Skocz do zawartości
Cardinal

Wiedźmin/Witcher (seria)

Polecane posty

U mnie NG+ jeszcze nie było, bo miałem zapisy w Novigradzie przed ważnymi wyborami, a tych wcześniejszych bym nie zmienił, wiec jeszcze nie robiłem ng+. Może zrobię przed dodatkiem Krew i Wino.

Co do samego dodatku, to mam cichą nadzieję że pojawią się w końcu Bruxa i Mantikora.

Mogli by też dać kilka stworzonek np. skrzatów takich jakie biegały w Odmętch oraz mamuny, ale w miejscach w których mogły by występować realnie, a nie a latać tu i tam. Brak mi tego było w W2 i też żałuję że niema tego typu stworzeń w Wiedźminie 3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele już było powiedziane, wiele napisane ale i tak muszę dodać: EPICKA. Nie wiem, poprostu nie wiem jak to możliwe, ale spędziłem 40 godzin w ciągu tygodnia poznając kolejne przygody Geralta. Ale od początku. Jestem wielkim fanem powieści, świat wykreowany jak najbardziej przypadł mi go gustu i spędzałem długie godziny wczytując się w przygody Ciri, Geralta i reszty. Co mnie zaskoczyło najbardziej, nie grałem w wiedzmina 1, w wiedźmina 2 zagrałem 3 godziny i jakoś stwierdziłem, że to nie jest gra dla mnie. Za dużo czasu by trzeba grać, a ja go nie mam i odłożyłem. Ale czytają tyle opini kupłem 3. Brak mi słów żeby opisac tą grę i te postacie zapadające w pamięć jak pewien Janek, który wiecie co lubiał robić rano i co go najbardziej cieszyło :)

Czas zabierać się za dodatek i kontynuować podróż :)

I jak dla mnie, pozycją obowiązkową jest wrócić do 2, i poznać poznaną tam historie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem głowny watek z 28 poziomem. W trakcie gry ominąłem sporo zadań pobocznych i dużo przepadło po wpłynięciu na wyspy. Teraz chciałbym zagrać w dodatek ale widze że sugerowany poziom to 32. Zacząłem robić zadania poboczne, ale dostaje 10, góra 15 pkt doświadczenia. Jest jakiś szybki sposób na zdobycie, czy nie sugerować się poziomem i zacząć grać w dodatek?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twórcy twierdzą, że jak czujesz się na siłach to możesz z niższym poziomem podejść do dodatku. Ew zacząć nową grę z opcją, że chcesz grać od razu w dodatek - wtedy dostaniesz Geralta z wysokim poziomem doświadczenia (ale z średnim ekwipunkiem, jeśli dobrze pamiętam).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no mówić, że Wiedźmin 3 to nie jest trudna gra to troche przegięcie:D Momentami jest wręcz przetrudna. Niektóre bitwy nawet będąc świetnym graczem ciężko jest przebrnąć. Szczególnie dodatek Hearts of Stone jest trudny. Ahh.. i to jest piękne <3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie gram w Serce z Kamienia i chciałbym wyrazić swoją opinie. Wykonuje 3 życzenie Olgierda i jestem w posiadłości, wiec jeszcze nie ukończyłem. Ale jak dla mnie, coś nie pasuje mi ten dodatek .... Bardzo przegadane, dużo przerywników i filmów, stosunkowo mało akcji. Na dodatek ciężkie i żmudne walki z bossami, na które trzeba mieć sposób żeby pokonać. Być może gdybym miał przerwę miedzy głowną grą a dodatkiem lepiej poznałbym tę historie, jednak na bieżąco nie mogę się zgodzić z recenzją zamieszczoną w CDA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak pod trudach i znoju Wysłałem Geralta i Triss do wspólnego pokoju. biggrin_prosty.gif

A tak na poważnie, właśnie przed paroma chwilami ukończyłem Wiedźmina 3 po raz trzeci, oczywiście z obecnym dodatkiem Serca z Kamienia.

Te ukończenie nie różni się zbytnio od poprzednich, głównie tym że wybrałem Triss a nie Yenn jako ukochane Geralta, a reszta to tak zwane dobre zakończenie z tym że Emhyr wygrał wojnę. Nie mogłem pozwolić by Dikstra zabił Rosha, Vess i Talara, za bardzo ich polubiłem.

Sam wybór po między Triss a Yenn, wydawał mi się bardzo ciężkim wyborem, a tak po prawdzię to (mój) największy problem moralny w tej grze. Dlatego że podczas misi wykonywanych z Yenn można zauważyć że jej bardzo zależy na Geralcie, nawet po zadaniu z dżinem. Jej reakcja na słowa Geralta (te które przekreślają ich związek) bardzo nią poruszają, a mi jest jakoś przykro. Tak samo ciężko się czuję gdy Geralt żegna się z Triss na nabrzeżu w Novigradzie, ale potem Triss długo nie widzimy, a tu po zadaniu z dżinem jeszcze mamy zadania które musimy zrobić z Yenn.

Sam związek z Triss moim zdaniem, jest zrobiony tak na "odwal się" jakby Redowie z góry założyli że gracze wybiorą Yenn a Triss pójdzie na bok.

Ale mimo wszystko jestem zadowolony, teraz czekam na Krew i Wino i tak sobie myślę, że może jeszcze raz by wskoczyć do świata Geralta, wszakże mam jeszcze zapis z okolic Novigradu (bo sobie zrobiłem zapis awaryjny) po tym jak pożegnałem Triss, więc można poszaleć i w końcu zwiedzić Passiflorę wink_prosty.gif.

Bo jak miałem z góry założone że połączę Geralta z Triss czy z Yenn, to Geralt nie chodził na tzw. skok w bok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dzięki koledze z Steam który podesłał mi linka odkryłem że w Wiedźminie 3 są takie "znajdźki" o których mi się nie śniło i gdyby ów kolega nie podesłał by mi tego linka żył bym w nieświadomości.

Napiszę wam kilka z nich, by was zaciekawić a może wiecie już o nich, cóż ja nie wiedziałem. sad_prosty.gif

Pierwsze dwa mamy tuż na początku gry kiedy trafiamy na zamek w Wyzimie.

Dam to w spoiler tak dla bezpieczeństwa.

1) Gdy Yenn przechodzi przez portal my też możemy przez ten portal przejść. blink_prosty.gif

2) W ogrodzie na zamku jest ukryty schowek w którym jest nawiązanie do jedynki lub do opowieści o Geralcie i strzydze.

Trzeba pochodzić pod filarami w ogrodzie i tam jest przełącznik.

3) Na Skielige możemy trafić na statek widmo.

4) Po tym jak rozwiążemy zadanie Królewski Gambit z Cerys, możemy znaleźć pewną osobę przykutą do skały.

Resztę tych ciekawostek znajdziecie pod tym linkiem na dole ale ostrzegam gościu trosze miejscami klnie, ale ogólnie ogląda nie miło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można gdzieś pobrać dodatek Serca z Kamienia w inny sposób niż przez GOG?

Jestem od niedawna zmuszony do korzystania z internetu z limitem i pasowałoby mi zassać dodatek na innym koncie i przerzucić pliki na mój komp, tylko boję się, że GOG zmusi mnie najpierw do pobrania całego Wieśka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytania odnośnie dodatku i dlc do Wiedźmina 3. Kupiłem grę używaną z wykorzystanym kluczem na gog.com czy istnieje możliwość legalnego pobrania dlc z dodatkowymi zadaniami czy żeby to zrobić muszę koniecznie posiadać klucz gog.com? Zależy mi na tych zadaniach bo chcę dobić do 34 poziomu żeby móc założyć mistrzowski pancerz kota a nie mogę znaleźć już zadań za które dostałbym więcej niż kilka punktów doświadczenia. A jak to wygląda z dodatkiem? Chciałbym kupić dodatek Serca z Kamienia czy mogę go kupić w dowolnej wersji? Czy np. wersja na steam nie będzie kompatybilna z wersją którą mam?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu nowy komp. W końcu można grać. Chociaż przeprawa z Gog Galaxy to był prawdziwy horror...

Niedawno wyszedłem z Białego Sadu z 4 poziomem(wszystkie "?" odkryte, wszystkie poboczne zrobione), i czuję się przytłoczony. Wszyscy przeciwnicy dookoła na dużo wyższych poziomach, zadania jakie mam do wyboru również na wyższym poziomie. Tak ma być? Nie przejmować się tym? Czy może powinienem się skierować w jakimś konkretnym kierunku (adekwatnym do mojego poziomu)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra wyszła już taki czas temu a dalej zbugowana...jestem już w końcówce gry i do tej pory nie spotkałem Letho.

Okazuje się że powinien być w jednym z questów...ale gra uznała że w W2 go najwyraźniej zabiłem bo nie ma go tam gdzie powinien być - mimo tego iż go oszczędziłem w W2 (importowałem zapis)

Także ten....niby takie nic ale właśnie zepsuło mi to cały dotychczasowy gameplay

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem po 16 godzinach, że zaimportowałem save z początku gry - bo tak też można, nie popisali się.. O graficznych niewypałach w stylu koń stojący pionowo czy pół konia prześwitującego przez ścianę (karczma na początku) nie wspomnę. Poczekam z ponownym podejściem do następnego dlc, albo jeszcze następnego, nie lubię przechodzić gier 2 razy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat graficzne to czasem przynajmniej są śmieszne. Ale z tym to się wkurzyłem na poważnie. Nie mam zamiaru przechodzić tego wszystkiego, tych dziesiątek godzin od nowa tylko żeby się gra "naprawiła". (Ja wiem że wybrałem sejwa dobrego, z końca gry)

Tak się nie bawię :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wczytałeś save z wersji, w której zabijałeś Letho i ci się pomyliło?

Nie wiem, ja takiego problemu nie miałem, ale zdecydowanie się zgadzam, że powinna być opcja importowania zapisów jedynie z epilogu, jak w Wiedźminie 2 z Wiedźmina 1(szkoda, że tam było tylko parę wzmianek o jedynce...)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...