Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

CormaC

Xbox czy PS3 II

Polecane posty

Nie fetyszyzuję suchych, teoretycznych danych liczbowych. Ty najwyraźniej tak, więc z pewnością wytłumaczysz wszystkim, co konkretnie, w praktyce wynika np. z tego porównania:

Pixel Shader Processing with 16 Filtered Texels Per Cycle (Pixel ALU x Clock)

Xbox 360 - 24.0 Billion Pixels/sec (using all 48 Unified Pipelines)

Xbox 360 - 20.0 Billion Pixels/sec (using 40 of the 48 Unified Pipelines)

Xbox 360 - 18.0 Billion Pixels/sec (using 36 of the 48 Unified Pipelines)

Xbox 360 - 16.0 Billion Pixels/sec (using 32 of the 48 Unified Pipelines)

PS3 - 16.0 Billion Pixels/sec

No, jedziesz. :)

PS Bardzo podobają mi się komentarze w tamtym wątku, jak to X360 wszystkich zmiażdży, a PS3 nie ma z nim żadnych szans, bo tak wyszło z cyferek wklejonych przez jakiegoś gościa. :) A tu nagle mamy m.in. Killzone'a 2 i God of War III.

PPS To porównanie, do którego linkowałeś, przywodzi mi na myśl porównywanie samochodów wyłącznie na podstawie mocy silnika, z pominięciem wszystkich innych elementów, które mają wpływ na osiągi. Ale nieeeeeeeeeeee, model X ma 560 KM, a model Y tylko 528, więc nie ma żadnych szans w rywalizacji. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy technologicznie obie konsole sa rowne ?

Moim zdaniem w ogóle nie warto zawracać sobie głowy i zastanawiać się nad tymi kwestiami :P

Czemu? Bo różnice naprawdę nie są aż tak bardzo znaczące. Jeżeli chodzi o multiplatformowe gry, to bywa różnie - czasem na PS3 ładniejsze, czasem na Iksie. Przy czym ładniejsze = o dwa ździebełka trawy więcej :P

Jedynie exclusive'y mogą być argumentem, ale tu też nie ma ogromnej przepaści jakościowej. Alan Wake wygląda pięknie moim zdaniem (tylko te twarze... :x) i Uncharted 2 jest przepiękny.

Kieruj się więc przede wszystkim exclusive'ami, w które bardziej chciałbyś zagrać - i tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z nowego CDA na odpowiedź, dlaczego gry wyglądają ładniej na Iksie:

Z trudnościami natury sprzętowej mierzyć się muszą także developerzy produkcji wieloplatformowych, które przez to w większości przypadków zachowują się i wyglądają nieznacznie, ale jednak gorzej niż na konsoli Microsoftu. Dowodem choćby seria BioShock i jej podwodne przezroczystości oraz... Red Dead Redemption i zauważalnie mniej bujna roślinność.

Inaczej, na PS3 jest trudniej programować, dlatego developerzy idą na prościznę i wpakują dla "czarnuli" prostrze shadery czy mniej skomplikowane efekty fizyczne i cząsteczkowe. Wyjaśnijcie mi w takim razie, dlaczego KZ2, Uncharted 2 albo MGS4 wyglądają tak pięknie ? A to JESZCZE nie jest 100% mocy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I teraz do tematu wpadnie Dives, i powie, że takie gadanie to czysty marketing. Jakim cudem w takim razie tytuły na PS3 wyglądają coraz lepiej? Zaczęło się od przepięknego Uncharted, przez bardzo ładnie wyglądającego KZ2, aż po dosyć niedawno wydane hity pokroju GoW III czy Uncharted 2. Na Xboksa zaś wyszedł ładny GoW II dwa lata temu, i piękny Alan, jednak w recenzjach można było przeczytać, że klocek nie za bardzo daje rady tej grze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie. Czesto spotykam sie ze sformulowniem ''staarzejacy sie Xbox'' . No wiec o co chodzi ? Czy to ze na Xboxsie np.Alan Wake czasem sie przytnie wynika z tego ze Xbox juz nie domaga czy jest to wina developerow ktorzy np. cos przeoczyli podczas programowania ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@k4cz0r

Co Ty porównujesz multiplatformy do exów? No prosze Cię, przecież wiadomo, że gra, która jest produkowana na jedną platformę korzysta z jak największej jej mocy, więc nie dziwne, że KZ2 czy GoW3 wyglądają jak wyglądają. Plis nie rób flejmu. :E

jednak w recenzjach można było przeczytać, że klocek nie za bardzo daje rady tej grze.

Ale bezedura. Z czym sobie nie daje rady niby?

A tak na serio, procentami się nie przejmuj, prawda jest taka, że w takim wspomnianym przez Ciebie RDR jedyną różnicą była większa ilość trawy i chmur w wersji na klocka

Oprócz tego niższa rozdzielczość, brak AA o czym świadczą ząbki(wejdź sobie wieczorem(w grze wieczorem) do saloonu).

Po prostu XO jest łatwiejszy w programowaniu, a programiści najpierw robią grę pod XO,a potem konwertują na PS3, dlatego im się nie chce. Ostatnio właśnie Rockstar brzydko postępuje z posiadaczami PS3, wydając GTA 4 w mniejszej rozdzielczości bez AA, a następnie to samo czyni z RDR, chociaż tutaj trochę bardziej się przyłożyli do roboty.

@Arcaan

Ja jakoś grałem w Alana i ani razu mi nie przyciął. Po prostu Microsoft IMO pośpieszył się z wydawaniem konsoli i dlatego wydał na świat produkt słabszy, ale skoro następna generacja ma być dopiero za 3-4 lata to widać Xbox ma jeszcze sporo mocy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Suteq, nie zrozumiałeś mnie. Porównałem multi do exów PS3, bo exy Xboksa wcale nie wyglądają lepiej niż gry multi. A ex'y PS3 spokojnie mogą rywalizować z grami DX10/11 na PC [póki co...]. Gameplaye Halo: Reach też nie wskazują na jakąś ultra-piękną grafikę, a zaś gameplaye KZ3 wyglądają przepięknie [ciekawe jak jeszcze to będzie wyglądać w bardziej szczegółowym otoczeniu z roślinnością itp. ]. Xbox się wypala...i zostało mu nie wiele czasu. Jak już mówiłem gdzieś [ten wątek lub inny], Crytek na pewno nie zjedzie po PS3 jak Rockstar i dopracuje nowego Crysisa na każdą platformę. I jestem pewien, że będzie widać różnice w tej grze po między obiema konsolami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, żeby róznice w C2 były znaczące. Poza tym jakoś do tej pory wszystkie prezentacje były wersji na XO i gra wygląda naprawdę świetnie, więc ja się nie martwię o grafikę, byleby była dobra grywalność.

Gameplaye Halo: Reach też nie wskazują na jakąś ultra-piękną grafikę, a zaś gameplaye KZ3 wyglądają przepięknie [ciekawe jak jeszcze to będzie wyglądać w bardziej szczegółowym otoczeniu z roślinnością itp. ]

Ciekawe jak się sprzedadzą. :)

Xbox się wypala...i zostało mu nie wiele czasu.

Co jeszcze powie nam Twoja szklana kula? :D (btw niewiele jak coś :E ) :)

No offence. :P One Love Niko! :)

@edit:

Tak btw C2 to znalazłem fajną wypowiedź w gazecie producenta:

[...]ale sam silnik zajmuje się maksymalizacją jakości na każdej platformie z osobna. Naszym celem jest dostarczenie takiego samego produktu na konsolach, ale lepiej będzie wyglądał na PC. To ma być najlepiej wyglądająca gra na kazdej z tych platform, a nie wyglądać tak samo na wszystkich. Ale to już zadanie dla CryEngine3

Jestem ciekaw jak to się sprawdzi. Skoro silnik sam będzie sie optymalizował pod dany sprzęt to ciekawy jestem czy będzie to widać na konsolach. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę Cię, tylko nie nawiązuj zaraz do sprzedaży Halo 3...bo już mnie męczy ten temat.

Też o grafikę się nie martwię, ale chodzi mi o dyskusję powyżej o możliwościach konsol. A prezentacje że były na X0....bo właśnie wychodzi szybsze programowanie na tą konsolkę. :) Kiedy na Xboksie była grywalna połowa gry, to programiści PS3 jeszcze się męczyli z AI przeciwników.

I oczywiście...wszystko co piszę to moje zdanie i domysły. Więc nie pisz mi takich ironicznych tekstów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i nigdy się nie znudzi. :) Każdy ma swoją rację, każdy ma swój pogląd i spojrzenie na to. Skąd narodziło się 'fanbojowanie' ? Fani PS3 tak nazwali fanów Xboksa i na odwrót. Rację mają wyłącznie Ci, którzy posiadają obie konsole i są w stanie je porównać w tym samym otoczeniu.

Jeśli myślisz, że 'fanbojstwo' narodziło się dopiero przy PS3 i 360, to gratuluję ignorancji ^^ Już fani Amigi i Atari toczyli ze sobą boje, to tutaj to jedynie kontynuacja konfliktu w innej scenerii - Fel

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OMG. A ja myslalem ze wybor miedzy PS3 a Xboxem nie bedzie przesadnie trudny... Lubie RPG, bijatyki, slashery ,gry akcji i gry "psychologiczne" I z jednej strony PS3 ma God of War 3 i Heavy Rain a Xbox Alana Wake i Gears of War. Z tego co czytam PS3 dluzej utrzyma sie na rynku a poza tym ma blueray'a (chyba tak to se pisze ;) ) Z drugiej strony Xbox w werssji Elite jest sporo tanszy, a grafika jest troche lepsza bo developerzy "rozgryzli" X'a i wiedza jak wykozystac jego moc, lecz PS3 ma zapas mocy ktorej jeszcze nikt i tak nie wykorzystuje...masakra

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arcaan, powiem Ci tak.

Bierz PS3 jeżeli masz wystarczającego PCta do odpalenia w przyszłości Fable III, Crysisa 2 itp. [czyli co najmniej 2GB ram, CPU z 2-3 rdzenie i grafika 512mb jakis GF9xxx/HD3xxx]. I jeżeli masz wystarczająco kasy obecnie. Jeżeli któregoś punktu nie spełniasz - Xbox. Aczkolwiek gdybym był na Twoim miejscu znów [czyli 2 tyg. wstecz] to i tak znów bym wziął PS3. Nawet gdybym miał mniej kasy, to wolałbym dozbierać i poczekać. Głównie dlatego, że exy PS3 bardziej trafiają do mojego gustu [Killzone, inFamous, Uncharted, Heavy Rain] niz Xboksowe [PGR, Forza, Fable, Gears of War (jedynka z PC mi się podobała, ale wolałbym i tak KZ czy Uncharted)].

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie k4cz0r, co czytam Twoje wypowiedzi, to twe argumenty coraz bardziej naciągane.

Inaczej, na PS3 jest trudniej programować, dlatego developerzy idą na prościznę i wpakują dla "czarnuli" prostrze shadery czy mniej skomplikowane efekty fizyczne i cząsteczkowe. Wyjaśnijcie mi w takim razie, dlaczego KZ2, Uncharted 2 albo MGS4 wyglądają tak pięknie ? A to JESZCZE nie jest 100% mocy...

Z Twoich wypowiedzi wynika, że uważasz in plus, że na PS3 trudniej się programuje? Zgadzam się z moderatorem. Gratuluję Ci ignorancji.

Jakim cudem w takim razie tytuły na PS3 wyglądają coraz lepiej? Zaczęło się od przepięknego Uncharted, przez bardzo ładnie wyglądającego KZ2, aż po dosyć niedawno wydane hity pokroju GoW III czy Uncharted 2. Na Xboksa zaś wyszedł ładny GoW II dwa lata temu, i piękny Alan, jednak w recenzjach można było przeczytać, że klocek nie za bardzo daje rady tej grze.

Liczysz, że skok jakościowy pomiędzy KZ2 a KZ3 będzie duży? Mylisz się. Nie żyjcie w przeświadczeniu, że Wasza ubeR pRo konsola ma nie wiadomo jaki zapas mocy. Podejrzewam, że 4 lata PS3 na rynku pozwoliły programistom na wyciągnięcie z niej dużej większości mocy. "Z pustego i Salomon nie naleje". Żeby nie było - i vice versa do Xbox'a.

Pozostaje imho czekać na GT5 - jeśli dotychczasowo pokazane filmiki to nie photo mode, to będzie wyglądała bardzo ładnie (wręcz "sterylnie", trochę, jak Mirror's Edge)

Xbox się wypala...i zostało mu nie wiele czasu.

Większej bzdury dawno nie słyszałem. Oświeć mnie jeszcze, ile mu to czasu zostało. Miesiąc, dwa :(? I w którym miejscu widzisz Ty to "wypalanie". Kurczę, skoro Twoim zdaniem X się wypala, to co można powiedzieć o PS2 :(?

Pogadamy za jakieś 2-3 lata, ok?

Crytek na pewno nie zjedzie po PS3 jak Rockstar i dopracuje nowego Crysisa na każdą platformę. I jestem pewien, że będzie widać różnice w tej grze po między obiema konsolami.

Ale czy znaczącą dla przeciętnego gracza? Jak weźmiesz lupę, to może coś tam na screenie dostrzeżesz, ale w trakcie gry różnice będą minimalne.

"PS3 jest super, a Xbox ssie. I loVE pS3 <33333" - wybacz, ale ogólnie takie wywierasz na mnie wrażenie swoimi postami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PC mam wystarczajaco dobry :) Ale roznica 1200zl a 850zl jerst spora :/ Teraz to ju wogule nie wiem co robuic :/ Jeszcze 2 tygodnie temu bylem zdecydowany na Xboxa a teraz bardziej przemawia do mnie PS3 :/ A czy ktos z was mial obydwie konsole ? Ktora wedlug was wygrywa ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jakie masz łapki. :) Kumpel co ma Xboksa kompletnie nie mógł się przyzwyczaić do pada PS3 ponieważ jest bardzo mały. Dla mnie to akurat plus bo mam dość małe rączki. Mogę też powiedzieć, że kumpel stwierdził, iż dla samego KZ2 sprzedałby swojego Xboksa. Spójrz na exy, pomyśl czy BD Ci się przyda, a jak PC masz dobrego to mała przewaga PS3. Ale czego nie wybierzesz, będziesz zadowolony. ;)

Z niebieskim nie chcę dyskutować już....w ogóle nie chce mi się dyskutować, tak pomysłałem ile czasu spędziłem na pisanie tych wypracowań przez ostatnie 2 tyg na 3 forach to wolę wrócić do Fify lub FarCry 2. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy producenci olewają kwestię programowania ps3, ja natomiast olewam ich gry. Ładnych i pięknych exów + dobrze ( czyli graficznie mniej więcej na równi lub lepiej od xboxa) zrobionych multiplatform jest od groooma. Jak narazie gram tylko w ex'y i zostało mi dużo tytułów do zagrania, a więcej ciągle dochodzi/niedługo wyjdzie/jest zapowiedziane.

Swoją drogą wiele osób się zarzeka ( bardzo często w sygnaturkach z procentami ;) ), że grafika nie ma dla nich znaczenia. Jednak choćby w tym temacie bardzo dużo mówi się właśnie o różnicach w grafice między konsolami. Cóż...

I żeby nie było - grafika ma dla mnie duże znaczenie. Gdyby tak nie było kupiłbym poprostu (wciąż supportowane swoją drogą) tańsze PS2 z ogromną biblioteką tańszych gier.

@2up

Znajomy ma małe ręce i lepiej mu się gra na padzie X'a ( swoją drogą ma on w ogóle jakąś nazwę ? ), ja mam duże ( średnio-duże ;) ) i wygodniej mi grajć na DualShock'u :).

BTW. Nowy trailer LBP 2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczysz, że skok jakościowy pomiędzy KZ2 a KZ3 będzie duży? Mylisz się.

KZ2 w 2D, KZ3 w 3D. Siłą rzeczy ogromny skok jakościowy. Mylisz się, że się mylę.

Nie żyjcie w przeświadczeniu, że Wasza ubeR pRo konsola ma nie wiadomo jaki zapas mocy. Podejrzewam, że 4 lata PS3 na rynku pozwoliły programistom na wyciągnięcie z niej dużej większości mocy.

Podejrzewam, że pięć lat bycia Xboksa na rynku pozwoliły programistom wycisnąć z niego 100% mocy, tak, że już dymi przy nowszych grach.

Jeśli myślisz, że 'fanbojstwo' narodziło się dopiero przy PS3 i 360, to gratuluję ignorancji ^^ Już fani Amigi i Atari toczyli ze sobą boje, to tutaj to jedynie kontynuacja konfliktu w innej scenerii - Fel

A Ty myślisz, że oni wzięli się dopiero za czasów Amigi i Atari? Już w XVIII wieku trwałą wojna fanbojów Stanisława Leszczyńskiego i Augusta II Mocnego, a jeszcze wcześniej były grupki fanbojów seniora rodu, i juniorów rodu, w czasach rozbicia dzielnicowego. Oni (my?) byli (byliśmy?) odkąd pojawiła się konkurencja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak radził bym Tobie, kiedy będziesz mieć już jedną konsolę kupować gry, a nie drugi sprzęt :) Moim zdaniem posiadanie xbox'a i PS3 niema sensu. Jedyne gry na wyłączność jakie mnie interesują na to Gears of War i Mass Effect (MS) oraz God of War 3 + remake 1 i 2 (Sony). Obecnie 90% gier to multiplatformy, wydawać +/- 1000zł, żeby pograć w kilka gier na wyłączność? Mi się to wydaje bezsensem, no ale jeśli ktoś niema co robić z kasą, jego wola. Porównaj gry i wtedy wybierz platformę.

Teraz dygresja. Gdybym znowu stanął przed tym samym wyborem co 1,5 roku temu (PS3 vs x360) i posiadał obecne doświadczenia to nie kupił bym żadnej z tych konsol. Jeśli od zawsze grało się na PC kupno jakiegoś next-gena nazwał bym "skokiem na głęboką wodę", wiąże się to z graniem w kontynuacje gier z którymi nie miało się wcześniej styczności. Obecnie kupiłbym najpewniej w pierwszej kolejności PSXa lub N64 (potem PS2, Xbox, GC) mimo, że grafika dzisiaj straszy, grając w np. Resident Evil 5 nie doświadczył bym swoistego "ale osso chodzi?". Właśnie z powodu nieznajomości gier konsolowych kupiłem sprzęt Billa. Możliwość x360 do odpalenia gier z pierwszej konsoli microsoftu + wydanie części gier na PC (patrz: fable) uczyniło przesiadkę na konsole mniej "bolesną". Nie trzeba traktować tego tekstu jako namowę do kupna właśnie tego sprzęty (chociaż niektórzy pewnie tak pomyślą), przecież nie każdym ma manię na punkcie grania "w kolejności chronologicznej".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Dives masz rację. Ta możliwość emulacji gier z Xbox1 jest dużo znacząca, bo na konsoli mogę sobie pograć w takie San Andreas czy Black bez kupowania konsoli z poprzedniej generacji. :) Dziwi mnie trochę decyzja Sony, że najpierw dało, a potem zabrało, ale wiadomo jak to się kończy z powiedzenia. :P W sumie chdoziło im o kasę. PS2 będzie pewnie na rynku dobrze sobie radzić przez 2-3 lata. Ciekawe czy jak zainteresowanie PS2 zniknie to PS3 dostanie kompatybilność z grami PS2. :) Jak tak to będzie to kolejny, ogromny plus dla sprzętu Sony. :)

@Arcaan

Co do Twojego wyboru, naprawdę bez względu jaką konsolę wybierzesz będziesz się naprawdę świetnie bawił, Xbox ma świetne gry i PS3 ma świetne gry, a które wolisz odpowiedz sam sobie. Zawsze jak jedna konsola Ci nie podpasuje/znudzi, możesz ją sprzedać i kupić drugą. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dowaliłeś teraz....są dziesiątki o ile nie setki gier wyłącznie na KONSOLE. Mowa o np. Dante's Inferno, Skate, FIFA [bo to co na PC było....ehh szkoda gadać], Red Dead Redemption, ex'y każdej konsoli. I oczywiście najważniejsze, konsole kupisz - i masz, PC kupisz - i za 2-3 lata na śmietnik.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym znowu stanął przed tym samym wyborem co 1,5 roku temu (PS3 vs x360) i posiadał obecne doświadczenia to nie kupił bym żadnej z tych.

Tak się często mówi, jak już się przejdzie wszystkie fale hordy na wszystkich mapach ;) Poza tym nie uważam, żeby brak znajomości pierwszej części powodował jakieś "ubytki fun'u" przy graniu w drugą część (zwłaszcza że często pierwszą część można odpalić na emulatorze).

Ale dowaliłeś teraz....są dziesiątki o ile nie setki gier wyłącznie na KONSOLE. Mowa o np. Dante's Inferno, Skate, FIFA [bo to co na PC było....ehh szkoda gadać], Red Dead Redemption, ex'y każdej konsoli. I oczywiście najważniejsze, konsole kupisz - i masz, PC kupisz - i za 2-3 lata na śmietnik.

Tak? A ja mam tego samego kompa od trzech lat i wciąż na nim odpalam nowe gry. To gadanie, że konsola wytrzymuje wiele lat, a PC co rok nowy staje się (stało się) już nudne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...