi się wydaje, że to właśnie konsole są sprzętem stricte do grania...

I widzę jakieś flejmerskie zapędy. Co ci zawinili gracze konsolowi, że ich tu obrażasz(bo ta dygresja na temat Media-Markt nie ma innego celu)? Dowartościowuje cię to? Dorośnij, co...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie że jest. A przynajmniej do niedawna było. Widać że CD-Action czytasz od niedawna. W zamyśle CDA traktować miało TYLKO i WYŁĄCZNIE gry PC'towe - i tak przez 90% czasu istnienia CDA było. Polecam numery z lat 90 (zresztą aż do roku 2007/2008). Konsole tez wtedy istniały i miały się dobrze. Były wielkie tytuły, ale CDA zawsze stawiało na PC. Nie wiem co skłoniło zarząd do zmiany koncepcji pisma.

And here we go again... Poczytaj sobie chociażby ten temat wstecz, to się dowiesz paru rzeczy. Nie będę tłumaczył z osobna każdemu, kto urwie się z choinki.

O konsolach jest sporo innych tytułów - to właśnie odróżniało CDA od tych innych tytułów - traktowało tylko gry PC i to w sposób profesjonalny (w pewnym momencie praktycznie konkurencji nie było w tym segmencie rynku). Wolałbym aby CDA zostało przy profesjonalizmie i nie stawiało na typowo biznesową nagonkę za modą na konsole...

"Moda na konsole"? Dobre sobie. Coś, co trwa od 15 lat chyba nie jest już modą, co?

Bo gier na PC jest cała masa

Pytanie brzmi, ile osób chciałoby czytać pismo, w którym dział recenzji składa się w większości ze steamowych drobiazgów i niskobudżetowych produkcji typu Crash Time.

jeśli spojrzeć na przyszłoroczne premiery to polemizowałbym ze zdaniem że PC umiera i dlatego zagrożone wyginięciem z rynku CDA musi "brzydko" się chwytać... :>

Nie przypominam sobie, żebyśmy twierdzili, że PC umiera.

I naprawdę żaden ze mnie "fanboy" - poprostu staram się trzeźwo myśleć. Za te strony też płacimy, tym czasem są one trochę "zbyteczne".

No takie życie, że kiedy kupujesz czasopismo lub gazetę, płacisz również za te strony, które cię nie interesują. Kiedyś pewnie nastaną czasy, gdy zamawiać będzie można spersonalizowane wydania w postaci cyfrowej, ale póki co robimy fizyczne CDA takie samo dla wszystkich.

A więc w skrócie - gracze PC mają 2 dniową obsuwę przez oczekiwanie na "odtajnienie" prawa do recenzowania gry na PS3, w którą i tak nie zagrają, bo nie posiadają platformy sprzętowej umożliwiającej uruchomienie gry. Wygląda jak reklama. Ale ładnie wygląda (również na okładce) - "CDA jako pierwsze recenzuje grę... i to jaką!"

Ale to jest fakt: recenzujemy pierwsi grę... i to jaką!

Rozumiem że liczy się rynek i chcecie przejąć też graczy konsolowych - których w Polsce coraz więcej... Ale może nie tak szybko?

Szybko to by było, gdybyśmy w przypadku pisma całkowicie pozbawionego konsol wydali numer taki jak 2/2011. Konsole wprowadzane były jednak do CDA stopniowo.

To tak jak by pismo o modelarstwie nagle zaczęło pisać o modzie. Niby w nazwie mała różnica, ale jakże wielka w praktyce...

Ty naprawdę napisałeś tę bzdurę z przekonaniem, że taki argument ma jakąkolwiek wartość? Namnóżmy takich farmazonów więcej: to tak, jakby pismo o motoryzacji zaczęło pisać o ogrodnictwie. Albo tak, jakby pismo o kinie zaczęło pisać o transakcjach terminowych. Uważasz, że porównanie "gry pecetowe vs gry konsolowe" i "modelarstwo vs moda" jest trafione?

Co do rynkowej kondycji PC - wyżej napisałem. Wystarczy spojrzeć na listę przyszłorocznych premier. Myślę że przed PC bardziej różowa przyszłość niż przed obecną generacją konsol...

Wszyscy byśmy tego chcieli.

Nie znoszę klatkowania ludzi w jednej platformie.

...napisał gość, który marudzi, że w CDA jest coś poza PC. No więc my też nie lubimy ograniczania się do jednej platformy - dlatego piszemy o kilku.

Zachowania Microsoftu a zwłaszcza Sony z ich exclusivami są chamskimi posunięciami.

Człowieku, to jest biznes, a nie działalność charytatywna. Ich nie obchodzi to, że ktoś może nie mieć ich platformy i nie zagra np. w God of War III. Im zależy na tym, żeby ich konsola była atrakcyjna na tle konkurencji, a właśnie oprogramowanie o tym decyduje. Jeśli cię to dziwi, to masz chyba zbyt idealistyczne podejście do rzeczywistości, żeby przetrwać w tym złym, złym świecie.

Za to cenię PC i gry na tą platformę, że zazwyczaj w większości przypadków pojawiają się te gry na inne platformy.

No tak, bo oczywiście gry multiplatformowe najpierw robione są z myślą o PC, a potem portowane na konsole. Jacy dobrzy ci pecetowi twórcy. No tu mi tramwaj jedzie... Powiedzmy sobie szczerze - w przypadku większości gier multiplatformowych wersja pecetowa robiona jest przy okazji, bo pewnie przygotowanie jej nie wymaga przesadnie dużo wysiłku i kasy, więc jest to opłacalne.

Wtedy nikt nie oblizuje sobie palców - że "on nie może".

Jestem w stanie wyobrazić sobie kogoś, kto gra na konsolach, ale w przypadku Shoguna 2 lub Heroes of Might & Magic 6 (a przypuszczam, że wielu konsolowców z wcześniejszym stażem na PC ma sentyment do tej serii) musi obejść się smakiem, bo jego laptop gry nie uciągnie, a wydanie sporej kasy na gamingowego peceta nie wchodzi w rachubę. Zresztą jednym z powodów ekspansji konsol była kwestia eskalacji pecetowych wymagań sprzętowych.

Nie każdego stać na wszystkie platformy + wszystkie do tego gry

Nie każdego stać też na drogie samochody albo apartament na wrocławskim Rynku. Takie życie - nie ma co się obrażać.

Pisanie w temacie numeru o takiej grze to jak jawna reklama konsoli Sony.

No pewnie. Ręce opadają...

Mam nadzieję że styczeń to faktycznie miesiąc ogórkowy i niczego lepszego z tytułów na PC do recenzji jako temat numeru nie było.

Sam możesz sobie sprawdzić, co na PC wyszło w styczniu lub jakie wielkie pecetowe premiery były na wyciągnięcie ręki. Od razu zastrzegam, że Shoguna 2 dostaliśmy z tydzień temu (a więc oczywiście po wysłaniu 2/2011 do druku) i to dopiero w wersji beta.

Myślę że redakcja powinna stać murem za jedyną prawdziwą platformą do gier - KOMPUTERAMI OSOBISTYMI, a nie drogimi zabawkami zwanymi konsolami. Jestem dumny z tego że Polacy, w odróżnieniu od Amerykanów czy Japończyków, wolą komputery od konsol. Śmiać mi się chce z dzieciaków, którzy np. w Media Markt odstawiają jakieś żałosne tańce przed Kinectami lub boksują powietrze z kontrolerami Move w rękach. My, starsze pokolenie PRAWDZIWYCH GRACZY, możemy tylko pokręcić z politowaniem głową na taki widok. Tak więc, nie faworyzujmy

Killzone

, gdyż gra ta ma jedną poważną wadę, wartą odjęcia kilku punktów z oceny - BRAK WERSJI PC!!!

Tak jest! Jeden naród, jedna platforma! Pecetowa siła! Baczność! W prawo zwrot! Lewa! Lewa! Lewa, prawa, lewa, prawa!

Wziąłeś dziś pigułki?

I widzę jakieś flejmerskie zapędy. Co ci zawinili gracze konsolowi, że ich tu obrażasz(bo ta dygresja na temat Media-Markt nie ma innego celu)? Dowartościowuje cię to? Dorośnij, co...

Chyba trzeba koledze dać jeszcze kilka lat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w 100% z Klekotsan wogule nie rozumiem waszego wielkiego oburzenia tym ze cda pisze o konsolach a tak wogule to co miało by być grą numeru w tym miesiącu z gier na PC? Rajd Polski czy Bad Company? Może i to drugie mogło by być ale jest już dziesiątki recenzji w internecie a Killzone 3 pierwsza recenzja jest się czym chwalić wiec dali na okładkę sam jestem graczem główne PC ale nie przeszkadza mi to ze piszę się o konsolach bez nich cda miało by 90 stron patrząc na ten numer

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dojrzali, poważni, wykształceni ludzie pracujący w poważnych korporacjach nie powinni kierować się chęcią zysku, tylko być filantropami

Hahahahahahhah.

Nie no, a tak poważnie to hahahahahahahaahahahahahahahahhaaahahaaa.

W jakim Ty świecie żyjesz? Jesteś naiwny do granicy bólu. Korporacje są po to, żeby zarabiać. Ludzie pokroju Bobby'ego Koticka z Activision albo Kazuo Hirai z SCE mogą sobie być filantropami prywatnie, łożąc na sierocińce z własnej kieszeni. Ale jako od szefów wielkich firm wymaga się od nich, żeby zarabiali jak najwięcej i nabijali kabzę akcjonariuszom, a nie zbawiali świat. Nie obraź się, ale jestem naprawdę wstrząśnięty tym, że ktoś może mieć takie poglądy jak Ty.

wczoraj przez śmieciarkę nie mogłem z parkingu wyjechać

Nie wszyscy w naszej redakcji mają samochód. Myślę, że nie powinieneś kierować się chęcią posiadania, tylko zgodnie ze swoimi hipisowskimi poglądami odstąpić wóz komuś, kto go nie ma. Powinieneś też pracować za darmo, by jak najlepiej przysłużyć się społeczeństwu, nie narażając nikogo na niepotrzebne koszty.

"Złym świecie?" Panie Danielu, czy metalowi muzycy zawsze muszą widzieć wszystko w czarnych barwach?

http://sjp.pwn.pl/slownik/2574878/sarkazm

...i mam również nadzieję, że Ty nie piszesz swoich postów na poważnie (tak wnioskuję z przepaści intelektualno-emocjonalnej dzielącej Twoje dwa ostatnie wpisy). Jeżeli piszesz, to mnie przeraziłeś. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...