Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

BanQ

Poruszające utwory muzyczne

Polecane posty

Metallica - The Unforgiven

Ten utwór to chyba każdy zna.

Ekhem, to po co o nim piszecie panie kolego, cały ten temat zasyfiony Metą i innymi takimi oczywistościami(?) :P

Musiałem podkreślić jakość i popularność tego utworu :wink::tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czegoś znanego z fajnym głosem i melodią: Deep Purple - Child in time

Bob Marley - Sun is shining

Z czegoś bardzo poruszającego: Carl Orff - Carmina Burana

Samuel Barber - Adagio for Strings

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwotnie wykonywany przez Tears for Fears, lecz ta wersja rozbija oryginał na atomy, protony, kwarki i skwarki. Utwór poznany przy okazji Donniego Darko (must see!). Już dawno nie popłakałem się na filmie, a i przy każdym kolejnym odsłuchu tego cuda oczy się szklą :wink:

+edit

Nie, nie oglądałem żadnego finału FlashForward. Serio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledzę ten wątek od dłuższego czasu i jestem zdziwiony tym, że żaden z moich poprzedników nie wspomniał o piosence " Temple of the king " zespołu Rainbow z genialnym, niestety nie żyjącym już Ronnie'm Jamesem Dio na wokalu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż się dziwie, że tak rzadko w tym temacie był wymieniany zespół radiohead. Można tego zespołu nie lubić, ale trzeba przyznać, że Thom Yorke ma głos stworzony do wzruszających piosenek. Ja sam fascynację rh mam już za sobą, ale mimo to polecam jeden utwór:

A jeśli chodzi o Clinta Mansella, który był w tym temacie wymieniany dość często, to polecam soundtrack do filmu The Fountain (źródło). :,(

I jeszcze dwa klasyki:

w wykonaniu Lou Reeda ze ścieżki dźwiękowej do filmu Trainspotting.

oraz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie:

- King Crimson - Epitaph

- Pink Floyd - Embryo

- Deep Purple - When a Blind Man Cries

- Syd Barrett - Rats

No i oczywiście jako wisienki na szczycie tortu "Wild Horses", "Angie" i "It's Only Rock'n Roll" Stonesów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iron Maiden - Blood Brothers, ten kawałek po prostu do mnie przemawia...

Believe - The Witcher, majstersztyk

Lifehouse - Everything, njawiększy wyjątek wszech czasów, bo normalnie nie cierpię takich smętów.

Ryashon - Warzone, mistrzostwo...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno:

Guns N' Roses - Don't Cry,

Pink Floyd - Another Brick In The Wall.

Te piosenki mają taką moc, która sprawia, że robi mi się lekko na duszy :) I przez sentyment do nich i przez tekst ;) Również w chwilach smutku pomaga mi Pearl Jam - Just Breathe i polski Kult - Do Ani. Lubię też posłuchać Opeth - Weakness, bo to fajna, spokojna piosenka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja dodam kilka piosenek :)

James Morrison - Once When I Was Little

Nickelback - Never Gonna Be Alone, I'd Come For You, If Today Was Your Last Day, If Everyone Cared, I'd Come For You

Pink Floyd - High Hopes

Bill Withers - Ain't no Sunshine

Lenny Kravitz - Believe 

Metallica - Mamma Said, The Day That Never Comes, Unforgiven, Nothing Else Matters

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ponad roku słucham tylko i wyłącznie piosenki SABATONa. Jasne, odnieśli sukces w Polsce, więc nowa płyta pełna jest nawiązań do polskiej historii (choćby "Uprising), więc na kilometr jedzie komerchą. Mimo wszystko polecam power metalu i historii następujące utwory:

1. "40-1" (za ciary które mnie obleciały gdy pierwszy raz usłyszałem ten swoisty hołd)

2. "Wolfpack" (świetny tekst i solówka)

3. "Primo Victoria" (idealny podkład na pierwsze 30 minut "Szeregowca Ryana")

4. "Rise of Evil" (spokojny i stonowany ale z pazurem)

5. "Metal Crue" (każdy fan metalu znajdzie w tekście fajne smaczki)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ja też jakąś muzyczką mogę rzucić, same klasyki no, ale tym się glównie 'żywię'.

King Crimson - In The Court of The Crimson King Zapomniany już zespól ( przynajmniej nikt kogo znam nie znal King Crimson ) a szkoda, bo album z 1969 z którego pochodzi ninejsza piosenka jest naprawde świetny.

Eric Clapton - Layla ( MTV Unplugged ) Clapton. To wystarczy za komentarz.

Jimi Hendrix - Little Wing Standard gitarowy, totalny klasyk.

Pink Floyd - Shine On You Crazy Diamond Wersja z 'PULSE', świetny koncert BTW.

Jakby ktoś mi powiedzial, bez dowodu, że to piosenka Black Sabbath nie uwierzylbym. Majstersztyk.

Czyste emocje.

Hmm wrzucilbym jeszcze coś Dire Straits ale niewiem który utwór by tu wybrać, Wish You Were Here ale drugi raz floydów byloby niesprawiedliwie :) To by bylo chyba na tyle :) Milego sluchania. Patrząc na niektóre posty wyżej zamieścilem tu smęty i wogle jakieś starocie, ale jak jak napisalem na początku, tym się wlasnie zywie, nowe brzmienia za bardzo mnie nie kręcą.

EDIT: Przypomnialem sobie jeszcze o Tin Pan Alley SRV.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się dołącze:

Sacrum:

Elgar Cello Concerto

Moonlight Sonata

Nyman's Band - Michael Nyman koncert w Warszawskich Łazienkach będę pamiętał do końca życia.

- najwybitniejsza śpiewaczka operowa w historii niezrównany głos.

Valentina Igoshina - moje odkrycie z przed roku, aż wstyd że tak późno usłyszałem jej adaptację Chopina i Rachmaninowa.

No a teraz profanum:

- jeden z moich ulubionych zespołów.

- przykład na to, że teledysk odgrywa tak samo ważną rolę jak tekst piosenki.

John Travolta i Olivia Newton - kto nie oglądał musicalu niech lepiej nadrobi zaległości.

Na razie wystarczy. Miłego słuchania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...