Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

10-tki w CDA

Polecane posty

Uważam iż 10 powinny być rzadko. adekwatnie do gatunku gier. Jeśli szachowa, bijatyka, platformówka /cokolwiek wychodzi raz na ruski rok, nie powinna dostawać 10 nawet jeśli jest najnajnaj w swoim gatunku - tzn. jest naj wśród niewielu, w większym gronie byłaby przeciętna

Tak samo też, większe prawdopodobieństwo dyszki jest w fps bo jesteśmy nimi zalewani. I co z tego, że wybór większy, więc i łatwiej porównać co zasługuje na 10... też powinny być R-Z-A-D-K-O

aha, moje jedno zdanie na temat gier na 10/10 - to powinny być takie gry, które kupi nawet ta osoba, która nie trawi gatunku (metafora taka :tongue: )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta, monsters inc. dostało 10 głównie za cutscenki(które tej samej struktury były w toy story 2, który był nieco starszy i 10 nie dostał). Nawet na okładkę trafił w tym samym numerze z tą recką(04/02).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dlatego, że to co twórcy mówią o swoich grach przed wydaniem i to na co liczą gracze czasem nie jest tym samym. Czegoś jakiejś produkcji brakuje, bo balon marketingowy jest zbyt napompowany ;)

Co do ME2 to sprawdzę i ocenię sam :D Choć słyszałem takie opinie, że w pewnym momencie gra zaczyna być nudna ... tylko skanować i skanować itd ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziesiątki dla Raymana 2 na PC i Kingdom Hearts: 258/2 Days, bo pomimo tego że ma drobne błędy to jest najlepszym RPGiem jaki na NDSa widziałem. ^^

A tak swoją drogą, to co dostał Rayman 2 (to był rok 1999)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do gry potwory i spółka, jak CDA pisało artykuł o 10 w magazynie sami przyznali, że ta dycha to największa wpadka w historii CDA. A co do Syberii dwójka EGM nominował do dychy, ale nie znalazł wystarczającej liczby osób, aby go poprzeć.

A co do gry Rayman 2 w CDA otrzymał bodajże 9.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyszka dla Mirror's Edge?! 0_o Gra mi się podoba, ale na 10 nie zasłużyła. Jak dla mnie na 10 zasługuje CoD4 MW, PoP, Batman AA. Może nie są idealne, ale która gra jest? ME2 totalnie nie zasługuje na 10 i dlatego nie patrze na oceny w CDA, zwłaszcza na 10. ME2 i RD:G według mnie nie zasługują na tak wysoką ocenę, ale to tylko i wyłącznie kwestia gustu i upodobań. No ale 10 dla ME. :wacko:

Monster Inc. to (chyba) nie był żaden żart. Bo co to za żart dawać wysoką ocenę grze, która na taką nie zasługuje. Po prostu błąd redakcji jak z ME2. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OoO, Piaski Czasu zasłużyły w pełni na dychę. PoP 2008 jednak nie.

Czemu? Do aktualnego PoP'a po przejściu ze wszystkimi ziarnkami chce się wracać, ale już radocha nie ta.

A w Piaskach Czasu, gdy słyszy się pod koniec "Time Only Knows"... Aa, już wiesz, że warto było po raz wtóry przejść.

O Dwóch tronach nie wspomnę, bo by mój post zajął tyle, co przeciętna strona. forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poruszyłeś ciekawy temat. ;) Zgadzam się z Tobą, że trylogia PoP jest rewelacyjna i jak dla mnie także zasługuje na 10, no ale jest jedno "ale". :) Jest mocno hardcorowa, dlatego jest dla wąskiego grona. Najnowsza część (2008) jest magiczna, ale także łatwa i nie trzeba za bardzo starać aby pobiec po ścianie i skoczyć na wystający słup. Grając w nowego "księcia" nie trzeba wciskać na raz kilkunastu przycisków. Walka także jest prosta i przystępna, ale także hardcorowiec może się w niej wykazać, bo można fajnie łączyć ciosy. I dlatego zasługuje na 10, bo każdy może w nią pograć. Z starszymi tytułami serii jest trochę "gorzej", bo trudniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Monster Inc. to (chyba) nie był żaden żart. Bo co to za żart dawać wysoką ocenę grze, która na taką nie zasługuje. Po prostu błąd redakcji jak z ME2. "

To ty tak myślisz. Ja np. jestem całkowicie zgodny z oceną redaktorów.

"Jest mocno hardcorowa, dlatego jest dla wąskiego grona."

Czy ja wiem... Nie jest zbytnio 'hartkorowa', zagadki często są odpychające ale walki i różne elementy akrobatyczne da się przejść całkiem szybko, choć pamiętam jak w Piaskach nie mogłem przejść (i ostatecznie zrezygnowałem z gry) zagadki z wsłuchiwaniem się w pluskanie kropel.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie najbardziej zasłużona dziesiątka to ta dla GRiD'a. Gra jest naprawdę wspaniała i choć minęło już 1,5 roku od premiery, do tej pory nie nudzi.

Żałuję natomiast, że 10 nie dostał Dead Space. Jest to jeden z moich ulubionych tytułów i wg. mnie zasługiwał na taką ocenę.

Szkoda też, że pierwszy Modern Warfare został odprawiony jedynie z dziewiątką. MW 2 dostał taką samą ocenę, a w mojej opinii jest zdecydowanie słabszy od pierwszej części... :rolleyes:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko jedno pytanie:

Czy istnieje jakaś strona internetowa na której znajduje się lista wszystkich gier które otrzymały 10/10 w CDA?

Bardzo chętnie bym taką listę sobie przeglądnął. Nie pamiętam np. czy Homeworld dostał 10/10 w 98 roku czy nie.

Ciekawi mnie też jaka gra pierwsza otrzymała taką ocenę. Ktoś z was pomoże?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10-tke ostatnio dostal Mass Effect 2 i bardzo dobrze :tongue: . Gra ma rewelacyjna fabule, dobry system walki i ogolnie wyglada swietnie, praktycznie nie ma wad.

Teraz troche odskocze od tematu bo chcialem wspomniec o moim rozczarowaniu odnosnie ocen w CDA. Kilkanascie numerow wczesniej zostala zrecenzowana gierka Divinity 2 Ego Draconis i nie wiem czemu dostala tylko 3 czy ta gra jest az tak zla??? :huh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda też, że pierwszy Modern Warfare został odprawiony jedynie z dziewiątką. MW 2 dostał taką samą ocenę, a w mojej opinii jest zdecydowanie słabszy od pierwszej części... :rolleyes:

Też uważam że pierwszy Modern Warfare jest dużo lepszy od 2 i zasługuje na 10.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągle pamiętam swój pierwszy numer CDA 04/2002 a tam 'Potwóry i s-ka" dostało 10. :P Największa gafa w historii CDA... i nie rozumiem tych tłumaczeń "bo fimiki zamieszczone w grze tak nas rozbawiły że nie zwróciliśmy uwagi na to że ona sama jest syfna" (parafrazowałem).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wcześniejszej wypowiedzi na temat PoP. Czemu jeśli zagadki są trudne, to są odpychające? Czemu jeśli mamy wcisnąć kilka przycisków naraz to jest to coś złego? O ile wiem przeciętny człowiek posiada bardzo rozwinięty mózg, służy on krótko mówiąc do myślenia i decydowania. Czy jeśli poużywasz go z godzinkę na wysokich obrotach, pomęczysz się i pokombinujesz, to czy nie poczujesz satysfakcji, gdy rozwiążesz tę zagadkę i dane Ci będzie zobaczyć kolejny etap? To według mnie to jest kwintesencją gier - satysfakcja z przejścia dalej. Gdy gra co chwila dostarcza mi tej radości, to czy nie jest grą doskonałą? Moim zdaniem w trójwymiarowej trylogii PoP (nie mówiąc nawet o zupełnie pierwszej części - tam każdy skok dawał odrobinę samozadowolenia) tejże radości jest tak wiele, że nie zwracamy uwagi na to, że aby pobiec po ścianie w ukośnym kierunku musimy wcisnąć cztery, czy pięć klawiszy, robimy to intuicyjnie, tak samo jak w BG2:TB nie zwracamy uwagi na to, że za dwudziestym podejściem do tej grupki wrogów z bardzo silnym magiem musimy ustawiać dokładnie to jak ma stać i zachować się dana postać i przebijać się przez kolejne ikonki szukając odpowiednich czarów. W PoP (wydanego AD 2008) nie grałem, ale nie wyobrażam sobie dobrej, lecz bezstresowej rozgrywki. (choć jest to oczywiście tylko i wyłącznie moje zdanie)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem dziesiątki powinno wystawiać się grom, w które gra - a przynajmniej zna - każdy. Oczywiście gra musi być też dopracowana. Wiele wspaniałych gier nie jest jednak takich znanych mimo, że zasługują na dychę jak najbardziej. Mogę się niemal założyć, że wszyscy, którzy grali w Star Wars: Knights of the Old Republic(a przynajmniej większość) wystawiliby jej co najmniej ósemkę. Dla mnie - dycha, szkoda, że jej nie dostał. Planescape Torment chyba nie dostał dziesiątki i nawet nie muszę mówić jak na nią zasługuje. Inną wspaniałą grą jest Colin McRae Rally 2 i nie mam tu na myśli tandetnego Dirta (nie przejechałem ani jednego wyścigu z nudów!). Jeszcze Mafia, która powala nawet teraz a co dopiero wtedy. I ostatnie dwa tytuły, z którymi chyba nikt się nie zgodzi to Fahrenheit oraz Jade Empire. Dodam też, że mimo miłości do Gothiców (nie takiej świntuchy :P) żadnej grze z tej serii nie wystawiłbym dychy, nawet świetnemu Risenowi.

Jeszcze co do dziesiątek, które były wystawione. Potwory i spółka to podpucha, nie jestem pewien, ale gdzieś któryś z redaktorów o tym pisał. Test Drive Unlimited jest fajny, ale nie na dziesiątkę. Grid jak Dirt - nie podpasował mi. O ostatnim Mass Effekcie się nie wypowiem, bo jeszcze nie grałem. To tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem mass effect, tak jedynka jak i dwójka, to bardziej rozwinięta mutacja SW:KoTOR. Więc dycha należy się prekursorowi, a nie zwirciadlanemu odbiciu.

Mass Effect jest jak najbardziej trafne, teraz gram na xboxsie i jest super :))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie 10/10 należy się: batmanowi: AA(za emocje, walkę), GoW III(niesamowita grywalnośc i relaksująca walka), Prince of Persia(pomimo kilku błedów i irytującej osobowosci księcia gra na nią zasługuje) i napolkeon: total war, pomimo tego że wtórne ale nadal genialne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...