Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

CormaC

Xbox czy PS3 II

Polecane posty

moze sie trafić tzw. ''grzanka'' czyli konsola po ylodzie która pochodzi miesiąc i padnie . moze byc wlozony nieoryginalny laser ktory tez szybko padnie. poza tym jesli poprzedni wlasciciel nie dbal o konsole ryzyko awarii zwieksza sie.mozna by tak dlugo wymieniac . tak czy iinaczej nie polecam. przyklady sa o konsoli sony , z X ami jest jednak poddobnie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za cenę używanego PS3 masz nowe X360 Arcade - imho lepszy wybór. Zawsze to nowa konsola z 3 letnią gwarą, a nie używany trup (a niestety takich na allegro wiele).

I nie spodziewaj się zacnej jakości grafiki na tym telewizorze, jak kojarzysz to, co pokazywało PS2, to będzie podobnie (nieco lepiej).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, ok, czyli szukać nowej Arcade. Mogę również podłączyć konsolę pod monitor LCD... Rozdziałka 1280x1024, 17 cali, Samsung, ale on jest już do kompa podpięty... Jest jakaś rozłączka, która działa tak, że po włączeniu PC wyswietla się obraz z PC, a jak wlącze X'a to z kloca? Czy na takim ekranie będzie lepsza grafika? Zresztą, ja nie jestem przyzwyczajony do jakiejś super grafiki :) Dla mnie grafika z LOST'ów jest przepiękna :happy:

@EDIT

No dobra, znalazłem kilka tańszych propozycji... Która najbardziej opłacalna?

1.

2.

3.

4.

A może jakaś propozycja poza allegro? (Sklepy internetowe)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, poza rozdzielczością obecne konsole nawet na CTR (no może z wyjątkiem Wii) prezentują się znacznie lepiej od past-genów. Xbox 360 nawet w 480p będzie mieć lepszą grafikę (tekstury, animacje, zasięg wzroku itd.) od PS2. Jeśli masz mały budżet to IMO najlepiej wziąć xbox'a wersja arcade chodzi w granicach 600-700zł, a kasę która zostanie warto przeznaczyć na jakieś fajne gierki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam konsolę PS3, bo jest lepsza. Oczywiście głównym powodem takiego stanu rzeczy jest fakt, iż ja ją posiadam.

A tak na serio, jak kupujesz używkę, koniecznie dowiedz się, czy poprzedni właściciel palił. Jeśli tak, lepiej zrezygnuj (ode mnie w ogóle nie kupuj, 4 na 5 osób w domu pali :) ), bo w takich konsolach lubi padać laser, gdy właściciel pali w pokoju z konsolą. Dziękuję za uwagę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam PS3 Jest lepsza odm X-kloca czyszeźdzęsiąt

-Większe dyski

-Jest Cichsza

-Ma darmowe granie online i opcjonalny premium

-Exclusive Są lepsze od tych z X-kloca czyszeźdzęsiąt

-YLoD jest rzadszy niż RRoD w X-klocu czyszeźdzęsiąt

A to tylko kilka zalet

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam xboxa Jest lepszy od PS3.

-Większe dyski (250>250, no w sumie logiczne :/)

-Jest Cichszy

-Ma lepszą usługę online (bo tak!)

-Exclusive Są lepsze od tych z PS3 (nie napiszę jakie, po prostu są lepsze!!!)

-RRoD jest rzadszy niż YLoD w PS3 (nowe xboxy mają awaryjność na poziomie 5-10%, a w to wliczają się wszystkie usterki, nie tylko rood).

Ludzie, proszę piszcie z sensem (i uzasadniajcie swoje zdanie) bo krew mnie zalewa jak widzę niektóre komentarze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw z F3 i Halo też jest niczego sobie. Zależy od tego jakie gry lubisz. Tutaj masz wyścigi + FPSa, a w drugim zestawie sandboxa TPP. Wszystkie gry są godne polecenia, jednak patrząc na konfig Twojego kompa sądzę, że GTA IV Ci pójdzie na nim. Tak więc poleciłbym Ci F3+Halo. Do tego masz Pure i Lego Batman. Gierki nie są jakieś super ekstra, ale w przerwie między porządnymi tytułami w sam raz ;).

Żeby nie było - normalnie poleciłbym Ci Ps3(albo poprostu powiedział, żebyś porównał exy/funkcje itp), jednak przy braku kasy nie ma co się na nie rzucać. Sama konsola to 1100-1200 + 2 gry 100zł.

@Down

Oh, my bad.

Tak czy inaczej zastanów się między tymi dwoma zestawami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dzięki. Biorę X360, ostrzegałem (Fanboyom przecz!), a fanboje i tak musieli dodac swoje 3 grosze :)

@UP

Mylisz się. Na zadnym jednordzeniowcu GTA IV nie pójdzie (NO może na najmocniejszym Athlonie 64). Zresztą moj procek i tak nie obsługuje SSE2, wiec w 95% gier sobie nie pogram (W tym GTA) :/

Aaa... jeszcze jedno pytanie na które nie odpowiedzieliście...

Mogę również podłączyć konsolę pod monitor LCD... Rozdziałka 1280x1024 (Tylko VGA), 17 cali, Samsung, ale on jest już do kompa podpięty... Jest jakaś rozłączka, która działa tak, że po włączeniu PC wyswietla się obraz z PC, a jak wlącze X'a to z kloca? Czy na takim ekranie będzie lepsza grafika? Zresztą, ja nie jestem przyzwyczajony do jakiejś super grafiki Dla mnie grafika z LOST'ów jest przepiękna
Dzięki !
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was moi bracia, drodzy fanbojowie po małej przerwie ;) Wszystko rozumiem....ale jedno mnie rozdrażniło tylko:

Polecam xboxa Jest lepszy od PS3.

-Większe dyski (250>250, no w sumie logiczne :/)

-Jest Cichszy

-Ma lepszą usługę online (bo tak!)

-Exclusive Są lepsze od tych z PS3 (nie napiszę jakie, po prostu są lepsze!!!)

-RRoD jest rzadszy niż YLoD w PS3 (nowe xboxy mają awaryjność na poziomie 5-10%, a w to wliczają się wszystkie usterki, nie tylko rood).

Ludzie, proszę piszcie z sensem (i uzasadniajcie swoje zdanie) bo krew mnie zalewa jak widzę niektóre komentarze.

Nie wiem czy to ironia, ale każesz ludziom uzasadniać a sam tego nie robisz ? Eee...? Głównie chodzi o myślniki nr. 2,3,4. Bo w tych akurat według co najmniej połowy społeczeństwa obeznanego w temacie, PS3 niemal deklasuje Xboksa. No, co do usługi online to zależy co dla kogo ważniejsze...mi np. te całe crosschaty, rozbudowana społeczność i inne duperele Xboksa nie są potrzebne bo póki co mam 5 przyjaciół na krzyż w PSN. Zaś priorytetem była darmowa gra online i płacenie normalną gotówką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LIVE zjada odbytem PSN, taka prawda. Usługa jest znacznie bardziej rozbudowana, a to ma duże znaczenie dla większości graczy. Jedynym plusem usługi SONY jest jej darmowość (jeśli chodzi o grę online, sorry MS, płacić zza to to przesada) i darmowe gry w przypadku PSN+.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się pod postem mego imiennika, bo sprawdziłem sobie ostatnio trochę PS3 (Fata) i poza możliwością zdrapek za 100 i np. 200zł na PSN to imho nic nie ma ciekawego ... Darmowość gry online to chyba jedyna zaleta. Live jest bardziej rozbudowany i posiada więcej funkcji i opcji i skłonny jestem raz na rok wydać 120zł i mieć spokój :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się pod postem mego imiennika

Czyżbyś miał na imię Sebastian?

PSN to imho nic nie ma ciekawego

Ależ ma kilka ciekawych rzeczy, takich jak lista znajomych, dobry sklepik, podpięcie konta pod facebooka i kilka innych... że X360 ma to samo? Kto powiedział, że ciekawe funkcje mogą pojawić się tylko na jednej konsoli?

nowe xboxy mają awaryjność na poziomie 5-10%

Za wcześnie by to stwierdzić, przyjacielu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowe xboxy mają awaryjność na poziomie 5-10%

Za wcześnie by to stwierdzić, przyjacielu.

Ale jemu chodzi zapewne o Jaspery.

Wedlug mnie LIVE jest lepsze. Bardziej rozbudowane, co np. dla mnie jest ważne. Nie traktujcie mnie jak Fanboja, bo nie mam w domu ŻADNEJ konsoli, ani nigdy nie miałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już mówiłem, wszystko zależne do czego nam ten sklep. Ja nie mam zamiaru gier kupować [no mooożee kiedyś te 100 PLN kupie dla Flowera i innych cyfrowych ciekawostek], DLC nie wiem....może, ale to do na prawdę ciekawych gier [np. Fallout 3 czy Ultimate Team w FIFA 10...jak znudzą mi się normalne tryby :)]. A jak mówiłem, dla mnie zalety PSN są wystarczające.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że nie przekona się nikogo do nagłej zmiany zdania, bo posiadanie konsoli Sony czy M$ jest bardzo wygodne i przyzwyczajeni ludzie do określonej marki tych przyzwyczajeń nie zmienią ot tak sobie. Sam zirytowany padnięciem PS2 i ściąganiem płyty głównej do niego powiedziałem "basta!" produktom Sony i kupiłem x360 ...

Jestem szczęśliwym posiadaczem już 3-go i nie zmieniam zdania że uwielbiam te konsolę :) Posiadacze PS3 mają takie samo prawo to napisać. bo ich konsola jest tak samo dobra.

@ Sandro

To jednak nie imienniku. Patrzyłem na nick :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

demka non-stop, i przepraszam jesli sie myle - w xlive tylko 1 na mies

Mylisz się bo można ściągać ile dusza zapragnie, a tylko niektóre mają ograniczenia co do posiadania. Czym jest dla Ciebie łamanie prawa? Jeśli już to łamanie licencji a nie prawa, a i to jest śmiesznym argumentem, bo rejestracja na Polską ambasadę w UK jest zgodne z prawem. Konstytucja RP i odnośniki w niej zawarte traktujące o obywatelstwie itd. wskazują iż jest to zgodne z prawem :)

Czemu ma nas w (_|_) ? Problemy z prawem dotyczącym legalności posiadania kopii programów. W USA jest to zabronione, u nas możesz mieć 1 legalną kopię programu już posiadanego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-3D

Xbox też obsługuje 3D, o czym świadczy Batman: AA.

- Nie brudzi się tak jak Xbox !

Brudzi się. Slimka jak stała to zbierała kurz niemiłosiernie.

- no i sixaxis

To akurat żaden plus. :D IMO :P

-o wiele bardziej hardckorowy Move

A co tam hardkorowego? Prawie jak Wii, a Wii jest casulaowe. Owszem Move nie jest takie casualowe jak kinect, ale też nie jest hardkorowe.

Co do gier pl to Sony wygrywa pełną lokalizacją. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiesz jeśli:

-komuś nie jest potrzebny do szczęścia BD?

-ktoś jest w stanie płacić 150 zł rocznie za (bardziej rozbudowany) LIVE?

(3D pomijam bo z tego co wiem to na X'a też ma się pojawić,choćby w opóźnionym Crysis 2)

-ktoś sądzi żę Kinect jest lepszy i bardziej przypadnie mu do gustu?

-ktoś ma angielski opanowany bardzo dobrze i nie jest mu do niczego potrzebne spolszczenie(zwykle gorsze od oryginalnej wersji językowej)

(brudzi się bardziej?Absurd,może bardziej to na nim widać...)

-bardziej przypadnie komuś do gustu pad od X'a a nie sixaxis?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sixaxis to akurat bardzo fajna rzecz, która w mojej opinii ocenę Heavenly Sword podwyżyła o jedno oczko, za najlepszą w historii gier sekwencję strzelania z armaty. O genialnych grach typu Flower czy fl0w wspierających Sixaxisa nie wspomnę.

A jak komuś nie jest potrzebne Blu-ray do szczęścia, to niech dalej ogląda filmy w niskiej rozdziałce i żongluje płytami grając w sporą część gier RPG.

Xbox też obsługuje 3D, o czym świadczy Batman: AA.

PS3 oferuje znacznie lepsze wsparcie dla 3D, w Batmanie akurat nie było to nic szczególnego. KZ3 to będzie prawdziwe cudeńko w 3D, szkoda, że na TV mnie nie stać niestety.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...