Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

BanQ

Poruszające utwory muzyczne

Polecane posty

The Velvet Underground - Venus in Furs:

jak się spodoba, polecam całe The Velvet Underground & Nico.

i podbijam King Crimson, cały album In the Court of the Crimson King jest niesamowity, progresja w najlepszym wydaniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piosenka bardzo na czasie Leszek Czajkowski

A teraz Diana Damrau w tej roli prawdziwa

Nessun Dorma opera Turandot Puccini'ego

Pachelbel'a

Piękne wykonanie wspaniałego utworu wielkiego człowieka.

The Flying Dutchman Cały Wagner.

Znalezienie dobrej wersji tej piosenki w wykonaniu

to prawdziwe wyzwanie.

No uciekam z pracy na dwumiesięczny urlop :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadam tutaj, bo znalazłem całkiem niezłą składankę epickiej muzyki :)

Kto by pomyślał, że otwierający kawałek jest z Dungeon Siege :] Łezka się w oku kręci, ale poza nim jest jeszcze kilka mocnych pozycji. Zresztą, jak w całej składance...

Tym razem filmy... kawałek Crimson Tide brzmi nawet znajomo. Oczywiście nie mogło zabraknąć jednego z fajniejszych kawałków jakim jest He's a Pirate! :=)

To są ludzie, którzy na epickości się znają. Najlepsze kawałki ;D

Panowie z Two Steps from Hell nie pozostaje wcale w tyle zapewniając kolejną dawkę epickości. Aż w nadmiarze ^^

To bardziej jajcarski pomysł jest, ale czy sądzicie iż 'piosenki' w grach retro brzmiały epicko? Mnie się nie wydaje, ale przekonajcie się oglądając tą składankę... ;P

Muzyka z jak zawsze, niesamowitych trailerów różnorakich wykonawców :=) ASAP brzmi niesamowicie...

Growa muzyczka, odcinek drugi. Ofc musiało się zacząć od themu z Halo 3, ale dalej jest równie dobrze ^^ MGS oczywiście znalazł swoje miejsce.

Hmm. Rockująca epickość? Tak czy inaczej, jak pozostałe części, daje ostro czadu & nie stracicie czasu jej słuchając :=) Jest Hell March 2!

Muzyka z trailerów, edycja druga. Również znane wcześniej "kapele" dają niesamowity popis ;=)

Najlepsze z najlepszych. Totalna piguła.

Miłego słuchania :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zakurzony ten temat. <bierze ściereczkę i ściera niezliczone pokłady wstrętnego kurzu>

Przechodzimy do sedna sprawy. Poruszające nie znaczy, że będą piękne. Czyli moje wypaczone poczucie wrażliwości :)

Trochę tego będzie.

Combichrist - The Corps Under My Bed

Anathema - One Last Goodbye. Cudowna wersja akustyczna!

http://www.youtube.com/watch?v=z97_bH_dwc4

Anathema - Leave No Trace. Wersja akustyczna znów magiczna.

http://www.youtube.com/watch?v=MUWecejSRrY

Girugamesh - Kowarete Iku Sekai. Trochę egzotycznie.

Katatonia - I Am Nothing. Sentymentalna piosenka :(

Tiamat - Church of Tiamat. Znów sentymentalnie.

Tiamat - Gaia.

http://www.youtube.com/watch?v=_j4wSdmG0Ew

Yiruma - River Flwos In You. Miłość od pierwszych dźwięków.

To byłoby na tyle. Choć dorzuciłbym jeszcze trochę muzyki klasycznej. Chopina, Satie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja może zarzucę coś z rapu USA...

2pac - Life goes on

http://www.youtube.com/watch?v=Ykr5oxBIKI0 Eminem - When I'm gone

I coś polskiego :

http://www.youtube.com/watch?v=zNoMVaQ2X7I Nagły atak spawacza - Aleja nr 6 grób nr 4

Polecam te kawałki, mnie wprawiają one niemalże w stan hipnozy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- na tą piosenkę nie ma słów... Po prostu posłuchajcie... Dodam tylko, że jest to piosenka z filmu "Last Days", grana przez głównego bohatera. Podczas oglądania filmu robi piorunujące wrażenie.

- może i mam dziwny gust. Może. Ale ta piosenka jest jedną z najlepszych, jakie powstały ever. Przez pierwszą minutę jest nudna, ale słuchając jej całej łatwiej jest uchwycić nastrój. Jak ktoś nie ma czasu to niech kliknie 1:20.

- świetny tekst i melodia. Wspaniałe.

- to co wyżej, połączenie świetnego tekstu (jak zawsze u Ryśka) z wspaniałą muzyką. Wzruszające.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dire Straits - On Every Street

Dire Straits - You And Your Friend

Dire Straits - Brothers in Arms

Dire Straits - Your Latest Trick

Pink Floyd - Mother

Pink Floyd - Echoes

Pink Floyd - Marooned

Pink Floyd - Shine on You Crazy Diamond

EDIT: całkowicie wyleciało mi z głowy:

Dire Straits - Iron Hand

Dire Straits - Private Investigations

Dire Straits - Planet Of New Orleans

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To żeby gorszym nie być ;)

Avenged Sevenfold - I Won't See You Tonight (Part 1)

Stary, dobry A7X. Jak pierwszy raz usłyszałem ten kawałek to dreszcze przeszły mi po plecach, i kilka minut siedziałem z otwartą gębą. Power i emocje w czystej postaci. A ostatnie sekundy piosenki w ogóle miażdżą jaja. Szkoda że już nie grają tak jak kiedyś.... [LINK]

Akira Yamaoka

W sumie mógłbym wymienić całą twórczość tego genialnego, japońskiego kompozytora. Każdy jego utwór aż kipi emocjami. IMO żaden kompozytor nie jest w stanie swoimi utworami wprowadzić tak niesamowitą atmosferę przygnębienia i wyobcowania. I mimo że już trochę się wypala (OST do SH5), to już pozostawił dość spory dobytek. Kilka przykładów:

, True,
,
.

COMA - Listopad i System

Come albo się lubi, albo nienawidzi. Charakterystyczne teksty i wokal i dość proste układy dźwiękowe jedni uznają za dzieła sztuki, inni za obraz typowej, polskiej tandety. Ja się mimo wszystko zaliczam do tej pierwszej grupy. Słucham Comy praktycznie od początku, od pierwszych, amatorskich koncertów na scenie radiowej Trójki, i uważam że to jeden z lepszych polskich zespołów rockowych. Te dwa kawałki to moje ulubione utwory, mogę słuchać ich godzinami, i za każdym razem przeżywam je tak samo. Enjoy (linków nie będzie, bo na YT są tylko filmy z koncertów, a wszelakich wrzut itd. nie mam zamiaru dawać. Niemniej jak ktoś ma ochotę posłuchać, to znajdzie. Szczerze polecam).

Happysad - Długa Droga w Dół

Kolejny reprezentant polskiej sceny muzycznej w mojej liście. O ile sam zespół nie wybija się niczym szczególnym (co nie przeszkadza mi mieć prawie wszystkich ich płyt ;)), o tyle ten kawałek jest rewelacyjny. Czuć w nim to coś. A finał to już w ogóle mistrzostwo świata. (To samo co wyżej, jak widać YT nie lubi polskich wykonawców. Albo odwrotnie :dry:).

Lia - Ana

W sumie sam się dziwie że tak smętny kawałek zalicza się do jednego z moich ulubionych. Jest to część ścieżki dźwiękowej do anime Clannad, i podejrzewam że gdyby nie to, to w ogóle bym na niego nie spojrzał/nie posłuchał. Teraz nie wiem, czy lubię tą piosenkę ze względów artystycznych, czy po prostu kojarzy mi się z tym anime, które przecież zaliczam do nielicznego grona swoich ulubionych (10/10 na MAL, i kilofem będę tego bronił ;)). Niemniej posłuchać można [

]

L'Arc~en~Ciel - Daybreak's Bell

Mówcie co chcecie, ale Japończycy mają talent do muzyki. Może technicznie nie wybijają się ponad przeciętność, ale potrafią w swoje utwory włożyć taką masę emocji, że bez problemu mogą manipulować uczuciami słuchaczy. Może to tylko mój zwichrowany gust, może faktycznie tak jest, nie czas i miejsce żeby tego dociekać. W każdym bądź razie ten kawałek umieszczam jako przykład takiej "emocjonalnej" piosenki. [LINK].

L.U.C. - Reżim Pana Cykacza

Hip-Hopu nie trawię. Zawsze kojarzy mi się z parodiami muzyki pokroju Firmy, co potrafią tylko pieprzyć o jointach, laskach i JP na 100% (mimo że pewnie połowa z nich policjanta na oczy nie widziała). Zawsze jednak trafia się rodzynek który odbija od reszty. O L.U.C.'u założę kiedyś osobny temat (jak znajdę czas), a jak na razie posłuchajcie IMO jednego z najlepszych jego kawałków. Chyba pierwsza polska piosenka która wywołała u mnie jakąś refleksję nad własnym życiem. Enjoy: [

].

Trochę się rozpisałem, a zauważyłem że nie doszedłem nawet do połowy kawałków z którymi jestem emocjonalnie związany. Żeby jednak nie zanudzać, i dać wam trochę czasu na posłuchanie - zarządzam przerwę. Wpis dokończę innym razem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że sporo osób wymieniło King Crimson. Zazwyczaj jednak są to rzeczy z debiutu. Ja od siebie chciałbym dodać:

King Crimson - Starless.

Najgenialniejszy, moim zdaniem, utwór KC. Dawno nie słyszałem takiego wzruszającego utworu. Generalnie jednak można by tu wstawić prawie cały album Red.

Raibow - Rainbow Eyes

Pozytywną stroną pierwszego rozpadu Purpli było właśnie powstanie Rainbow. Jeden z moich ulubionych bandów, a ten utwór naprawdę urzeka pięknem i smutkiem.

Aerosmith - Dream On

Każdy pewnie słyszał. Jedna z najlepszych rockowych ballad wszech czasów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm mi ostatnio w ucho wpadla piosenka zespolu Paramore The only exception po polku jedyny wyjatek ;). Warto przesluchac ;)

Ponadto bardzo lubie Piosenke New Radicals You get what you give ;)

Dorzucmy jeszcze A rush of blood to the heed a bedzie ognisty trojpak ;)

Ps Korcilo mnie wiec dorzucmy jeszcze Lucifera Behomotha. Pioseneczka taka ze az ciarki mialem ;) Posluchajcie to w nocy na max vol. na sluchawkach niesamowite ;)

A tu stad mozecie chapnac linki :

1)

2)

3)

4)http://www.youtube.com/watch?v=0wlVVRJWpyI

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poruszajaca piosenka, jest ta

jest to piosenka filmowa ,(z listy Schindlera), byla odgrywana wtedy kiedy Goeth likwidowal Getto Krakowskie azeby jego mieszkancow przewiezc do obozu pracy w Plaszowie. W polaczeniu z ta scena, to wszystko chwyta za gardlo. (Chodzi o te scene z dziewczynka w czerwonej sukience), sama piosenka tez jest bardzo dobra, wgl. soundtrack z "Listy Schindlera" sklada sie z naprawde dobrej muzyki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście porusza niewiele piosenek, a chyba wszystkie, którym się ta sztuka udaje, wykonywane są przez Earth. Z tych szczególnie godnych uwagi mogę wymienić:

Plague of Angels

Tethered to the Polestar

Coda Maestoso in F(flat) Minor

Po prostu mają w sobie to "coś", czego się słowami nie opisze - to trzeba posłuchać i poczuć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nirvana - Something in the Way - bardzo prosta i bardzo smutna piosenka. Chyba mój ulubiony utwór zespołu i jedyny, jaki naprawdę z nich ubóstwiam.

Crystal Castles - Crimewave. Nie znam reszty ich twórczości, ale Crimewave jest świetne, bardzo lubię takie melancholijne granie.

Nine Inch Nails - Something I Can Never Have. Z debiutu, rzadkie u NIN klimaty balladowe. Przytłaczający, depresyjny klimat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram przedmówców - wiele kawałków też mnie porusza, szczególnie te:

Therion - Birt of Venus Illegitima - koniecznie video w wersji koncertowej :P i wiele innych kawałków

Sabaton - "Light In The Black"

Serj Tankian - "Empty Walls"

Metallica - "One", "Orion"

Kamelot - "Don't You Cry"

Within Tempation - "Memories"

Ode mnie dorzuciłbym (linków nie podaję - wszystko powinno być na Youtube):

Kamelot - "Abandoned", b. koncertówka:

Sabaton - "Primo Victoria", "The price Of a mile", "Attero Dominatus"

Amaseffer - "Birth of Deliverance", "Zipporah"

Serj Tankian - "Honking Antelope" - z teledyskiem - i faktycznie cały album "Elect the Dead" jest dobry

John Petrucci - "Tunnel Vision" z albumu "Suspended Animation"

Evergrey - ogólnie, większosć jest bardzo nastrojowa

Rhapsody - "The Dark Tower Of Abyss", "Wings Of Destiny", "The Village Of Dwarves"

Wykonania "O fortuna" Mozzarta (najlepiej jakieś metalowe :))

i ostatnio: Eluveitie - "Brictom", "Omnos" - i sporo pozostałych

Jest tego mnóstwo, ale dawno nie słuchałem / nie pamiętam...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...