Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

10-tki w CDA

Polecane posty

Dla mnie 10/10 należy się: batmanowi: AA(za emocje, walkę), GoW III(niesamowita grywalnośc i relaksująca walka), Prince of Persia(pomimo kilku błedów i irytującej osobowosci księcia gra na nią zasługuje) i napolkeon: total war, pomimo tego że wtórne ale nadal genialne.

Napisz lepiej, która gra według Ciebie nie zasługuje na 10/10...

Tak już na temat. ;] Bardzo dobrze, że nie rzucacie 10-tkami na lewo i prawo jak to robi część pism/portali, ponieważ prócz oczywistości jaką jest spadek jakiegoś tam "autorytetu" wśród odbiorców, nie musicie co jakiś czas sukcesywnie zwiększać skali ocen, gdyż stwierdzicie, że coś za dużo tych maksów. :tongue:

Jedyne co mi się nie spodobało to 10/10 dla ME2. Może po prostu mnie ta gra nie ruszyła, a na dodatek poraziła wtórnością? Nie wiem, ale według mnie to maksymalnie było 9/10. Już bardziej pociągnął mnie Dragon Age, który dostał "tylko" 8+/10 co swego czasu było dla mnie sporą "niespodzianką"...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie na 10/10 zasługują gry , które zapadną w pamięci gracza na długo i go przyciągną do kompa a takżę takie , które oprócz , że zapadną w pamięci gracza dodadzą do swojego gatunku zmiany , które okażą się wyśmienitymi pomysłami.

Na 10/10 według mnie zasługuje w 100% gra Baldur's Gate i Icewind Dale II.Są to gry , o których się nigdy nie zapomina.Mają świetny klimat, a gracz ani razu grając w nie ani na sekundę się nie znudzi.Więcej gier nie przychodzi mi na myśl.Grałem w wiele gier , ale tylko te według mnie zasługują na 10-tke , a reszta jest blisko dziesiątki(9.9+).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie... To ciekawa sprawa że Batman został grą roku, a nie dostał 10/10. Przecież sami stawiacie tą grę za przykład, itp. itd. więc maksymalna nota jak najbardziej się należy. Choć to tylko moje zdanie. :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w Batmana grałem na Boksie i powiem, że wcale to taka 'rewelacja' nie jest.

Grą roku powinna zostać inna gra. Na pewno nie MW2 i nie Batman.

Liczę, że Starcraft 2 dostanie dychę, bo się gra MEGA zapowiada :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dychę, ja bym wystawiłem Gothicowi 1 . Niby gra została oceniona średnio (około 83 % na necie), ale gra jest z Baldur's Gate, NWN i The Elder Scrolls najlepszymi RPGami.

Mass Effect 2 jak dla mnie powinno dostać 9+ :P .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sagitarius857
Dychę, ja bym wystawiłem Gothicowi 1 . Niby gra została oceniona średnio (około 83 % na necie), ale gra jest z Baldur's Gate, NWN i The Elder Scrolls najlepszymi RPGami.

Mass Effect 2 jak dla mnie powinno dostać 9+ :P .

Gothic 1 i 2 NK zasługują na 10. W te gry się da grać nawet dziś mimo słabej grafiki.

NWN i TES fabuła ciekawa, ale starcia z potworami nie za fajne.

Moim zdanie na 10 nie zasłużył Far Cry. Prócz ładnej grafiki, nic więcej w tej grze nie ma.

Beznadziejne bronie, nieciekawa fabuła. Wysoki poziom trudności, bohater słaby w bliskich starciach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie te nowe gry które wychodzą nie zasługują na 10 ponieważ nie wnoszą nic nowego mają świetną grafikę ale grywalność nie jest za dobra mam nadzieje że StarCraft 2 będzie inny pozdrowienia. :dry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 10 zasługują: Uncharted 2 i Gothic (jedynka oraz dwójka, trójka na 9+, a ZB, z szacunku do serii na 7+).

Na pewno nie zasłużył na 10 ME2. Mimo, że poprzednik był (na PC) g*wnem, a dwójka jest skokiem jakościowym przez Wielki Kanion na długość, powinna dostać 8.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się z 10 dla ME2 zgadzam, bo poprawiła praktycznie wszystko, co w ME 1 nie działało tak jak powinno oraz dodała sporo nowości. Grę przechodziłem już 6 razy, z 7 się wstrzymałem bo ma za chwilę wyjść dodatek (20zł za taki dodatek to nie jest duża cena, porównując np. do dodatków z The Sims :P )

Dla mnie te nowe gry które wychodzą nie zasługują na 10 ponieważ nie wnoszą nic nowego mają świetną grafikę ale grywalność nie jest za dobra

Dzisiaj naprawde ciężko jest wymyślić coś lepszego niż to co było, wystarczy popatrzeć na filmy, których fabuła jest bardzo podobna do filmów z dawnych lat, a część klasyków się odświeża, jak Freedy'iego przykładowo. Poza tym co sprawdzone finansowo to będzie się ciągnąć. Z grafiką i z grywalnością się nie zgodzę, bo wychodzą takie fry jak np. ME2, gdzie i grafika i grywalność jest, a wychodzą szmiry jakie widzimy w kaszankach. Także nie powinno się generalizować że co nowe to ma grafikę i nic więcej, i choć to w wielu przypadkach prawda, nie zawsze się sprawdza. Uff, ale się rozpisałem, sorka za to:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem na 10 zasługują w szczególności te najbardziej oryginalne jak najbardziej dopracowane tytuły które sprawiają, że gracz nie zapomina o nich nawet po długich. Moje 10-tkowe typy to m.in.:

-na pewno Baldur's Gate (szczególnie I część choć II też była niezła)

-trylogia Prince of Persia (jak dla mnie I i II część, bo III była z deka za prosta)

-Half-Life (II część jest super, w pierwszą nie grałem ale wierzę, że też była wspaniała)

-Legacy of Kain: Soul Reaver (moim zdaniem lepszy niż Tomb Raider!)

a jeśli chodzi o konsole:

- God of War (super)

-pierwsze Pokemony (wbrew pozorom bardzo oryginalne RPG)

- Conker: Bad Fur's Day (śmieszny i oryginalny, mieszający wiele gatunków)

no i oczywiście wszystkie gry Blizzarda (może poza I Diablo)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 10 zasługują: Uncharted 2 i Gothic (jedynka oraz dwójka, trójka na 9+, a ZB, z szacunku do serii na 7+).

Uff, widzę, że nie masz zbyt dużych wymagań jeśli chodzi o gry - G3 to przecież jeden wielki bug.

G1 - 7/10

G2 + NK - 8+/10

G3 - 4/10

G3:ZB - 1/10

Dla mnie jedyną grą, której wystawiłbym 10/10 jest Mafia. Niewielu grom dałbym nawet 9+/10 (HL2, KOTORy, MGS 1 i 3, God of War, Crash Bandicoot 3 i Team Racing). Gra idealna po prostu zdarza się raz na kilka lat. Mam nadzieję, że następną taką grą będzie Mafia II.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prince of Persia(pomimo kilku błedów i irytującej osobowosci księcia gra na nią zasługuje)

Lepszy wg. wielu ludzi PoP: TTT nie dostał 10, więc to tym bardziej nie powinno dostać.

ale czytałem (chyba w Action Redaction) że w roku dajecie tylko jedną 10

Fail. W 2002 było siedem dziesiątek, a w 2009 nie było żadnych.

Właśnie... To ciekawa sprawa że Batman został grą roku, a nie dostał 10/10.

Nie miał żadnego konkurenta z 10, a sam miał 9, więc..

Na 10 zasługują: Uncharted 2 i Gothic (jedynka oraz dwójka, trójka na 9+, a ZB, z szacunku do serii na 7+).

Jak dla mnie got 1 tylko zasługuje na dychę. W 2 fabuła i klimat są o wiele gorsze i powinno być max. 8. Ciekawe za co trójka ma mieć 9+...fabuła, system walki, większość questów, zbyt duży świat, bugi, na ten czas wymagania, soundtrack, silnik graficzny(mi tam bardziej się podobał z poprzednich części)- za to wszystko powinien dostać max. 3. A ZB...O SHIT. To jest to co zwykła 3, tylko jeszcze gorsze. Definitely 0.\

no i oczywiście wszystkie gry Blizzarda (może poza I Diablo)

Jakieś wąty do Diablo 1 ?? Jak dla mnie to jedyna gra blizza zasługująca na 10. Jak chodzi o klimat, to Diablo 2 wymięka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie dla czego Mass Effect 2 dostał "dychę''?. Wiem, że to fajna gierka i w ogóle jest super, ale czytałem (chyba w Action Redaction) że w roku dajecie tylko jedną 10 a przecież wyjdzie jeszcze sporo fajnych gierek w tym roku.

Nie jest powiedziane, że tylko jedną. Mówię to przynajmniej z własnego doświadczenia. No bo przecież w 2002 roku było aż 7 dziesiątek.

A wracając do tematu nie rozumiem tego przyznawania dziesiątek. Dajecie najwyższe noty Mass Effect 2, Test Drive, itp... A gry, o których mówi się bardzo dużo mimo ich wieku i sami uważacie je za klasyki, pomijacie. Mam na myśli takie gry jak: Planescape Torment, Baldur's Gate, Fallout...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do tematu nie rozumiem tego przyznawania dziesiątek.

Gusta, guściki i chwilowe zauroczenie grą - pierwsze dwa można zrozumieć, o tyle ostatnie doświadczonym recenzentom nie powinny się zdarzać bo potem można obserwować wtopy pokroju dychy dla Monsters inc., czy Obliviona.

Problem z dychami jest taki, że o tym, czy dana gra na nią zasługiwała można się przekonać dopiero po latach. Jeśli tytuł jest kultowy, a nie dostał dychy świadczy, a raczej może świadczyć o niedocenieniu tytułu w czasie premiery, z kolei zapomniany przez wszystkich (włącznie z niszowymi graczami) lub szeroko krytykowany jakiś czas po premierze tytuł z najwyższą notą to w większości wypadków wtopa. Składa się na to wiele czynników w sumie z gustem recenzenta na czele ale jednak, nie da się zaprzeczyć, że o Test Drive Unlimited mało kto już otwarcie wspomina z tego co widzę, o Monsters inc. pamięta się właśnie jako epickiej wtopie ;), zaś Oblivion u wielu fanów Morrowinda i doświadczonych cRPGowców wywołuje ataki szału i wycieki piany z ust za każdym razem, gdy ktoś nazwie to to godną kontynuacją serii, czy cRPG w ogóle. Jak widać, czas zweryfikował.

Podobnie jest z dychą dla Mass Effect 2 - jedynka wielu zraziła do siebie, dwójka wielu też nie przekonała - ja jakoś nie mogę się do tej serii przekonać, coś w designie już mnie odrzuca od niej do tego stopnia, że nawet jakbym miał okazję, pewnie bym nie wrzucił tego na swój dysk więc szerzej się nie wypowiem, nie mój klimat po prostu, ale i tak czas i pamięć graczy zadecyduje o słuszności owej dychy dla sequela.

Co do moich typów dla dychy? Brak. Poważnie, trudno mi pomyśleć o grze, której z czystym sumieniem dałbym dychę. Nawet klasyczny, wspaniały Homeworld miał kilka irytujących mnie przywar, to samo wiele różnogatunkowych klasyków. Wspomniany Homeworld - grywalne frakcje zbyt podobne do siebie + potworny czasem poziom trudności bez możliwości zmiany na ten przykład. Planescape: Torment pomimo świetnej fabuły i klimatu kulał mechanicznie, podobnie Arcanum. Taka już ze mnie bestia, że zawsze w końcu znajdę jakąś wadę, która nie pozwoli mi do końca cieszyć się grą.

Nawet genialny moim zdanie Company of Heroes - gameplay świetny ale grę do dychy dyskwalifikuje upierdliwa instalacja, aktualizacje i pewne irytujące drobnostki z wydajnością spowodowane nie moim sprzętem, a jakimś bugiem - podobna sprawa była z Gears of War. Ponadto dziwna sprawa ze skirmishem - gra zdaje się naliczać rangę gracza z potyczek w skirmishu jakby były online. Ponadto raz, podczas rozgrywki w skirmishu... Podłączył mi się jakiś inny gracz O.=.o

Mógłbym tak smucić bez końca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaką ocenę dostała Syberia w CDA, ale dla mnie to bezapelacyjnie 10/10. Z nowszych gier to 10 ode mnie powędrowała tylko dla BioShocka, ani Mass Effect ani nie wzbudziły we mnie nie-wiadomo-jakich emocji. Ze starszych to pierwszy Fallout zasługuje na dyszkę. Final Fantasy VII i VIII to moje dychy na topie. Więcej gier nie pamiętam, za wszystkie niesprawiedliwe "dziesiątki" z mojej strony bardzo żałuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaka była sytuacja z pierwszą Syberią, ale pamiętam, że z drugą częścią było tak jak z Jackiem Keanem tj. EGM wystawił jej dziesięć, ale nie znalazł poparcia wśród innych członków redakcji i gra dostała 9+

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem "dychy" powinny dostać Gothici 1,2,2NK, Mafia i Company of Heroes. Te gry mimo wieku potrafią przyciągnąć do siebie spowrotem wieeeeeeele razy, zanim ostatecznie "wywalimy" je z kompa po którym-śtam zainstalowaniu. Jeszcze w żadnej grze nie znalazłem lepszej fabuły (Mafia), Dzikiej radochy z grania i zabicia kolejnego szwaba/potwora (gothici i CoH) oraz Dobrej grafiki (CoH mimo swojego wieku. Może nie jest najładniejsza, ale swój charakter ma :))A jak połączyć to wszystko w całość i dodać do tego gracza lubiącego RTS-y [CoH (ja)] - Pożarcie dobrych kilku dni przez takową gre.

Od razu zaznaczam, że nie wiem jakie noty dostały CoH i Mafia, bo nie kupowałem jeszcze w tedy CDA. Napisałem, jakie powinny dostać :smile:

Wiedźmin! Ta gra naprawdę zasłużyła sobie na dziesiątkę!

Według mnie nie bardzo. Jakos nie potrafiłem znaleźć w nim tej radochy jak w TES-ie 4 albo CoH. Gra dobra owszem, ale do 10 troche jej brakuje. 8+ jak dla mnie

Na 10 zasługuje również CoD 4-Modern Warfare. To przecież jest mistrzostwo gatunku! takiej grywalności nie znalazłem w żadnym innym FPS-sie. Fabuła też nie pozostawia nic do życzenia. Nie wiem dlaczego dostał tylko 9 :dry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...