Skocz do zawartości
Black Shadow

Szukam dobrej nuty, zespołu itp.

Polecane posty

Szukam piosenki która pojawiła się w jednym z odcinków Dr House'a lub Magii Kłamstwa ("Lie to Me") - raczej w tym drugim serialu, ale pewności nie mam. Pamiętam, że wykonywana była zachrypniętym męskim głosem i kojarzę, że pochodziła z płyty o tytule "God, Whisky i cośtam" - co do tego mam pewność 90%, bo szukając na własną rękę, nie mogłem znaleźć, a niestety w dzisiejszych czasach trzeba być precyzyjnym by w wyszukiwarce znalazło się to o co chodzi. Kojarzę też, że w tytule kawałka było coś ze słowem deszcz. I druga prośba, gdyby przyszły wam na myśl warte uwagi utwory zasłyszane w jednym z tych dwóch seriali (w przypadku House'a z sezonów po 2, bo do sezonu 2 mam obadane) to piszcie. Hmm... a co tam, rozszerzę, możecie polecić kawałki z innych seriali również, jeśli uznacie, że są warte polecenia - nie stracę nic jeśli kiedyś będę oglądał dany serial, a być może poznam fajny utwór wcześniej :) Z góry dziękuję :)

Edytowano przez Rorschach
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych którzy lubią dziwną muzykę - czyt. oryginalną.

Moge polecić typ muzyki (dość nietypowy)

Niemiecki zespół który gra "Nintendo Core"

a zespół nazywa się "We Butter the bread with butter" (w skrócie WBTBWB) :P

Generalnie grają motywy z nintendo i grają ostro, także tylko dla chętnych.

np:

WBTBWB - World of Warcraft (tak taka nazwa utworu:P)

WBTBWB - Der Kleine Vampir

oraz

WBTBWB - Superföhn Bananendate

ostatni utwor osobiscie słucham przynajmniej z 5-7 razy dziennie minimum^^ uwielbiam ich ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tzar - dzięki wielkie, właśnie o to mi chodziło. I się wyjaśniło, dlaczego nie mogłem znaleźć tej płyty na youtube - jednocześnie byłem blisko jak i daleko od właściwej odpowiedzi z tytułem albumu

A drugą prośbę ponawiam, jeśli ktoś miałby propozycje ciekawych, fajnych utworów, które pojawiły się w jakimś serialu, to chętnie poznam. Przykładowo, utwór z serialu "Trawka", którego nie oglądałem, ale gdzieś mi wpadł w ucho (April Smith "Terrible things"). Z filmami łatwiej, a w przypadku serialu często można przegapić jakiś utwór, nawet jeśli się serial oglądało

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do muzyki z House'a - podczas zwiastuna jednego z odcinków na TVN leciała bardzo przyjemna muzyka -

. Właściwie to chyba od tej piosenki zaczęła się moja przygoda z Sade. :wink:Tutaj natomiast jest pełna lista utworów, które wystąpiły w serialu. Może się komuś przyda. Edytowano przez Nolaan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ostatnio przeglądam sobie domowa dyskografię gdy nagle trafiłem na mocno zużytą płytę Mirosława Czyżykiewicza . Jego muzyka jest dość mało popularna, gdyż jest to polska poezja śpiewana. Jednakże bardzo trafił w me gusta. Polecam każdemu fanowi Grzegorza Turnau, Kaczmarskiego, Demarczykowej czy Dyjaka.

Linki:

Piosenki o Bośni

Jazz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem takiego tematu na tym forum, choć biję się w pierś, że nie szukałem zbyt intensywnie.

No to zaczynajmy.

Szukam takiego teledysku. Rockowa ballada, prawdopodobni z lat 90, w teledysku wokalista (blondyn) jeździ na krześle i spogląda przez ogromne teleskopy. Potem cały zespół gra na ulicy.

Podobno nie tak dawno szło na vh1.

Z góry dziękuję za pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

nie jestem pewien ale to chyba z albumu encore jest. więc raczej cały trzeba ściągnąć.

Ja z kolei mam pytanie czy nie znacie dobrej irlandzkiej muzyki. takiej bardziej folk czyli flety itp. tylko bardziej rozrywkowa

tutaj przykład

ps: flogging molly znam.

Z góry dzięki za jakiekolwiek sugestie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up - to oczywiście Dropkick Murphys, część utworów. Oraz Happy Ol' McWeasel, Firkin, The Mahones czy Fiddler's green.

Ja szukam czegoś podobnego do pierwszych 2 minut tego utworu Paula McCartneya -

Najlepiej gdyby były to instrumentalne kawałki, chociaż te z dobrym wokalem i tekstem - jeśli obie rzeczy pasują do melodii, też nie są złe. Koniecznie coś w stylu pierwszej części tego utworu, jak ktoś posłucha, będzie wiedział o co mi chodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam wszelkich utworów z mocnym głosem kobiecym. Coś typu

lub
. Styl w sumie dowolny. Im więcej zapodacie tym lepiej. Wybiorę sobie te które mi przypadną do gustu. Ważne aby wokalistka niemal wrzeszczała :).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...