Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Smuggler

10-tki w CDA

Recommended Posts

Guest 2fast4you
Dziesiątka dla Syberii 2!!! Świetna gierka, naprawdę dopracowana i o wiele lepsza od poprzedniczki. Całkowicie zgadzam się z EGM, tylko czemuż, ach czemuż, nikt z redakcji nie podzielał zdania Generała?

bo moze na te 10-tke nie zaslugiwała??

ale rym!:):):):)

Guest Kroolik

A ja uważam że na dziesięć + znak jakości CDA zasłużył Star Wars Knights of the Old Republik. Chociażby za grywalność, świat w jakim się toczyła akcja :D i panią Bastilę :twisted:

Guest Bedzio

10 oczywiście nie należało się Monsters Inc. Ale pomińmy już ten drażliwy temat.

Dla mnie 10/10 powinno dostać jeszcze Unreal Tournament. Pierwsza część miała IMHO klimat, grafikę, była grywalna. Dla mnie 10.

Guest Jaskier24

Jak dla mnie 10/10 powinna dostawac max 1-2 gry w roku. Gry ktore sa krokiem milowym - pokazuja cos nowego, sa wybitne.

Narazie takowych w tym roku nie widzialem -najblizej mial FarCry ale i on nie zasluzyl

Guest Zwirko82

A jeżeli więcej będzie takich gier, w różnych gatunkach? I co jeścli takowe gry będą w styczniu? to na święta (okres wysypu gier) nie będzie żadnej 10 bo jest limit wyczerpany? Dla mnie zły pomysł...

Guest Jaskier24

oj nie czepiaj sie szczegolow - chcialem to opokazac obrazowo zreszta naprawde sadzisz ze tyle ichj bedzie??

Bo ja w ostatnich 2-3 latach nie widze duzej liczby pretendentow. Gry maja coraz lepsza grafike dzwiek ale nic nie wnosza nowego do rynku :P

A ja mam odrobinę odmienne zdanie. Otóż według mnie 10-tki powinny dostawać nie tylko gry, które są kamieniami milowymi w dziedzinie rozrywki komputerowej. Myślę, że poza jakimiś udoskonaleniami grafiki, mixem (udanym) pewnych typów rozgrywki, najważniejsze, co powinno być brane pod uwagę, to przyjemność płynąca z rozgrywki, ta słynna grywalność. W grę na 10-tkę powinno przede wszystkim wspaniale się grać, powinna ona pozostawać w pamięci, powinna sprawiać, że wszystko co się w niej dzieje przeżywamy naprawdę emocjonalnie. Gra na 10 nie musi być od razu rewolucją. Najważniejsze, aby była naprawdę grywalna, od początku do końca, bez znudzenia się na trzecim zakręcie szóstego levelu... Nie wiem, czy udało mi się przekazać to, co chcę, ale chyba mniej więcej wiadomo, o co mi chodzi...

Guest Zwirko82
Bo ja w ostatnich 2-3 latach nie widze duzej liczby pretendentow. Gry maja coraz lepsza grafike dzwiek ale nic nie wnosza nowego do rynku :P

I tu sie z tobą w pełni zgadzam.

Wolę gre ze śmieszną grafiką i muzyką, która mnie przyklei do monitora na dłuższy czas niż najnowszy hicior, który po 20 minutach grania mam ochote wywalić przez okno.

Guest Miven

Jak dla mnie to na 10 zasługiwała (i nadal zasługuje) druga część Baldur's Gate. Nie była ona co prawda tak przełomowa jak pierwsza odsłona, ale była za to jeszcze bardziej złożona i dopracowana. Znacznie poprawiono grafike oraz dźwięki (w tym także muzyke), dodano interakcje z drużyną, dostarczono naprawde wielu questów, które można zakończyć na wiele sposobów. W gruncie rzeczy możnaby wymieniać bez końca.

Sam do dzis nie wiem dlaczego nie było maksymalnej noty, chyba tylko dlatego, że była to druga część cyklu. Choć dyche możnaby dać jako hołd dla całej serii.

Dla mnie BG II to niemal pewna "10", na pewno fani sagi sie ze mną zgodzą :) Jak dla mnie wciąż nie ma lepszego cRPG, a jest już rok 2004 (a premiera odbyła się pod koniec 2000).

Co do samych "10" to znaczna część z nich przyznawana jest sprawiedliwie. Ogólnie to powinny ją dostawać gry naprawde nowatorskie, które zmieniają obraz patrzenia na cały gatunek lub same początkują nowy rodzaj gier. Tyle, że z tym co raz trudniej. Dlatego powinniscie je przyznawac wlasnie grom najlepszym w swoim gatunku, czyli tak jak ma to miejsce teraz

BTW: nie chwaląc się ale ten topic wydaje sie mi dziwnie podobny do tego z mojego pomysłu ;)http://www.cdaction.com.pl/agora/viewtopic...sc&start=25

Guest Mouse
Jak dla mnie 10/10 powinna dostawac max 1-2 gry w roku. Gry ktore sa krokiem milowym - pokazuja cos nowego, sa wybitne.

Narazie takowych w tym roku nie widzialem -najblizej mial FarCry ale i on nie zasluzyl

Całkowicie zgadzam się z Jaskier24!! Gra która dostała 10 powinna być super wyczesana w kosmos. A teraz coraz częściej dajecie 10 to powinno być wyróżnienie i każdy gracz który zobaczy 10 przy gierce poleci odrazu do sklepu i sobie ja zakupi i nie będzie miał czego żałować!!!!!1 :D

Guest Zwirko82

Całkowicie zgadzam się z Jaskier24!! Gra która dostała 10 powinna być super wyczesana w kosmos. A teraz coraz częściej dajecie 10 to powinno być wyróżnienie i każdy gracz który zobaczy 10 przy gierce poleci odrazu do sklepu i sobie ja zakupi i nie będzie miał czego żałować!!!!!1 :D

Więc jeśli jesteś fanem RPG, a nie lubisz(bardzo) RTS, a ta dostanie 10 to polecisz do sklepu i ją kupisz??? Niesądze.

Guest Bedzio
Jak dla mnie to na 10 zasługiwała (i nadal zasługuje) druga część Baldur's Gate. Nie była ona co prawda tak przełomowa jak pierwsza odsłona (...).

Skoro nie była tak przełomowa jak pierwsze odsłona, to na pewno 10 dostać nie powinna...

Guest Jaskier24
Dlatego powinniscie je przyznawac wlasnie grom najlepszym w swoim gatunku, czyli tak jak ma to miejsce teraz

i wlasnie w tym miejscu pozwole sie z Toba niezgodzic. Jesli nie ma takich nowatorskich gier to nie ma dych i tyle mozna dac 9 ew 9.5 ale dycha to dycha -nie mozna ja rozmienaic na drobne

Guest borys

Pamiętam że miałem sporo zastrzezeń do dyszek w CDA, ale Eld w "100"

napisał o nich własnie to co mnie gnębiło! Np: Dycha dla NOLF a nie dla NOLF2

Guest Knedziul
Jak dla mnie to na 10 zasługiwała (i nadal zasługuje) druga część Baldur's Gate. Nie była ona co prawda tak przełomowa jak pierwsza odsłona, ale była za to jeszcze bardziej złożona i dopracowana. Znacznie poprawiono grafike oraz dźwięki (w tym także muzyke), dodano interakcje z drużyną (...)

Zgadzam się z tobą całkowicie. Myślę, że Baldurs2 powinien dostać 10 jako hołd dla całej serii tak jak Nolf2. W końcu Baldurs Gate w znacznej mierze ożywił gatunek Rpg'ów.

A co do 10, które zostały postawione to najbardziej denerwowała mnie ta dla Monsters inc. ale w tym przypadku redakcja przyznała się do błędu w 100 numerze.

Guest borysso

To ja cofnę się nieco w czasie. Rok 1999; "Jagged Alliance 2" dostaję notę "9" i... Ocena w pełni zasłużona, z perspektywy czasu... Ale czego tak naprawdę brakowało, żeby nie przyznać jej "dyszki"? Hmm...

PS. Nie pozostaje mi nic innego jak zgodzić się z poniższym postem i tym co już napisał Colidor; tytuł na "10" ma zapaść w pamięci! Po kres żywota naszego! Tak jak pisze !Chrząszczu, niech wyznacznikiem tego będą dziesiątki, setki, (tysiące?) godzin spędzonych z grą, których nie będziemy uważać za stracone, nie będziemy żałować czasu na nią poświęconego. Słowem: kult! Chyba każdy, wedle własnego uznania, ma taką pozycję na "dychę"...

Guest !Chrząszczu

W dużej mierze co do dawania 10 zgadzam się z Colidorem. Gry które powinny dostwać 10 to gry które naprawdę prawie wszystkim grającym zapadną głęboko w pamięci i zapewnią godziny wspaniałej rozrywki. Takim, moim osobistym faworytem do 10 był Icewind Dale II. To tylko takie moje osobiste odczucie, bo gra ta zapewniła mi godziny naprawdę udanej zabawy. Przechodziłem ją 3 razy i ani trochęmnie to nie nudziło. Ale oczywiście wiem, że w starciu z lepszymi graficznie, nowymi cRPGami Icewind Dale II nie miał zbyt dużej szansy na 10. Dla mnie jednak pozostanie grą wyjatkową, niemalże kultową.

Wg mnie gra Najdłuższa Podróż zasługiwała na dziesiątkę, bo grafika jest bardzo dobra, poza tym nawet przejśćie gry z solucją zajęło mi 5 dni, grając dziennie coś około 5 godzin.Grając bez solucji przejście gry zajęło by mi pewnie parę tygodni. W dodatku mój brat nawet przeszedł grę do końca,mimo że przygodówki to nie jest jego ulubiony gatunek.

Guest Belisek

Przylacze sie do Colidora i !Chrzaszcza - najwazniejszy jest klimat, grywalnosc, pal licho grafike [ Outlaws ].. w gry nie gramy dla grafiki przeciez

Ach...........Unreal i ocena 10/10 :twisted: . Z ręką na sercu moge przysiądz iż zasłużył na to. Unreal pomimo lat nadal przyciąga i ma czym - zero fabuły czyli wszystko w zasadzie idzie na domysłach, extra bronie, KLIMAT, GRYWALNOŚĆ i można by to tak w nieskończoność wymieniać 8) . Zbliżają się wakacje i trzeba będzie rozpocząć tą przygode od nowa.... A wogóle z Unrealem mam taką śmieszną sprawę iż najpierw się tej gry bałem i za chiny nie chiałem w nią grać. Dopiero ciekawość wygrała, a potem się tak bałem iz chciałem po prostu wiedzieć oc jest dalej.......jak w każdym dobrum horrorze.

Jeszcze jedną gre tu opisze - Deus Ex.

Zagrywałem się najpierw w demo. Już wtedy wiedziałem iż gra jest świetna i zasługuje na bardzo wysoką note. Później grałem na porzyczonym od kolegi piracie, ale mi szybko zabrał. Później pamiętam jak od dawna na forum przy przeciekach jak ktoś coś powiedział, że to będzie FPS to ja zawsze stawiałem iż to będzie Deus...... I w końcu się stało. Ukończyłem go w tydzień na poziomie trudności MEDIUM ale to troche zbyt łatwe więc SIERPIEŃ spędzę na REALISTIC.

Ale do rzeczy - Deus Ex to świtny klimat cyber-panku, fabuła iście kinowa, mnóstwo roziązań, grywalność i podobnie jak w przypadku Unreala są to jak dla mnie najlepsze(a przynajmniej jedne z(niezapominam o ET - boskie)) i najważniejsze FPSy w historii i zasłużyły na takie oceny.

Później napisze jeszcze coś o ET - w końcu tak mi przepadł zeszły semestr szkolny :evil: :twisted: ............

Guest Bimber89

Sczczerze powiedziawszy uważam ,że 10 powinnien dostac CoD. Gra był przełomowa pod względem moim zdaniem klimatu i natężenia emocji ,które płyną poprzez grę. W żadnej grze przedtem nie czułem aż takiego zaangażowania i emocji. Faktem jest ,że gra miała słaby multiplay ,ale "lepszy rydz niż nic"(multi było tylko dodatkiem). A jeśli chodzi o 10 to większość była trafna.

Guest Belisek

To prawda CoD zasluzylo na dyche - klimat, klimat i klimat.. no i grafika :P Jedyna wada to fucktycznie to ze gra byla krotka ale czy taki maly minus powienien zawazyc o losach 10??

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.

• Create New...