Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

CormaC

Xbox czy PS3 II

Polecane posty

Na X też są serie Lego...

@Avake

Z jednej strony na X będziesz miał Codename: Kingdoms, z drugiej za PS3 przemawia seria GoW.

Jeśli chodzi o zręcznościówki i bijatyki to raczej nie ma znaczenia, jaką konsolę wybierzesz. No, na X masz 2 świetne gry spod marki Naruto ;)

5 lat może pożyć spokojnie PS3 bo ma duży zapas mocy i nowocześniejszy nośnik danych niż XO

Taa.. Powiedz mi, gdzie Ty widzisz ten duży zapas mocy w PS3?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bleub-ten zapas mocy widac w grach.Tylko dwie gry (Uncharted 2:Among Thieves, God of War III oraz prawdopodobnie Killzone 3, ktory sprawi, ze nasze PS3 zaczna buchac para :) ) w pelni wykorzystuja moc procesora Cell. A pozatym moc PS2 w pelni okielznana zostala tylko 8 lat po premierze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasie premiery Killzone 2 słyszałem, że wykorzystuje on 80% mocy PS3, niedawno przeczytałem newsa w którym ktoś z Sony twierdził, iż ta gra wykorzystuje zaledwie 30%, cud? Nie, marketing.

Marketing? Nie, optymalizacja. :)

@bleub

Wiem, że na XO są też serie LEGO.

Taa.. Powiedz mi, gdzie Ty widzisz ten duży zapas mocy w PS3?

Porównaj sobie jakoś exów na XO i PS3 w sensie grafiki. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównałem. I? Na moje oko PS3 jest max. <20% mocniejsze od X'a. To ma być ten "zapas mocy" ;f? Oczywiście nadchodzą gry typu K3 cz GT5, ale nie będą one jakoś wielce ładniejsze od tych już obecnych. Na X'a też wychodzi GoW3, który zapowiada się na najładniejszą grę na tą konsolę.

Twórcy doszli już do granicy wydajności obu platform. Teraz zostaje już tylko coraz wydajniej programować, i to chyba dzięki temu GoW3 czy K3 będą wyglądać lepiej, niż ich poprzednicy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz zostaje już tylko coraz wydajniej programować, i to chyba dzięki temu GoW3 czy K3 będą wyglądać lepiej, niż ich poprzednicy.

Od początku tak było. Nie jest żadnym problemem napisać tetrisa, który wykorzysta 100% mocy obliczeniowej. W ogóle wszystkie te procenty podawane przez producentów to bujda, liczy się wyłącznie optymalizacja. Przykład? Porównaj sobie pierwsze tytuły z PS2 z ostatnimi. Przepaść graficzna, a przecież konsola się nic a nic nie zmieniła.

Co się tyczy Gears of War, to po pierwszej części nie zrobiono nic rewolucyjnego. Kolejne części są szlifowane tu i ówdzie, ale to wciąż ten sam silnik, który już w drugiej części jest tak przeładowany, że miejscami dostaje zadyszki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na szczęście nie uświadczyłem żadnych "efektów specjalnych" czy zwolnień w GoWie. Jednak faktem jest to, że większość z używanych obecni silników graficznych pochodzi z początku generacji (60% produkcji jest przecież na UE3). Niestety nowa wersja tego popularnego enginu przyjdzie prawdopodobnie dopiero z nową generacją. Zobaczymy co uda się Epicowi jeszcze z niego wyciągnąć, GoW3 będzie najładniejszą (może obok ME2) produkcją opartą o UE3, w końcu to dzieło jego twórców.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że jest sens kupować. Teraz większy, niż 2 lata temu, kiedy konsola była droższa, a gier na nią było mniej. Nie wiadomo, kiedy wejdzie nowa generacja konsol, ale Sony i Microsoft przewidują, że PS3 i X360 pożyją jeszcze nawet 5 lat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na X'a też wychodzi GoW3, który zapowiada się na najładniejszą grę na tą konsolę.

Łooł, spokojnie - chyba oglądaliśmy różne gameplay'e, bo na moje oko Gears of War 3 wygląda jak lekko podrasowana "dwójka" :P Już obecny Alan Wake jest lepszy niż ten nadchodzący hicior pod względem grafiki.

Drogi statsiarzu, Cormac odpisał zanim napisałeś pytanie, co za geniusz, no nie?

I rzeczywiście, pewnikiem są 2-3 lata trwania obecnej generacji, wtedy pewnie usłyszymy zapowiedzi nowej i rozpoczną się przedpremierowe przechwlanki, a za 4-5 lat konsole trafią pod strzechy. Konsolowe tytuły cały czas potrafią zachwycać grafiką (Uncharted 2, Red Dead Redemption, nadchodzące Gran Turismo), a gadanie producentów "wycisnęliśmy z X360/PS3 100% mocy!" to chrzanienie, więc po co się śpieszyć z następną generacją?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć jestem nowy na forum.

Chciałbym przedstawić wam moja sytuacje. Mam do wyboru dwie konsole X360 i PS3 lecz nie wiem co wybrać. Dodam ze mam pieniądze na obie konsole wiec nie ma znaczenia tutaj cena konsoli.

Przede wszystkim w wyborze konsoli muszę kierować sie tym pod jaki telewizor podłączam konsole wiec chcialbym was poprosic o rade. Mam stary telewizor, nawet bardzo nie jest to LCD ani HD Czytalem takze ze jesli mam Dobry komputer to lepiej brac PS3, mam dobry komputer i nie wiem co teraz mam robic. Wazna tez jest sprawa internetu co lepsze ? Nie chodzi mi tu o cena a o mozliwosci, na ktorej konaoli jest ich wiecej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizor nie ma większego znaczenia, i też bym się jego jakością nie kierował podczas wyboru konsoli.

Poradzę Ci to, co wszystkim, którzy tu wchodzą - porównaj exclusive'y na obydwie konsole i kup tą, która ma więcej/lepszych/ciekawszych gier.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wazna tez jest sprawa internetu co lepsze ?

Jeśli cena nie gra roli, to trzeba przyznać, że Xbox Live jest lepszą usługą (więcej funkcji, jak choćby cros-game chat) od Playstation Network. Z drugiej strony, jeśli wykupisz PSN+, to co miesiąc dostajesz gry za darmo, ściągane bezpośrednio na dysk Twojej konsoli za pośrednictwem PlayStation Network. Więc odpowiedz sobie, czy wolisz gadać z kumplami grając w różne gry, czy grać za darmo w niektóre gry.

Przy czym pamiętaj, że na Xbox Live nie pograsz przez internet, jeśli nie wykupisz konta Gold.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli cena nie gra roli, to trzeba przyznać, że Xbox Live jest lepszą usługą (więcej funkcji, jak choćby cros-game chat) od Playstation Network.

Zależy jak bardzo cena nie gra roli - może kolega ma gotówkę na dowolną z tych konsol, ale niekoniecznie uśmiecha mu się opłacanie abonamentu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena PS+ to koszt 200zł na rok, co prawda dostaje się jakieś darmowe gry, ale nie wiadomo czy przypadną nam do gustu czy trafimy na kompletny badziew, także tutaj to jest loteria. I nie, nie ma C-C, znajomy wykupił i szukał, ale nie znalazł więc takiej opcji na razie nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako nowy użytkownik slimki powiem wprost, kupuj pan a nie pożałujesz :) Nie żal mi ani złotówki wydanej na ta maszynkę. Wifi działa dobrze, chłodzenie jest ciche i działa poprawnie. Według mnie tak powinna sprawować się porządna konsola. Jedyna wada nowego modelu to brak kabla HDMI w zestawie ale dokupiłem go na miejscu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kubasum

Chciałbym Cię tylko ostrzec przed jedną rzeczą. Z własnego doświadczenia wiem (i wydaje mi się, że będzie to tak wyglądało na obu konsolach), że podłączając PS3 do starego telewizora (w moim przypadku jakiegoś 10-15letniego kineskopowca Sony 24') miałem do wyboru tylko jedną rozdzielczość (576i). W tej rozdzielczości miałem problem z rozczytaniem większości małych napisów (testowane na FIFA Street 3 i Final Fantasy XIII), a przy tej drugiej grze był to jednak problem, bo o ile w FIFA Street 3 wszystko można zrobić na wyczucie, tak w FF wyraźne napisy są niezbędne do sensownej gry.

@Kubiusz

Tak jak każdy na tym forum radzi, rozeznaj się w grach na wyłączność każdej z konsol i wybierz tą, której gry bardziej Ci pasują. Na korzyść PS3 przemawia także możliwość gry online za darmo, ale mimo wszystko abonament na X'ie nie jest taki duży (choć to i tak jest pojęcie zależne od możliwości finansowych każdego z osobna).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ;)

Mam zamiar zakupić jakąś konsole, ale własnie męczę się z dylematem z tematu. Za tą samą cenę mogę dostać albo Xbbox'a 360 Elite 120 GB HDMI z pełnym wyposażeniem, lub PS3 40 GB także z pełnym wyposażeniem. Oczywiście xbox nie przerabiany, z datą produkcji 08-01-2009.

Dodam, że zależy mi na takich grach jak fable, które są tylko na x'a, ale za to miałbym problemy z podłączeniem x do sieci, bo mam wi-fi ( pokój na górze, kiedy router znajduje się na dole) i byłbym zmuszony dokupować adapter wi-fi od microsoftu(ehh...). No i więcej kumpli posiada pudło od PS.

Jakieś opinie na ten temat? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na RRoD jest prosty sposób.. dokupić Intercooler i nie trzymać go pod biurkiem na średnio wentylowanej półce. Znajomemu X360 tak właśnie traktowany nie zepsuł się przez ponad dwa lata, sprzedał go wraz z Intercoolerem i instrukcjami gdzie należy trzymać Xboxa innemu kumplowi, ten wszystko zignorował i po miesiącu powitał go RRoD.

Nie twierdzę, że to usprawiedliwia microsoft, ale często użytkownicy nie zdają sobie sprawy, że sami przyczyniają się do psucia rzeczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nadal nie mam co wybrać i będę zastanawiał się do końca 2010 bo wtedy kupie konsole. Xboxa ma mój kumpel więc moglibyśmy wymieniać się grami albo razem w multi grać. Gdzie można kupić kartę zdrapkę do konta Gold w Xbox Life? I tak samo z PS3 gdzie można kupić PSN+? Jakie są różnice w cenach między nimi? I jeszcze czy menu w PS3 i w Xboxie jest po polsku?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...