Jump to content

LordGrycio

Forumowicze
 • Content Count

  25
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutralna

About LordGrycio

 • Rank
  Goblin

Dodatkowe informacje

 • Ulubiony gatunek gier
  Array

Informacje profilowe

 • Płeć
  Array

Recent Profile Visitors

791 profile views
 1. Niedawno wróciłem do grania w Gwinta, głównie z powodu złamanej ręki, przez co inne gry odpadają. Obecnie katuję wręcz Nilfgaard i widzę w tej talii ogromne możliwości na otwartą betę. Wystarczy stworzyć talie z kart które na siebie działają, przyjąć taktykę odpowiedniego wyrzucania kart i każda gra jest nasza. Trzeba też oczywiście patrzeć co robi przeciwnik i go kontrować. Jest to karcianka łatwa do grania ale trudna w masterowaniu. Tworzenie wymarzonych talii trochę kosztuje. I tak jak powiedział Kisiel, że wygrać rundę można dopiero z zeszytem lub znając po prostu kombinacje w swojej talii. I to wydaje mi się być najciekawsze w tym wszystkim.
 2. Czas troszkę odświeżyć temat. Szukam kogoś do grania rankedów. Może być nawet jakaś drużyna. Jestem obecnie w platynie 2.
 3. Według mnie do 1 najlepszy jest mod pt. "Powrót Białego Wilka". Używałem go grając i nie napotkałem żadnych problemów.
 4. Z tego co widziałem to tylko arcymistrzowska zbroja kota będzie miała kaptur.
 5. Żałuję tylko, że kaptur będzie dodany do zbroi cechu kota na najwyższym stopniu ulepszenia. Tak bardzo brakowało mi tego małego elementu, który tak uwielbiałem w drugiej części. Jeszcze tylko 8 dni i wszystko się wyjaśni.
 6. Przepraszam co?! 120 zł za dodatek do gry? Przecież całą trylogię w jednym pudle można kupić za 150!! Co do trailera i gameplayu: Jestem ultra ciekawy tego dodatku! Bardzo mi się to wszystko podoba. @darkdarius Chciałbym zauważyć, że Geralt nie ma na sobie pełnej zbroi płytowej. Nie mógłby się poruszać z taką gracją, a co dopiero turlać się.
 7. To, że Geralt przeszedł mutacje to nie znaczy, że nie jest człowiekiem. Przecież osobę z chorobą popromienną nadal nazywasz człowiekiem, prawda? Książkowy wiedźmin mógłby wybrać stronę Iorwetha tylko ze względu na to, że obydwoje byli odrzucani przez społeczeństwo. Tylko, że Iorweth jest odrzucany na własną wolę. Geralt jest tak jakby z góry skazany na bycie odrzucanym. Nie on wybrał sobie życie wiedźmina. Według mnie Roche nie był do końca rasistą. To, że był patriotą (a może nacjonalistą?) zmuszało go do podejmowania czynów słusznych dla jego kraju. Pomijając fakt, że skazywał tym samym na śmierć wielu nieludzi i ludzi. Wydaje mi się, że skazywał ich nie ze względu na kształt małżowiny usznej, ale ze względu na czyny. Wątpię, żeby Roche mógł przyjść do Vergen i wyrżnąć wszystkich nieludzi w pień, gdyby nie miał dowodów na to, że są czemuś winni.
 8. Według mnie ścieżka Iorwetha była ścieżką, której prawdziwy Geralt by nie wybrał. Pomijając fakt, że książkowy Geralt nie dołączył by do Rocha, ale to już inna historia. Zresztą jestem zdania, że siedzenie okrakiem na płocie ma to do siebie, że po jakimś czasie zaczynają boleć jajca i prędzej czy później spadniemy na którąś stronę tego płotu.
 9. Jeszcze co do walki w Wiedźminie: zgadzam się z przedmówcą. Walka w Wieśkach nigdy nie porywała jakoś bardzo. Najbardziej w pamięć zapadła mi walka z Kejranem i z Vandergriftem. W 3 część już nie było takich walk, oprócz jednej. Walka z Imelrithem na Łysej Górze. Był to jedyny przeciwnik z którym musiałem walczyć kilka razy, ponieważ co rusz ginąłem. W Serca z Kamienia jeszcze nie grałem, mimo tego, że mam je od dnia premiery.
 10. Co do pierwszego pytania odnośnie W3: nie wiem czy czytałeś sagę, ale tam chyba najlepiej były wyjaśnione motywacje Dearg Ruadhri i po co była im Ciri. Według mnie W1 bardzo pomogła modyfikacja Powrót Białego Wilka, która dodaje mnóstwo elementów i tyleż samo poprawia. Mi przynajmniej ta modyfikacja pomogła, ponieważ nigdy wcześniej nie grałem w W1, a przygodę z Geraltem zacząłem od drugiej części. Ostatnio robiłem maraton wszystkich części. Jeszcze w prologu zainstalowałem tego moda i różnica była ogromna. Polecam.
 11. Grałem na przedostatnim poziomie trudności i od pewnego momentu gra stała się w miarę łatwa. Wystarczyła Jaskółka ulepszona na ostatni poziom i tak samo ulepszony grom + jeszcze tam jakieś dekokty. Wystarczyło odpowiednio tego wszystkiego używać i większość przeciwników nie stanowiła problemu.
 12. Według mnie kupowanie pancerzy jest nieopłacalne. Prawie wszędzie można znaleźć lepszy pancerz w jakiejś skrzyni, albo "przepis" żeby zrobić jakiś, który w większości przypadków jest lepszy niż taki znaleziony. A najbardziej opłacalne są pancerze wiedźmińskie, więc osobiście nie widzę większego sensu w kupowaniu zbroi czy broni.
 13. A ja mam mały problem z W2. Otóż gdy wybieram jakaś opcję dialogową, myszką czy Enterem w klawiaturze to czasami zdarza mi się pominąć pierwszą kwestię, którą wymawia Geralt. W menu jak i w ekwipunku, gdy przemieszczam się po nich WSAD-em to zawsze przeskakuje mi co 2 pozycje. Szukałem już odpowiedzi na ten problem w innych miejscach, ale nadal jej nie znalazłem. Czy ktoś zna odpowiedź na ten problem?
 14. Modyfikacja ma własny instalator i w taki sposób ją zainstalowałem. Żadnych problemów z racji tego, że była to wersja Steamowa nie miałem.
 15. Postanowiłem sobie, że pogram dzisiaj w W1 żeby go w końcu przejść. No i udało się. Po 395 min. ostrego grania (według Steam'a) skończyłem tą grę, Muszę przyznać, że wsiąkłem na dobre. Chyba przy żadnej grze tyle nie przesiedziałem jednorazowo. Stanąłem po stronie Zakonu Płonącej Róży, ponieważ, jak twierdzi Zoltan:"Siedzenie okrakiem na płocie ma to do siebie, że po jakimś czasie zaczynają boleć jajca" a za elfami jakoś nigdy nie przepadałem. Już na początku przygody z W1 zainstalowałem sobie mod Powrót Białego Wilka co wyszło mi na dobre. Ładniejszy interfejs, tekstury postaci i przedmiotów poprawione. Polecam. Historia opowiedziana była równie ciekawa co wciągająca. Ilekroć kończyłem sesję zastanawiałem się co będzie dalej. I jeszcze ta końcówka. Przepiękna gra. Oczywiście zdarzały się bugi, ale w większości drobne, które nie wpływały znacząco na odbiór produkcji. Moja ocena to 9/10.
×
×
 • Create New...