Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

CormaC

Xbox czy PS3 II

Polecane posty

Gold'a do Xboxa kupisz na allegro za ~130-140zł na rok, jeśli kupujesz na np. miesiąc (25-30zł) wychodzi drożej.

Jako że

PSN+ to koszt 195 zł na rok, 59zł na 3 miesiące . W sklepach internetowych ( i niektórych "zwykłych", chyba empik sprzedaje ) oraz allegro możesz kupić zdrapkę za 100zł albo 200zł.

W obu konsolach jest polskie menu.

Różnice między XLive a PSN+ - kwestia max. paru minut googlowania...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PSN+ to koszt 195 zł na rok, 59zł na 3 miesiące . W sklepach internetowych ( i niektórych "zwykłych", chyba empik sprzedaje ) oraz allegro możesz kupić zdrapkę za 100zł albo 200zł.

Kupujesz zdrapkę za 200zł, doładowujesz swoje konto PSS i wtedy możesz wykupić abonament roczny PS+. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

130+90=210zł

I należy pomnożyć to przez dwa, aby mogły się wspólnie bawić 2 osoby. Bo chyba samodzielna zabawa takim urządzeniem nie będzie dawać dużej frajdy (view Wii). A wtedy cena nie robi się już taka ciekawa, choć i tak taniej niż Move.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do wyboru jedną z tych konsol : PSP go , XboX 360 lub PS3 , który wybór waszym zdaniem jest najlepszy i dlaczego?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Temat przeniesiony, następnym razem rozejrzyj się, czy nie istnieje już coś podobnego, bo pytanie takie jak twoje padało już setki razy - Fel

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*sigh*

Wrzucać do jednego wora przenośną konsolkę i dwie stacjonarne? Hm. No ale cóż.

Uwaga, teraz będzie szok:

Ja polecam PSPgo - pod warunkiem, że nadal trwa ta promocja z 10 grami za free ;].

Dlaczego? Zakładam, że chcesz przede wszystkim grać - ta oferta daje ci od razu 10 naprawdę dobrych tytułów bez dodatkowych kosztów. No i masz przyzwoity odtwarzacz multimedialny jako bonus. Do tego uwalniasz się od problemów z wyświetlaczem (ktoś inny używa tv/monitora, a ty chcesz grać) plus wszelkie inne zalety konsoli przenośnej.

Wady? Poza tymi 10 grami, które dostałbyś za free, nie masz zbyt szerokiego wyboru - w dystrybucji cyfrowej nie ma większości gier, które wyszły na UMD, są też, o paradoksie, relatywnie droższe. No i to jednak nie jest taka jakość gier, co na 'dużej' konsoli należy o tym pamiętać. Nie licz też na zbyt wielu towarzyszy do gry w multi (większość gier obsługuje tylko tryb Ad-Hoc)

Jeśli więc wybierzesz konsolę stacjonarną - to odpowiedź jest standardowa:

Popatrz na bibliotekę gier na wyłączność, która platforma ma więcej unikatowych tytułów bardziej ci odpowiadających.

Nowy X360 dorównał (poza blu-ray, co może być w sumie istotnym czynnikiem) wyposażeniem PS3, więc liczą się w zasadzie tylko i wyłącznie gry...

Nie, nie mogą.

Nieprawda! Nie raz grałem, jako właściciel PS3, w różne gry z posiadaczami X360!

Z tym, że nie były to gry uruchamiane na żadnej z tychże konsol :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że ten temat był już poruszony ale chciałbym poznać aktualną opinie.Więc zastanawiam się czy kupić PS3 slim czy nowego Xboxa z wejściem na kinecta.Konsola ma być wyłącznie do gier.

Skoro wiesz, że był poruszony to po co zakładasz setny z kolei temat o tej treści? Wystarczyło się rozejrzeć i przeczytać kilka postów - Fel

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Z wejściem na Kinecta" ;) Zadziwiające, co marketing potrafi zrobić ze zwykłego USB o podniesionym amperażu...

Tzn. oczywiście, rozumiem, że to wejście w nowym X360 jest dedykowane Kinectowi itd, ale jest to też niezbyt elegancka, choć bardzo subtelna, sugestia, iż z poprzednimi modelami kamerka nie będzie kooperować, co jest bzdurą (po prostu wówczas Kinect wymaga dodatkowo podpięcia do gniazdka)

No i oczywiście nie zmienia to faktu, że dla nowego nabywcy najnowszy model X360 (czy to w wersji 250GB czy nadchodzącej 4GB) jest zasadniczo lepszą ofertą, niż dawne Arcade i Elite.

Ale czy X360 czy PS3? Tu już właśnie trzeba spojrzeć na gry i funkcjonalność (PSN, Xbox Live, Blu-Ray, Move, Kinect)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stałem przed tym wyborem nie dawno, i w skrócie plusy obu konsol:

PS3:

- gry w cenie na Xboksa [nie którzy fanboje X'a myślą, że gry na PS3 dalej są po 300 zł]

- gra przez internet za darmo [żadnych problemów nie mam w KZ2, HAWX czy MotorStorm]

- przeglądarka internetowa :) nie raz z niej korzystam jak nie chce mi sie w monitorze przeskakiwać lub jest wieczór i PC wyłączony już

- duuużo więcej i duuużo lepsze ex'y: Killzone 2, Uncharted, Motorstorm, Heavy Rain, inFamous...i fanów Xboksa boli głowa :) a to nie koniec....

- [dla mnie] lepszy pad, mam małe łapki, do PC mam niemal klona Xboksowego i jest za duży, R2 i L2 ledwo siegam środkowymi palcami

- [nie wiem jakie w Xboksie jest] dobre WiFi, telefon z mojego pokoju nie łapie routera na końcu mieszkania, PS3 ma 70% sygnału

- 0 piractwa...co na pewno zaowocuje [jak nie już] przychylnością producentów

- Move - dużo lepiej się [póki co] prezentuje od Kinecta i będzie używany w normalnych grach jak Killzone 3 czy MotorStorm: Apocalypse.

- ....Blu-Ray, jak kto lubi. Mi się przyda na pewno

Minusów nie zauważyłem bo za krótko ją mam. ;)

Xbox

- duuużo większa społeczność

- więcej dem i ogólnie materiałów w Live

- [dla innych] lepszy pad

- cena...ale starszych modeli, obecne wersje Slim są na równi z 120GB PS3 [czyli 1100-950 zł]

- więcej gier...co nie znaczy że lepsze, a część z nich wychodzi także na PC

- z ciężkim sercem to pisze, ale dla jednych to kolosalny plus - piractwo, nie którym nawet szkoda wydać te 50 zł na używki z Allegro

Według mnie także konsola Sony ma dłuższą żywotność przed sobą dzięki dużo lepszemu CPU i po prostu doświadczeniu. Budowa konsoli w wersji Slim to majstersztyk [z tego co czytałem recenzje konsoli po premierze]. Sony po prostu zna rynek, jest dużo dłużej w tych klockach i dlatego na nich postawiłem. I te exclusivy.... :wub: Ludzie także zaczynają to dostrzegać i po wykresach można dostrzec powoli rosnącą przewagę PS3. Obecne miesiące Xbox wygrywa oczywiście dzięki premierze wersji Slim. Na angielskiej Wikipedii widziałem statystki z ostatniego roku. Mówią same za siebie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiektywny to ten Twój post nie jest...

Przypominam, aby nie faworyzować exclusive'ów na PS3. To, że dla Ciebie lepsze są Uncharged, GT czy Killzone od Gears of War lub Fable, nie oznacza, że exy na PS3 > exy na X'a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xbox 360 lepszy - więcej gier - xbox live - cena - kinect - starszy a lepszy - grywalniejszy :)

No, oto obiektywna opinia. :)

xbox live

Płatny, wciąż oficjalnie niedostępny w Polsce.

kinect

Może jednak warto poczekać, aż będzie wiadomo, do czego Kinect się tak naprawdę nadaje?

starszy a lepszy

Pod względem technicznym? Bzdura. PS3 ma większy zapas mocy, co widać po exclusive'ach takich jak God of War III.

grywalniejszy

W sensie, że przyjemniej gra się nim w nogę niż PS3? Nie sprawdzałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiektywny to ten Twój post nie jest...

Przypominam, aby nie faworyzować exclusive'ów na PS3. To, że dla Ciebie lepsze są Uncharged, GT czy Killzone od Gears of War lub Fable, nie oznacza, że exy na PS3 > exy na X'a.

Więc tak: Uncharted 1 i 2, Killzone 2, MGS 4, MotorStorm i Pacific Rift, Heavy Rain, Heavenly Sword, MAG, Little Big Planet, Resistance 1 i 2, inFamous, God of War III, wkrótce powrót legendy - Twisted Metal. Czy Xbox ma coś na swoją obrone ? Przeciętne Halo ? Gears of War ? O ponad połowie tych tytułów PS3 słyszałem gdy nie interesowały mnie w ogóle konsole i zazdrościłem głównie KZ 2, Uncharted i MAG. Z Xboksa tylko Gears of War...więc nie mów mi o faworyzacji.

EDIT: To oczywiście największe tytuły PS3, są jeszcze dziesiątki innych które albo są przeciętne, albo mają tylko wybraną grupę fanów jak EyePet, Singstar czy lubiący "japońszczyznę" Yakuza 3.

EDIT2: No tak....jeszcze Fable 2, które jednak ma gorsze oceny od ex'ów PS3 i Fable 3 będzie także na PC.

EDIT3: Zapomniałem o tym, Uncharted nie ma do końca konkurencji. Mechanika gry jest bardzo podobna do Lary Croft [głównie nowych - Legend czy Underworld], tylko tu więcej strzelania a mniej główkowania. Fable...nie lubię za bardzo takich gier. A Gears of War, na PC mi się podobało ale czy wybrałbym zamiast Killzone 2...poważnie bym się zastanawiał. Poza tym, Uncharted 2 nie bez przyczyny na dziesiątkach portali było grą roku 2009 w różnych kategoriach [nawet graficznie, deklasując gry z PC].

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wazelina, wazelina, wazelina.

X broni się - seria Crackdown, Gears of War, PGR, Halo (przeciętna? śmiech na sali...), Forza Motorsport, Fable, Alan Wake, czy nawet 2 bardzo dobre części Naruto.

Więcej nie piszę, bo z fanboy'ami nie ma normalnej dyskusji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crackdown - słabe oceny ['jedynka' była dobra, ze sequelem gorzej]

GoW, PGR, Forza, Alan Wake - ok [kolejno odpowiedniki PS3 - Killzone 2(?), MotorStorm, Gran Turismo 5, Heavy Rain <- chociaż ta gra jest troszke bardziej nowatorska]

Halo - nowa część zapowiada się średnio, obecna - Halo 3 ODST jest średnia wg. ocen

nowe Naruto także będzie na PS3.

Dalej nie widzę konkurencji dla Uncharted, MAG, LBP, Resistance, inFamous czy GoW III. Nie ma co się spierać, 90% graczy mówi, że PS3 ma lepsze ex'y [pozostałe 10% jest po prostu fanami Halo czy Forzy albo fanboje Xboksa].

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GoW, PGR, Forza, Alan Wake - ok [kolejno odpowiedniki PS3 - Killzone 2(?), MotorStorm, Gran Turismo 5, Heavy Rain <- chociaż ta gra jest troszke bardziej nowatorska]

Nie porównywałbym GoW do Killzone, Tak samo PGR do Motorstorma. Heavy Rain? Może i nieco bardziej nowatorskie, ale czy lepsze?

No i chciałbym zauważyć, że GT5 nawet jeszcze nie wyszło...

Halo - nowa część zapowiada się średnio, obecna - Halo 3 ODST jest średnia wg. ocen

nowe Naruto także będzie na PS3.

Taa... W pierwszych 24 godzinach sprzedano ponad 2 miliony egzemplarzy. Głupi Ci ludzie, kupują takie [ciach]... A ja nie mówiłem tylko o Halo 3 ODST, a o całej serii.

I co z tego, że nowe Naruto będzie także na PS3, skoro 2 ostatnie części wyszły tylko na X'a. Nie zagrasz w nie na PS3, a to bardzo przyjemne, dobre produkcje. Wolę jeździć całe życie autem z dobrej półki, niż do emerytury rozsypującym się Passatem, by potem na stare lata przesiąść się na BMW. Rozumiesz?

Dalej nie widzę konkurencji dla Uncharted, MAG, LBP, Resistance, inFamous czy GoW III. Nie ma co się spierać, 90% graczy mówi, że PS3 ma lepsze ex'y [pozostałe 10% jest po prostu fanami Halo czy Forzy albo fanboje Xboksa].

Nie prawda, bo 99% graczy uważa, że to X ma lepsze ex'y! (*)

Udowodnij.

* - ironia

Pisałem już coś o tym, że takie słowa to na podwórku, a nie na forum. Nawet chyba tobie się za to oberwało. Jeszcze raz i będzie ościk, tym bardziej, że jeden już masz za to samo - Fel

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GoW i Killzone oraz PGR i MotorStorm się różnią od siebie ale jeżeli ktoś lubi GoW - polubi i Killzone [to samo z drugą parą].

Halo 3 - owszem, dobre, i sprzedało się tak bo zauważ, że podczas premiery tej gry dopiero PS3 wchodził na rynek. Gdzie konkurencja ? Więc, czemu ODST tak nagle się źle sprzedawał, mimo że niemal ta sama gra ? Z nawet napisami na pudełku "Nowe misje, nowy bohater, nowy multiplayer" ? I seria ? Przecież Halo oraz Halo 2 były na PC i to jeszcze gry z czasów Xboksa [nie 360].

Mam dać linki do forów z Google ? Na szybko znalazłem jedynie -> http://gry.onet.pl/1958083,,wiadomosc.html . Czytałem to wcześniej jak wybierałem właśnie po między oboma konsolami.

A co do Naruto jeszcze, jest to dość specyficzna gra i znalazła by dużo mniejsze grono fanów w porównaniu do GoW, Killzone czy np. Call of Duty nawet.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupi Ci ludzie, kupują takie g***o...

Nie takie [beeep] jak Halo ludzie są w stanie zakupić po odpowiedniej reklamie. Nie, żebym miał coś do przygód Master Chiefa, całkiem przyjemne gierki, ale sprzedaż często ma się nijak do jakości (Alan Wake zasługuje na co najmniej 5mln, nie może dobić do jednego, Demon's Souls to dobre 2,5-3mln nabywców powinien znaleźć, skończyło się na 0,5mln).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A epciki God of War 3 najlepsza gra akcji nie ma i według mnie niebędzie czegoś

lepszego na xszmocka.

A wyścigi nowe Gran Tursimo zapowiada się że zmiążdży pod względem graficznym, symulacyjnym i oczywiście grywalnym odpowiedników z x360.

Strzelanki tu niema co porównywąć X ma tylko tego GoW'a 1 i 2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GoW, PGR, Forza, Alan Wake - ok [kolejno odpowiedniki PS3 - Killzone 2(?), MotorStorm, Gran Turismo 5, Heavy Rain <- chociaż ta gra jest troszke bardziej nowatorska]

Nie porównywałbym GoW do Killzone, Tak samo PGR do Motorstorma. Heavy Rain? Może i nieco bardziej nowatorskie, ale czy lepsze?

No i chciałbym zauważyć, że GT5 nawet jeszcze nie wyszło...

Halo - nowa część zapowiada się średnio, obecna - Halo 3 ODST jest średnia wg. ocen

nowe Naruto także będzie na PS3.

Taa... W pierwszych 24 godzinach sprzedano ponad 2 miliony egzemplarzy. Głupi Ci ludzie, kupują takie [ciach]... A ja nie mówiłem tylko o Halo 3 ODST, a o całej serii.

I co z tego, że nowe Naruto będzie także na PS3, skoro 2 ostatnie części wyszły tylko na X'a. Nie zagrasz w nie na PS3, a to bardzo przyjemne, dobre produkcje. Wolę jeździć całe życie autem z dobrej półki, niż do emerytury rozsypującym się Passatem, by potem na stare lata przesiąść się na BMW. Rozumiesz?

Dalej nie widzę konkurencji dla Uncharted, MAG, LBP, Resistance, inFamous czy GoW III. Nie ma co się spierać, 90% graczy mówi, że PS3 ma lepsze ex'y [pozostałe 10% jest po prostu fanami Halo czy Forzy albo fanboje Xboksa].

Nie prawda, bo 99% graczy uważa, że to X ma lepsze ex'y! (*)

Udowodnij.

* - ironia

Pisałem już coś o tym, że takie słowa to na podwórku, a nie na forum. Nawet chyba tobie się za to oberwało. Jeszcze raz i będzie ościk, tym bardziej, że jeden już masz za to samo - Fel

Powiem tak. Nie wdając się w szczegóły. Miałem do wyboru X'a i Ps3. Opinie miałem taką samą, może z lekką przewagą na psa bo dobrze bawiłem się przy ps2.

Zadecydował fakt dużej liczby trójek w mojej okolicy, przez co mam się z kim wymieniać.

I teraz jako kilkunastoletni czytelnik CDA (huh, 12 lat), oraz fan gier jako takich, czytając te bzdury łapię się za głowę....

Zapytaj pierwszego lepszego gościa Od exy z Ps3, a potem o te z X'a. Alan Wake? Co to jest?

Fragment o sprzedaży... To tak jakbyś chwalił duży popyt na mydło firmy A w chinach ( 10 mln! ) podczas gdy mydło firmy B sprzedało się tylko w 5 mln, sprzedawali je w Polsce... Więcej konsol od MS = Wysoka sprzedaż, jak chcesz operować liczbami to przestaw się na procenty, wtedy to będzie wiarygodne.

BTW. Jak tam wasz Live?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaż DS i tak chyba przewyższyła oczekiwania twórców ;). Na początku planowano grę wydać jedynie w Japonii. Jednak nie było tam wielkookich dzieci ratujących świat, dlatego też gra słabo się tam sprzedała. Po jakimś czasie jakiś mały wydawca w USA ogarnął temat i wydał w stanach grę. No i jak wiadomo miesiąc temu gra została wydana w europie ( czyli między innymi u nas ). Zawalono sprawę z tą gierką trochę. Tak czy inaczej vgchartz mówi nam o 0,67mln.Milion spokojnie przebije i można czekać na sequel IMO.

Z Alanem chyba trochę gorsza sprawa. Miał być wielki hit ( i w zasadzie jest ), tylko problem w tym, że słabo się sprzedał. Raczej jeśli nie wyjdzie na PC-ty to milion będzie górną granicą. W takim wypadku sequel tej naprawdę dobrej produkcji może być zagrożony.

Swoją drogą to szczerze mnie nie obchodzi czy gra się sprzedała w 1,5-2m czy w 50m sztuk. W obu wypadkach gra na siebie zarobiła ( zależy to też od budżetu włożonego w produkcję, jednak tylko kilka gier miało naprawdę ogromny budżet) i możemy spodziewać się kontynuacji. Jednak kiedy gra sprzedaje się w 0,5-1 milionie sztuk może być naprawdę ciężko z ewentualnym sequelem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wazelina, wazelina, wazelina.

X broni się - seria Crackdown, Gears of War, PGR, Halo (przeciętna? śmiech na sali...), Forza Motorsport, Fable, Alan Wake, czy nawet 2 bardzo dobre części Naruto.

Więcej nie piszę, bo z fanboy'ami nie ma normalnej dyskusji.

Trollujecie użytkowniku.

To które gry lubimy to nie wyraz fanboystwa a subiektywnych odczuć. Pisząc w taki sposób sam zachowujesz się jak fanboy. Z wymienionych przez Ciebie gier tylko Gears of War i Alan Wake mi się podoba, a na PS3 mam więcej ciekawych (dla mnie) tytułów. Owszem sa i inne ciekawe na X0 ale te mam na PC :)

Skoro komuś podobają sie bardziej gry na X0 to będzie on dla niego lepszym wyborem, a jak woli gry z PS3 to niech tenże kupuje. Wszelkie porównania mocy konsol czy innych pierdół nie maja sensu. W przypadku X0 można jeszcze wsiąść pod uwagę lepiej rozbudowany system społecznościowy jak komuś to odpowiada.

A Halo jest przeciętne... :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...