Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

CormaC

Xbox czy PS3 II

Polecane posty

Nie sądzę. To dalej jest symulator, a nie NFS. Nie chciałbym, aby ktoś robił wieśtuning z np. Astona Martina, jak to czasem ma miejsce w FM3.

Chcesz tuningu optycznego - kup NFS. Chcesz pośmigać na symulatorze - kup FM3/GT5. Proste.

PS. Zapomniałem jeszcze dodać. Robiłem własnoręczne testy modelu jazdy na FM2 i FM3. Wnioski - FM3 jest bardziej casualowa. Mimo wyłączonej kontroli trakcji ciężko nawet stracić przyczepność tylnej osi w mocnym samochodzie z klasycznym napędem. Co innego w FM2 - tutaj drift można uprawiać prawie na każdym zakręcie, nawet starą Lancią Stratos ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie zdziwił poziom trudności w FM3, tylko chyba Suprą zrobioną na maksa nie mogłem ujechać, tak to wszystkie inne auta lajtowo można było ogarnąć bez żadnej pomocy konsoli.

Nie chciałbym, aby ktoś robił wieśtuning z np. Astona Martina, jak to czasem ma miejsce w FM3.
Twoja sprawa, ja chętnie bym podrasował optycznie Nissana Silvię, czy chociażby jakiegoś starszego gruchota. Zresztą, przecież nikt nie karze ci używać opcji tuningu optycznego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej nie znasz się na modzie w tuningu. :)

Teraz modne są dyskretne modyfikacje.

W np. Juiced zakres tuningu optycznego mojego brata ogranicza się do zmiany lakieru,Felg,obniżenia i e.w. dyskretny spoiler.

On lubi grzebać się w tysiącach modelów hamulców,skrzyń biegów,silników i innych pierdół.

Tak po prawdzie na gry wyścigowe ja sam lubię jedynie patrzeć (wyjątek to nfs:world),w wyścigowe gra wspomniany wcześniej brat. Mnie interesują FPSy,RPG,Sandboxy,Platrormówki i Generalnie gry akcji,najlepiej jeśli wymagają trochę pomyślunku.

Co dla mnie będzie fajnego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha mam jeszcze ostatnie pytania:

Jakie będą gry takie dla siostry co gra w proste gry logiczne,kiedyś grała w diablo :D i Bardzo lubi gry z Dwie ostatnie gry z Potterem (zakon feniksa i Książę półkrwi)?

No i czy któraś z konsol jest w stanie w pełni zastąpić komputer?

Chodzi o takie coś gry,multimedia,proste prace biurowe,internet Itip*.

I takie inne pierdoły

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proste logiczne...hmm, nic mi na myśl nie przychodzi. A co do dwóch ostatnich gier z potterem, to pewnie i gry z serii LEGO jej sie spodobają, może seria Ratchet & Clank [exclusvie PS3]. Konsole narodziły się z takich gier platformowych i przygodowych więc są ich na pęczki. EDIT: Co do Diablo, to np. Fable na Xboksie lub DeathSpank na obie [śmieszny hack'n'slash, parodiujący Diablo, albo inną głośną grę].

Czy w stanie jest zastąpić komputer....na pewno nie Xbox, PS3 ma przeglądarke internetową i to wcale nie złą. Obsługę flasha ma i większości technologii, dlatego np. można oglądać YouTube, słuchać muzyki z Wrzuty itd. No, tylko wymagana klawiatura, którą można podpiąć pod USB. I szczerze mówiąc, gdybym miał klawiaturę na USB + gdyby chodziło WebGadu [brak obsługi Javy chyba, dlatego nie działa] to rzaadko bym PC włączał. :) I co do reszty, na obu konsolach spokojnie można słuchać MP3, oglądać niemal każdego rodzaju filmy [no....Blu-Ray tylko na PS3 :)] czy oglądać zdjęcia z wakacji. I nawiasem, Sony nazywa PS3 "domowym centrum rozrywki", a nie "konsolą do gier". :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś o X360 - wygląda na to, że exclusivy na tą konsolę będą tańsze. Fajna sprawa dla posiadaczy klocków, że mogą nowe Fable czy Halo dostać za 169 złotych, a limitowane edycje za 199. Ech, gdyby wszystkie konsolowe nówki kosztowały ~150 PLN, byłoby miło.

BTW, ciekawe jak podwyżka VAT wpłynie na ceny gier :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20-30 zł w jedną czy drugą stronę przy takich kwotach nie robi [przynajmniej dla mnie] wielkiej różnicy. I może będą tańsze, ale na PS3 zapowiada ich się duuużoo więcej, m.in.: Killzone 3, Resistance 3, LBP 2, MotorStorm: Apocalypse, inFamous 2. Na gamescomie Andrew House powiedział, że do grona tych exów co wymieniłem wcześniej dołączy coś jeszcze. Wszędzie krzyczą, że to będzie Uncharted 3....:rolleyes: A podwyżka VATu, z tego co słyszałem ma objąć tylko nie które elementy rynku [głównie spożywcze]. :>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie nie ma najmniejszego sensu wypowiadać się w tym temacie, bo wszystko było już powiedziane i cały czas te same kwestie są powtarzane. Zebrać najsensowniejsze rady i przykleić temat bez możliwości pisania w nim. Inaczej cały czas będzie się robił spam, flood i trolling, bo ludzie nie czytają tematu od początku, tylko "wyskakują" z jednym i tym samym w kółko. W sumie to się im nie dziwię, bo kto będzie czytał kilkadziesiąt stron dwóch tematów?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, zależy o jakich aspektach mówimy. Chodziło mi o to, by ktoś na siłę nie robił z jakiegoś aspektu plusa, albo zatajał coś, co ewidentnie nadaje się jako minus. Bo to, że np. PS3 jest droższe, czy to, że gry multiplatformowe są na niego często nieco gorsze, to jest ewidentny minus chyba dla każdego.

Ale ok, pomysł nietrafiony, koniec OT.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja może wypowiem się z mojego punktu widzenia, jako że sam miałem podobny dylemat jakieś 4 miesiące temu.

Tak samo jak inni zastanawiałem się przeglądając najróżniejsze fora, którą z tych konsolek wybrać. Pieniądze nie grały większej roli, gdyż fundował braciszek (komunia).

Największy wpływ miały nie jakieś nowinki techniczne, czy jakiś dodatkowy stuff (blueray mi jest niepotrzebny), ale to w co chcę zagrać i co mają kumple (wymiana gierek, znajomy do grania). Wszystko rozstrzygnęła oferta 'XBOX360 Super Elite Final Fantasy XIII Special Edition'. Nie dość, że FF od baaardzo dawna mnie fascynowało, to jeszcze było w naprawdę przystępnej cenie (z dwoma padami w zestawie i grą, która wtedy kosztowała w sklepie ponad 200 złotych). Dodatkowo kumpel mieszkający niedaleko również kupił xboxa, więc to też trochę zaważyło.

Po tych czterech miesiącach nie zauważyłem jakichś problemów typu przegrzewanie, czy hałas (instaluję gry na dysku). Także jeżeli ktokolwiek chce naprawdę mieć konsolę DO GRANIA (o innych celach nie mówię, gdyż nie używam do takowych) to niech spojrzy jedynie na to, która oferta jest dla niego przystępniejsza, czy będzie miał z kim grać, powymieniać się, pogadać choćby o grach i nowościach, a co najważniejsze - w co lubi grać. Bo sama radość grania się nie zmienia. Zmieniają się jedynie exclusivy (ja mając ledwie parę gierek (FF XIII, Tekken 6, Ninja Gaiden 2, czy Fable 2) jestem naprawdę zachwycony możliwością pogrania wieczorkiem, czy pogadania z kumplami).

Także to od Ciebie zależy co wybierzesz. Zanim zapytasz na forum - pomyśl.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, chyba warto się wypowiedzieć w tym temacie.

No więc tak:

Na początku zakupiłem X360. Grało się fajnie, nie zauważyłem jakichś wad (jeśli ktoś nie siedzi cały dzień to konsola nie ma prawa raczej się przegrzać czy doznać innej usterki, chyba, że jakaś wada fabryczna).

Pierwszą wadą, jaką mógłbym wymienić - płatny gold. Nie chodzi nawet o cenę, ale jest taki myk - jeśli kupujesz golda przez zdrapki (a w polsce inaczej się nie da) i nie kupisz później bodajże na 3 miesiące, to w przyszłości kupić golda będziesz mógł TYLKO poprzez kartę kredytową (a polskich nie przyjmują).

Drugą - brak swobodnego buszowanie po necie na konsoli (chyba, że jestem ślepy...). Pierdółki, takie jak facebook, twitter czy kanały z filmami (które swoją drogą kosztują więcej niż w polskim sklepie + reset dysku = utrata filmu) mnie nie interesują.

Trzecią - brak wielu exclusivów z PS3. Oczywiście, Xbox ma swoje, ale właściwie z tych wartych zagrania, co mu teraz pozostało? Chyba Fable 2 (3 już będzie na PC) i GoW 2 (3 też prawdopodobnie na pc będzie...). No i jeszcze Forza, ale to tylko dla maniaków wyścigów.

Zalety:

Bardzo wygodny pad

No i to chyba tyle... bo więcej jakoś nie mogę znaleźć. Konsola jest dość dobra do grania, ale bez rewelacji.

Rzeczy dziwne (jak dla mnie obojętne) :

Ubranka dla a avatarka, które kosztują nieraz połowę tego co porządny DLC - jak dla mnie jeden wielki LOL pomysł...

Później kupiłem PC, i w tym momencie uznałem, że właściwie Xbox jest mi do niczego nie potrzebny - w każdej grze mogę osiągnąć lepszą grafikę niż na nim, do tego praktycznie każda gra, w którą warto pograć jest / będzie na PC - to też platforma M$.

Jednak brakowało mi ciągle możliwości gry w exclusivy z PS3. Kupiłem go sobie więc i jestem zadowolony - pad jest mniej wygodny niż Xboxa, ale nie jest też niewygodny...

Exclusivy są warte zagrania - i to bardzo. Jeśli komuś bardzo podoba się Gears of Wars, to powinien zagrać w Killzone, który jest moim zdaniem o wiele lepszy (a grałem w obie i mogę porównać). Plus reszta świetnych exów, jak God of War itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszą wadą, jaką mógłbym wymienić - płatny gold. Nie chodzi nawet o cenę, ale jest taki myk - jeśli kupujesz golda przez zdrapki (a w polsce inaczej się nie da) i nie kupisz później bodajże na 3 miesiące, to w przyszłości kupić golda będziesz mógł TYLKO poprzez kartę kredytową (a polskich nie przyjmują).

Dlatego że XLive nie jest oficjalnie dostępne w Polsce, od prawdopodobnie listopada tego roku Live oficjalnie wejdzie do Polski i wtedy bez problemu będzie można kupować z polskimi kartami(oficjalnie, o ile się nie mylę M$ mówi o jesieni tego roku)

Drugą - brak swobodnego buszowanie po necie na konsoli (chyba, że jestem ślepy...). Pierdółki, takie jak facebook, twitter czy kanały z filmami (które swoją drogą kosztują więcej niż w polskim sklepie + reset dysku = utrata filmu) mnie nie interesują.

IMHO od przeglądania neta jest komputer a nie konsola, ale to tylko taka moja mała uwaga :)

Trzecią - brak wielu exclusivów z PS3. Oczywiście, Xbox ma swoje, ale właściwie z tych wartych zagrania, co mu teraz pozostało? Chyba Fable 2 (3 już będzie na PC) i GoW 2 (3 też prawdopodobnie na pc będzie...). No i jeszcze Forza, ale to tylko dla maniaków wyścigów.

Jak z samej nazwy wynika exclusiv na PS3 jest tylko na PS3, a to dlatego że prawdopodobnie Sony zapłaciło dużo aby tytuł ukazał się tylko tam. co nie jest dziwne. A że Microsoft trzyma rękę i na PC i na X0 to są gry których nie ma na PS3, ale są na tych platformach, taka polityka M$

Ubranka dla a avatarka, które kosztują nieraz połowę tego co porządny DLC - jak dla mnie jeden wielki LOL pomysł...

To jest bardziej dla niedzielniaków, sam nie musisz nic za to płacisz, ale M$ naprawdę dużo na tym zarabia :)

Co do exluzivów na PS3, zgadzam się, bardzo ciekawe gry :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO od przeglądania neta jest komputer a nie konsola, ale to tylko taka moja mała uwaga

Oczywiście że tak, jednak bardzo często przeglądarka jest przydatna. W przerwie między graniem mogę sprawdzić mejla/forum/cokolwiek bez wstawania z kanapy. Przeglądarkę obsługuje się bardzo łatwo, na plaźmie 42" z 2-3 metrów jak mam problem z roczytaniem mniejszych liter można sobie powiększyć. Jedyny problem to pisanie, które jest o wiele dłuższe niż na PC- oczywiście mówię tu o samym padzie, jeśli komuś bardzo na tym zależy może sobie kupić klawiaturę do pada.

Ubranka dla a avatarka, które kosztują nieraz połowę tego co porządny DLC - jak dla mnie jeden wielki LOL pomysł...

Prawdę mówiąc podobnie jest na PSNie. Pełno avatarów, themów czy pierdółek do PSHome. Kto nie chce ten nie musi kupowac. Mi np w zupelnosci wystarczaja te themy, ktore sa za darmo ( niektore z nich sa baaaardzo fajne ). Podobnie jest z avatarami ( choć trochę boli powtarzalność - Sony nie straciłoby wiele gdyby dorzucili trochę darmowych avatarów... ) czy innymi ( mi ) niepotrzebnymi rzeczami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego płatne ubranka dla avatara uznajecie za wadę? Nie chcesz, nie kupuj, nikt Cię do tego nie zmusza. Moim zdaniem to całkiem fajny pomysł i miły dodatek. I nie zawsze jest płatny - taki dodatek siedzi np. w edycji kolekcjonerskiej Alan Wake.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...