Skocz do zawartości
Turambar

Sporty i sztuki walki

Polecane posty

@repta2:

No rzeczywiście niezbyt często, bo tylko Gołotę :). Pozostałych bez większych problemów wypunktował, czemu nie należy się dziwić, bo Tomek nie jest naturalnym ciężkim. Ale dzięki temu jest szybki, w dodatku wspaniale bije kombinacjami, ma świetna technikę i co najważniejsze - myśli w ringu. Potrafi się dostosować do danej sytuacji.

Ja zapłaciłem i się tego nie wstydzę. Zamiast jakiejś gry mam kilka godzin emocjonującej gali opatrzonej komentarzami ekspertów z wisienką ok. godziny 23 w postaci walki wieczoru. Wiem, że to zdzierstwo, ale tą walkę muszę widzieć na żywo. Nie ma bata. W dodatku przez dwa tygodnie będę mógł obejrzeć całość w internecie w ramach zakupu. Mi to odpowiada - lepsze to niż zachlanie się z kolegami w parku czy maksowanie jakiejś gry bez ustanku. Jestem fanem Adamka i wierzę, że zagrozi Kliczce, ale wątpię niestety w jego zwycięstwo.

Edytowano przez pankamilek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem spod stadionu we Wrocku. Korki nieziemskie (love mój czerowny harlej), atmosfera niesamowita, ludzi tłumy. Pocykałem sobie fotki przez godzinę i wróciłem. Ostatnio na stadionie byłem wiosną i efekt gotowego produktu robi wrażenie. Mimo, że publiki nie było jeszcze full, to głośne salwy krzyku w trakcie jak mjniemam ciekawszych momentów obecnie rozgrywających się walk, robiły wrażenie.

Co do kibiców to standart, każdy kto był na jakiejś większej imprezie pod tytułem Polska vs. reszta świata wie jak to mniej więcej wygląda. Pod samym stadionem rzesze koników. Jakbym chciał, to pewnie mógłbym kupić bilety na cały sektor (stać mnie :P). Na minus to, że pomimo gotowego stadionu cała infrastruktura wokół niego leży i kwiczy. Gdyby dzisiaj popadało, to kibice utonęliby w błocie. No i pozdrowienia dla wszystkich po walce w kontekście powrotu. Ulice są zamknięte na długości 3km od stadionu, tak więc zostaje tylko komunikacja miejska(nawet dla tych, którzy przyjechali samochodami, bo te musieli zostawiać kilomerty wcześniej - parkingu z prawdziwego zdarzenia jeszcze nie ma). Jeśli ktos chce mnie przekonać, że tramwaje na jednej linii szynowej + autobusy są w stanie wywieźć sprawnie 40k kibicow to mu się nie uda. Już teraz 4h przed walką wszystkie środki komunikacji były napchane po samiutkie brzegi, a przecież póki co kibice nadciągają w mairę jednolitym strumieniem...

W każdym razie po tym jak zobaczyłem tę rzeszę kibiców, stadion i odgłosy z niego płynące, łezka lekko w oku się zakręciła, że się na bilet nie skusiłem. Przy następnej tego typu okazji nie popuszczę chyba tak łatwo :) Tak zostaje mi wybranie się z kumplami do jakiejś knajpy w nadziei, że zobaczymy chociaż skrawek jakiegos telewizora :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie sądzę, żeby Kliczko po paru rundach z Adamkiem był specjalnie zmęczony. Chyba, że Adamek będzie dwukrotnie szybszy od Ukraińca. Jedyna taktyka dla Górala to wyprowadzenie kilku ciosów i ucieczka. Może wygrać tę walkę tylko wygrywając ją wyraźnie na punkty, na to, że Kliczko będzie leżał na deskach to nie ma co liczyć.

Nie wiem, czy słyszeliście, że Kliczko zapowiadał na jutro jakąś niespodziankę. Ciekawe co wykombinował. Może odda walkę walkowerem? ;P

Zgadzam się z twoją opinią i dlatego trudno przewidzieć wynik walki. Na walkowera to bym nie liczył, bo po co kazują ludziom płacić za obejrzenie walki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamek przegrał walkę, sędzia przerwał pojedynek w 10 rundzie i dobrze zrobił bo wyglądało to już bardzo źle, Adamek słaniał się na nogach....Szczerzę mówiąc, dla mnie, strategia Adamka była bez sensu, ni to chciał iść na wymianę ciosów, ni to punktować, a Kliczko robił swoje punktował Adamka, już w pierwszych 2 rundach miał po jednym mocnym ciosie gdzie "Górala" zamroczyło a w 6 rundzie Adamek był liczony, niestety ale wydaje mi się, że Adamek przegrał ten pojedynek przed startem, zła strategia, z Kliczką Adamek mógł wygrać tylko na punkty...szkoda, ale trzeba to powiedzieć- Kliczko wygrał zasłużenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. Dobrze, że przerwał, ponieważ Kliczko swoim potężnym cepem mógł wykluczyć Adamka na długi okres czasu.

Dobrze, że Adamek walczył do końca, było widać, że jeszcze chce, no ale, był tak poobijany, że mózg wysyłał już opóźnione polecenia.

Walka nawet dobra, Adamek jeszcze wróci!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko w punktach:

1.Dobrze, że są takie stacje jak RTL, bo nienawidzę płacenia 40 złotych za coś jak wiem, że dana osoba przegra tą walkę po drugie jak coś jest robione tylko dla pieniędzy, to już większego sensu nie ma wspomagania takich osób.

2. Dobrze, że Adamek przegrał

3. Kliczko mógł go znokautować wcześniej tylko zawsze musi to robić w dziesiątej rundzie.

4. Kibice pokazywali przejaw debilizmu (wygwizdywanie lepszego) lub sytuacja w której się sam Kliczko poślizgnął, a ludzie klaskali, bo myśleli, że Adamek wziął się do ataku końcówka 9 rundy, to było.

5. Walka jak każda inna, a za rok będzie kolejna walka wszech czasów.

6. Adamek przed walką miał słabych rywali, a połowa z nich to byli dawni rywale Gołoty który był lepszym pięściarzem

7. Adamek chciał pokazać, że jest lepszy od Gołoty co mu nie wyszło.

8. Współczuje ludziom jeszcze raz którzy zapłacili za walkę 40 złotych

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie interesuję się za bardzo sportem, ale zdecydowałem obejrzeć dzisiejszą galę i mam mieszane uczucia. Walka nie była zła, ale widziałem lepsze (a w sumie bardzo rzadko oglądam jakikolwiek sport). Adamek czasem coś tam trafił, ale ogólnie to od początku dostawał porządne lanie. Szkoda, ale Kliczko był od samego początku lepszy i zwyciężył zasłużenie.

Poza tym niemiecki komentarz wykończył mnie psychicznie. :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynik walki był łatwy do przewidzenia. Jak zwykle Witalij kończy w 10 rundzie. Adamek walczył, nie kapitulował, starał się coś zrobić, nie jak Haye z Wladimirem. Nawet nie przyklęknął w trakcie walki, a Kliczko tak :) Góral mnie pozytywnie zaskoczył wolą walki. Taka bitwa z Hayem może być ciekawa. Zresztą to co powiedział Witalij po walce. Był zaskoczony, że mimo, iż mocno Górala trafiał, to ten dalej stał. Zresztą powiedział też, że Adamek jest lepszym bokserem od Haye'a :P

Cóż, pozostaje nam czekać na to jak sobie z Kliczką poradzi Wach.

@2up - zła strategia? Powiedz mi jak trafić gościa, który jest kilkanaście cm wyższy, ma sporo większy zasięg ramion i też jest szybki.

Tak, zła bo Adamek bardziej się nastawiał na wymianę ciosów, za mało się ruszał i był strasznie obijany, poza tym- Adamek wiedział na kogo się porywa ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walka nawet dobra, Adamek jeszcze wróci!

Jaka dobra walka... Gdzie porywające wymiany, emocje, szybkie tempo... To była postępująca egzekucja, a nie walka. Od dawna wiedziałem, że Adamek nie będzie miał szans z Kliczką. To, że jest mały nie byłoby problemem, gdyby nie to że on nie ma ciosu na HW. Szczękę ma mocną, ale przy przewadze Kliczki w zasięgu, niewielkiej (o ile jakiejś) przewadze w szybkości jedyną bronią Adamka mógłby być potężny cios. Ale tego nie ma. W ogóle cud, że on ani razu nie padł na deski mimo tak wielkiego lania. Toż to była masakra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż to...w zasadzie Kliczkowie jako bokserzy są niemal idealni i robią niemal każdego na mielone...owszem oni też ulegają presji( jak mimo wszystko lekko niepewny Wład w walce z Hayem)ale w znacznie mniejszym stopniu. Vitaly pewnie niedługo już będzie kończył i zwakuje WBC, który pewnie zostanie w niedługim czasie przejęty przez brata...

Idea Superchampionów i mistrzów regularnych? Trochę śmieszna, ale Kliczkowie to pięściarscy bogowie( a szczególnie Vitaly który nigdy nie był liczony, wygrał prawie wszystko przez nokaut i tak naprawde przegrał dwa razy z kontuzjami a nie z rywalem) którzy zlali już chyba całą wagę ciężką niemal...więc pomysł w sumie niegłupi.

Denerwuje mnie tylko trochę marginalizowanie ich i umniejszanie ich zasług sugerując, że tylko przez wzrost są niezniszczali

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym niemiecki komentarz wykończył mnie psychicznie. :tongue:

Miałem to samo. Choć zawsze można było zaszaleć, wyłączyć dzwięk w TV, a włączyć radio. Bo pewnie transmisja w radiowej Jedynce była :smile:

Sama walka na w miarę solidnym poziomie. Można takiego wyniku było się spodziewać. 4 runda najlepsza w wykonaniu Tomasza, kilka razy ładnie obił Kliczkę, tylko co z tego że on sobię nic z tego nie robił, by już w 6 rundzie Adamek słaniał się na nogach. Ukrainiec kontrolował jak zwyklę walkę, i szukam w myślach nazwiska bokserów którzy mogliby braciom zagrozić w najbliższych latach i pomysłu nie mam... Adamek walczył i to ostro, ale charakter to nie wszystko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kliczko od samego początku kontrolował walkę a Adamek nie miał nic do powiedzenia w tym temacie. Zaletą Adamka miała być szybkość, która okazał się tylko trochę lepsza od szybkość rywala. Runda 4, która była najlepsza w wykonaniu polskiego pięściarza, była taka tylko dlatego, że Kliczko odpuścił. Miałem nieodparte wrażenie, że ukraiński bokser nie chciał znokautować Tomka. Sam hart ducha nie wystarczy do pokonania najlepszego boksera wagi ciężkiej i pokazała to wyraźnie wczorajsza walka. Dobrze, że sędzia przerwał walkę a Adamek bardziej nie ucierpiał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla Adamka. Walczył absolutnie żałośnie, z czego (jestem pewnien) sam doskonale zdaje sobie sprawę. Widać było, że Witek doskonale się bawi, zwlekając z egzekucją do swojej ulubionej dziesiątej rundy. Gdyby Ukrainiec miał instynkt mordercy, a nie biznesmena, Adamek nie dotrwałby do końca drugiego starcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamek przegrał walkę, sędzia przerwał pojedynek w 10 rundzie i dobrze zrobił bo wyglądało to już bardzo źle, Adamek słaniał się na nogach....Szczerzę mówiąc, dla mnie, strategia Adamka była bez sensu, ni to chciał iść na wymianę ciosów, ni to punktować, a Kliczko robił swoje punktował Adamka, już w pierwszych 2 rundach miał po jednym mocnym ciosie gdzie "Górala" zamroczyło a w 6 rundzie Adamek był liczony, niestety ale wydaje mi się, że Adamek przegrał ten pojedynek przed startem, zła strategia, z Kliczką Adamek mógł wygrać tylko na punkty...szkoda, ale trzeba to powiedzieć- Kliczko wygrał zasłużenie.

Adamek myślał że go przechytrzy, ale się przeliczył. I próbował punktować. Kliczko miał prostą taktykę sprawdzić przeciwnika, po tym wiedział co robić, jak zadawać ciosy.

Zgadzam się. Dobrze, że przerwał, ponieważ Kliczko swoim potężnym cepem mógł wykluczyć Adamka na długi okres czasu.

Dobrze, że Adamek walczył do końca, było widać, że jeszcze chce, no ale, był tak poobijany, że mózg wysyłał już opóźnione polecenia.

Walka nawet dobra, Adamek jeszcze wróci!

Kliczko oddaje mu szacunek bo myślał że znokautuje Adamka w pierwszych rundach. Adamek i tak wytrzymał. :smile:

Zresztą to co powiedział Witalij po walce. Był zaskoczony, że mimo, iż mocno Górala trafiał, to ten dalej stał. Zresztą powiedział też, że Adamek jest lepszym bokserem od Haye'a :P

Cóż, pozostaje nam czekać na to jak sobie z Kliczką poradzi Wach.

Zgadzam się z tą teorią i myślę że ktoś w końcu pokona Kliczkę. :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczyłem bardzo na Górala. Cóż, nie udało się. Zapłaciłem 40 zł za PPV i nie żałuję. Dwie nawet niezłe walki w wykonaniu Wawrzyka i Masternaka i dobra cztero rundowa walka Cendrowskiego. Gdy Kliczko i Adamek byli w ringu, zdałem sobie sprawę, że Góral nie wygra, co potwierdziła pierwsza runda, ale! Kliczko zawalczył inaczej niż z innymi swoimi przeciwnikami. Dziwi mnie to, że mało kto to dostrzegł. Od początku atakował. Ostatnią taką walką jaką pamiętam był pojedynek z Lewisem. Żadnych z poprzednich rywali, Vitali, tak nie boksował. Z Solisem, Briggsem, Sosnowskim, Johsonem, czy Peterem. To był inny Kliczko. Ten, który na chwilę obecną pokonuje każdego ciężkiego na świecie. Widać było, że trener Bloodworth nie przewidział tego, że Ukrainiec będzie atakował od pierwszej sekundy walki. Vitali rozgromił Tomka i tyle w temacie. Jednak Adamek pokazał serce do walki i to, że ma mocną szczękę. Tyle ode mnie i wiem, że po Adamku nie ma żadnego polskiego boksera, którego na razie warto oglądać. Wyjątek: Paweł Wolak i może przyszłości Mateusz Masternak, Grześ Proksa, czy Kamil Łaszczyk. Ale to za parę lat, chociaż możliwe, że Wolak pod koniec tego roku zawalczy o pas mistrza świata.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tą teorią i myślę że ktoś w końcu pokona Kliczkę.

Nie sądze. Goście są póki co niezniszczalni. Vit nigdy nawet nie był liczony, a przegrał tylko z kontuzjami, a prawie wszystkie walki wygrał przez nokaut. Nie widzę nikogo kto miałby im w jakikolwiek sposób zagrozić. Doskonałe warunki, wielkie umiejętności

Zresztą Kliczko i tak w kilku momentach zdawał się oszczędzać Adamka, bo mówcie co chcecie ale on całkowicie kontrolował wydarzenia na ringu, a Adamek nawet przez sekundę mu nie zagroził.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walki oglądam w TV od święta. Tym razem akurat przełączyłem na TVN i jakimś cudem trafiłem na tą krótką paradę. Sama 'walka' to mały pikuś w porównaniu do tego, co na długo przed nią wygadywał Najman. Nie darzę szacunkiem ludzi, którzy mówią o swoich rywalach źle, ale to co pociskał Najman było po prostu frajerstwem. Zarzekał się, że tym razem wygra, że Saleta to cienias i takie tam. Radzę skończyć z takimi walkami nawet nie tylko Najmanowi, ale i Salecie. Niech się umówią na jakiś uliczny pojedynek, albo po prostu niech skończą ten konflikt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem ten "pojedynek" i myślałem, że padnę ze śmiechu, Najman to jest po prostu gość, który chyba nie ma oleju w głowie i po raz 2 z Saletą chciał wygrać w kilka sekund w formule MMA bił Saletę długo a ten go przydusił i pozamiatane a teraz to już w ogóle... kopnął w klatkę i sobie prawdopodobnie nogę złamał xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat walka Salety z Najmanem idealnie wpasowała się w przerwę reklamową na Polsacie (leciał "Bruno", polecam widzom o mocnych nerwach ;)), więc przełączyłem na TVN Turbo. Co mogę powiedzieć? W zasadzie nie ma o czym, to było żałosne widowisko. Najman rzucił się jak głupi, chciał szybko wygrać, ale nie potrafił prawidłowo kopać i być może złamał nogę. Ok, kontuzje się zdarzają, ale w ten sposób ten człowiek jeszcze bardziej się skompromitował. I tak został wybuczany na wejściu, a po czymś takim ludzie już mu żyć nie dadzą. Nie pochwalam tego oczywiście, ale gość sam się wystawia. Gdybym zapłacił za możliwość oglądania tego pojedynku choćby i 10 zł, to i tak bym żałował.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marquez został perfidnie okradziony w walce z Pacquiao. Niestety, sprawdziło się to, co powiedziałem tuż przed walką - jeśli pojedynek będzie trwał 12 rund, to musi wygrać Filipińczyk, choćby nie wiem co. Ech, pieniądze potrafią zniszczyć każdy sport...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety całej walki nie oglądałem, ale do 8 rundy u mnie był remis, więc nie wiem, jak te 4 rundy ostatnie minęły. Statystyki ciosów są na korzyść Pacmana. Obaj to są moi bokserscy idole i nie chciałem osobiście tej walki. Cóż, na chłodno się obejrzy i będzie wiadomo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gołota wyzywa znowu Tomasza Adamka do pojedynku. Twierdzi, że jest znakomicie przygotowany do walki, tylko pytam po co ma walczyć? Adamek oczywiście nie odrzucił wyzwania z Gołotą.

Przede wszystkim ta walka to strata czasu, ale tu chodzi o pieniądze. Każdym bądź razie nie powinno znowu dojść do walki to moja sugestia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...