Skocz do zawartości
Smuggler

Pytania do Smugglera

Polecane posty

ANo wlasnie...mi juz "Marsjanin" w ogole nie podpasowal, przerazliwie nudna I mialka powiesc, irytujaca "ironia" bohatera (autor powinien poczytac "Rozbitka" Palahniuka, zeby zobaczyc jak celna ironia powinna wygladac), postacie kukly, imo padaka...

Edytowano przez Pierre
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio ebook. Bo poreczniejszy, bo sobie moge ustawic lubiany font i jego wielkosc i takie tam.

Po polsku, czytanie po angielsku jest dla mnie na dluzsza mete meczace, szczegolnie jesli ksiazka jest napisana jakims wyrafinowanym stylem, czy np. stylizowana na XVII wieczna angielszczyzne, pelna slangu itd.

Audiobooki od wielkiego dzwonu, tylko w sytuacji gdy czytac sie nie da z roznych powodow.

Muzyka przy czytaniu moze byc ale muzy slucham glownie podczas ruchu, przy czytaniu wole cisze albo od biedy cos niezbyt przykuwajacego uszy w tle, dobra muzyka jest warta by sluchac jej starannie, a nie traktowac jako "wypelniacza ciszy".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za zaspokojenie mej ciekawosci.

On 2/6/2018 at 9:16 AM, Smuggler said:

Muzyka przy czytaniu moze byc ale muzy slucham glownie podczas ruchu, przy czytaniu wole cisze albo od biedy cos niezbyt przykuwajacego uszy w tle, dobra muzyka jest warta by sluchac jej starannie, a nie traktowac jako "wypelniacza ciszy".

Niesprecyzowalem - moja wina. Mialem na mysli muzyke klasyczna lub "sciezke filmowa" (wezmy na ten przyklad z filmow o Harrym Potterze, bo sa dobrze kojarzone).

On 2/6/2018 at 9:16 AM, Smuggler said:

Audiobooki od wielkiego dzwonu, tylko w sytuacji gdy czytac sie nie da z roznych powodow.

A ja nawet polubilem laczenie anglojezycznego ebooka z anglojezycznym audiobookiem jednej pozycji w jednym czasie. A polskojezyczne ebooki lubie laczyc z muzyka, wlasnie taka opisana powyzej. Ale to raczej tylko poza wlasnymi czterema katami, gdzie nie moge liczyc na cisze i spokoj.

 

Edytowano przez Coenn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, co sądzisz o robieniu sobie tatuaży? Mam na myśli formę pewnego rodzaju wyrażania siebie, swoich myśli czy utrwalania na przykład ważnych momentów w życiu. Czegoś co nie jest bezsensowne. Sam zastanawiałem się kiedyś nad jakimś tatuażem - obrazem z ulubionej książki, czy jakiejś innej ważnej dla mnie historii czy postaci. Nie mam tu na myśli tatuaży na całym ciele, ale skromnych obrazów, powiedzmy na jednej ręce :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam tatuazy nie mam ale mi sie podobaja - byle fajne i byle nieprzesadnie duzo. Czasem nawet bym sie wydziaral ale raz ze dobry tatuazysta sie ceni, a dwa ze zaraz mi powiedza ze to "kryzys wieku sredniego" i takie tam. Nie zebym sie tym bardzo przejmowal, ale poki co poprzestajnie na "moze kiedys" :) I moze cos z Mass Effecta? Reaper wzdluz kregoslupa? :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smuggler, dobry pomysł. Jak Cię będzie w krzyżu łupać, to już będziesz wiedział dlaczego. Poza tym jak robią tatuaż, to boli, ale jak sobie pomyślisz, że właśnie przeżywasz inwazję Żniwiarzy na własne ciało, to łatwiej będzie znieść ból i przy okazji poczuć się bohatersko. Zrób to!

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Smuggler napisał:

Sam tatuazy nie mam ale mi sie podobaja - byle fajne i byle nieprzesadnie duzo. Czasem nawet bym sie wydziaral ale raz ze dobry tatuazysta sie ceni, a dwa ze zaraz mi powiedza ze to "kryzys wieku sredniego" i takie tam. Nie zebym sie tym bardzo przejmowal, ale poki co poprzestajnie na "moze kiedys" :) I moze cos z Mass Effecta? Reaper wzdluz kregoslupa? :P

Haha, pomysł całkiem niezły :D Ja ciągle dojrzewam do tej decyzji. Fakt, że lepiej coś takiego zrobić u kogoś polecanego, a wtedy cena jest spora ale lepiej raz, a porządnie ;) Mam nadzieję tylko, że dojrzewać będę szybko, a nie przez kolejnych 10 lat :P No i muszę być pewny co chcę mieć, a parę pomysłów jest oraz opcji wykonania multum :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Jak już zrobisz i jednak by się nie udało, to wrzuć fotkę, chętnie się pośmieję. xD

@Smuggler

Jak oceniasz Mass Effect w porównaniu do jego kontynuacji? Słyszałem dużo dobrego o tej serii, więc zacząłem od jedynki, żeby poznać całą fabułę od początku. Właśnie przeszedłem pierwszą część i, szczerze mówiąc, nie jestem zachwycony. Mam z jakiejś promocji dwójkę i zastanawiam się, czy dalej w to brnąć. Podobno im dalej w las, tym więcej drzew lepiej? Głównie zniszczyła mnie drewniana mechanika (i mówi to osoba, której podobało się sterowanie w Gothicu 1) oraz odtwórczość misji pobocznych (liczyłem na jakieś fabularne twisty, a nie przemierzanie za każdym razem tej samej pustej planety z podmienionymi teksturami).

Edytowano przez SerwusX
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu uwaza, ze druga czes jest najlepsza, dla mnie pierwsza byla najslabsza z wielu powodow.

Zagraj.

Trailer na zachętę: 

 

Druga czesc to juz bardziej gra akcji z elementami RPG ale ta gra fabula i relacjami pomiedzy postaciami stoi.
W dwojce twist masz juz na samym poczatku... a potem napiecie rosnie.  Tu misje poboczne (lojalnosciowe - nalezy je robic, dobrze radze) sa swietne. Co prawda skanowanie planet w poszukiwaniu surowcow moze meczyc (ja tam to lubilem) ale to sa misje z jajem. I nie ma jezdzenia po planetach w pojezdzie. Daj grze szanse, ja po jedynce tez uwazalem "no, niezla..." (glownie z uwagi na fabule, bo mechanika tez zdala mi sie jakas dretwa) a w dwojce wsiaklem. No i tak finalna misja - urywa dupe po prostu, a do tego jeszcze genialna muzyka w tle. 

)

Dnia 21.02.2018 o 17:38, Pierre napisał:

Jeśli nie masz jeszcze dosyć pytań o książki... to co sądzisz o "Wiecznym Grunwaldzie" Twardocha? Wbił cię w siedzenie jak większość ludzi, czy niespecjalnie?

Nie czytalem.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w sumie pewien czy pytanie zadaję w odpowiednim miejscu, ale hej, warto spróbować. ¯\_(ツ)_/¯

Pytanie dość nietypowe. W 2013 do jednego z numerów CDA dodano sporego Tipsomaniaka "Gry Inne Niż Wszystkie". Zastanawiałem się, czy mógłbym przetłumaczyć artykuł odnośnie jednej z tych gier i wrzucić go na poświęconą niej stronę na Reddicie, jako że wydaje mi się że artykuł by się spodobał fanom, czy też byłoby to w jakiś sposób niezgodne z prawami autorskimi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze się do dwójki nie zabrałem, ale już ściągnąłem. Jeżeli będę przechodził ją w takim tempie jak jedynkę, to skończę ok. 2027 roku. :)

Wiedźmin 3 GOTY jest tańszy, niż ten pakiet dodatków... Chyba sobie odpuszczę. 

Robiłem format i zapomniałem zrobić kopii zapisów, ale nic się nie stało, bo zrobiłem oczywiście kopię dokumentów, w których to te zapisy były. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.03.2018 o 21:33, Moarice napisał:

Nie jestem w sumie pewien czy pytanie zadaję w odpowiednim miejscu, ale hej, warto spróbować. ¯\_(ツ)_/¯

Pytanie dość nietypowe. W 2013 do jednego z numerów CDA dodano sporego Tipsomaniaka "Gry Inne Niż Wszystkie". Zastanawiałem się, czy mógłbym przetłumaczyć artykuł odnośnie jednej z tych gier i wrzucić go na poświęconą niej stronę na Reddicie, jako że wydaje mi się że artykuł by się spodobał fanom, czy też byłoby to w jakiś sposób niezgodne z prawami autorskimi?

Myślę, że przeżyjemy. Podaj źródła (że z książeczki dołącznej do pisma CD-Action), dodaj "publikacja za wiedzą i zgodą redakcji" i będzie ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nowe pytanie ,zawsze jak kupuje CD action ,a robię to rzadko to jakoś nie czytam całego  i tak leży nieprzeczytane a potem już się coraz bardziej przedawnia i nie chce się do niego wracać ale kiedyś dokończę ,kupiłbym następne ale jeszcze tego nieprzeczytałem,  ,nie mogłoby być cieńsze ,skrócić te recenzje o połowę żeby się szybciej czytało i dać lepsze gry na płycie  chociaż i tak w nie nie gram, może przerzucicie się całkiem na konsole ,myślicie o tym?  Ile osób czyta od początku do końca?

Edytowano przez CaptainPolandPSN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CaptainPolandPSN

Dlaczego od razu nie zaproponujesz, zeby CDA przerzucilo sie na produkcje wody mineralnej? Czasopismo kupujesz sporadycznie, z przeczytaniem jego zawartosci masz problem (z pisaniem rowniez jak widze), a pelniakow nie instalujesz. Za to wode pic musisz...

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy pisze jak pisze , byle by było zrozumiale.ciezko się pisze na komórce słownik szwankuje i w dodatku w czasie kiedy się gra w cod na sieci . Kiedyś jak mieszkałem w Polsce nie było pieniędzy na internet więc kupowałem CDA regularnie głównie dla pełniakow , z biedy. Odkąd  wyjechałem z Polski i przerzuciłem się na konsole (zaczęło się od starego uzywanego PS2 w 2007,lepiej się grało niż kompie)  nie interesuje mnie CDA ,każdą grę   mogę sobie kupić, a recenzje na internecie przeczytać. Przyznaję że kiedyś w Polsce jak się chodziło do szkoły, CDA  to była taka odskocznia od rzeczywistości ,teraz to już nie jest to samo.

Edytowano przez CaptainPolandPSN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...