Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Turambar

Czego Teraz Słuchacie V-1

Polecane posty

Na zapuszczenie lżejszych klimatów...

Masterplan - MK II

Dosyć młoda kapela, bo z 2001r wykonująca melodyjny power metal czyli coś najlepiej mi wchodzi :-) Ich wcześniejszych krążków nie znam (a jedynie pojedyncze kawałki na YouTube jak np.

) więc pojęcia nie mam czy są powtarzalni czy może wręcz przeciwnie, ale płytka ma naprawdę dobrych 12 kawałków... Tłukę je tak z przerwą od północy :PLost and Gone, Keeps me Burning... o tak, jedne z lepszych kawałków :-)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rammstein - Amerika

Jak zwykle moje zainteresowanie utworami przychodzi na zasadzie "Co się Turowi dziś odklei". Dziś mam fazę na ten szyderczo - prześmiewczy utwór z masą energii :)

A przegryzam niszczącym wszystko, co na ziemi i pod nią Black Sabbath - Children of The Grave. Ten bas Geezera jest niesamowity. Ech, jeden z najlepszych kawałków w historii....

Tak, wiem lajtowiec ze mnie i nie wiem po co piszę w dziale dla tró mietali.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawałek porządnego Melodic Death Metalu. Mocne brzmienie i bijąca energia. To mi się podoba. Bardzo podobne do Opeth,

Co? Gdzie? JAK?!

NP: Evergrey - The Inner Circle

Z polecenia kumpla...no i muszę powiedzieć że całkiem całkiem, a nawet bardzo całkiem całkiem. Trzeba się kapelą trochę podinteresować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Catch 22 - Kompilacja: Awakened Through Time

Niby krążek dodany do gazety, ale nie żałowałbym nań pieniędzy, gdyby leżał na półce za dwukrotnie większą wartość. 14 utworów, z których każdy czymś się wyróżnia. Jest i heavy i thrash, a czasem i ciężej. Nie wiem, czy jest możliwość dostania tej płyty gdziekolwiek, ale jeśli tak - polecam i to gorąco :)

BTW - może mi ktoś powiedzieć, dlaczego nigdzie w google (ani na myspace, ani w wikipedii, ani żadnej oficjalnej strony... nigdzie!) nie mogę znaleźć nawet wzmianki o tym zespole?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że ktoś także czyta "TĄ" gazetę muzyczną oprócz mnie. W nr. 16 został opublikowany list, za co dostałem w nagrodę kilka płytek hie, hie. Nie pytaj, który to list, bo i tak nie powiem :P.

No, a żeby nie offtopować, to ja teraz słucham całkiem ciekawy zespół ze szwecji, grający Depressive Black Metal -

Shining (Nie mylić z innym zespołem o tej samej nazwie z Norwegii, grający experimental metal!). Obecnie trawię ostatni chwilowo album zatytułowany Klagopsalmer. Wszystkie utwory są po szwedzku. Niestety są tylko 6 utworów, ale za to są długie i epiczne :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MetalurgPL - "TĘ gazetę", a nie "TĄ gazetę" damn it!

Żeby jednak nie spamić bez pretekstu:

Celldweller - Own little World

Jakoś tak ostatnio mi się zebrało na słuchanie elektroniczno-rockowo-metalowych hybryd. Fajne jest w nich to, że łączą w sobie zalety zalety wzięte z w/w gatunków - wyrazistość rytmu z elektroniki, skoczność i melodyjność rocka i "moc" metalu ;]

Chyba zaraz nadejdzie kolej na Kovenant. :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nonpoint-in the air tonight

art of dying-get through this

Zwykle słuchałem czegoś jak Energy itd. ewentualnie Firma, a tu usłyszałem nonpoint podczas oglądania Miami Vice i mi się spodobało. Art of dying to usłyszałem na Discovery w jakiś tam Kaskaderach czy coś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem fanem metalu, ale ostatnio w ucho wpadł mi pewien utwór... The last fight. Naprawdę bardzo mi się spodobał i kupiłem sobie nawet album - Bullet For My Valentine - Fever. Fajny wokal i w ogóle bardzo mi się podoba. Może kiedyś zostanę prawdziwym metalowcem ? :D Tym bardziej, że grać na gitarze potrafię i poluję na gitarę elektryczną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ayreon - The Truth Is Here oraz Ayreon - Web of Lies

Ten pierwszy jest zwyczajnie zbyt genialny, by go nie słuchać, a w drugim słychać flet, na którym to instrumencie udało mi się ukończyć szkołę muzyczną, więc sentyment. Ogólnie Ayreona zacząłem słuchać przez tę niecną bestię - Polipa. Skąd ten człowiek zna tyle fajnych zespołów? UJ wie...

Ogólnie zauważam ostatnio u siebie delikatną zmianę upodobań - z klimatów heavy/thrash przechodzę na folk/punk/rock. Czy mówiłem już, że Sex Pistols to wspaniały zespół? Jeśli nie, to teraz mówię!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie Ayreona zacząłem słuchać przez tę niecną bestię - Polipa.

Tja, jak zwykle ja wszystkiemu winny, wulkan na Islandii też wybuchłem. :(

Helloween - Unarmed - Best Of 25th Anniversary

Jak ktoś ładnie powiedział - normalna kapela na swoje 25-lecie wydałaby zwyczajne "The best of" i już, a tymczasem niemieccy Dyniogłowi wzięli swoje hiciory, orkiestrę z Pragi oraz kilka dodatkowych instrumentów i wymieszali wszystko, czego efektem jest np. "Dr. Stein" w konwencji popowo-bluesowej (z solówkami na saksofonie i fortepianie!!!) albo akustyczno-balladowe "Eagle Fly Free", nie wspominając już o monumentalno-orkiestrowym "The Keeper's Trilogy". Ogólnie jest zabawa konwencjami, stylami i klimatami, co wywołuje szeroki uśmiech, ale wbrew pozorom - słucha się tego doprawdy przyjemnie!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cannibal Corpse

Trafiłem na nich przypadkowo ale z ciekawości postanowiłem posłuchać więcej ich piosenek. I wzięło mnie totalnie. :icon_twisted: Fajne rytmy i wspaniały wokalista. :)

Ale Krzyś czy Corpsegrinder? Obaj raczej 'wspaniałymi wokalistami" raczej nie są :]

Witam Was, robaczki moje, po dłuuuugaśnej absencji :]

A posłuchuję sobie obecnie moich "trzydziestek" z selftitledem :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dżem - Whisky

Piękna rockowo-bluesowa piosenka ;) Po prostu klasyka polskiej sceny muzycznej. Raczej nie ma takiej osoby, która by nie znała Dżemu. Przynajmniej ja takiej nie znam :DWhisky to według mnie najlepszy ich kawałek. Potem jest Czerwony jak cegła. Jeśli ktoś lubi ciekawe teksty i spokojną muzykę, to Whisky jest dla niego stworzona :)

@sHChypp

Muszę Ci się przyznać, ale nigdy o Tobie nie słyszałem/nigdy Cię nie widziałem :D Mam nadzieję, że to Cię nie obraża ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...