Skocz do zawartości

Szukam dobrej nuty, zespołu itp.


Black Shadow

Polecane posty

*przed Sedem*

Przede wszystkim Eisbrecher, Stahlhammer i Megaherz. Niekoniecznie w tej kolejności. To takie mniej-więcej podobne. Jeszcze jest Oomph! (tak, wykrzyknik jest w nazwie :P), ale on gra bardziej rockowo, niż metalowo, trochę jak późniejsze Nine Inch Nails.

Z wcześniej wymienionych to Ministry (złośliwcy mówią, że Rammstein to zrzynka z Ministry połączona ze zrzynką z Laibacha :wink:). Tu o tyle ciekawe, że pierwszy album to jakiś Pop/New Wave, a wpływy industrialu zaczynają się od EPki "Twitch" (a sam Industrial na "The Land Of Rape And Honey").

Ewentualnie jest takie coś, jak tzw. "Cyber Metal". Taki Industrial Metal, tylko bardziej syntezatorowy - tutaj obadaj Sybreed, Black Comedy, czy nasz rodzimy Cruentus...

Edytowano przez Accoun
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@canizares2

Cała twórczość Megadeth powinna Cię zainteresować, to samo z innymi wymienionymi przez Ciebie składami. Kawałki Megadeth, o których wspomniałeś, pochodzą z Rust in Peace... Polaris, więc "Take No Prisoners", "Rust in Peace... Polaris" (całego albumu wymieniać nie będę :P ) z pewnością Ci się spodobają. Obadaj też zespoły takie jak Testament (Souls of Black, Practice what You Preach), Exodus (Bonded in Blood) i Kreator (Enemy of God, Outcast). Możesz też spróbować Slayera i starsze płyty Metallici (zwłaszcza Kill'em All).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@canizares2

Ja polecę takie zespoły jak :

-Onslaught (Power from Hell i Killing Peace)

-Hirax (Ragining Violence, Hate, fear and power)

-Sepultura (Właściwe pierwsze 4 płyty)

-Artillery (Fear of Tommorow, By inheritance)

-Coroner (Wszystkie płyty genialne, także możesz sobie wybrać jaką chcesz)

-Dark Angel (Darkness Descends)

-VoiVod (Nothigface, Dimensions Hatross, Killing Technology, - jest to muzyka bardzo specyficzna i może Ci nie podejść)

-Kat (Oddech wymarłych światów, Bastard)

Wszystkie te zespoły są genialne, ale ich płyty są w większości trudno dostępne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym o polecenie mi jakichś fajnych zespołów. Co mają grać? Połączenie elektroniki z ostrzejszym gitarowym brzmieniem. Znam te wszystkie Hadoukeny itp., ale nie podobają mi się za bardzo... To znaczy mają dobre, energiczne momenty, ale dla mnie wokal wszystko psuje.

@Diabolos: Enter Shikari coś tam przesłuchiwałem (nie spodobało mi się), a o tych dwóch następnych nie słyszałem. Dzięki. ;)

@Accoun: Dzięki. Sybreed kojarzę, Fear Factory kiedyś słuchałem, The Kovenant również. Resztę przesłucham.

Edytowano przez 47
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ 47 - może Enter Shikari, Blood Stain Child, Vortech-tu już ciężej bo elektronika i death metal, wokal do przewidzenia , swego czasu udostępnili wszystkie albumy do pobrania za darmo (legalnie) w sieci.

Edytowano przez Diabolos
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym o polecenie mi jakichś fajnych zespołów. Co mają grać? Połączenie elektroniki z ostrzejszym gitarowym brzmieniem. Znam te wszystkie Hadoukeny itp., ale nie podobają mi się za bardzo... To znaczy mają dobre, energiczne momenty, ale dla mnie wokal wszystko psuje.

Patrz mój ostatni post. Tag "Cyber Metal" przede wszystkim. Zespoły takie, jak Sybreed, Black Comedy, Cruentus, Mnemic. Może Fear Factory albo The Kovenant jeszcze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możecie mi polecić jakieś mniej znane zespoły grające niczym AC/DC ? Chodzi mi generalnie o hard rocka. Z góry dzięki.
Zacytuję siebie (choć już niektóre zespoły były wymieniane):

Podobny i nowy zespół, to Airbourne; ze starszych (i IMO mało ambitnych) - Krokus.

Generalnie, można by zespołów spod znaku hard i heavy wymieniać mnóstwo, choć dokładnego podobieństwa do właściwie niezmiennego stylu AC/DC nie będzie.

Jeśli nie słuchałeś takich

klasyków jak: Led Zeppelin, Deep Purple czy Black Sabbath, pora to nadrobić.

Inne: Nazareth, Rainbow, Saxon, Van Halen, Motley Crue, Whitesnake itd., itd. (O Guns N' Roses nie wspomnę.)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą naszła mnie myśl... Chciałbym usłyszeć jak teraz podobałaby mi się muzyka dark ambientowa... Kupę czasu tego nie słuchałem i nie była to zbyt namiętna miłość, ale chciałbym po prostu sobie przypomnieć, jak to brzmi. Jest jeden warunek - wszelki black metal możecie sobie darować, takich rzeczy to ostatnio słucham codziennie. :P Aczkolwiek, elektronika z dodatkiem gitarowych brzmień też mile widziana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możecie mi polecić jakieś mniej znane zespoły grające niczym AC/DC ? Chodzi mi generalnie o hard rocka. Z góry dzięki.

Rose Tattoo grają bardzo podobnie.

Chciałbym usłyszeć jak teraz podobałaby mi się muzyka dark ambientowa...

Oprócz wspomnianego Lustmorda mogę polecić Steve'a Roacha i Roberta Richa ale musisz zerknąć np. na rateyourmusic.com i przeszperać ich dyskografie, bo oprócz dark ambientu grają też inne rzeczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii dark ambientu - koniecznie zapoznaj się (prócz Lustmord) z Coil, Ice, Main i np. Bass Communion (płyty Litany i Ghosts of Magnetic Tape). Można tez poszperać za Current 93, ale tam to trzeba dokładnie poszperać za odpowiednimi płytami, bo można znaleźć dużo gotyku, industrialu i także folku - a chyba nie o to Ci chodzi. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...