Skocz do zawartości
Cardinal

Wiedźmin/Witcher (seria)

Polecane posty

Ja bym z mojej strony radził instalke modów bo wprowadzają dużo poprawek i ogólnie z Powrotem Białego Wilka grało mi się przyjemniej niż w wersie bez modów.

EDIT

Jest może jakiś mod do Wiedźmina 3, dzięki któremu możemy wrzucać do skrzyni przedmioty takie jak okulary,kadzielnica, maska czy podobne.

Edytowano przez darkdarius
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja aktualnie jestem w końcówce fabuły Wiedźmina 3, ale nie spieszy mi się ze skończeniem gry, bo mam jeszcze prawie 80 znaków zapytania do odkrycia na Skellige,2 w Kaer Morhen i jeszcze zadania poboczne. Jestem mniej więcej na etapie, gdzie mam pomóc Ciri w załatwieniu spraw w Novigradzie oraz gdzie będę szukał 2 czarodziejek. Szczerze bardzo ciężko jest oderwać od tej gry. Gdy tylko mam czas to z 4-6 godzin w nią gram.

Chciałbym was się spytać czy was też w pewniej kamienicy w Novigradzie,gdy mieliście odłożyć wino na miejsce, to was przestraszyło ułożenie tych win w jednym pomieszczeniu, gdzie na początku można pomyśleć, że to są kolce? :D

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój maraton Wieśków zatrzymał się trochę. Pierwszym powodem jest to, że 1 część ogrywam po raz pierwszy a drugim jest to, że zakochałem się w Rainbow Six: Siege w które gramy z kumplem. Z racji tego, że mam teraz ferie to może uda mi się skończyć 1 część i zacząć już grać w 2.

BTW. Widzieliście już informacje na temat dodatku Krew i Wino? Bardzo ciekawe. Jeśli ktoś jeszcze nie widział to zamieszczam linkacza: http://www.witchersite.pl/component/content/article/26-news-wiedzmin-3/1349-wiedzmin-3-krew-i-wino-nowe-informacje-na-temat-dodatku-i-przypuszczalna-data-debiutu.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa broń ?Miecz z Kości?

Taki miecz powinniśmy dostać po ubićju Króla Gonu.

Nowy rodzaj handlarza, który zaoferuje farby, będzie można nimi przemalować zbroje

Czyli Tuning wiedźmina, wchodzi na nowy szczebel rozwoju. Różowa zbroja wilka :)

4 nowe umiejętności do walki, alchemii i znaków, czyli razem będzie 12 nowych umiejętności;

i

pojawią się nowe animacje ruchów i walki

Tym akurat jestem zainteresowany, może będzie coś w stylu ciosów kończących z Wiedźmina 2, które mi się podobały.

Nowy fragment mapy może być większy niż obszar Novigradu i Velen - aktualnie stworzona mapa zajmuje 75% tej powierzchni i ciągle rośnie

No,no,no to Płotka wypluje płuca.

Nowe, epickie walki z bossami przygotowane specjalnie na potrzeby dodatku - ostatni pojedynek w grze ma być najtrudniejszym w historii

Ciekawe z kim, lub z czy się zmierzymy. A z tą trudnością to bym nie przesadzał, bo niby przeciwnik z Serc z Kamienia z koszmaru Iris jest trudny, a ja go położyłem za trzecim razem.

Twórcy prawdopodobnie pracują nad rozgrywką w pierwszej osobie

No to było by ciekawe i zmusiło by mnie, do przejścia gry od początku piąty raz. trzymam kciuki za to.klaszcze.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są jeszcze nieoficjalne przecieki z forum witchersite patrzcie w komentarzach:

http://www.witchersite.pl/component/content/article/26-news-wiedzmin-3/1349-wiedzmin-3-krew-i-wino-nowe-informacje-na-temat-dodatku-i-przypuszczalna-data-debiutu.html

* Dużą rolę w eksploracji odegra system podziemnych korytarzy ciągnących się pod winnicami

* Bractwa Wilka będzie miało związek z Wilkołakami

* Inspiracją przy tworzeniu dodatku była legenda Elżbiety Batory zwanej Krwawą Hrabiną, największej morderczyni w dziejach ludzkości

* Wyprawę do Toussaint zasugerują nam Jaskier, który wejdzie w posiadaniu tajemniczego listu od lokaja Anny Hendrietty

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe, epickie walki z bossami przygotowane specjalnie na potrzeby dodatku - ostatni pojedynek w grze ma być najtrudniejszym w historii

Ciekawe z kim, lub z czy się zmierzymy. A z tą trudnością to bym nie przesadzał, bo niby przeciwnik z Serc z Kamienia z koszmaru Iris jest trudny, a ja go położyłem za trzecim razem.

Co w nim jest trudnego? Zabiłem go za pierwszym razem, tylko trochę to trwało, bo utrudniłem sobie życie i walczyłem z trzema na raz. Najwięcej problemów sprawił mi Imlerith, bo Geralt mi głupiał po jego teleportacji i wykonywał dziwne uniki, a byłem w zbroi kota i miał mnie na jedno trafienie.

No każdy gra tak jak potrafi, ty go położyłeś za jednym razem, ja za trzecim. Ale też na początku walczyłem ze wszystkimi na raz.

Co do Imlerit-a to jego pierwsze starcie z Geraltem, było jego ostatnim starciem. Choć te teleporty potrafiły napsuć krwi, ale posiłkowałem się petardami w ostatnich momentach walki i udało mi się go ogłuszyć.

Co do zbroi to Geralt od czasu NG+ biega w Wilczej z domieszką tej z cechu żmij bo można zakląć buty i rękawice.

Inne pancerze i zbroję mi nie pasują.

Są jeszcze nieoficjalne przecieki z forum witchersite patrzcie w komentarzach:

http://www.witchersi...ta-debiutu.html

* Dużą rolę w eksploracji odegra system podziemnych korytarzy ciągnących się pod winnicami

* Bractwa Wilka będzie miało związek z Wilkołakami

* Inspiracją przy tworzeniu dodatku była legenda Elżbiety Batory zwanej Krwawą Hrabiną, największej morderczyni w dziejach ludzkości

* Wyprawę do Toussaint zasugerują nam Jaskier, który wejdzie w posiadaniu tajemniczego listu od lokaja Anny Hendrietty

Z tymi korytarzami, to mam nadzieję że nie przesadzą. Bo nie chciał bym spędzić godzinę na łażeniu po nich i szukania wyjścia.

Lubię klimaty wilkołactwa, więc już się cieszę na tą myśl.

Ale Legenda o E.Batory mówiła o tym że:

ona wydała rozkaz swoim podwładnym, by ci skupowali lub porywali młode dziewczyny z okolicy i przywozili je do zamku, gdzie w brutalny sposób spuszczano im krew. By Elżbieta mogła się w niej kąpać, bo jak mówi owa legenda, kiedyś Elżbieta B. uderzyła jakąś dziewczynę zapewne służkę i rozcięła jej twarz pierścienie, a gdy zcierała z dłoni krew, spostrzegał że w tym miejscu, jej skóra jest jakby młodsza i delikatniejsza.

Więc to raczej pasowało by na wampiry, które bądź co bądź, przedstawia się jako te słabsze (przynajmniej fizycznie) dystyngowane, takie z wyższych sfer.

A wilkołaki, jednak to dużo brutalniejsze są.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą pójść krok dalej i postawić na kanibalizm, nie muszą ograniczać się do wierności historycznej w grze fantazy

I co w związku z tym, że to już było? Przemoc też już była, a się powtarza..

Edytowano przez lech8
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widok z pierwszej osoby w Wiedźminie?! Hahahaha biggrin_prosty.gif Już to widzę - Geralt osaczony przez stado nekkerów i brak widoku co się dzieje dookoła niego. Zanim się obrócisz, masz już potwora na twarzy tongue_prosty.gifNO WAY! Dla mnie w Wiedźminie akceptowalny jest tylko i wyłącznie widok TPP - poza tym rynsztunek wiedźmina wygląda zbyt dobrze, żeby go nie widzieć. To nie jest Skyrim...

Edytowano przez Sonne
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, to że Tobie się nie podoba, nie znaczy że innym ludziom też. Ja uważam że takiej opcji nie dadzą do gry i jest to zwykła plotka. Niemniej jakby dali to nie narzekałbym. W końcu to jakieś urozmaicenie. Fajna opcja to tropienie potworów i jakieś questy detektywistyczne robione za pomocą widoku z pierwszej osoby.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym przejść część drugą ale wiem że znów stanę przed tym głupim wyborem pomiędzy Scoia'tael a Vernonem i jeśli już się zdecyduję to będę niezadowolony. To jak wybór między radykalnym islamem, który podobno chce wprowadzić pokój a skrajną prawicą która niszczy wszystkich i wszystko co odstaje od "normalności".

Wydaje mi się że Geralt w tej sytuacji nie poparł by żadnej ze stron i samotnie ruszyłby poszukiwać zabójcy królów. Twórcy mogli by to wypościć na konsole nowej generacji z trzecią opcją wyboru (:

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Chciałbym was się spytać czy was też w pewniej kamienicy w Novigradzie,gdy mieliście odłożyć wino na miejsce, to was przestraszyło ułożenie tych win w jednym pomieszczeniu, gdzie na początku można pomyśleć, że to są kolce? biggrin_prosty.gif"

haha, ja miałem to samo, jak zobaczyłem te "winne kolce" :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś gdzie można spotkać biesa na poziomie 50? Czy takowy potwór w ogóle istnieje w grze? Bo gryfa na 48 już utłukłem dawno...

xndAbxH.jpg

Pojawia się po wpisaniu komendy "spawn(bies_mh)". Podobny do Mordvudda z questa...

Edytowano przez Sonne
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz zauważyłem, że powstał komiks którego akcja osadzona jest po wydarzeniach z drugiej części. W tym komiksie Saskia stoi na czele wolnego państwa więc mam rozumieć, że kanonicznym zakończeniem było jednak to w którym wybieramy Iorwetha? Jeśli wybierzemy jednak Vernona i po pokonaniu smoczycy pozostawimy ją ranną to jednak przeżyje bez antidotum? A wolne państwo powstanie tak czy inaczej...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co i tak jest bez znaczenia. Wybory z 1 i 2 części nie mają wpływu na fabułę trójki, żadnego.

Pozwoliłeś zabić Talara? Żyje. Shani vs Triss? Bez znaczenia. Zakon, Wiewiórki, neutralność? Bez znaczenia. W drugiej części ma to tylko wpływ na to, jak nas widzą zakonnicy płonącej róży - 2 walki plus/minus. Wybory z dwójki też bez znaczenia, bo Roche i tak nas lubi. Czy zginie Stannis, Saskia, Henselt, Shealea - bez znaczenia. Letho przeżyje? Rola tak znacząca... Te same sceny, te same rozmowy - wtrąca 2 zdania na które nikt nie odpowiada. Jak go nie ma nic nie tracisz. Podejście identyczne jak w Mass Effectach, 'wybierz sobie co chcesz, i tak nas to nie obchodzi' :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do "dwójki", zapisy trochę jednak dają fabularnie, np.

informacje o losie Addy albo zmieniona część dialogów po stronie Henselta

. Może nie są to istotne zmiany, ale jest na tyle sporo smaczków, że przy budżecie Wiedźmina 2 (na tle gier AAA niedużym) można to zaakceptować. Zaś w "trójce" musiano się ograniczyć do raptem kilku postaci i wątków, ponieważ gracze konsolowi, nowi pogubiliby się w gąszczu nieznanych, a rozwiniętych historii. Coś za coś, ale nie czułem się pokrzywdzony, wszak na początku "trójki" sami kreujemy, w przypadku braku zapisów, co stało się w części drugiej. Mogło być lepiej, np. komiks jak w serii Mass Effect, ale wydaje mi się, że byłoby to zbyt karkołomne, przy rozbudowanych zależnościach w poprzednich częściach, wyzwanie. Choć jak się nad tym zastanowić, to raczej to była kwestia czasu, którego CDP Red już i tak za wiele nie miało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem sobie, że pogram dzisiaj w W1 żeby go w końcu przejść. No i udało się. Po 395 min. ostrego grania (według Steam'a) skończyłem tą grę, Muszę przyznać, że wsiąkłem na dobre. Chyba przy żadnej grze tyle nie przesiedziałem jednorazowo.

Stanąłem po stronie Zakonu Płonącej Róży, ponieważ, jak twierdzi Zoltan:"Siedzenie okrakiem na płocie ma to do siebie, że po jakimś czasie zaczynają boleć jajca" a za elfami jakoś nigdy nie przepadałem.

Już na początku przygody z W1 zainstalowałem sobie mod Powrót Białego Wilka co wyszło mi na dobre. Ładniejszy interfejs, tekstury postaci i przedmiotów poprawione. Polecam. Historia opowiedziana była równie ciekawa co wciągająca. Ilekroć kończyłem sesję zastanawiałem się co będzie dalej. I jeszcze ta końcówka. Przepiękna gra.

Oczywiście zdarzały się bugi, ale w większości drobne, które nie wpływały znacząco na odbiór produkcji. Moja ocena to 9/10.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co w nim jest trudnego? Zabiłem go za pierwszym razem, tylko trochę to trwało, bo utrudniłem sobie życie i walczyłem z trzema na raz. Najwięcej problemów sprawił mi Imlerith, bo Geralt mi głupiał po jego teleportacji i wykonywał dziwne uniki, a byłem w zbroi kota i miał mnie na jedno trafienie.

Ciekawi mnie, skąd możesz wiedzieć, że miał Cię na jedno trafienie, skoro wygrałeś za pierwszym razem ;b

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...