Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

BanQ

Poruszające utwory muzyczne

Polecane posty

A co jest w tym takiego poruszającego? o_O

Aaa propos Petera Gabriela, to bez wątpienia trzeba wspomnieć o genialnym Signal To Noise z płytki "Up".

http://www.youtube.com/watch?v=iJZ53LbgLYo - instrumentalna wersja, równie wspaniała

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soundtrack z World of Warcraft Wrath of the Lich King :tongue: Nie no a tak na serio to The Verve - Bitter Sweet Symphony albo Scorpoions - Wind of Change. W sumie to takich utworów jest dużo i dla każdego będzie to inny gatunek muzyki. No dobra to jeszcze Stairway to Heaven Led Zeppelin, Love me two Times, czy Break on Through. Chociaż w sumie to najbardziej mnie porusza zawsze piosenka Dni których nie znamy Grechuty, pod koniec filmu Chłopaki nie płaczą. (a jak jesteście po jakimś piwku czy zielonym to już w ogóle łzy gwarantowane) :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę tego jest, ale najbardziej poruszyło mnie Runaway Train zespołu Soul Asylum: http://www.youtube.com/watch?v=NNre5neZ6QI Piosenka po prostu działa na człowieka. Zwłaszcza, gdy słucha się jej wraz z niezwykłym klipem. Utwór utrzymany w niezwykle smutnym nastroju, piekna gra na instrumentach jak i niesamowicie poruszający głos wokalisty. No i wspomniany klip, w którym ukazana brutalność świata. No i jeszcze te zdjęcia zaginionych dzieci przez cały klip... Wzruszające; po prostu. Po raz pierwszy usłyszałem piosenkę wraz z klipem w pewne wakcje: wiecie, słońce, radość, ogólna wesołość, a tu nagle coś takiego. Po prostu szok. W każdym raziem nadal jak słyszę tę piosenkę przechodzą mnie dreszcze. Jedna z najlepszych piosenek świata. Swoją droga można, by ten utwór jeszcze nieraz wykorzystać w poszukiwaniu zaginionych ludzi; słyszałem, że wtedy na początku lat 90. bardzo pomogła.

A tak poza tym: Sting "Shape of my heart", J. Osborne "One of Us", M. Jackson "Man in the Mirror", Scorpions "White Dove", B. Springsteen "Streets of Philadelphia" i wiele, wiele innych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie. Zresztą to jeden z ciekawszych, ostatnich projektów pana Trenta.

Pełna zgoda, do tego teledysk w wykonaniu Manuela Fallmanna rozklada mnie na lopatki. W zasadzie mozna do tego dodac jeszcze "28 ducha" -

. Bądź 34 -
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obława I-IV, Zbroja, Requiem zbiorowe, Ballada wrześniowa, Elekcja, Zesłanie studentów, Dylemat, A my nie chcemy, Krajobraz po uczcie, Katyń, Świadkowie - Jacek Kaczmarski

Gdy tak siedzimy, Epitafium dla S.Jesienina, 'Zomo,spokój,bies' - Przemysław Gintrowski

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mmm... ktoś mówi o Kaczmarskim? Toż to jest prawdziwy mistrz gitary! Ale teraz do rzeczy : imo jego najbardziej poruszające to "Mury" (naprawdę budziły wojowniczy charakter u strajkujących studentów), "Nie lubię" i oczywiście "Nasza Klasa" (zmusza do wspomnień z dzieciństwa i wyobrażenia sobie, jak wyglądają nasi byli koledzy) oraz mój ulubiony jego utwór "Obława" (porównanie do komuny jak najbardziej na miejscu). A z innych artystów to poruszyło mnie jeszcze Evanescence - "My Immortal", zwłaszcza w komplecie z

filmikiem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ogólnie poruszają kompozycje Hansa Zimmera. Zainteresowałem się nim słuchając muzyki do Piratów z Karaibów, poprostu jego muzyka to mistrzostwo, to klasa, to coś pięknego. I jeszcze tworzył muzykę do CoD: MW2- aż chce się grać, wspaniałe tło, klimat...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wymieniłem tylko tytuł "Can't stop loving you" a zapomniałem o takich perełkach jak:

"This I Love" - Guns N' Roses

"November Rain" - Guns N' Roses

"Don't cry" - Gun's N' Roses

"I don't wanna miss a thing" - Aerosmith

"You are not alone" - Michael Jackson

PS. To by było na tyle z mojej strony w sprawie poruszających utworów dotyczących miłości.

PS II. Być może niedługo poruszające utwory, dotyczące innych tematów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z utworów, których słucham najbardziej poruszające są:

Sting - Shape of my Heart (kto przy końcu Leona Zawodowca nie uronił łzy?),

Nickelback - Hero (też było w jakimś filmie chyba, ogólnie spokojny początek, potem trochę mocniej),

Nickelback - If Today Was Your Last Day (sama nazwa mówi o klimacie, mimo iż muzyka może się wydać wesoła, to jeśli ktoś jest dobry z angielskiego, to wie, że ogólnie tak nie jest),

Paul Anka - You Are My Destiny (takie bardziej romantico, bardzo fajne, można śpiewać dziewczynie pod oknem ^^),

Rise Against - Hero Of War (teledysk dotyczył poważnych tematów wojny, muzyka wstrząsająca).

Ogólnie to wszystko od Nickelback'a, (prawie wszystko) Sting'a poruszają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...