Skocz do zawartości

Polecane posty

W dalszym ciagu mam faze na Escape from Tarkow, nawet pomimo tego, ze czesciej tam gine niz udaje mi sie wyniesc z rajdu znaleziony po drodze sprzet. Bo kiedy mi sie to juz udaje, to satysfakcja jest olbrzymia. A kiedy moje nerwy EFT zbytnio nadwyreza, to przesiadam sie na kilka szybkich meczow w BF1, swietnie odstresowywuja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych trzech tytulow najlepiej bawilem sie przy Beholderze. Ciezki klimat codziennego zycia w totalitarnym panstwie, niepokojaca muzyka, fajny pomysl na rozgrywke skupiajacy sie na szpiegowaniu innych, duzo moralnie trudnych decyzji, ktore w krotszej i dluzszej perspektywie maja bezposredni wplyw na rozwoj akcji i zakonczenie gry. Jak na tak niewielka gre jest to naprawde swietny tytul. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończę drugie podejście Wieśka 3 (DLC KiW), zagrywam się w nowego Dirta 4 (naprawde jest okej, ludziom już na łeb padło przez te symulatory). Czekam na Shoguna 2 Gold Edition którego mam zamiar w końcu przejść (jako pierwszego TW) :D 

Pomiędzy katuję się w Assetto Corsa, tak gram na padzie. xD

Edytowano przez stach122
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stało się wreszcie, ukończyłem Gothic i było fajnie.

Gra klasyk, gra legenda 
Gra która stała się ikoną gier RPG.

Gothic został wyprodukowany przez niemieckie studio Piranha Bytes w 2001roku wtedy, to narodziła się legęda.

W grze wcielamy się w Bezimiennego bohatera, który ze skazańca, staję się postrachem ludzi, maszkar i demonów. Człowiekiem, który niejednokrotnie narazi swoje życie, by pomoc innym.
Gdy Bezi trafia do Koloni Karnej, która znajduję się na wyspie Khorinis, nawet nie przypuszcza jaką rolę odegra w tym miejscu. Zjedna sobie potężnych przyjaciół ale też i dorobi się wrogów, którzy za wszelka cenę, będą chcieli go ukrócić o głowę.
Gracz może przystąpić do kilku gildii Magów, Strażników, Najemników czy Czcicieli Śniącego z bagien.
W grze jest od groma orężna mieczy, pałek, toporów, młotów, kusz, łuków.
Ścieżka maga, oferuje nam potężna artylerie magiczną.
W grze jest też spory wybór pancerzy, które otrzymujemy stopniowo, wspinając się po szczeblach kariery w danej gildii.
Należy tez wspomnieć, o bardzo dużej ilości magicznych artefaktów naszyjników i pierścieni.

Podczas gry, zdobywamy punkty nauki, które wydajemy u nauczycieli, by ci nauczyli nas, jak się oprawia zwierzynę, walczy orężem strzela z łuku czy włada magią.
Można też, przeznaczy owe punkty na naukę tak zwanych specjalnych umiejętności, którymi są kradzież, otwieranie zamków i skradanie.
Musimy uważnie dysponować punktami nauki, bo nie łatwo jest je zdobyć w świecie Gothica, który jest wymagający i nie toleruje mięczaków.
Świat gry, jest do pewnego stopnia otwarty, jedynymi ograniczeniami są rozdaiały na które jest podzielona fabuła i hmm.... MORDERCZE ZWIERZĘTA KTÓRE Z ŁATWOŚCJĄ NAS WYPATROSZĄ!!!!


Fabuła.
W grze jest liniowa jeśli chodzi o główny wątek. Jedyne co możemy wybrać, to którą drogą dojdziemy w dany punkt i jakiej gildii dołączymy.
Liniowość gry, nadrabia świetnym, mrocznym klimatem oraz całą historią, która na bardzo długo zapada w pamięć. Gothic nie jest grą którą przejdziemy, po czym odłożymy ją na półkę.
Bezimienny po tym jak zostanie wtrącony za magiczne mury bariery, musi walcząc o życie, przejść długa drogę, by dostarczyć ważne pismo przywódcy magów ognia, lecz na tym jego przygoda się nie kończy, bo Bezi musi stawić czoło potężnej istocie, która została zesłana na tą i tak już dotkniętą śmiercią, głodem, zarazą i nieszczęściami ziemię.
Nasz bohater, pozornie tylko wygląda na rzezimieszka albowiem on jest.....

Grafika.
Choć już nie młoda, to nadal jest przystępna dla oka i w nie, nie kole.
Dla tych, co jednak woleli by Gothica widzieć w lepszej oprawie, polecam mody których jest sporo.
Plus też trzeba przyznać animacji, która jest płynna, łatwo można z dialogów przejść do walki.

Audio.
Muzyka w grze daje radę i robi dobry klimat.


PLUSY+
+Fabuła.
+Wielki arsenał broni, pancerzy i czarów.
+Trzy frakcje do których możemy się przyłączyć. (podobno sam nie sprawdzałem można nie przyłączać się do żadnej frakcji i ukończyć grę.)
+Oprawa audio.
+Spora ilość zwierza i bestii.
+Akuratny poziom trudności.

MINUSY-
-Największym minusem i zarazem swoistym bugiem, jest to, że podczas zapisu gry, komp się nam wyłączy, to nasz zapis się spiernicza i albo, zaczniemy od początku albo użyjemy pewnego triku na który wpadłem.
-Minusem, też może być słaba mobilność bohatera, podczas walki jak nas przeciwnicy okrążą, to jesteśmy martwi na 99%.

OCENA. 8/10

A na koniec.
Śniąąącyyy! Zbuuudź się! Zbudź się! Zbudź się! Przebudź się, o Śniący! Przebudź się, o Śniący!Przebudź się, o Śniący! Zbudź się!
Niech Śniący będzie wami.

 

Obecnie gram w gothic 2 NK. Robię serię potem bedzie Gothic 3 i Arcania lub Riseny.

Edytowano przez darkdarius
  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@darkdarius

Co do pierwszego minusa, widzę że nie grałeś na system pack w wersji 1.6 bodajże, naprawia on wiele bugów, w tym m.in. wychodzenie z gry.

Co do drugie minusa - to jest tak specjalnie zrobione, żeby wywabiać wrogów pojedynczo. Seria Gothic to taki Dark Souls przed pojawieniem się produkcji od firmy From Software. Nic w serii Pirahnia Bytes jest łatwe, lekkie i przyjemnie, tu byle ścierwojad spuści ci manto, jeśli odpowiednio nie uważasz. Ale za to nie skalowania potworów, jak w serii The Elder 
Scrolls, więc możesz po jakimś czasie wziąć na zwierzętach nielichy odwet, radocha gwarantowana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio odświeżałem sobie książkową sagę o Wiedźminie i pod jej wpływem postanowiłem wypróbować Gwinta :D Efekt jest taki że już drugą noc walczę z losowymi przeciwnikami i wykonuję kolejne wyzwania. Na początku trafiali się przeciwnicy którzy mimo że wykorzystałem jedną kartę za 3 punkty i spasowałem to ze swojej strony wykorzystywali niemal wszystkie i mimo wygrania pierwszej rundy w kolejnych byli bez szans mając do dyspozycji 2 karty. Teraz mam 3 poziom i na prawdę nieraz trafiają się niesamowite pojedynki w których o zwycięstwie decyduje ostatnia wyłożona karta. Polecam każdemu kto zagrywał się w Gwitna w Dzikim Gonie ale również fanom karcianek :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@darkdarius

Ja całkiem niedawno przechodziłem Gothica 2 z modami graficznymi. I sterowanie na klawiaturze od razu mnie odrzuciło bo przypomniałem sobie Gothica 1 którego przechodziłem w ten sposób. Dlatego od razu podłączyłem pada, pobindowałem klawisze w Xpadderze i wreszcie zacząłem czerpać przyjemność z grania. Jeżeli ktoś ma gdzieś jakiegoś pada do PC w szufladzie, gorąco polecam ten manewr dla serii Gothic.

@goliat

Zgadzam się, strefy z przeciwnikami według mnie są ZNACZNIE ciekawszym rozwiązaniem niż skalowanie. To "nauczenie się" fauny i przeciwników było w G1 dla mnie momentem przełomowym w którym przestałem być zwierzyną, padającym od 1hita tylko zacząłem być myśliwym, wspinającym się po drabinie doświadczenia przez metodyczne czyszczenie kolejnych coraz trudniejszych rodzajów przeciwników.

Edytowano przez Doman18
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrywam The Dream Machine i bawie sie niezle. Wielki szacun dla dwoch tworcow tej gry za pomysl na fabule i stworzenie Dreamscape, czyli swiata, do ktorego wszyscy sie udaja podczas snu. Rownie wielki szacun za lokacje stworzone przy uzyciu plasteliny i kartonu. Z pewnoscia dla dwuosobowej ekipy bylo to bardzo czasochlonne, ale efekt jest niesamowity. Takze pomysl na kolejne rozdzialy zasluguje na uznanie - w jednym w zasadzie bawimy sie w prowadzacego sledztwo detektywa, w innym poznajemy przeszlosc jednego z enpecow odwiedzajac stare fotografie. Wyobrazni autorom tej gry odmowic nie mozna.

Dzis do Steam dodalem wreszcie zakupione niedawno Little Nightmares, Everspace i RiME. Pewnie w pierwszej kolejnosci zabiore sie za LN, bo to podobno zabawa na jeden wieczor. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po skończeniu świetnego G2 zaczołem niezłego G3 a następnie grałem w dobrą Arcanię którą polecam. Jak kogoś ciekawi t w temacie tym są moje recki.

 

Obecnie młócę w świetnego ACRogue i Nadal też popukuje w Wiedźmina 3 :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukończyłem Observera który okazał się bardzo dobrą produkcją z niezłą fabułą - klimat cyberpunku wylewa się z ekranu, mam nadzieję, że podobnie będzie w Cyberpunku 2077 od Redów. Z kolei na PS4 gram w Personę 5 - mój pierwszy jRPG i po 55h (czyli gdzieś w połowie gry...) jestem zaskoczony dojrzałą fabułą, przyjemnym turowym systemem walki, świetnym OST oraz fantastycznymi menusam - fantastyczny zakup, gorąco polecam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fallout Tactics i Fallout 1 - obie kiedyś zaczęte i nigdy nie ukończone. Teraz właśnie je zaliczyłem.

FT - 7/10. Gdyby nie skopane tryby walki (zarówno tryb RT jak i tury) byłoby wyżej.

F1 - 9/10 + znaczek jakości. Skopane są niektóre triggery zadań ale i tak grało się świetnie.

Znów zainstalowałem JA2 z 1.13 i AMNASem (powiększone mapy - bardziej adekwatne do ekwipunku z 1.13). Owszem znów się grało świetnie ale spostrzegłem też że już nie mam czasu żeby rozgrywać jedną mapę cały dzień (pierwszy segment Drassden) więc chyba dam sobie spokój. Ale żadna gra taktyczna ani też strzelanka nie daje mi takiej satysfakcji z headshotów jak właśnie JA2 z 1.13. No może jeszcze STALKER z modami i parabolicznym torem lotu kuli.

 

Teraz miałem instalować w końcu VtM:Bloodlines do której przymierzam się od kilku lat. Ale chyba odświeżę sobie Fallouta 2 :D. W poczekalni czeka też Wiesiek Krew i Wino które cały czas odkładam żeby za szybko nie skończyć trylogii :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

50 minut temu, Doman18 napisał:

Teraz miałem instalować w końcu VtM:Bloodlines do której przymierzam się od kilku lat. Ale chyba odświeżę sobie Fallouta 2 :D. W poczekalni czeka też Wiesiek Krew i Wino które cały czas odkładam żeby za szybko nie skończyć trylogii :)

O, Bloodlines, super gra (przynajmniej tak ją pamiętam, bo grałem kilka lat temu). Świetny klimat, namieszana fabuła, wyboru, super soundtrack, ciekawe lokacje, dialogi i całkiem rozbudowana. Po wielu łatkach fanowskich możną ją normalnie przechodzić, he he.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś dorwałem na Orginie za darmo Mass Effect 2 i zacząłem grać ale w między czasie wpadł mi w ręce Far Cry 3 więc poszedł w odstawkę. Teraz do niej wróciłem i po tych kilku godzinach mam ochotę na więcej. Cieszy mnie że nie ma już nudnego jeżdżenia Mako po planetach które w wielu wypadkach były tylko atrapami ( jakiś wrak do zbadania, niewielka baza przeciwników) . Fajny patent z pozyskiwaniem surowców do robienia ulepszeń i nadal wciągająca akcja i przyjemny system walki. Szkoda tylko że mniej tu grzebania przy wyposażeniu niż w poprzedniej części choć tam też nie było jakoś tego dużo. Chętnie pograłbym w takiego Mass effecta wzbogaconego o masę różnorodnego uzbrojenia. Jeśli komuś podobała się pierwsza część to tutaj też miło spędzi czas

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj skończyłem trzecią odsłonę F.E.A.R. - całkiem przyjemny FPS, ale to już nie jest horror, jak jedynka, zresztą dwójka już odchodziła od konwencji horroru na rzecz akcji. Ta odsłona jest najkrótsza, najtrudniejsza, szkoda tylko, że nikt nie gra w coopa lub multiplayer, bo bardzo chciałem przetestować te tryby. Podoba mi się pomysł z rangami, gdzie za określone akcje dostajemy punkty doświadczenia, co przekłada się na pewno bonusy, jak zwiększony magazynek, czy poziom korzystania ze spowolnienia czasu, który tutaj wyczerpuję się bardzo szybko.

Dzisiaj obadam demo PES2018 oraz pogram trochę w Mortal Kombat XXL.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...