Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

CormaC

Xbox czy PS3 II

Polecane posty

Skąd możesz wiedzieć że KZ 3 to będzie prawidziwe cudeńko?

Bo first party developerzy od SONY nie wypuszczają słabych gier ostatnimi czasy. Same perełki, cudeńka. O jakość KZ3 jestem spokojny, na prawdę.

to doprawdy wielka niedogodność

Trzeba to trzeba, jakby płytę zmieniało się co 15 minut też byś mówił, że zawsze kilka kalorii się spali, i może jakąś ciekawą rzecz za oknem się zobaczy. Prawda jest taka, że to żenada, że w XXI wieku wielu graczy męczy się tak samo jak za czasów PSXa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla ciecie męczące jest zmienienie płytkie to wolę nie wiedzieć co czujesz, np. idąc do toalet, te ogromne odległości które trzeba pokonać w upale i znoju, współczuję. No i płytki nie zmienia się co 15 min, tylko raz w ciągu kilkudziesięciu godzin.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiesz znaczenie słowa 'jakby'?

Nie, wstanie i zmienienie płytki to nie jest dla mnie problem. Robię to właściwie dosyć często, bo np. gram w Bad Company 2, jakiś snajper-idiota mi obrzydzi tą grę, więc idę po KZ2, by po jednej rundzie przez baranów z granatnikami zmieniać płytkę na FIFĘ.

Daj już spokój. Próbujesz mi wmówić, że wszyscy posiadacze czystasześdziesiontki z uśmiechem na twarzy przyjmują wiadomość, że długo wyczekiwana przez nich gra nie zmieści się na jednym krążku? Może zmiana ich to faktycznie nie jest taki problem, ale fakt sam w sobie świadczy o przestarzałości MS i poniekąd braku szacunku dla klienta (nie nadążają za konkurencją, na Wii i PS3 gry mieszczą się na jednym dysku).

Mam dwóch kumpli, posiadaczy X360. Z ciekawości zapytałem ich o zdanie - jak myślisz, co odpowiedzieli.

Jakbyś na to nie patrzył, dla normalnego człowieka gra na jednej płycie>gra na dwóch.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robisz z igły widły, kolego. Co za problem zainstalować grę na dysk i mieć spokój? I napęd nie mieli, i ciszej, i BR nie potrzeba.

Uprzedzam Twoje słowa - użytkownicy X360 w wersjach Arcade mają niemiło, ale ta konsola kosztuje znacznie mniej, więc i jakieś niedogodności muszą być z tym związane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest tak, że zainstalowane gry na X'a i tak wymagają wymieniania płytek podczas gry? Zdawało mi się, że zainstalowanie sprawia tylko, że gra chodzi szybciej (czasy ładowania krótsze etc).

Ani trochę nie żałuję, że obecnie mam PS3 - po tych paru miesiącach użytkowania w 100% mógłbym polecić każdemu. Szkoda tylko, że na kupno gry mogę sobie pozwolić niezbyt często (kasa w tym półroczu pójdzie jesienią na któryś z hiciorów: nowy AC, albo TFU2 lub L.A. Noire [o ile wyjdzie]). Ale na szczęście zawsze można wymienić :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest tak, że zainstalowane gry na X'a i tak wymagają wymieniania płytek podczas gry? Zdawało mi się, że zainstalowanie sprawia tylko, że gra chodzi szybciej (czasy ładowania krótsze etc).

Nie każda, np. Forza 3 wystarczy, że zainstalujesz drugą płytę, a potem grasz cały czas z pierwszej. W przypadku ME2 płytę zmienia się tylko raz w czasie całej gry i to chyba podczas loadingu. :) Więc nie wiem gdzie te niedogodności.

L.A. Noire wychodzi na wiosnę 2011. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłótnia o płyty póki co nie ma sensu. Gorzej będzie za parę lat, jeżeli nowa generacja konsol nie wyjdzie a gry osiągną po 30-50 GB. Dalej to będzie 1 BD...zaś 4-6 DVD. :O

ZdeniO, jeżeli nie grałeś w któreś obowiązkowe gry: Uncharted, Killzone, MotorStorm, God of War III czy inFamous, to nawet nie bierz się za nowsze. :) Stracisz wiele...oj wiele. Killzone 2 skończyłem i gra na równi u mnie jest z CoD. Dante's Inferno skończyłem i czekam na sequel ["To be continued" na końcu gry]. Teraz planuję kupić MAG, inFamous lub Uncharted 1. Albo dozbierać, kupić 100 PLN na PSN i wziąć np. BF 1943 [grałem w darmowego triala i gra tak samo dobra jak BFBC2...w końcu ten sam silnik :) ] oraz Flower lub może Zombie Apocalypse [fajna strzelanka z lotu ptaka, także demko na PSN jest]. Także najpierw trzeba nadrabiać, potem brać się za nowości. I lepiej na tym wyjdziesz finansowo, bo w tym czasie jak kupisz któreś wspomniane gry [chyba że je masz...ale są dziesiątki innych, starszych i świetnych których na pewno nie masz jakiejś] stanieją te, które chciałbyś kupić teraz. I tak do nieskończoności. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj się zgadzam że to może być problem(gdy gry będą w tak wielkich rozmiarach jak 30 gb) ale nie chce mi się wierzyć żeby MS nie rozwiązał tego problemu jakoś.Faktycznie nie tęsknie za czasami kiedy to gierki były na 4 płytach CD(jeszcze jak grałem na kompie)Ale póki co przyszłość to przyszłość i nie przeszakadza mi teraz to że raz muszę zmienić płytkę podczas tak długiej gry

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej generacji konsol gry nie osiągną 30-50GB, bo i po co? Nie upchasz już dużo lepszej jakości tekstur, bo konsola tego nie pociągnie.

Podam przykład Gran Turismo na PSP - dostępne w niej było ponad 800 samochodów, a cała gra mieściła się na pojedynczym UMD (<1000mb). Jak się twórcy odpowiednio zepną, to wszystko da się odpowiednio spakować, aby gracz miał jak najwygodniej.

Nie czekają nas, Xboxowców czasy 6-8 DVD, spokojnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pamietam jeszcze Simsy 2 na 4 plytach CD. I co ? Dalo sie ! Ale mam pytanie. Wyczytalem w ostnim CDA ze PS3 ma wiekszy zasub mocy ale programisci maja problem z jego wykorzysaniem dlatego np.w Red Dead Redemption grafika jest gorsza. NO wiec co oplaca sie kupic ? PS3 czy Xboxa ? Bo skoro programisci nie umieja wykorzystac pelni mocy PS3.....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS3, bo gry są na jednej płycie :D

A tak na serio, procentami się nie przejmuj, prawda jest taka, że w takim wspomnianym przez Ciebie RDR jedyną różnicą była większa ilość trawy i chmur w wersji na klocka. Za to gry robione przez first party developerów SONY (God of War III, Uncharted: Drake's Fortune, Uncharted 2, Killzone 2) mają piękną grafikę a odciągać od nich trzeba za pomocą dźwigu, tak wciągają.

Swoją drogą, wiedz, że cokolwiek nie weźmiesz, i tak będziesz się świetnie bawił. Wybór X360 vs PS3 zawsze jest wygrany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoooba mi sie :D Wczoraj czytalem ze Kilzone 3 nie trafo na Xbox'a poniewaz Xbox ma za malo mocy. Czy to moze byc pradwda ?

To jest marketing, tam samo Gears of War 3 nie wyjdzie na PS3, więc Microsoft może powiedzieć, że jest to powodem za małej mocy konsoli Sony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie bardzo podobne. Xbox ma lepszy układ graficzny

Bardziej chyba chodzi o ilość pamięci graficznej - w PS3 jest to ustawione na sztywno 256 MB (przy czym procesor ma dostęp do pamięci graficznej, ale układ graficzny nie ma dostępu do pozostałych 256 MB), podczas gdy X360 przydziela ją dynamicznie, wedle potrzeb dzieląc dostępne 512 MB na grafikę i resztę danych. Dlatego wyciągnięcie z PS3 100% jej możliwości wymaga odpowiedniego podejścia przy programowaniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...