Skocz do zawartości
Smuggler

The Elder Scrolls (seria)

Polecane posty

Na serwisie Steam trwa właśnie promocja, dzięki której możemy nabyć TES III: Morrowind za 5? oraz TES IV: Oblivion za 8,50? - obie gry są sprzedawane w wersji GoTY (w przypadku Obliviona oznacza to, że kupując go otrzymamy także wszystkie DLC). Jeśli ktoś chciałby się zaopatrzyć w którąś z nich, to ma właśnie ku temu całkiem dobrą okazję.

Należy jednak przy tym pamiętać, że obie gry są w wersjach anglojęzycznych - w przypadku Obliviona nie stanowi to wprawdzie problemu (patch lokalizujący możemy pobrać z internetu), ale w przypadku Morrowinda już owszem - nie istnieje patch polonizujący MW, więc jeśli ktoś nie zna języka angielskiego, to lepiej zakupić TES III w sklepie...

Edytowano przez Murezor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś absolutnie pewien, że Oblivion zawiera wszystkie DLC? Sam się strasznie naciąłem kupując w sklepie GOTY i po fakcie dowiadując się, że nie zawiera on żadnego DLC prócz KotN... co biorąc pod uwagę że GOTY kosztowało tylko 10 zł mniej niż oba dodatki oddzielnie (podstawkę już miałem) było beznadziejną inwestycją.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem absolutnie pewien, że kupując wydanie ze Steama otrzymamy wszystkie DLC. Kompletny pakiet (i.e. Oblivion, KoTN, SI i DLC) sprzedawany był wyłącznie w edycji GoTY Deluxe*, a w Polsce dostępna jest jedynie uszczuplona o wszystkie mini-dodatki wersja GoTY - czyli ta, którą feralnie nabyłeś...

* - którą to możemy obecnie zakupić na Steamie...

Edytowano przez Murezor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, właśnie zrobiłem minkę godną Ragemana i rzuciłem masę nieładnych słów.

Dlaczego? Ano gdzieś podziały mi się 3 kamienie duszy... Wielki z Wielkim Mrokiem(ukradziony...), Duży z Dremorą(ukradziony - oba od Galdebir) i Duży ze Spaczonym(sam złapałem!). Dzisiaj chcę sobie zrobić Szklany miecz z atakiem ognistym - a tu kicha. NIE MA ICH. Wczytywałem i patrzyłem kiedy "się to znikło". Wyszło, że kilka godzin temu jak byłem w Kaplicy w Upiornej Bramie. Skoro ta kapliczka pożera KD puste, to dlaczego do jasnej ciasnej pożarła mi też resztę!?

Ogólnie dorobiłem się na podróży, z tym że cały grobowiec Redas(quest dla rodu) i czyszczenie ruin deadrycznych(2 bodajże) będę musiał powtórzyć. Damn... 4-5h w plecy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, o ile dobrze pamiętam, to kompletną ebonową zbroję (a także deadryczną dai-katanę...) można ''legalnie'' zdobyć wykonując zadania z głównej linii fabularnej - będąc na 14 poziomie doświadczenia zdobyłem rzeczony ekwipunek po zwycięskiej walce z arcymistrzem rodu Redoran; wprawdzie obawiam się, że wyposażenie Bolvyna Venim jest uzależnione od level scallingu, ale biorąc pod uwagę, iż ebonowy pancerz jest jednym z najlepszych w grze (zdaje się, że ustępuje tylko deadrycznemu), a zdobycie 14 poziomu nie stanowi większego problemu...

Mam pytanie do użytkowników programu Census and Excise Office, którzy posiadają polskojęzyczną wersję Morrowinda: Czy konieczna jest konwersja, aby plugin zadziałał poprawnie?

Edytowano przez Murezor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morrowind raczej nie ma level scallingu jeśli chodzi o ekwipunek, więc ów mistrz będzie miał ebony niezależnie od poziomu. A pozatym to ebonowy set można jeszcze zdobyć w pewnych daedrycznych ruinach, ale w Morka grałem tak dawno temu, że nie pamiętam gdzie dokładnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem właśnie moją postać do ''Hale of Fame'' C&EO, więc przy okazji pochwalę się - Murezor's Profile. Jestem pozytywnie zaskoczony, iż sam plugin nie wymagał konwersji i rekompilacji skryptów; wystarczyło tylko uruchomić Morrowinda przez MWSE i wypełnić PIN oraz ID...

PS: Podziękowania dla Rankina za pomoc przy wysłaniu zdjęcia postaci (szkoda tylko, że owa strona obsługuje jedynie format JPG...) ;)

Edytowano przez Murezor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu , ale mi bardziej jednak podobał się Oblivion ;p Może to dlatego ,że nie ukończyłem całej kampani w Morrowindzie ,ale Oblivion ma jak dla mnie ciekawszy klimat.

No i finał dość intrygujący ^^

Morrowind - cóż może i jest trudniejszy i zacofany , ale za to ma to "coś " co przykuwa na wiele godzin . W obliviona jakoś nie kwapie grać .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie grałeś w Obliviona jaką masz skalę porównawczą? :) Na jakiej podstawie twierdzić, że Morrowind jest zacofany? Jedynie z mechanik co tam IMO poprawili to animacje walki, strzelania z łuków itd, grafikę... fajne naprawdę mieli dwie gildie a poza tym... krótki, oklepany główny wątek :P Gra zła nie jest, ale takim klimatem to przygód na wyspie raczej nie pobije... w mojej skromnej opinii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, w Oblivionie zabrakło tego czegoś, co trzymałoby przy tej produkcji dłużej, sprawiło że mielibyśmy ochotę do niej wracać. Sam bardzo dobrze pamiętam moment, gdy na początku w Morrowindzie wysiadaliśmy ze statku. I pamiętam jak wiele razy zaczynałem tę grę od nowa - ta niesamowita wolność, wtedy było to niezapomniane uczucie :D Dzisiaj Morrowind oczywiście się zestarzał, ale tylko graficznie. Ale dzięki fanom i przeogromnej ilości modyfikacji, programów oraz odrobinie poświęconego czasu, możemy odpicować Morrka nie do poznania. Fakt, grafika nie będzie na poziomie tej z 2010r., ale uwierzcie, jeśli z tak starym silnikiem da się robić takie cuda... eh, idę pograć :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:O

Prezentuje się to, oceniając na podstawie screenów i filmików, fatalnie. "Maślane" twarze (nie dość, że lśniące, to często jeszcze świetnie "opalone"), które tak bardzo mnie irytowały w F3, ten sam system dialogów, który macha kamerą do przodu i do tyłu (bywało, że przerywałem wizytę na Pustkowiach przez ten diabelnie irytujący motyw. Kto to w ogóle wymyślił? Czy tylko mnie zaczyna od tego boleć głowa?). Zbroje są całkiem ładne, ale wszystko zrobiło się strasznie "cukierkowe". Może to kwestia przyzwyczajenia, ale nie wyobrażam sobie Morrowinda innego, niż w odcieniu szaro-buro-przygnębiającym.

Nieco mnie zdziwiła obecność... ładnych i wyprostowanych drzew.

Podsumowując, nie zagram bo raz, nie mam Obliviona, dwa, klimat nie ten. Po zastosowaniu MGE mogę powiedzieć, że morroblivion wybija się w jednym: w bardziej "naturalnych" modelach postaci, takich naprawdę dobrze odżywionych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć. Wymagania minimalne masz na wielu stronach. Wiem że nie trzeba mieć obsługi shaderów w wersji 3.0, bo oldblivion pozwala grać na dużo słabszym sprzęcie. Poczytaj o modzie oldblivion, bo pozwala uruchomić obka nawet na bardzo słabych komputerach.

Co do morrobliviona, trza zwrócić uwagę na to, że nie jest to mod, tylko coś innego. Nie mam pomysłu na jakiej zasadzie to działa, ale poza oblivionem wymaga do działania Morrowinda ze wszystkimi dodatkami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jaskier95 podawane wszędzie wymagania są odrobinę zawyżone. Sam uruchomiłem Obliviona na komputerze który nie spełniał minimalnych. Co prawda na niskich ustawieniach, za to z najwyższym zasięgiem widzenia. Trzeba zwyczajnie pokombinować z opcjami.

Więc mój komp - AMD Athlon 1,6; 1 GB RAM (DDR), GeForce 5200 FX (128mb) wystarczy ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Morrobliviona - niestety, Beth powiedziała temu projektowi stanowcze nie.

Nie pozwalają na przenoszenie zasobów pomiędzy grami.

Można by oczywiście pomyśleć że chodzi tylko o to, żeby nie tracić pieniędzy na ludziach którzy wciąż kupują Morrowinda,

ale Morroblivion do działania wymagałby obydwu gier.

Przedstawiciele Bethesdy mówią że firma nie ma praw do niektórych elementów gier i boją się pozwu ze strony grafików :dry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://morroblivion.com/

Miał ktoś okazję to testować? Jeśli to faktycznie działa, to mamy zalety morrowinda w grafice obliviona ;P

Ja testowałem Morroblivion dwa lata temu - tuż przed tym, gdy Bethesda uznała, iż modyfikacja (choć termin ten nie jest szczególnie adekwatny w odniesieniu do tej inicjatywy...) łamie prawa autorskie i zablokowała projekt. Obecnie - choć o ile wiem Bethesda nie zmieniła swojego stanowiska w tej sprawie - grupa modderów wznowiła pracę nad tym konwerterem i opublikowała nową wersję (której jednak nie miałem jeszcze okazji przetestować).

Poniższy filmik przedstawia efekty użycia ESP_Convertera:

Youtube Video ->Oryginalne wideo

Niestety stwierdzenie ''Jeśli to faktycznie działa, to mamy zalety morrowinda w grafice obliviona ;P'' jest błędne, ponieważ rzeczony konwerter nie jest w stanie przenieść do Obliviona m.in. zadań i dialogów (takową informację możemy zresztą znaleźć w FAQ na stronie Morrobliviona: ''As I said above, Morroblivion is currently in beta and quests and dialogue do not work yet. As of now, you can't do much more than explore the land and cities, and kill creatures and stuff. Quests are scheduled to be added eventually somehow'').

Edytowano przez Murezor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...