Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

CormaC

Xbox czy PS3 II

Polecane posty

Zdeni0, módl się właśnie żeby więcej ex'ów nie było. Kiedyś ex'y tworzyły tylko studia należące do danej konsoli [czyli tylko Sony Entertaiment], a obecnie są dziesiątki niezależnych producentów, który chyba dla kaprysu robią gry na daną konsole.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sandro, tylko jeżeli Sony zacznie sprzedawać za np. 300-400 zł nowy chip graficzny, który będzie można wymienić. :) Bo jest epoke za słaby z porównaniem do CPU.

Ahh...noi jeszcze pamięć RAM. 512mb to powinno mieć samo GPU.

Taa, i co jeszcze? Konsola to nie PC, ma zamkniętą architekturę, i głównie dzięki niej obecne gry wyglądają na tych sprzętach tak dobrze jak na papierowo znacznie mocniejszym PC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdeni0, módl się właśnie żeby więcej ex'ów nie było. Kiedyś ex'y tworzyły tylko studia należące do danej konsoli [czyli tylko Sony Entertaiment], a obecnie są dziesiątki niezależnych producentów, który chyba dla kaprysu robią gry na daną konsole.

Toż przecież napisałem:

Chyba, że dożyjemy pięknych czasów bez exclusivów

Ale skoro już są, to powinny być decydującym czynnikiem przy wyborze konsoli, tak na zdrowy rozum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem posiadaczem żadnej z konsol, jednak w nie długim czasie zamierzam zakupić jedną z nich, bardziej jestem skłonny kupić produkt od Sony. Z dość specyficznego powodu.. mój kolega ma X-a, a więc do czego zmierzam - a do tego, że jeśli on do mnie przychodzi gramy w np Killzone, heavy czy Uncharted, a u niego w Gearsy, Fable II czy Forza, oczywiście ten powód jest na maxa subiektywny, jednak dla mnie na przykład jeden z głównych, choć z grubsza wole exy PS3 i ogólnie wole konsolke bardziej uniwersalną z Blue-rayem i netem za darmo !!! Bo jakoś grając w multi na produkcie Microsoftu czułbym się oszukany i okradziony... jakoś nie interesują mnie bajery, a po prostu sama rozgrywka. A propos planuje zakupić też TV.. no może nie ja rodzice, a w swoim pokoju posiadam Monitor Samsung SyncMaster 933sn, czy dałoby się jakoś podłączyć pod niego PS3 ?? Jeśli tak to jakie kable miałbym do niego dokupić ? Jestem zielony w tych tematach, dlatego proszę o wyrozumiałość - bo zdaje sobie sprawę z banalności tego pytania dla nie których. http://allegro.pl/item1176730054_monitor_1...33sn_tanio.html TU link jakby co z parametrami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benzem, z tego co widzę to ten monitor [samsung 933SN] ma tylko jedno wejście D-Sub. Nie da rady nic więcej pod niego podłączyć, tym bardziej konsoli.

Co do wyboru maszynki, to sam sobie odpowiedziałeś. :) Bierz w takim razie PS3...ex'y i sama satysfakcja to najważniejsze elementy.

bleub, to była ironia.... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Benzem

Tak, to bardzo przyjemne, jak można się ze znajomkiem wymienić konsolami, aby pograć w jakiegoś exa na drugiej platformie. Z drugiej jednak strony gdybyś miał X'a, mógłbyś od kumpla popożyczać co ciekawsze gierki.

A konsolę do monitora podłączysz takim kablem. Chinche do wzmacniacza lub dokupujesz przejściówkę na małego jacka i podłączasz Xklocka pod np. głośniki komputerowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a PC pod co podłączy ? Skoro rodzice mają i tak kupić nowy TV to niech lepiej poczeka. :) Zresztą na pewno ma w domu jeszcze jeden telewizor [bo kto ma w obecnych czasach tylko jeden ? :P ], to nawet pod stary jakiś podłączy chinchem lub scartem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki wszystkim za info, a nie ma takiego kable do PS3 ? Jest tylko do X-klocka ? Tak mam w domu telewizor, ale nie full HD, a jeśli szybko by się przełączało monitor z pc na konsole to czemu nie ? jak będę miał 2 tv to będzie spoko, ale jak już mówiłem monitorek mam w swoim pokoju.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie spokojnie chodził na PS3. To żadna różnica, tylko tyle że nazwa "dla Xboksa". :)

@ZymDeQuad, ja gram na swoim monitorze 20" i jest dobrze. To żadne mijanie się z celem a po prostu przyzwyczajenie. Z tym, że lepiej na TV niż monitorze to chodzi o to, iż TV zazwyczaj lepiej skalują z mniejszych rozdzielczości [w końcu anteną nadawana jest rozdzielczość tam do 576i czy nawet mniej], dlatego także na TV lepiej wyglądają gry 720p. Oczywiście to też zależne od klasy sprzętu i rozdzielczości natywnej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki wszystkim, szczególnie użytkownikom k4cz0r i Bleub, a jeśli chodzi o to, że niby gra na monitorze(jeśli chodzi o konsole) mija się z celem, to jest to dość dziwne stwierdzenie, przynajmniej dla mnie. Ekran to ekran, a po za tym jak już mówiłem mam monitor w swoim pokoju ustawie go w dobrym miejscu połżę się na kanapie z padem i gram wiem, że 18 cali to mało, ale odległość od kanapy do szafki na której będzie stał monitor jest na prawdę nie wielka. Kiedy będę miał już zakupiony jakiś w miarę dobry TV na którym będzie widać różnice to się na niego przeniosę. Mam jeszcze jedno pytanie wiem, że PS3 strasznie się grzeje, a więc jakie macie metody na to ? Oczywiście przestrzeń do ,,oddychania" PS3 jest nie zbędna, ale co jeszcze ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie się grzeje ? Może Fat(nie wiem, nigdy nie miałem ), napewno nie Slim. Nie trzymaj na słońcu, daj je to miejsce do "oddychania", przecieraj kurz i wszystko będzie w porządku. Jeśli jednak bardzo się boisz o to przegrzanie ( jest na to gwarancja, jednak PS3-jki mają bardzo mało YLODów, o Slimce z YLODem jeszcze nie słyszałem ) to staraj się nie grać długo w gorące dni ( 3-4h grania, godzinna przerwa ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to właśnie Slimka sie bardziej grzeje od Fata. :) Slim nie ma żadnych otworów wentylacyjnych. Ale tak czy siak awaryjność jest na 2-5% według wielu badań. Moja Slimka stoi bezpośrednio za monitorem przy ścianie i pare centymentrów od bez przerwy otwartego okna. I od grania przez całe dnie [dosłownie...od rana do 24:00] nic się z nią jeszcze nie stało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzeba jakiś specjalnych metod, aby konsola się nie przegrzewała. Aż tak źle z nimi nie jest :) Wystarczy, że będzie miała czym oddychać i nie doprowadzisz do zapchania wszystkich otworów kurzem.

Sam na co dzień gram na CRT 17' - z niewielkiej odległości jest jak najbardziej ok :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki normalny sprzęt po godzinie pracy się nie grzeje? Tak lepiej zapytajmy :P

Slimka PS3 rzeczywiście daje czadu, ale bez przesady. Wierzch jest co najwyżej ciepły po paru godzinach - gorzej z tyłu. Dlatego ustawić konsolę trzeba w taki sposób, by miała z 15 centymetrów wolnego miejsca na tyłach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem w swojej Slimce z tyłu ok. 30 cm wolnego miejsca i konsola nadal się grzała. Raz jak dotknąłem jej to się oparzyłem i wyłączyłem konsolę, bo myślałem, że może coś się stać, a grałem ok. 1 h tylko. A teraz w upały co były jak zaszedłem do kumpla co ma PS3(swojej już nie posiadam) to aż wyła z gorąca. Wiatraki chyba nie nadążały z pracą. I przy okazji zachaczę o ciepło Xboxa. Grałem wczoraj 4h bez przerwy(wsysło mnie :P ) i konsola była zaledwie ciepła z tyłu, a ma może z 10-15 cm luzu, bo jest we wnęce na stoliku pod telewizor. :) Także dla mnie zwycięzca jest oczywisty. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Suteq

Fajne historie. Ja jak raz doktnąłem Xboxa to aż mi się ręka spaliła :O.

@up

No co Ty ! Na Arcade. Elite po 4godzinnym graniu ma temperaturę minusową i chłodzi mieszkanie ! Jak można takie bluźnierstwa o Xboxie opowiadać ?!

Pisałem już wcześniej - w upały ps3 chodziło cały czas na pierwszym biegu. Ani razu jeszcze nie wskoczyła mi na drugi, nie grzeje się mocno (od dołu również )- jest poprostu ciepła. . Chodzi na tyle cicho, że czasami jak przełącze sobie żeby pooglądać TV ( nie wyłączając konsoli ) to zapominam, że jest włączona.

Także dla mnie zwycięzca jest oczywisty :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz w upały co były jak zaszedłem do kumpla co ma PS3(swojej już nie posiadam) to aż wyła z gorąca. Wiatraki chyba nie nadążały z pracą. I przy okazji zachaczę o ciepło Xboxa. Grałem wczoraj 4h bez przerwy(wsysło mnie :P ) i konsola była zaledwie ciepła z tyłu, a ma może z 10-15 cm luzu, bo jest we wnęce na stoliku pod telewizor. :) Także dla mnie zwycięzca jest oczywisty. :)

Suteq, w moim pokoju dochodzi do 29-30 stopni w najcieplejsze dni i słyszę jedynie warkot mojego PC [jak co dzień] oraz czytanie płyty w PS3. Samych wiatraków konsoli nie słyszę nawet po 23:00, gdy wszyscy śpią, głośność w TV na 20 [normalnie 40] a PC wyłączony. Więc nie wiem co za model miał Twój kumpel... :O

A to, że PS3 się grzeje to żaden fakt...awaryjność i tak ma bardzo niską. Po prostu podzespoły PS3 są w stanie znieść większe ciepło.

Witam! Przygotowuję się do zakupu konsoli. No i mam dylemat: Którą wybrać? Z jednej strony PS3 ma Blu-Ray i wewnętrzny zasilacz, a z drugiej strony Xbox 360 jest cichszy, nie grzeje się tak bardzo i ma lepszą grafikę. Prosiłbym o dobre rady i z góry dzięki.

Po pierwsze:

- sprawdź exy, które z obu konsol Ci bardziej pasują

- kumple [wymiana grami to duże ułatwienie]

- cena [czy jesteś w stanie wydać te pare stówek więcej, nie warto FATa kupować teraz]

A to co napisałeś....od kiedy Xbox jest cichszy ? :O Od kiedy Xbox ma lepszą grafikę ? :OO [patrz Uncharted 2, Killzone 2 czy God of War III...z multiplatformowych gier jedynie Rockstar zlewa PS3, w innych grach nie ma aż tak wielkich różnic...o ile w ogóle są].

Ja wybrałem PS3 bo najważniejsze zalety dla mnie: darmowa gra online, Blu-Ray, doświadczenie Sony [poprzednie 2 generacje to oni królowali....a ta się jeszcze nie skończyła], duuużo lepsze i więcej exów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TargetZero

Wiesz, czy ja napisałem, że wszystkie Slimki się mocno nagrzewają? Nie! U innego będzie mocno gorąca, a u innego lekko ciepła. Think about this!

@Arcaan

Grałem na Elite. Co do Slimki Xboxa to też się strasznie grzeje i po dłuższym graniu, gdy dotknie się tyłu konsoli czuć, że się naprawdę czuć silne ciepło.

No co Ty ! Na Arcade. Elite po 4godzinnym graniu ma temperaturę minusową i chłodzi mieszkanie ! Jak można takie bluźnierstwa o Xboxie opowiadać ?!

Widać fanboizm robi z Ciebie innego człowieka. :D Nie wierzysz? Zapraszam do mnie na testy. :) Porównamy w 40 stopniowym upale Slimkę i Elitkę. :) Pozdrawiam.

P.S. Zanim napiszesz jakieś głupoty, przetestuj. :)

Suteq, w moim pokoju dochodzi do 29-30 stopni w najcieplejsze dni i słyszę jedynie warkot mojego PC [jak co dzień] oraz czytanie płyty w PS3. Samych wiatraków konsoli nie słyszę nawet po 23:00, gdy wszyscy śpią, głośność w TV na 20 [normalnie 40] a PC wyłączony. Więc nie wiem co za model miał Twój kumpel... :O

Wierzę, u Ciebie może być ok, w sumie to dopiero jakby się dwie konsole trzymało tak samo wtedy byłoby widoczne porównanie czy zachowują się tak samo czy nie. :) Każda konsola zachowuje się inaczej. :)

P.S.2

Fajne historie. Ja jak raz doktnąłem Xboxa to aż mi się ręka spaliła :O.

Następnym razem dotknij czym innym. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...