Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Podkościelny

Gamepad

Polecane posty

witam.

jaki pad najlepiej sprawuje się w grach sportowych? głównie idzie mi o nba ale i do fify by się zdało ;)

jakie macie doświadczenia w tej materii?

cenowo interesuje mnie przedział do ok 150 zł (może byc kabelkowy, odpadnie problem z bateriami a i tak za daleko od monitora sie nie da siedzieć, byle tylko kabel miał ponad 1,5 metra długości, a najlepiej 2 do 3:)

osobiście skłaniam się ku marce Logitech ale otwarty jestem na wszelkie propozycje bo sie nie znam na padach.

z góry dzięki

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez chyle sie ku Logitechowi mam ich 2 pady jeden Logitech Rumble Pad 2 a drugi to tez Rumble pad 2 tyle ze wersja bezprzewodowa, ta bezprzewodowa odbiera dalej niz podawal producent... mi sie udalo osiagnac 18 metrow przez...sciany... nie z nimi klopotow z styly "pad nie jest kompatybilny z jakas tam gra" ten pierwszy kosztuje 114zl a ten drugi 164zl obydwa warte swej ceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polacem "Mad Catz Game Controller". Kupiłem go we Włoszech za niecałe 20 euro (ok. 80zł). Wygląda jak pad do xboxa, z tą różnicą, że ma gumy na uchwytach. Miał tylko problem z Fifą (nie programowalne triggery) za to w PESie działa świetnie (cóż się dziwić :)). Polecam każdemu, kto chciałby mieć innego* pada do normalnych gierek. :twisted:

*innego nie oznacza gorszego :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio noszę się z zamiarem wymiany swojego obecnego Dual Action'a na nowego pada (premiera TDU się znowu przesunęła, więc jest czas żeby wymienić kontroler na lepszy, a kierownicy za 150zł nie kupię). Interesuje mnie pad z X klockowym layoutem. I teraz nasuwa się pytanie: czy coś takiego jest w ogóle wygodne? Pada używam właściwie we wszystkim oprócz strzelanek i strategii. Zastanawiam się nad dwoma padami, albo Logitech Chillstream albo oryginalnym X klockowym padem. Oba kosztują tyle samo więc wybór jest znacznie tródniejszy. Co możecie mi doradzić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie w końcu kontroler Logitecha i paru godzinach testowania w Toce 2 i LoK Defiance - grach reprezentujących gatunki do których pad pasuje chyba najbardziej - mogę coś o nim powiedzieć.

Zacznijmy od sterowników. W teście z CDA jest napisane, że nie działa bez nich, więc pierwsze co zrobiłem to włożyłem do napędu płytkę z nimi, ku mojemu zdziwieniu nie chciały się zainstalować, więc dla pewności ściągnołem je ze strony microsoftu - historia się powtórzyła. Okazało się, że w były już one w systemie. Musiały się zainstalować podczas jednego z autoupdatów.

W CDA jest również napisane, że pad nie ma wibracji, co nie jest do końca prawdą. Nie wiem - może to wina tego konkretnego egzemplarza, ale kiedy włączy się chłodzenie pad zaczyna lekko, choć odczuwalnie drżeć. Na początku to przeszkadza, ale po zagłębieniu się w rozgrywkę przestaje się na to zwracać uwagę.

Mam też wątpliwości co do gałek. Samo ich rozmieszczenie jest piekielnie wygodne - nie myślałem, że można zaprojektować wygodniejszy layout niż ten Sony, a tym bardziej, że zrobi to M$. Wracając do tematu, są dużo twardsze niż Dual Actionie i mają niepokojąco duże martwe pole (na oko coś koło 10%). No i przez okrągłe otwory, w których umieszczone są gałki nie da się wykorzystać pełnego wychylenia w kierunkach pośrednich. Choć z drugiej strony, w takiej Toce łatwiej na tym padzie opanować samochód niż na DA.

Poza tym, chłodzenie działa znakomicie, przyciski są dokładne (zwłaszcza górne trigery działające na mikrostykach), dolne trigery (analogowe), jeśli gra nie obsługuje więcej osi niż standardowe dwie gałki, nie działają w ogóle (traci się dwa przyciski). Jednak ogólnie jest to najlepszy pad jaki trzymałem do tej pory w ręce (a trochę ich było). Szalenie wygodny, mimo wad, które wymieniłem wyżej, bardzo precyzyjny, bardzo dobrze poskładany i wykonany z bardzo dobrych materiałów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja niedawno na giełdzie komputerowej kupiłem sobie gamepada za 35 złotych. Firma Dilong.

Jest ładny, czarny. Ma kolorowe numerki zamiast kółka, krzyżyka itd. Dwa analogi pokryte chropowatą gumą by lepiej się trzymały kciuków. Po środku ma gumowe przyciski SELECT, ANALOG i START. Na górze ma L1 L2, R1 R2. Bardzo fajnie się go trzyma, ma podłączenie do USB. Ma również wibracje. Nie pasuje mi jednak to (nie wiem czy w innych padach tak jest), że przyciski sterujące są ze sobą połączone. I jak jeden z przycisków krzyżyka jest wciskany inne schylają się ku niemu. Każdy powinien być oddzielny. Ale jak w bijatykach (najczęściej gram w nie na tym padzie) wykonuję kombinację dół+lewo+dół+lewo to krzyżyk jest schylony na ukos, w ogóle nie czuję że coś się prztyka, lecz postać wykonuje kombosa, więc krzyżyk choć niewygodny działa. :)

Lubię swój pad. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś chce kupić dobrego pada za ok. 50-60 zł., polecam Dragon Pada Manty. Świetnie leży w dłoni, chociaż to u każdego jest inaczej. Jest gumowany, co powoduje, że nawet po intensywnej grze pad dobrze trzyma się w rękach. Posiada też bajeranckie diody, jeśli kogoś to kręci. :lol:

Minusem jest natomiast dość duże martwe pole analogów, chociaż to zbytnio nie przeszkadza. W moim dość szybka delikatnie zeszła wierzchnia warstwa gumy z gałek, jednak jest ona tak cienka, że prawie tego nie widać. Na plus należy także zaliczyć dość długi kabel.

Podsumowując: przyjemność grania na tym padzie jest ogromna. Niestety nie grałem nigdy na żadnym Logitechu, więc nie mam porównania, ale jak dla mnie, pad jest świetny.

Polecam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako już któraś osoba z koleji chciałbym polecić Logitech RumblePad 2. Jest on bardzo wygodny, świetnie sprawdza się w zręcznościówkach. Posiada dużą liczbę przycisków (12+krzyżak) i dwie, ułatwiające rozgrywkę, gałki analogowe. Jego wady to stosunkowo wysoka cena i to , że podczas dłuższego grania pocą się dłonie. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Po pewnym czasie gry w fife na klawiaturze (nie powiem.. gra mi sie lepiej niż na obecnym padzie ;d [pad nie ma analogów..]) naszła mnie chęć na pogranie na padzie..

Cena do 120 zł (może być mały poślizg)

Do czego ten pad?

Fifa

Platformówki

Samochodówki

Strzelanki nie.. chociaż w takiego Lost Planeta to bym mógł spróbować ;d

Innymi słowy.. do większości gier w jakich da sie grać padem.

Czytałem dużo o padach ale jakoś sam nie potrafie wybrac..

Pad ten powinien mieć "strzałki", nie złączone tylko takie jak np. padzie do Playstation. (obecny pad ze złączonymi "strzałkami" mnie.. wnerwia)

Zastanawiałem sie nad tym Logitech Rumblepad 2 (cena ok. 90 zł) ale.. myśle, że za 120 zł da rade kupić lepszy pad.

Proszę o porade. Pozdrawiam.

=====================

AAaah.. i jeśli chodzi o bezprzewodowość.. kabelek jak najbardziej może być gdyż nie przywykłem grać od monitora więcej niż 2m :P

PS. Kumpel doradza mi pada do PS2 i złączke.. ale ja za cholere nie wiem jak sie w to bawić i wogóle co i jak więc jednak chciałbym pada pod PC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

To mój pierwszy post więc wybaczcie jeśli temat był już poruszany ale nie znalazłem nigdzie podobnego problemu....

Mam Logitech RumblePad 2 USB i nie chodzi zupełnie na PES6...nie chodzi tzn, że gra go wogóle nie widzi...nie działa żaden przycisk.

Zainstalowałem ponownie sterowniki z płytki ale nie pomogło. W Panelu sterowania-kontrolery gier jak wejdę w niego to działają wszystkie przyciski...zresztą działają również na innych grach.

Poradźcie w czym problem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z kalibracją tego gamepad'a Apollo GP-3000

Sterowniki PC TWIN SHOCK

Jest napisane zeby nacisnąć najpierw Default a potem Set. Robie tak Left Axis i Right Axis na x= 127 y= 127 i Z- 127 RZ= 127. W Instrukcji jest cos napisane coś o martwej strefie ale nie mam pojęcia gdzie taka jest itp. Pomoze ktos z tą arcygłupią kalibracją?? Narazie gram ale bez galek ;/ A na ty strzalkach tam to nie lubie. Najlepies sie gra mi na gałkach.

--

To pomoze ktos?? Tylko tutaj juz mog szukac pomocy z tym padem.

Posty scaliłem.

Używaj przycisku "zmień".

[wies.niak]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji jest napisane zeby robic to w trybie analogowym i tak robie. Jak jest w na i moge tylko zkalibrowac na 127 i 127 albo 255 i 255. 127 moge tylko galke w gore i lewo dac. A na 255 to na dolny prawy bok galka ciagle idzie. Zgodnie z instrukcją wszystko. Przedtem dzialalo ale zrobilem sobie przerwe i jakis czas na nim nie gralem a potem mialem format. I od nowa sterowmniki i ten problem ;/

--

To doczekam sie pomocy w tej sprawie??... Bo troche dlugo....

Posty scaliłem.

Edytuj swoje posty, bo zacznę je po prostu kasować.

Sprawdź urządzenie na innym komputerze - jeśli też nie da się skalibrować, to może wskazywać na problem z samym urządzeniem.

[wies.niak]

--

Tak.

Gamepad dziala na innym komputerze. Tylko ze tam po zainstalowaniu sterownikow odrazu jest skalibrowany

--

Na innym forum napisalem tez. I jedna soba napisała że trzeba rozkręcić pad i złamac jakąs rolke. Co o tym myslicie??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem z moim padem. Otóż gdy naciskam i trzymam jakiś przycisk (obojętnie jaki), komputer myśli, że nie trzymam a ciągle naciskam ten przycisk. Jeśli w jakiejś grze trzeba przytrzymać klawisz 2-3 sekundy, to nie mogę tego zrobić, bo komp myśli, że ciągle naciskam ten przycisk. Mam pada firmy E5 i nie wiem, co zrobić, bo kalibracja nie pomogła:(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam mały problem z padem: Gamepad ART. Delta AG-14D, prawa gałka jest rozpoznawana jakby była przekręcona, tzn jak przechylam na bok to obraz idzie w dół. Dotyczy to zazwyczaj konwersji gier z x360 np.: Lost Planet. W panelu sterowania wszystko jest ok, tak samo w grach gdzie można dowolnie skonfigórować analogi.

Można to jakoś zmienić?

ps. BiancoNeri, wyłącz Turbo Fire. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...