Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

10-tki w CDA

Polecane posty

@Polankki

Często zdzarzają się takie sytuacje kiedy w CDA jakaś gra dostanie 7, a w moich oczach powinna otrzymać conajmniej 8+. To działa też w drugą stronę, czasem w CD-Action gra otrzymuje 9, a ja mówie 7+.

Myśle, że dzieję się tak dlatego, ponieważ każdy z nas wymaga czegoś innego od gier. Ciebie może drobne babole nie ruszają, a np. Redaktora z CDA jak najbardziej.

Dycha to dycha. Nawet jeśli w grze występują drobne błędy da się przymknąć na nie oko, ponieważ wszystko inne w takim tytule jest cudowne.

Myśle, że przy ocenie CoD'a duży wpływ przy ostatecznej ocenie miało wielkie promowanie tytułu. Każdy miał jej już powoli dosyć. Dostaliśmy porządny kawał kodu, ale nie rewolucje. ;/

Zresztą ostatnie zdanie wszystko kwituje. ;d

----

Dla mnie murowane dycha:

- Batman: AA

Dlaczego?

Gra na podstawie komiksu + swieżego, nowego mrocznego rycerza. Powinna być robiona przez pół roku na kolanie i sprzedana za 'symboliczne' 99 zł. A tu taka niespodzianka! Przypominają mi się teraz słowa Smugglera kiedy napisał na jakie gry czeka (na dobre gry!). :P

- Piękna grafika

- soczyste walki

- wielki fun podczas gry

Tytuł który niespodziewanie stał się czymś a'la Dead Space. I wierze, że tak jak on zostanie ogłoszony grą roku. :D

Zastanawiałem się jeszcze nad Bordelands, ale ostatecznie 9+ i znak jakości. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dycha jak dla mnie należy się tylko i wyłącznie pierwszemu Gothicowi. Głównie za klimat. Nie ma to jak przejść się po Kolonii Górniczej z Urizielem w ręku :) A co do tego Uri-ziela to też pierwsza gra w której mogłem skosztować Zielonego Nowicjusza :) Za humor należy mu się nawet 10+. Niektóre teksty Bezimiennego nadal mnie rozwalają pomimo to że znam je na pamięć. Do oprawy audiowizualnej też nie mam zastrzeżeń. Wszystko tu jest magiczne, moim zdaniem nie sposób się w Gothicu nie zakochać pomimo to że niedługo będzie miał 10 lat na karku. A na koniec dodam tekst znany każdemu ko kupił jakąś grę z KK a więć "Polecam i pozdrawiam........HahahaMuhahaha" :)

Jak tak patrzę to nawet mi się jakaś minirecenzja zrobiła ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MW2 dyszki bym nie dał,głównie za sprawą jakość/cena.

Heroes V też na 10 za słaby.

Najnowszy Batman koło dyszki się zakręcił, ale nadal nie jest to perfekcja.

Jeśli chodzi o 10, to IMHO od czasów GRIDa żaden tytuł na nią nie zasłużył.

Za to patrząc wstecz, ja dałbym np. Total Warowi II ocenię nie mniejszą niż 9, patrząc na całokształt rozgrywki, lub uraczył najnowszego Manhunta oceną o pół punktu wyższą, głównie ze względu na doskonałą muzykę.

Prawda jest taka, że od pewnego czasu tylko wyścigi są w stanie dostać 10, głównie za sprawą najmniejszej liczby bugów i świetnemu dopracowaniu oraz optymalizacji.

Reszta gier jest albo za krótka, albo ma za dużo bugów, albo jest słabo zoptymalizowana, albo ma jeszcze wady innej natury.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, to, to. W samochodówkach po prostu nie ma zbyt wiele okazji do popsucia czegoś. Nawet przy konwersjach z konsol nie trzeba wiele zmieniać (bo na klawiaturze i tak jazdy nie ma), więc prezentują się najlepiej.

Według mnie GRID na 10 nie zasłużył TDU i owszem, ale głównie za sprawą wielkiej wyspy.

Poza tym mogła być 10 dla Dead Space, Bioshock, GTA IV (wiem, optymalizacja).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, to, to. W samochodówkach po prostu nie ma zbyt wiele okazji do popsucia czegoś. Nawet przy konwersjach z konsol nie trzeba wiele zmieniać (bo na klawiaturze i tak jazdy nie ma), więc prezentują się najlepiej.

Według mnie GRID na 10 nie zasłużył TDU i owszem, ale głównie za sprawą wielkiej wyspy.

Poza tym mogła być 10 dla Dead Space, Bioshock, GTA IV (wiem, optymalizacja).

IMHO GRID na 10 jak najbardziej zasłużył, głównie ze względu na grafikę i system jazdy.

TDU za to dam był 10, bo nie podoba mi się sposób, w jaki zostało potraktowane otoczenie.

DS nie więcej niż 9,5 , do dyszki brakowało mi "tego czegoś", aczkolwiek pod względem klimatu DS miażdżył system ^^

Bioshock -> bez przesady, może i był dobry, ale fabuła nie została do końca dopracowana, jak i po jego przejściu wcale nie chciałem przeżyć tego raz jeszcze

GTA IV -> za dużo od niego wymagano, by dać 10, m. in. możliwość zwiedzenia prawie każdego budynku miała być, a skończyło się na niezbyt pokaźnej liczbie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość LudzikzPS

Z tego co pamiętam pierwszą dziesiątke w historii CDA dostał Unreal. Dobra decyzja. To była Gra przez duże "G". Dziś już nie ma takich produkcji. Wszyskie są jak Cienie w porównaniu do Amberu (kto czytał Rogera Zelaznego ten wie o co chodzi).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że ten temat jest bardzo dyskusyjny. Każdy ma inne gusta i upodobania. Redaktorzy CDA to też ludzie (na serio! :)), więc mogą mieć inne zdanie od każdego z nas. Nie można mówić "ta gra MUSI mieć 10/10!!!111!!", bo ocena gier to rzecz obiektywna.

Jak dla mnie na 10 zasłużyła gra Jade Empire za klimat, grafikę i fabułę. Może jeszcze CoD 4 MW ( nie dwójka) bo mimo krótkiego czasu gry zapewnia adrenalinę na następny tydzień ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dał dyszkę:

1. Czwartej odsłonie serii The Elder Scrolls mianowicie Oblivionovi za to, że jest dużo ras, klas i znaków zodiaku, za grywalność, fabułę, grafikę i grywalność.

2. Gothic, Gothic 2 i Noc Kruka, myślę, że nie muszę pisać dlaczego...

3. Nie wiem jak było z Mass Effect, ale ja bym dał, za świetne połączenie rpg ze strzelanką, fabułę, podróżowanie po planetach i eksploatacje ich.

4. Władcy Pierścieni: Bitwa o Śródziemie II

5. I ostatnie Call of Duty 2 za żart o granatach w samouczku :D, misje w Moskwie, ach ten niezapomniany klimat...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie na 10/10 NIE zasługiwał Test Drive Unlimited. To fajna samochodówka, ale miała bardzo dużo błędów, choćby jak okropny interfejs uniemożliwiający restart wyścigu w trybie offline, niewidoczne samochody na drodze [pare razy myślałem że zawału dostanę od nagłego trzasku i dźwięku syren policji].

Już kiedyś to pisałem, ale Gears of War powinien mieć 10/10. Skoro na konsole dostał 10, a na PC jest jeszcze lepszy, nie widzę problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na prawdę według mnie to żadna gra nie powinna NIGDY dostać 10/10 a dla czego?? ponieważ to oznaczałoby że gra jest doskonała pod każdym względem a z taką się do tej pory nie spotkałem.

aczkolwiek jeżeli mówić by tu samolubnie to Prince of Persia Dusza Wojownika. gierka wypas XD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie na ocenę 10 zasłużyły:

-seria Gothic do dodatku Noc Kruka,za znakomity klimat i mimo drobnych bugów nie wpływających na grywalnośc,

-GTA:San Andreas, pierwsza gra z serii GTA i jak na razie jedyna w którą grałem;za klimat,fabułę,niemal nieograniczone możliwości,

Nie przypominam sobie więcej gier,które zasługiwałyby na 10 :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, nie wiem czemu Wiedźmin i Assassin Creed's nie dostali po "dyszce" JA się pytam ;P.Według mnie Mass Effect 2 nie zasłużył na 10.A propos dlaczego ostatnio w CDA nie widzę "dyszek" dla RPG-ów, FPS-ów (przecież są świetne gry z tych gatunków) ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wam powiem że 10 dla Mass Efekta 2 to tak zagrywka pod publike. Dziesiątki nie było dawno dawno a tu nagle po zmianie szaty graficznej pisma jes dycha....takie troche ze przyciągniecie do kolejnych numerów...podejżane :wink::wink: w ME2 nie grałem i nie twierdze ze to zła gra czy nie zasługuje na 10 ale dziwny zbieg okoliczności he he he

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, nie wiem czemu Wiedźmin i Assassin Creed's nie dostali po "dyszce" JA się pytam ;P

Bo nie zasługują. Obie gry nie osłonią się przed garścią wad. 9+ dla Wieśka to i tak bardzo dużo.

Według mnie Mass Effect 2 nie zasłużył na 10.

Nie ma takiego, co by wszystkim dogodził.

A propos dlaczego ostatnio w CDA nie widzę "dyszek" dla RPG-ów, FPS-ów (przecież są świetne gry z tych gatunków) ?

Co, może Modern Warfare 2 miałoby dostać dychę? Za zero fabuły, scenariusz pisany na kolanie, 6 godzin gry i fatalne multi bez dedyków? Dziewiątka i znaczek jakości to stanowczo za duża ocena dla tej gry. Dalej, Bad Company 2 - choć jest o stokroć lepsza od opisywanej przeze mnie poprzedniczki, jak widać również na dziesiątkę nie zasługuje. Z erpegów (oprócz ME2) też nie widzę kandydatów do najwyższej oceny, chyba, że mnie oświecisz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.. niestety mam bardzo odmienne zdanie :icon_cool: wiec powiem trochę krótko . nie mam żadnego faworyta który może mieć dziesiątke bo większość gier ma sporo wad . a gry zasługująca na 10ęć to gry mające wszystko. taka gra powiną być czymś innowacyjnym , Muzyka i Grafika na godnym poziomie , Cena powinna być przystępna , wymagania przyzwoite , dobra fabuła , mało błędów , mało minusów minimalnie 1den , 2 maksymalnie 3 ( bo po 3y ocena w duł o 1den ) :geek: , długa , ciekawa , nie nudząca , duży świat choć nie zawsze , dobre efekty specjalne , zachowanie (x......) klimatu , czasem realizm , ha a co do da dabingu powinien być dobry a nie sztuczny, plastikowy itd. Powinna być mało liniowa , efekty świata , pogody itp. powinna mieć wygodne sterowanie, i wiele innych których nie wymieniłem lub zapomniałem. :uklon:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100 % mogę się zgodzic z redakcją pod względem oceny którą dostała gra Racedriver Grid (10/10)Gra jest po prostu doskonała nadal mimo upływu czasu znacznie lepsza nawet od nfs shift.Polecam ją każdemu kto ma kierownice i lubi grac w tak realistyczne i trudne gry.

Ps.Na klawiaturze też gra się super.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale i tak Potwory i spółka pojechały po bandzie z tą dychą.

"Rozwaliły nas cut-scenki" - przy tym tekście płakałem ze śmiechu.

A z innych ocen typu "Daliśmy 10/10 ale żałujemy" to zdecydowanie pomyłka przy NVN. Dla mnie ta gra zasłużyła na taką ocena i basta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem w Mass Effect 2 i uważam że zasługuje na 10. Jedyny minus w tej grze to chyba podróżowanie Normandią (tzn. skanowanie planet). Po jakimś czasie się nudzi. Ale gra ogólnie- Cudo! Szczególnie fabuła.

A reszta? Hmm...Z tego co pamiętam to GTA IV nie dostała dychy a powodem była bodajże optymalizacja. Według mnie to nie wada gry, to błąd twórców (ok, za błędy się płaci ale... mimo to gierce moim zdaniem dyszka się należała).

Mam kompletną pustkę bo nie pamiętam czy takie klasyki jak Fallout 1 bądź 2 dostały dziesiątki (bardziej stawiam na dwójkę).

Pewnie jest jeszcze parę gier, których nie wymieniłem ale uważam że im rzadziej są dyszki tym bardziej prestiżowa jest ich wartość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...