Skocz do zawartości
Cardinal

Wiedźmin/Witcher (seria)

Polecane posty

A ja mam mały problem z W2. Otóż gdy wybieram jakaś opcję dialogową, myszką czy Enterem w klawiaturze to czasami zdarza mi się pominąć pierwszą kwestię, którą wymawia Geralt. W menu jak i w ekwipunku, gdy przemieszczam się po nich WSAD-em to zawsze przeskakuje mi co 2 pozycje. Szukałem już odpowiedzi na ten problem w innych miejscach, ale nadal jej nie znalazłem.

Czy ktoś zna odpowiedź na ten problem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku miesiącach od ukończenia WSPANIAŁEJ trzeciej części gry mam do was pytanie. W jakiej kolejności najlepiej czytać Wiedźmina, przejrzałem kilka stron w internecie i na każdej jest przedstawiana inna "najlepsza" kolejność.

P.S Moja wiedza na temat serii opiera się tylko i wyłącznie na przejściu gier W1 i W3

Edytowano przez Sagan51
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I Opowiadania

- Miecz Przeznaczenia

- Ostatnie życzenie

II Saga

1. Krew elfów (SuperNOWA 1994)

2. Czas pogardy (SuperNOWA 1995)

3. Chrzest ognia (SuperNOWA 1996)

4. Wieża Jaskółki (SuperNOWA 1997)

5. Pani Jeziora (SuperNOWA 1999)

Najlepiej najpierw przeczytać zbiory opowiadań, a potem wziąć się za sagę.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sagan51

Zekar źle ci podał najpierw czytaj Ostatnie życzenie a potem miecz przeznaczenia a Sezon Burz możesz przeczytać na samym początku może z pominięciem epilogu bo zawiera spoilery co do zakończenia całej sagi.

Wreszcie udało mi się ukończyć pierwszą część gry. System walki początkowo mocno zniechęca, ale potem idzie się przyzwyczaić niestety to bardziej minigierka niż pełnoprawny system walki.

Fabularnie gra stoi na wysokim poziomie i ogólnie cieszę się że poznałem tą historię bo wreszcie mogę ruszyć z tym dalej i przejść W2 a potem drugi raz W3 tym razem z moimi wyborami ;]

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ElTabasco, wcale nie podał źle, Sezon Burz zawiera wiele wątków, aluzji i nawiązań, które zrozumieć można w pełni wyłącznie po wcześniejszym przeczytaniu sagi i opowiadań. Więc kolejność podana przez Zekara jest jak najbardziej prawidłowa i przede wszystkim chronologiczna, z tym że Sezon Burz najlepiej czytać na końcu z wyżej wymienionych powodów - wtedy wszystko zrozumiesz i nie pogubisz się w świecie wiedźmińskim.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą ukończyłem W2, grałem na moim zapisie z części pierwszej jednak z jakiegoś powodu okazało się że Talar żyje, reszta wyborów została zachowana a wszystko się na pewno dobrze wczytało bo nawet miałem na początku gry pancerz kruka i miecz od pani jeziora.

Patricio1995

Sazon burz może i tak ale najpierw powinno być Ostatnie życzenie, tak podaje nawet wiki w dodatku ostatnie życzenie zawiera opowiadanie wiedźmin które wszystko to zapoczątkowało.

Edytowano przez ElTabasco
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP: Również polecałbym zacząć najpierw od opowiadań. Pozwoli to wczuć się trochę w klimat. Potem pięcioksiąg po kolei i Sezon Burz na koniec.

Sam w sumie muszę przeczytać wszystko ponownie, Wiedźmin 3 uświadomił mnie jak mało już pamiętam z książek :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na 32lvlu 2 próby walki z archegryfem na Skellige i niestety, to nie mogło się udać, bo ten archegryf za każdym razem mnie brał na hita, ale na pewno jeszcze wrócę do walki z nim. Poza tym przy jego gnieździe jest strzeżony przez niego samego skarb. Chodź i tak czerwona czaszka wskazuje, że nie powinienem liczyć na szybkie ubicie go, a sam może zabić na tego hiciora :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patricio1995

Sezon Burz może i tak ale najpierw powinno być Ostatnie życzenie, tak podaje nawet wiki w dodatku ostatnie życzenie zawiera opowiadanie wiedźmin które wszystko to zapoczątkowało.

No przecież napisałem, że na końcu Sezon Burz i że pomijając właśnie Sezon podał dobrą kolejność. Czytanie książek z jednej serii, w dodatku ustawionych chronologicznie i/lub logicznie jako jedna całość (1. opowiadania, 2. saga, 3. Sezon Burz) to jedyny sensowny kierunek. Wiem co mówię, czytałem całego Wieśka dwa razy. Najpierw, ze względu na brak opowiadań w szkolnej bibliotece za czasów gimnazjum, przeczytałem sagę i dopiero później Ostatnie Życzenie i Miecz Przeznaczenia i nie bardzo orientowałem się o co chodzi w początku Krwi Elfów, więc jakiekolwiek kombinacje z inną kolejnością nie mają sensu ze względu na brak odpowiednich informacji z poprzednich części. Jedyną słuszną kolejnością jest chronologia powstawania kolejnych książek i nikt mi nie powie, że inne czytanie ma jakikolwiek sens.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy czego ci potrzeba. Przepatrz sobie stronki z modami. Osobiście polecę ci "scabbard mod". Dodaje on pochwy na miecze. Niby duperel, ale bardzo fajny. Działa bez problemów(przynajmniej Ja takowych nie miałem) z Powrotem Białego Wilka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginał: http://forums.cdprojektred.com/threads/48743-List-of-changes-and-cut-content-from-the-May-2014-leaks-%28copied-from-Reddit%29?p=2017091&viewfull=1#post2017091

Tłumaczenie:

Nowe informacje nt. wyciętych z finalnej gry materiałów. Uwaga, zaboli. SPOILERY!

Biały Sad:

- nie Nilfgaardczycy ale jakiś starzec zatrudnia Geralta do zabicia gryfa

- kilka pobocznych questów: zadanie z gadającą babą wodną, pomaganie temerskim partyzantom, zabawa z wiejskimi dziećmi

- z Yen Geralt miał się spotkać dopiero po audiencji u Emhyra

Velen:

- Hendrik miał być informatorem, który miał nakierować Geralta na agenta, który zginął z rąk Dzikiego Gonu; w finalnej wersji połączono te dwie postacie w jedną

- w Podgajach (wioska gdzie przebywa Keira) miała szaleć zaraza Morowej Dziewicy, miałaby ona zostać przeniesiona przez chłopów, którzy brali udział w ataku na wieże na Kłomnicy

- Dziady miały być znacznie bardziej rozbudowane i miały mieć o wiele większą rolę w fabule; podczas nich moglibyśmy odtwarzać wspomnienia różnych osób/duchów; między innymi wspomnienia Avallac'ha, które zawierałyby chwile z Ciri i Eredinem

- podczas Dziadów mielibyśmy również przywołać duchy Barona i Anny (jeśli zginęli); Baron nawet w zaświatach piłby i znęcałby się nad żoną, Geralt miałby pomóc duchom odnaleźć spokój

- mieliśmy również otrzymać retrospekcję z ataku chłopów na wieże na Kłomnicy, gralibyśmy jako Wszerad walczący z tłumem; skończyłoby się to śmiercią dawnego barona poprzez zjedzenie go przez myszy

- podczas poszukiwań Imleritha w czasie sabatu Geralt miał mieć możliwość przespania się z jakąś wiedźmą (mam nadzieję, że nie z jedną z sióstr) xD

Novigrad:

- Geralt miał pomóc Triss w pracy w krematorium, a nie w magazynie

- podczas balu u Vegelbundów stara lady Vegelbund miała okazać się zdrajczynią, która wezwała Łowców Czarownic; Geralt musiałby uratować Triss i Alberta

- kilka questów z Rochem i Ioerwethem

> Roche: miał doprowadzić nas do Corinne Tilly; razem z Rochem mieliśmy też śledzić hierarchę Hemmelfarta dzięki czemu dowiedzielibyśmy się, że jest on kontrolowany przez kobietę o imieniu Tharja

> Iorweth: spotkalibyśmy go w starym domu Triss, elf powiedziałby nam kilka słów o Królu Żebraków

- to Priscilla, a nie Jaskier miała być osobą, która pomogła Ciri w Novigradzie; w tym celu prosiłaby o pomoc byłe kochanki Jaskra (zostało to pewnie zmienione by Jaskier dostał więcej czasu antenowego)

- Geralt miał zabić Juniora poprzez skręcenie karku

Skellige:

- miało się pojawić jakieś dziecko o magicznych zdolnościach, które miałoby nam pomóc w poszukiwaniach Ciri; wiązałby się z tym jakiś rytuał przeprowadzony przez Geralta, Yennefer i Myszowora

- Cerys miała okazać się FAŁSZYWĄ CIRILLĄ, która zamierzała podszywać się pod córkę Cracha

- Crach miał być biologicznym ojcem Svanrige(!)

- z związku w powyższym śledztwo dot. szukania sprawcy masakry dokonanej przez berserkerów miało być bardziej skomplikowane

- aby udowodnić winę Birny Geralt musiałby zebrać odpowiednio dużo dowodów, jeśli by tego nie zrobił wina spadłaby na Cracha i druidów; była rozważana opcja uwiedzenia Birny w celu zyskania więcej dowodów

- wątek Geralta podszywającego się pod jeźdzca Dzikiego Gonu wiązałby się z atakiem na Kaer Trolde, przechwyceniem Avallac'ha i podróży do wieży na Undvik

Kaer Morhen/Wyzima:

- po spotkaniu z Emhyrem (pewnie tym drugim) Voorhis miał odbyć podróż do Wyspy Mgieł

- Triss miała pomagać w badaniu klątwy Umy

- Yen i Vesemir mieli być również obecni podczas obrzędu Dziadów (więc chyba Dziady miały odbywać się dość później niż w finalnej wersji gry)

- podczas bitwy o Kaer Morhan Iorweth i Ge'els mieliby być obecni (oczywiście walczyliby po różnych stronach); właściwie to Ge'els miał walczyć z Eskelem, a potem z Ciri

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP - sądzę, że do każdej bardziej rozbudowanej gry można by zrobić taką listę fajnych pomysłów, które z różnych powodów odrzucono. Jednak rzeczywiście szkoda, że usunięto Iorwetha, bez niego kończenie 2 części po stronie elfów trochę traciło sens.

Triss miała pomagać w badaniu klątwy Umy

Im więcej Triss tym lepeij. ^^

Bardzo ciekawie brzmi też retrospekcja z ataku chłopów na Kłomnicę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że w czasie tworzenia gry, tak jak teraz możemy się dowiedzieć, różne rzeczy odpadają albo przechodzą metamorfozę, bo inaczej się ich zrobić nie dało albo twórcy myśleli, że "tak będzie lepiej". To naturalny proces twórczy i nie można nikogo obwiniać o to, że chciał dobrze, wyszło źle. Bo nie wyszło źle.

A łatwo się teraz mówi "mogli wydać grę pół roku później ale z tymi rzeczami", tymczasem już widzę te zawodzenia i hejtowanie Redów za to, że ośmielili się przesunąć premierę tak wyczekiwanej gry o pół roku albo nawet i więcej.

Swoją drogą pamiętam, że i tak Redzi przesunęli premierę Wiedźmina 3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginał: http://forums.cdprojektred.com/threads/48743-List-of-changes-and-cut-content-from-the-May-2014-leaks-%28copied-from-Reddit%29?p=2017091&viewfull=1#post2017091

Tłumaczenie:

Nowe informacje nt. wyciętych z finalnej gry materiałów. Uwaga, zaboli. SPOILERY!

Biały Sad:

- nie Nilfgaardczycy ale jakiś starzec zatrudnia Geralta do zabicia gryfa

- kilka pobocznych questów: zadanie z gadającą babą wodną, pomaganie temerskim partyzantom, zabawa z wiejskimi dziećmi

- z Yen Geralt miał się spotkać dopiero po audiencji u Emhyra

Velen:

- Hendrik miał być informatorem, który miał nakierować Geralta na agenta, który zginął z rąk Dzikiego Gonu; w finalnej wersji połączono te dwie postacie w jedną

- w Podgajach (wioska gdzie przebywa Keira) miała szaleć zaraza Morowej Dziewicy, miałaby ona zostać przeniesiona przez chłopów, którzy brali udział w ataku na wieże na Kłomnicy

- Dziady miały być znacznie bardziej rozbudowane i miały mieć o wiele większą rolę w fabule; podczas nich moglibyśmy odtwarzać wspomnienia różnych osób/duchów; między innymi wspomnienia Avallac'ha, które zawierałyby chwile z Ciri i Eredinem

- podczas Dziadów mielibyśmy również przywołać duchy Barona i Anny (jeśli zginęli); Baron nawet w zaświatach piłby i znęcałby się nad żoną, Geralt miałby pomóc duchom odnaleźć spokój

- mieliśmy również otrzymać retrospekcję z ataku chłopów na wieże na Kłomnicy, gralibyśmy jako Wszerad walczący z tłumem; skończyłoby się to śmiercią dawnego barona poprzez zjedzenie go przez myszy

- podczas poszukiwań Imleritha w czasie sabatu Geralt miał mieć możliwość przespania się z jakąś wiedźmą (mam nadzieję, że nie z jedną z sióstr) xD

Novigrad:

- Geralt miał pomóc Triss w pracy w krematorium, a nie w magazynie

- podczas balu u Vegelbundów stara lady Vegelbund miała okazać się zdrajczynią, która wezwała Łowców Czarownic; Geralt musiałby uratować Triss i Alberta

- kilka questów z Rochem i Ioerwethem

> Roche: miał doprowadzić nas do Corinne Tilly; razem z Rochem mieliśmy też śledzić hierarchę Hemmelfarta dzięki czemu dowiedzielibyśmy się, że jest on kontrolowany przez kobietę o imieniu Tharja

> Iorweth: spotkalibyśmy go w starym domu Triss, elf powiedziałby nam kilka słów o Królu Żebraków

- to Priscilla, a nie Jaskier miała być osobą, która pomogła Ciri w Novigradzie; w tym celu prosiłaby o pomoc byłe kochanki Jaskra (zostało to pewnie zmienione by Jaskier dostał więcej czasu antenowego)

- Geralt miał zabić Juniora poprzez skręcenie karku

Skellige:

- miało się pojawić jakieś dziecko o magicznych zdolnościach, które miałoby nam pomóc w poszukiwaniach Ciri; wiązałby się z tym jakiś rytuał przeprowadzony przez Geralta, Yennefer i Myszowora

- Cerys miała okazać się FAŁSZYWĄ CIRILLĄ, która zamierzała podszywać się pod córkę Cracha

- Crach miał być biologicznym ojcem Svanrige(!)

- z związku w powyższym śledztwo dot. szukania sprawcy masakry dokonanej przez berserkerów miało być bardziej skomplikowane

- aby udowodnić winę Birny Geralt musiałby zebrać odpowiednio dużo dowodów, jeśli by tego nie zrobił wina spadłaby na Cracha i druidów; była rozważana opcja uwiedzenia Birny w celu zyskania więcej dowodów

- wątek Geralta podszywającego się pod jeźdzca Dzikiego Gonu wiązałby się z atakiem na Kaer Trolde, przechwyceniem Avallac'ha i podróży do wieży na Undvik

Kaer Morhen/Wyzima:

- po spotkaniu z Emhyrem (pewnie tym drugim) Voorhis miał odbyć podróż do Wyspy Mgieł

- Triss miała pomagać w badaniu klątwy Umy

- Yen i Vesemir mieli być również obecni podczas obrzędu Dziadów (więc chyba Dziady miały odbywać się dość później niż w finalnej wersji gry)

- podczas bitwy o Kaer Morhan Iorweth i Ge'els mieliby być obecni (oczywiście walczyliby po różnych stronach); właściwie to Ge'els miał walczyć z Eskelem, a potem z Ciri

Kurcze... Smutno mi że kilka rzeczy wycięto lub skrócono szkoda Iorweth-a że go nie ma nawet w dodatku do gry.

Ale Po kiego grzyba Voorhis na wyspie mgieł to nie wiem, może jako pożywka dla syren.

Robiąc zadanie "Dziady" czułem że czegoś tu brakuję. Miało być bardzo fajne zadanie a wyszło bardzo krótkie choć klimat miało.

Ale kilka rzeczy zostało, choćby to zadanie z babą wodną. Jest na Skiellige. smile_prosty.gif

Nie mniej trochę szkoda.

Edytowano przez darkdarius
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...