Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

CormaC

Xbox czy PS3 II

Polecane posty

Liczysz, że skok jakościowy pomiędzy KZ2 a KZ3 będzie duży? Mylisz się.

KZ2 w 2D, KZ3 w 3D. Siłą rzeczy ogromny skok jakościowy. Mylisz się, że się mylę.

Ale mówimy o jakości, a nie o dodatkowych doznaniach. 3D to dodatek, na który będzie sobie mogło pozwolić najwyżej kilka procent polskich graczy :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie przesadzajmy, WEDŁUG MNIE kolejna generacja konsol wyjdzie mniej więcej w tym samym czasie albo po premierze kolejnego Directa. Bo na pewno nie pospieszą się z nim tak, jak z 11. I 12 musi być pod jakimiś względami rewolucyjna. Obecne konsole radzą sobie z emulowaniem podobnych zjawisk prezentowanych w Direct 10 czy 11 [najlepszy przykład to oczwysiście Dirt 2, w którym kompletnie prawie róznic nie widzę po między PC a konsolami]. Kolejnym krokiem milowym dla wymagań i gier może być Crysis 2. Jeżeli będzie WYMAGAŁ powyżej 512mb pamięci dla grafiki i powyżej 2GB ram...to sporo z tekstur obetną dla konsol.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakiet 12+1, czyli 13 miesięcy XBL gold kosztuje na allegro niecałe 120zł. Na oko wychodzi jakieś 8zł/miesiąc, drogo? Co do tej "mocy PS3" to IMO zewnętrzni deweloperzy nigdy nie będą się bawić w wyciskanie 100% możliwości tej konsoli, trwa to zbyt długo i jest drogie. Robią to tylko deweloperzy 1st party, bo oni muszą sprzedać konsolę i pokazać jaka to ona jest świetna. Więc nie liczył bym na to, że jak wszyscy piszą za rok czy dwa rozpracuje się PS3 i wszystkie gry będą wyglądać jak najnowszych PC'tach, PS3 jest rozpracowane, tylko korzystanie z tych zasobów jest nieopłacalne dla producentów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wyborze Xbox 360 vs PS3 warto spojrzeć w jakie gry chciało by się zagrać np. czy wolę Killzone czy Halo itp.

Co do płatności za multiplayer mówiąc, że 120 zł to mało to przesada, bo za tyle można kupić jakąś świetną grę w reedycji lub nawet 4 używane.

Ja zamierzam PS3 kupić pod koniec roku między innymi dla Heavy Raina, Killzone 2 i Uncharted 2 Among Thieves, ale też po to by móc oglądać filmy w najwyższej jakości i 3D. No i zero zmartwień typu: czy mi pójdzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps3 jest lepsze, to co ze trochę drozsze ma naped blu ray wiec jesli oprócz grania chcesz ogladac filmy wybierz ps3.

multi w xboksie jest platne a w ps3 wszyscy sa równi wiec trochę wieksza cena to nic. pozatym ceny gier na obie konsole sa zbilzone

Pisz poprawnie - Dracia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, przy wyborze PS3 czy Xbox wazni sa tez kumple. Wiecie...zawsze pozycza jakas gierke, mozna sie razem pobawic w multi. A w stwierdzeniu ze multi w Xbox jest lepsze chodzilo mi raczej o samo Xbox LIVE. Nie wiem dokladnie o co chodzi juz kilka razy slyszalem ze jest poprostu lepsza.

@orner

Nie zamierzam ogladac filmow na blueray wiec dlatego chce sie upewnic ze jesli kupie X'a nie okaze sie ze zacznie odstaawac od PS3 moca, za rok czy dwa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram na multi na PS3 w Fifę 10, FarCry 2, MotorStorm i Killzone 2....żadnych problemów. No mam lagi w np. Fifie jak gram po 24:00 ale to zrozumiałe....mało ludzi z Europy wtedy gra. :P

A co do Golda....teraz drogo. Patrząc na oferowane możliwości, bo za PS+ płacisz ledwie 50 zł więcej i dostajesz w zamian DUUUŻO więcej [ale nie każdemu muszą się te gratisy podobać].

@Arcaan, pisałem wyżej, jak Ci nie szkoda tych parę stówek więcej to weź PS3. Jak moje słowo Ci nie wystarczy....to zaufaj CDA, wg. którego PS3 jest górą. :) [przynajmniej dla gem'a, który dość dokładnie porównał obie konsolki i PS3 dostało 9, zaś Xbox - 8, i to dopiero w nowej wersji].

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps3 ma potencjał, innowacyjny multiprocesor cell, przez niego tworzenie gier na ps3 jest tródniejsze ale gdy gry będą wykorzystywac

moc ps3 w 100% KONSOLA WIELE ZYSKA wiec sam zdecyduj... słabszy(jak dla mnie xbox) czy lepsze ps3(dla mnie o niebo lepsze)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arcaan

Powiedz tak szczerze na co patrzysz: żeby się świetnie bawić przy konsoli czy będziesz liczyl polygony na TV? Proszę Cię chłopie.

Wachasz się między wyborem konsoli, ale w kółko piszesz, że PS3 ma większy zapas itp. To wybierz PS3 i będzie spokój. Nie widzę problemu.

@up

Twoje posty wołają o pomstę do nieba. :E

Jestem ciekaw kiedy wyjdą gry wykorzystujące 100% PS3. Już mówili, o PS2, że Black wykorzystał 100% możliwości konsoli, a każdy wie jak to sie skończyło gdy pojawił się GoW2. :) Moim zdaniem żadna gra nie wykorzysta obu konsol w 100%, bo silnik będą cały czas optymalizować, że konsola mniej się będzie pocić, a efekty będą jeszcze lepsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suteq, ale nie przesadzajmy, optymalizacja za to może sięgnąć 100%. :) I wtedy nawet PS3 nic nie pomoże, bo pomimo świetnego CPU, wpakowali mu o wiele za słaby GPU. Gdyby miał niezależne 512 mb pamięci + dwa razy tyle jednostek pixel i vertex, to wtedy tak...można by się spodziewać cholernie wielkiej mocy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec tego.

Arcaan, tak bardzo lubisz spamować, może w takim razie jakiś czat zamiast forum? Pytasz o te same rzeczy na okrągło, dostajesz identyczne odpowiedzi, mimo tego dalej pytasz. Jeśli jedna konkretna odpowiedź nie jest w stanie cię przekonać to nic tego nie zrobi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest masakra...którą stronę nie włączę to widzę to samo: najpierw fanboy PS3 wygłasza swoje mądrości a później X'a robi to samo, tylko że przy okazji śmieje się z tego pierwszego, że tamten nie ma racji.I tak w koło Macieju.A je myślałem że ten tamat miał pomóc osobom które nie wiedzą co wybrać a robi im tylko mętlik w głowie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem szczęśliwym posiadaczem PS2 ale planuje wymiane konsoli i mam jedno zasadnicze pytanie-najchętniej bym kupił PS3 ale nie posiadam ani wypasionego audio ani telewizora HD(24 cale). Czy w takim wypadku jest sens decydować sie na PS3 czy raczej lepiej sprawdzi sie X360 czy cuś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee....ja mam podpięte PS3 pod 20" na dodatek 16:10, czyli 1680x1050 ale FullHD wyświetla bez żadnych przekłamań. :) Co do dźwięku, planowałem zmianę karty dźwiękowej [X-Fi Gamer na X-Fi Audio PCI-e], żeby podłączyć właśnie mój zestawik Logitecha X-540 ale jakoś....nie potrzeba. Dźwięk wystarczający jest na wbudowanych stereo. Kiedyś się pokuszę z nudów może... A co do monitora, pod każdy można, zbrodnia tylko podpinać pod CRT lub po prostu 4:3, gry są przystosowane do panoramy i zazwyczaj 720p [ale jak telewizor/monitor ma dobrą funkcję skalowania, to i na FullHD będzie dobrze :) ].

A którą konsole....obojętnie. Z tego co wiem, to tylko poprzednie Xboksy nie obsługiwały pełnego FullHD, czyli nie 1080p a 1080i. Nowa "S" ma to w standardzie już. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Klekotsan

Ja gram na CRT. I co? I jest dobrze. Grafika stoi na przyzwoitym poziomie, audio też.

Wielu użytkowników X0 mówi, że multi Xboxa jest lepsze. Owszem ma te cross-chaty, twittery i inne tam. Ja od multi oczekuje tylko wspólnego grania, niczego więcej. A jeszcze ktoś tam napisał, że multi w Xboksie jest tak fajne, że szybko decyduje się na zapłacenie tego rocznego abonamentu. Ale co robić, jeśli nie ma innego wyjścia...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę to po raz kolejny : Nie wybiera się konsoli na podstawie posiadanego monitora/telewizora.

Co powinno decydować o wyborze :

- exclusivy

- wcześniej posiadane konsole ( kontynuacje tytulow, pad, ogolne przywiazanie do marki )

- kasa ( ps3 to w porownaniu z X360S wydatek wiekszy o ~200zl, jednak dostaje sie odtwarzacz blu-ray ).

- konsole posiadane przez kolegow/znajomych

to tak na szybko

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupować konsolę z myślą o tym, co będzie za kilka lat to... głupota? Chyba tak. Ktoś mądry kiedyś powiedział Carpe Diem, i tego należy się trzymać - o to co będzie jutro, martw się jutro. Na chwilę obecną, bez znaczenia jest która ma większą moc obliczeniową, ważne, że gry wyglądają na obu niemal identycznie. PS3 swą ukrytą moc prawdopodobnie zacznie pokazywać dopiero w następnej generacji, gdy programiści skupią się na mocniejszych sprzętach, poznając jednocześnie PS3 na tyle dobrze, że nie zdziwię się, jeśli pod względem graficznym maszynka SONY przetrzyma nowego Xboksa (może odrobinę przesadziłem).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sandro, tylko jeżeli Sony zacznie sprzedawać za np. 300-400 zł nowy chip graficzny, który będzie można wymienić. :) Bo jest epoke za słaby z porównaniem do CPU.

Ahh...noi jeszcze pamięć RAM. 512mb to powinno mieć samo GPU.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę to po raz kolejny : Nie wybiera się konsoli na podstawie posiadanego monitora/telewizora.

Co powinno decydować o wyborze :

- exclusivy

- wcześniej posiadane konsole ( kontynuacje tytulow, pad, ogolne przywiazanie do marki )

- kasa ( ps3 to w porownaniu z X360S wydatek wiekszy o ~200zl, jednak dostaje sie odtwarzacz blu-ray ).

- konsole posiadane przez kolegow/znajomych

to tak na szybko

Zdecydowanie gry, a na drugim miejscu kasa. Chrzanić moc, czy to ile ździebełek trawy więcej jest w stanie wyprodukować dana konsola w jakiejś grze :P Ja kierowałem się tylko exclusive'ami przy wyborze konsoli, inne kwestie były na dalszym planie. Gdyby Killzone i Uncharted były na X360, a nie PS3, wybrałbym X'a i nie przejmował się całkiem niedrogim abonamentem LIVE. Ale wybrałem PS3 i jestem szczęśliwym użytkownikiem, choć jeżeli tylko będę miał za dużo pieniędzy, kupię w przyszłości jeszcze Xboxa... Chyba, że dożyjemy pięknych czasów bez exclusivów (na co się jednak nie zapowiada, skoro nawet DLC itp. zaczynają być na wyłączność).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...