Skocz do zawartości
Black Shadow

Szukam dobrej nuty, zespołu itp.

Polecane posty

bierz całą dyskografię Black Rebel Motorcycle Club jak leci, są naprawdę świetni. w podobnym klimacie (choć troszeczkę lżej) gra zespół Live, zaś trochę ciężej - The Black Angels. do tego The Kills nie zaszkodzi, Them Crooked Vultures (szkoda, że tylko jedną płytę mają), mogą być też Seether i The Vines

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Them Crooked Vultures z tego co wiem mają w planach nową płytę, z tym że do zapytania moim zdaniem nie pasują.

Jeśli chodzi o motocyklowe klimaty to pierwsze co przychodzi mi na myśl to klasyczne Motorhead i Black Label Society (tego drugiego nie lubię, ale to kwestia gustu =P). Tylko że to jest tak oklepana odpowiedź, że aż głupio mi na tym poprzestać, więc spróbuj jeszcze Chrome Division. I może Kyuss - muzycznie może się trochę nie zgadzać, ale klimaty typu pustynia, 40 stopni w cieniu i nagrzane silniki mogą Ci się spodobać =)

Aa, i byłbym zapomniał: Orange Goblin i Monster Magnet.

Edytowano przez Diex
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję zespołu w deseń polskiego Huntera, nie musi być jednak rodzimym, byleby tylko w podobnych klimatach - z pogranicza heavy i thrasha, najlepiej z odrobiną symfoniki.

Ewentualnie coś jak Anathema, tylko nieco bardziej progresywne C:

Powinno ci się spodobać Iced Earth płyty Something Wicked This Way Comes i Horror Show. Jeśli oczywiście jeszcze nie znasz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników forum. Piszę tutaj jako forum ostatniej nadziei. (wiem że przeznaczenie jego jest nieco inne) Czy byłby ktoś w stanie rozpoznać tytuł utworu na filmie Moskitagp od 0:00 do 3:12? Pozdrawiam!

[media=]

Edytowano przez KrystianeX
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thrash Dark Angel, Death Angel, Testament, Exodus, Hirax, Sodom, Kreator, Living Death, Megadeth, Artillery, Aspid, Assassin, Aura Noir, Toxic Holocaust, Carnivore, Coroner, Demolition Hammer, Venom, Bulldozer, Forbidden, Destruction, Kat, Morbid Saint, Municipal Waste, Necrodeath, Nifelheim, Onslaught, Overkill, Razor, S.O.D., Sabbat, Sarcófago, Slayer, Sepultura, Xentrix, Tormentor, Toxik, Violator, Voivod, Violator.

Grind Napalm death, Carcass, Exhumed, Repulsion, Impetigo, Mortician, Macabre, General Surgery, Xysma, Haemorrhage, Brutal Truth

To chyba tyle;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pysiata666 Grindcore i lżejsze? tongue_prosty.gif

Od siebie z grindcore'u polecę polskie Łeb prosiaka i NYIA, ew. Antigamę, albo też niemieckie Cock And Ball Torture, chociaż to jest dość srogie ;D.

No i jak szukasz thrashu, to fajne jest japońskie Gotsu Totsu Kotsu. Co prawda to death, ale z takim oldschoolowym thrashowym zacięciem. No i Strapping Young Lad jest fajne - płyta "Strapping Young Lad" może być tym, czego szukasz.

Ale ja to w sumie słucham dziwacznej muzyki, więc nie wiem, czy warto się moimi sugestiami przejmować tongue_prosty.gif.

O, już wiem, Devin Townsend solo i jego płyta "Physicist" - takie wesołe Strapping Young Lad, też fajne :D.

Edytowano przez Revanchist
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę tutaj zapytać o tytuł i zespół, bo mi chodzi coś ostatnio pewna stara piosenka z lat 70-tych, 80-tych i zaczyna się bodajże od takiego marszowego gwizdania typu (jakoś spróbuję to słownie opisać bo inaczej się nie da biggrin_prosty.gif ):

"ta - ta tirata! - ta tatirata! (to jak leci zwrotka i taki koleś to śpiew) tari/ta/ta/taa! i jeszcze raz to samo i to leci w tle - tu tu tu turutu tutututu... tu tu tu turutu tutututu... - mniej więcej w takim rytmie idą te gwizdy na przemian ze zwrotkami - w zwrotce kojarzą mi się słowo: "people" i coś "round the round" - sam refren zaczyna się od słów "There are..." i dalej nie wiem. Pomożecie znaleźć? wink_prosty.gif

Edytowano przez HacKNSlasHMonsteR21
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakichś ambitnych piosenek ambientowych \ dark ambientowych. Zainteresowało mnie tym Hlidskjalf Burzum, album dosyć dziwny.

Właściwie nie wiem jak opisać to, czego szukam. Sprawdzałem na youtubie utwory z tego gatunku i właściwie jedyne co znalazłem to Der Tod Wuotans Bużuma.

Sprecyzowanie klimatyczne:

- poranny spacer po wiosennym lesie, lekko zamglonym (jak na okładce Burzum - Hlidskjalf)

lub

- klimat jak w filmie Nostalgia Anioła, w którym dziewczynka przemierza niebyt; pełno tęcz, łąk itd. Tu jest trochę takich zdjęć:

http://i2.pinger.pl/pgr487/e7bcab9700254c5d4b473764

http://www.7tavern.com/photos/3622.jpg

http://www.wired.com/images_blogs/underwire/2010/01/lovely-bones-heaven-660.jpg

http://screencrave.com/wp-content/uploads/2009/12/The-Lovely-Bones-International-Poster-10-12-09-kc.jpg

http://images3.static-bluray.com/reviews/2662_3.jpg

- jakby się leciało wolno przez chmury

Nie chciałbym żadnych DJskich "pierdów", tylko taką melancholijną, jeśli to możliwe to zróżnicowaną melodyjnie muzykę.

Z góry dzięki.

Edytowano przez tervaskanto
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Dowaliłeś z klimatem.. Do głowy przychodzi mi tylko Nox Arcana, ale bo ja wiem, czy to w tym klimacie. Ewentualnie jeszcze Ulver. Trochę nie mogę ogarnąć klimatu, ale sądzę, że sam bym wybrał Eos - Ulvera do łąk.. : )

A może jakiś neofolk?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...