Skocz do zawartości
Smuggler

Pytania do Smugglera

Polecane posty

Hej, mam do Ciebie niesmiałe pytanie. Czy byłaby możliwość, żebyś swoim fachowym okiem ocenił parę moich zdjęć? Wyslalbym na maila na przyklad? Pytam, bo lubie amatorsko porobic zdjecia, a teraz jest duzy konkurs fotograficzny National Geographic i nie wiem czy warto sie osmieszac ;) Rodzina czy znajomi czesto mowili zebym sprobowal, no ale oni sie nie znaja. Fotografuje glownie naturę, krajobrazy czy zwierzeta itp. Nie mam dobrego sprzetu, no ale sam kiedys mowiles, ze zeby zrobic dobre zdjecia nie trzeba miec sprzetu za 2k ;)

Edytowano przez LARRY
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zapytać dziś o kody z Płyt, które dotyczą się kodów z Kody.cdaction.pl ,od którego numeru jest wprowadzony ten system. W ostatnim czasie (nieco dłuższym) nie miałem bowiem czasu na instalacje gier i granie nawet w tytuły z CD A. Sorki ale ma nadzieje że pytanie jest w miarę zrozumiale skonstruowane. Mam nadzieje ze pytam właściwą osobę ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Andriu napisał:

Chciałbym zapytać dziś o kody z Płyt, które dotyczą się kodów z Kody.cdaction.pl ,od którego numeru jest wprowadzony ten system. W ostatnim czasie (nieco dłuższym) nie miałem bowiem czasu na instalacje gier i granie nawet w tytuły z CD A. Sorki ale ma nadzieje że pytanie jest w miarę zrozumiale skonstruowane. Mam nadzieje ze pytam właściwą osobę ?

Szczerze mowiac nie rozumiem pytania a do tego nie jestem wlasciwa osoba. Adres osoby odpowiedzialnej za reklamacje znajdziesz W KAZDEJ edycji dzialu "Zawartosc Cover DVD" w pismie albo po prostu pisz do Ghosta.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi od którego numeru jest wprowadzony ten system z  wpisywaniem  kodów na stronię Kody.cdaction.pl w celu pobierania numerów seryjnych do gier które umieszczacie w Magazynie  . Dzięki jednak za szybką jaką kol wiek reakcję i w takim razie zadam to pytanie Ghostowi .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o edycję czeską : http://www.czechgamer.com/5827/world-of-warcraft-v-cine-same-problemy.html która pojawiła się w 2005r.

Wiadomo, że numer sprzedał się słabo (wyszedł tylko jeden) ale czy wiadomo Wam (szanownej redakcji) jaka była sprzedaż plus-minus? 

Znalazłem tylko informacje o nakładzie wynoszącym 40 000 szt. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Smugg,

Widziałem właśnie interesujący materiał na temat aparatów korzystających z dyskietek do zapisu zdjęć:

 

https://www.youtube.com/watch?v=4J0Aw2Z-8-k

 

Generalnie polecam cały kanał tego gościa, robi kawał dobrej roboty.

Facet pod koniec nadmienia, że ze względu na soczewki niskiej jakości w tanich aparatach nawet 10mpx matryce dają taką samą jakość przy ustawieniu 10mpx jak i 3mpx. Pamiętam jak lata temu polecałeś z cyfrówek jakiegoś Kodaka z matrycą bodajże 3,2mpx. Poleciłbyś go z czystym sumieniem teraz jako cyfrówkę do np robienia zdjęć do aukcji w cenie 4-paka? Jaki był to konkretni model?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj El Smugglerro.

Pytanie me dotyczy arcydzieła Mass Effect' owego. Wraz ze zbliżającą się wielkimi skokami nadprzestrzennymi Andromedą, chciałem odświeżyć sobie jeszcze raz wszystkie trzy części. Odświeżyć wraz ze wszystkimi fabularnymi dodatkami do 2 i 3 części. Czy zagrałeś we wszystkie dlc do 2 części? Na stronie z dlc Bioware nie wszystkie są dostępne w naszym regionie. Czy da się to jako obejść? Kupnem angielskiej wersji itp.

Howgh!

Edytowano przez Shiban
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Smuggler,

Jak to jest z CDA i podejsciem do zagadnienia piractwa? Bo po przeczytaniu tego newsa na Waszej stronie odnosze wrazenie, ze wysylacie odmienne przekazy albo otwarcie zmieniliscie stanowisko w tej sprawie. W regulaminie strony CDA jest napisane, ze nie wolno umieszczac linkow do stron z pirackim softem, nie mozna udzielac porad majacych na celu ulatwienie tego typu czynnosci oraz nie mozna udzielac rad uzytkownikom, ktorzy maja problemy z uruchomieniem nielegalnej kopii oprogramowania objetego prawem autorskim i ktore maja na celu ominiecie przepisow prawa autorskiego/umow licencyjnych. Sam pamietam sytuacje, w ktorych ludzie dostawali ostrzezenia i bany za to, ze ktos z forumowiczow w komentarzach na glownej albo na forum napisal, ze gra w WoWa na "prywatnych" serwerach albo pytal sie jak to mozna zrobic. A dzis ku mojemu wlasnemu zdumieniu przeczytalem newsa autorstwa Crossa, w ktorym napisal:

Cytuj

Developerzy zatem zrezygnowali z pertraktacji i przygotowali nową wersję Nostalriusa, która została przygotowana tym razem tak, by "działać do momentu, w którym Blizzard zaoferuje nam klasycznego WoW-a". Niezależnie od tego, co postanowią ojcowie Battle.neta.

Obecnie jednak możecie dostać się do Durotaru czy lasu Elwynn bez większych problemów, transfer postaci ze starego Nostalriusa działa sprawnie, a wkrótce ma zostać postawiony serwer tylko dla "świeżynek" wolących zacząć zabawę od pierwszego poziomu. Oficjalną stronę twórców, czyli Elysium Project, znajdziecie TUTAJ.

Sam dobor slow podpada juz pod zachecanie do lamania praw autorskich, a autor newsa postanowil jeszcze dla wygody czytelnikow zamiescic link do strony - strony, ktora zawiera linki do torrentow i ktora informuje, jak trzeba zmodyfikowac pliki gry, aby moc grac na opisywanym prywatnym serwerze. A z tego co sie orientuje, to jedyna legalna forma gry w WoWa jest zakup wlasnego egzemplarza gry (ew. klucza) i nastepnie granie w ten tytul na oficjalnych serwerach Blizzarda jednoczesnie oplacajac za to abonament. Serwery "prywatne" sa serwerami pirackimi i umozliwiaja granie w MMO Blizzarda bez koniecznosci placenia za to tworcom gry, co jest zlamaniem praw autoskich Zamieci. Dla mnie news red. Crossa jest mocno kontrowersyjny. Z jednej strony chwala mu za dzielenie sie z czytelnikami informacjami ze swiata gier, ale z drugiej strony jest tez moralnie dyskusyjny. Roznie dobrze Cross moglby napisac newsa o alternatywnym zrodle obejrzenia serialu, ktory legalnie obejrzec mozna tylko oplacajac abonament na Netfliksie.

  • Upvote 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tesu Spikain odpisał pod tym newsem coś, co może być częściową odpowiedzią na Twoje pytanie:

Cytuj

Sprawa jest bardzo prosta: nie chwalimy i nie polecamy, ale to informacja z branży growej i naszym dziennikarskim obowiązkiem jest o tym pisać. Niezależnie od tego, co sami o tym sądzimy.

Swoją drogą, co do Twojego stwierdzenia:

Godzinę temu, Tesu napisał:

odnosze wrazenie, ze wysylacie odmienne przekazy

to odniosłem podobne wrażenie, gdy CDA w jednym z artykułów potępiało ideę "Let's Play" na youtube, po czym na głównej stronie... promowało streamy @9kier. I byłoby to spoko, gdyby Dziewiątką streamowała tylko gierki pokroju "Don't starve" czy inne 'otwarte' gry (co oczywiście też robi, tutaj nie ujmuję, bo lecą tam jakieś LoLy, czy inne takie), gdzie filmem z rozgrywki można wręcz zachęcić gracza do zaopatrzenia się w produkt. Jednak streamy takich gier jak "Batman - The Telltale Series" czy "Call of Juarez - Gunslinger" (losowe przykłady gier, które faktycznie były), czyli gier, których lwią częścią składową jest fabuła... No to po mojemu jest to trochę nie tego. Czyli co, na łamach pisma tępicie, ale gdy robi to współpracownik, to już promujecie?

No i w sumie tutaj tez moje pytanie - jak to jest w końcu? Pokazywanie gier "jednorazowych" (fabularnie) na filmikach jest spoko czy może jednak "be"? Czy może jest to rodzaj konfliktu interesów między redaktorami (nie pamiętam kto pisał ten artykuł)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16 grudnia 2016 o 18:19, Shiban napisał:

Witaj El Smugglerro.

Pytanie me dotyczy arcydzieła Mass Effect' owego. Wraz ze zbliżającą się wielkimi skokami nadprzestrzennymi Andromedą, chciałem odświeżyć sobie jeszcze raz wszystkie trzy części. Odświeżyć wraz ze wszystkimi fabularnymi dodatkami do 2 i 3 części. Czy zagrałeś we wszystkie dlc do 2 części? Na stronie z dlc Bioware nie wszystkie są dostępne w naszym regionie. Czy da się to jako obejść? Kupnem angielskiej wersji itp.

Howgh!


Tak, zaliczylem wszystkie, mozna je kupic (szczegoly do znalezienia w sieci) i nawet sa spolszczenia do nich. Shadowbroker, Z popiolow (Yavik) i Cytadela - to sa elementy znaczaco rozbudowujace ME i nie wyobrazam sobie gry bez nich. Warto.

Co do innych DLC to juz sprawa dyskusyjna, choc Omega i Lewiatan tez IMO warte swej kasy.
 

16 godzin temu, ZygfrydQ napisał:

@Tesu Spikain odpisał pod tym newsem coś, co może być częściową odpowiedzią na Twoje pytanie:

Swoją drogą, co do Twojego stwierdzenia:

to odniosłem podobne wrażenie, gdy CDA w jednym z artykułów potępiało ideę "Let's Play" na youtube, po czym na głównej stronie... promowało streamy @9kier. I byłoby to spoko, gdyby Dziewiątką streamowała tylko gierki pokroju "Don't starve" czy inne 'otwarte' gry (co oczywiście też robi, tutaj nie ujmuję, bo lecą tam jakieś LoLy, czy inne takie), gdzie filmem z rozgrywki można wręcz zachęcić gracza do zaopatrzenia się w produkt. Jednak streamy takich gier jak "Batman - The Telltale Series" czy "Call of Juarez - Gunslinger" (losowe przykłady gier, które faktycznie były), czyli gier, których lwią częścią składową jest fabuła... No to po mojemu jest to trochę nie tego. Czyli co, na łamach pisma tępicie, ale gdy robi to współpracownik, to już promujecie?

No i w sumie tutaj tez moje pytanie - jak to jest w końcu? Pokazywanie gier "jednorazowych" (fabularnie) na filmikach jest spoko czy może jednak "be"? Czy może jest to rodzaj konfliktu interesów między redaktorami (nie pamiętam kto pisał ten artykuł)?

[Smg] Nie jesteśmy monolitem, poglądy wyrażane w felietonach są zwykle opinią ludzi je piszacych a nie "oficjalnym stanowiskiem redakcji" i tym samym mogą być sprzeczne. EGM np. ostentacyjnie wręcz pochwalał piractwo gier, a ja miałem opinię o 100% odwrotną. No i co z tym zrobić?
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i w sumie o to mi chodziło. Zawsze myślałem, że jednak jest wybierane (demokratycznie?) jakieś stanowisko, które jest oficjalnie przedstawione w piśmie i potem automatycznie jest to traktowane jako właśnie "oficjalne stanowisko redakcji". No ale w takim razie skąd bierzecie 'rozróżnienie' czyją opinię publikować, a czyjej nie? Ot chociażby przykład popierania piractwa przez EGM - czy gdyby ktoś chciał napisać artykuł promujący owo piractwo, to dostałby na to zgodę? Albo mógłby wrzucać newsy pokroju "piraci już zcrackowali Resident Evil 7, są już wersje na torrentach do pobrania". Bo moim zdaniem to jest podobne podejście: w piśmie jest przedstawione, że "Let's Play" to zło (nawet jeśli to opinia jednego redaktora, rozumiem, że możecie mieć w tej kwestii dwa 'obozy'), a na stronie to samo 'zjawisko' jest promowane. O to mi tutaj chodzi.

Na jakiej podstawie podejmowane są decyzje czy komuś wolno promować swoje poglądy, a komu nie? Dla mnie jako czytelnika tworzy to obraz niespójnego pisma, a wystrzeganie się, że "publikacja artykułu na temat X nie jest jednoznaczna z oficjalnym stanowiskiem pisma" - więc CO jest jednoznaczne ze stanowiskiem pisma? Chyba też powinno coś takiego istnieć, czy może nie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@2real4game wiesz, mi nie chodzi tutaj o legalność, tylko tak jak mówię - to CDA ma swoje 'oficjalne stanowisko' w różnych sprawach jako pismo/redakcja, czy nie? Czy każdy redaktor może przedstawiać bezgranicznie swoje poglądy na łamach czasopisma/serwisu. Przykładowo mi się zrobiło nieco przykro, gdy jako osoba, która właśnie 'bawi się w jutuby' zostałem pośrednio obrażony przez czasopismo, a potem zobaczyłem, że 'na łamach pisma możemy cisnąć temu procederowi, ale na łamach serwisu go promujmy, bo hajsy'...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...