Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Podkościelny

Gamepad

Polecane posty

Też chetnie kupiłbym sobie jakiegoś pada. bezprzewodowy mnie nie interesuje, wibracje fajna rzecz ale konieczne nie są, dużo gram na emulatorach więc musi być raczej bezawaryjny (manty odpadają) i posiadać liczbe przycisków co najmniej taką jaką ma pad od PSX. JAkieś propozycje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze raczej Wy sie znacie na padach :) Wiec mam takie do Was pytanko. Planuje kupic pada takiego do 50 zlotych zeby byl w miare dobry (wykonanie), nie robil konfliktow sprzetowych no i byl w miare wygodny... idealnie by bylo gdyby mial stylistyke wzorowana na padzie z Playstation. Zna ktos moze taki? Jesli mozecie zarzuccie linkiem, bede wdzieczny.

Peace

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Drizzt_PL
Eee tam nie żebym się chwalił ale ja do dziś ma starą myszkę bodajrze z Samsunga (nie jestem pewien bo już sie napis wytarł). A gram nie na niej już od kupienia kompa czyli 1999r. a to sporo czasu jak na myszkę (przynajmniej ja tak sądze). Awięc Samsung jest the best!

Niezgodzę się z tobą co do szajsungów miałem myszke optyczną tego producenta model "omgb30b" (taką z pomarańczowym spodem). PO roku scroll zaczął wariować i już nie nadawała ssię do użytku. Mojemu koledze taka sama myszka zepsuła się tak samo jak mi po 4 miesiącach. Ja odradzam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zna ktos moze taki? Jesli mozecie zarzuccie linkiem, bede wdzieczny.

Logitech Precision USB ( LINK )

jest tani, ale ma coś mało przycisków i nie podobny do tego z PS.

Logitech Dual Action Gamepad ( LINK )

drogi, ale ma 2 analogowe gałki i wiele przycisków i jest podobny do tego z PS :D

Logitech Rumble Pad 2 ( LINK )

trochę droższy (praktycznie to nic) od poprzednika, może wizualnie trochę zmieniony i posiada wibracje.

Saitek Gamepad Dual Analog Pad P880 ( LINK )

też bardzo fajny pad (odpowiednik Logitech Dual Action Gamepad), dużo przycisków, cena ok.100 zł.

Wybierałem tylko markowe, dobre pady (Media-Techu nie polecam, lepiej jest kupić rzecz lepszą trochę droższą ale mieć pewność że sie nie popsuje i do tego będzie bajecznie działać)

A Logitecha mam sprawdzonego bo mam 3 produkty (kiera, mycha, klawa), Saitek równe dobry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze mowiac, nie wiem co wy macie do mediatecha. ja mam dwa jego gamepady:

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=4689

oraz

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=10101

ten ostatni to ten, o ktory pytal autor tematu, i moim zdaniem jest naprawde dobry, stery do niego dodane nie sa potrzebne pod winxp z sp1, i jedyna jego wieksza wada jest to, ze po zainstalowaniu sterow pod tym winem wlaczenie wibracji (bez dodanych sterow niedostepnych) win zacina sie np. w TRD po pierwszym uderzeniu w cokolwiek. w necie nie ma do niego sterow pod xp. to jedyny minus. ja mecze go od pol roku i gram w np LOTR:ROTK, NFS:U2, fify i nba itp i sprawuje sie swietnie. ten pierwszy pad moze nie jest tak wygodny, ale przeszedlem nim raymana 3 a jego najwieksza zaleta jest pokrycie z czegos gumopodobnego, dzieki czemu sie nie wyslizguje nawet po PARUNASTU INTENSYWNYCH GODZINACH GRANIA! teraz mam zamiar kupic kierownice, i nie wiem czy ta

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=14723

jest dobrym zakupem?? prosze o odpowiedz!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta kierownica jest nawet niezła ale:

Pedały są troche beznadziejne, bo są dosyć małe, przez co mogą się ślizgać po dywanie/wkładzinie/płytkach i mają mały stopień ruchu (nie będą tak precyzyjne) no i mi by coś nie odpowiadała ciągła pozycja pozioma nogi.

I coś mi się nie wydaje żeby miała Force Feedback, tylko same wibracje.

Ja mam i jest git :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Gwiazdkę dostałem Logitech Cordless Rumblepad 2 - i jestem BARDZO zadowolony. Lezy w dłoniach rewelacyjnie, ma przycisków tyle,ile trzeba (świetnie do tego rozmieszczonych)...no i jest bezprzewodowy, więc możn a spokojnie usiąść 5 metrów od komputera i grać np. z fotela czy kanapy. SUPER! Jak tylko kogoś nie przestraszy cena, z całym sercem polecam. IMO dużo wygodniejszy niż Phoenix od Manty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Widze jest temat raczej o kupowaniu ale mam nadzieje ze ktos pomoze w technicznej sporawie. Zakupilem sie w nowego pada firmy Easytouch. Nazywa sie HUnter model ET-2115. Jak za 5 dych wydal mi sie w miare oplacalny. 10 przyciskow i dwie galki. Procz tego sa rzekomo inne funkcje konkretnie wstrzasu(Force Feedback) odrzutu (dual shock) turbo oraz clear. Turbo i clear maja osobne klawisze i szczerze mowiac nie mam zielonego pojecia jakie maja zastosowanie. Na padzie znajduje sie takze kontrolka i jeszcze dwa inne przyciski mianowicie MODE i PROG. zapewne jakies zastosowanie maja, niestety do pada nie ma zalaczonej zadnej instrukcji procz instalacyjnej. Jesli ktos mialby jakies informacje to dzieki. na stronie producenta tez nic nie idzie znalezc. Poza tymi klawiszami to funkcje dual shoch i FF mozna wlaczyc tylko w grach ktore wykorzystuja te opcje??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, wiadomo przecież, że Force Feedback można włączyć na przekór, nawet grze, która go nie obsługuje. :twisted: Niestety wówczas będzie działać do tyłu, i nie trząść, a łaskotać obsługującego...

...no dajże spokój, jak FF miałby być wykorzystany w grze,która go nie przewiduje? A przycisk Mode służy do przełączania sterowania między 'krzyżakiem' a lewą gałką analogową. Funkcji innych przycisków nie znam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bodyguardus

A ja mam taką prośbę: mógłby mi ktoś polecić jakiś solidny, wygodny pad na kompa a la dual shock z PS2? Cena nie gra roli, tylko żeby pod windozą XP nie było większych problemów. Trzeba się rozglądać, bo przy nowszych gierach zaczyna być ciężko na klawikordzie :? Aha, bezprzewodowy to nie ja :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodyguardus>> naprawdę mogę Ci polecić tego:

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=7543 LOGITECH DUAL ACTION. Jest polecany m.in. do FIFY 2005 i wielu innych gier. Cena jest wysoka, ale jeszcze w granicach przyzwoitości. Nie zawiedziesz na na nim :D A jeżeli skusiłbyś się na bezprzewodowy to:

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=5818

Jednak jest on bardzo drogi, ale naprawde dobry. Enjoy :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pada Media-Tech Corsair Pro za sześć dyszek i jestem z niego zadowolony. Dobrze leży w dłoniach, nic się nie zacina, jednym słowem - Jest dobrze. Ale jeśli ktoś szuka pada prawie bez wad niech bierze Logitech Rumble Pad 2 (NIE DUAL ACTION PAD). Za nieco ponad stówę otrzymujesz sprzęt najwyższej jakości. A jeśli ktoś szuka bardzo taniego rozwiązania niech bierze Apollo GP-3020 .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja od roku pomykam na mancie dragon i jest spoko. Gumowe wykończenia przez co nie wyślizguje sie z rąk, dwa analogi, turbo set, dwa silniczki wibracyjne, 12 przycisków za 75 zł. Wg mnie naprawde warto, zresztą w 98 bodajże numerze CDA był opisany

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIałem tego dragona i... przez pierwsze dwa tygodnie grało się fajnie (LoK: Defiance, Enter The Matrix), ale potem zaczeły się problemy. W Vice City prawa gałka zaczęła dziwnie działać(w poprzednich tytułach była bazużyteczna), tz. "z północy zrobił się wschód", już wyjaśniam:kiedy przesunołem gałke do góry efekt był jakbym przesunoł w lewo, kiedy w lewo, kierowany przezemnie obiekt szedł w dół. Tak to działało w grach, a w 'kontrolerach gier' w 'panelu sterowania' wszystko działało dobrze. Mała strata- idzie przeboleć. Potem doszło jeszcze coś. Kiedy naciskałem jeden przycisk(dokładniej, oznaczony numerem 4) czasami efekt był taki jakbym nacisnoł równocześnie przycisk 3 :shock: . Bardzo denerwójące. Tym sposobem odpada mi jeden przycisk, który staje się zupełnie bezużyteczny. To gumowe pokrycie też nie jest tak rewelacyjne, jeśli dłonie bardzo się pocą (tak jak moje) to zupełnie w tedy nic nie daje. było jeszcze tego troche.

Podsumowując jest to pad dla raczej niewymagających i takich, którzy nie grają zbyt ostro.

zmieniłem go na Dual Action Gamepad Logitecha. I mam teraz takie gupie pytanie na koniec. Czy ma on w ogule wibracje :?: w instrukcji pisze o urazach spowodowanych przez nie, w sklepach internetowych spotkałem sprzeczne informacje na ten temat... Jeśli ma taką opcje to jak ją włączyć :?: bardzo bym prosił o pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ErBarad

Hmm... ja tu widze że parę osób chce pada w stylu DualShocka 2... więc... kupcie go! Do tego jeszcze przejściówka razem ze sterami i wszystko śmiga! Są wibracje, działają obie gałki, wszystki przyciski! Rewelka! POlecam (tym bardzie że mam ps2 i jest to pewna oszczędność :D)

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z sterowaniem w Vice city też tak miałem. To raczej wina gry a nie pada. Ja mam pada już rok prawie i nic sie nie zepsuło, a fife gram non-stop. Spadł pare razy z biurka, nieraz "wyrwałem" go nie chcący z portu USB, moja siora zachaczyła o kabel i też poleciał i nic. Chodzi aż miło. Chyba mam jakąś tytanową wersję :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo ja trafiłem na wyjątkowo złą serie. No ale przcież ten pad ma tkże zalety. Całkiem fajne wibracje, jest duży i wygodny, posiada łatwy dostęp do przycisków. Autofire też czasem się przydaje. Nie jest to pad zły, ale do najleprzych napewno nie można go zaliczyć

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pstragu

a ja też mam pytanko:

Mam dual shocka2, przejsciowka - wszystko w porzadku; instalowalem podlaczajac do kompa :lol: ; tyle, że wydaje mi się, że niektóre przyciski nie działają podczas gdy wciśnięte są inne.

Apropos media tech corsair pro - mialem trzy sztuki(wymieniali w ramach gwarancji) - za każdym razem psuły się strzałki , aż wreszcie, gdy zepsuł się trzeci przy oddawaniu powiedziałem, że chce kasę lub wymianę na inny model - oddali kasę. Pojechałem do innego sklepu i kupiłem za 99 zł dual shocka :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dual shocka 2 od jakiegoś pół roku i jestem z niego bardzo zadowolony. W fife napierałem prawie bez przerwy puki nie przerobiłem se kompa i cos sie z rafiką zepsuło ale to inna sprawa.

Pare razy został mocno "poturbowany" i nic wszystko działa pare razy zdarzyło sie ze pociagnąłem za niego i wyrwałem go z usb i nic nadal wszystko dobrze. Spadł mi kiedys z szafki o wyskoksci ok 1,5 metra i nadal nic sie nie zepsuło.

Według mnie Dual Shock 2 jest najwytrzymalszym padem i najlepszym w swoim przedziale cenowym choć zdaje mi sie ze czasem droższe pady są gorsze od tych tańszych. :lol: :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche odswieze temat bo mam pytanko otoz ostatnio brachol zalatwil od kumpla gierke DYNASTY WARRIORS 4 no i aby pograc sobie w 2 musze zakupic pada :/ ale nie wiem zbytnio jaki bo tym sie wczensiej nie interesowalem :) ale wyzsza koniecznosc zmusila mnie do poszukiwan :) , ostatnio w sklepie wylukalem takiego pada " Gamepad ART Delta2 AG-14PU " np na allegro jest opis http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=82543484 , co sadzicie o tym (mi nie jest potrzebny pad z bajerami jak bez kabla czy z wibracjami)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taką prośbę: mógłby mi ktoś polecić jakiś solidny, wygodny pad na kompa a la dual shock z PS2? Cena nie gra roli, tylko żeby pod windozą XP nie było większych problemów. Trzeba się rozglądać, bo przy nowszych gierach zaczyna być ciężko na klawikordzie :? Aha, bezprzewodowy to nie ja :)

Zrób tak jak ja. Kup sobie na allegro pada od PS2 i przejściówke, za ok. 20 zł. Napewno nie pożałujesz ale kasy troche wydasz...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...