Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Jesdaff

Świat według Kiepskich (16.03.1999 - ...)

Polecane posty

Nie widzę sensu w kręceniu nowych odcinków Kiepskich.Powiem że poziom z sezonu na sezon spada,a te najnowsze to badziew.Odkąd mam cyfrę+ to nie oglądam Kiepskich niestety,ale za to te wspomnienia,bez Waldka i Babki to nie to samo.Poza tym Ferdek wygląda jak stary dziad i żal na niego patrzeć.Kiedyś cieszył się wszystkim,teraz to tylko stęką :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można powiedzieć że ten serial średnio jest kopią Świata według Bundych, a ten był naprawdę wporządku.

Ciekawe. No może i tak, coś w tym racji jest - obydwa seriale pokazują losy dziwnej, lekko patologicznej rodzinki, obydwa to sitcomy, tytuły też mają podobne (w polskim tłumaczeniu oczywiście). Czy "Kiepscy" to tacy "Bundy" przeniesieni na polski grunt? Pewnie tak, ale zostało to zrobione gruntownie i solidnie. Nie jest to bezczelna zrzynka z zachodnich seriali jak te rózne "Nianie" czy "Ule-Brzydule", które rażą sztucznością, licznymi idiotyzmami i typowym amerykańskim humorem na siłę wciśniętym w polskie realia. No i nie znoszę seriali o "pieknych, czystych i bogatych".

Moje ulubione odcinki to oczywiście te z pierwszych sezonów, np: "Rybny Targ", "Wiara czyni cuda", "Ferdosik", "Robochłop", "Margaryna gagaryna" etc. Nowe odcinki jakieś takie mało śmieszne no i ten Ferdek co wygląda jak dziad. Nie, to mi nie pasuje...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego okropne efekty specjalne zaczynają z każdym nowym odcinkiem stawać się coraz lepsze... Oby tak dalej!

Myślę że właśnie te gorsze efekty pasowały bardziej do specyficznego humoru serii. W końcu wszystko przedstawione było jakby "w krzywym zwierciadle" więc takie słabe efekty są jak najbardziej na miejscu.

W najnowszych seriach własnie coś się zepsuło. Brak takich postaci jak Walduś czy Babka odbija się na jakosci serialu.

Gdzieś jednak czytałem ( nie pamiętam żródła) że bartosz Żukowski planuje powrót do serialu. Nie wiem jednak na ile (i czy w ogóle) ta informacja jest prawdziwa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jasiek245

I tak najlepszy był Waldek i jego dialog z ojcem:

-Walduś wiesz po co jest głowa??-zapytał Ferdek

-Jak to myślisz że ja nie wiem po co jest głowa przecież głowa jest po to żeby włosy miałcy na czym rosnąć.

Dobra jest też babka ( jak to ją zwał Ferdek pasożyt )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo Świat Według Kiepskich... Moja mama teg nigdy nie lubiła.. ;D A ja to kochałem i kocham. Dzisiaj o 17:30 był odcinek jak Naczelny Bezrobotny Kraju został fryzjerem, ula laa, swoją drogą pierwszy raz en odcinek ogladałem.

Od siebie moge dodać, że te nowe odcinki ŚWK nie są tak świetne jak starsze ;D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ogólnie rzecz biorąc, z tym magistrem było dobre. :D Albo z Tytaniciem było dobre, jak mieszkanie Kiepskich pływało po morzach, po czym bum w górę lodową. :D A dodam że tam była i babka i Walduś. :)

Z magistrami był jeszcze dobry odcinek "Wal magistra" - gdzie Ferdek, Cyco i Edzio (któego żona wyrzuciła z domu bo związała się z magistrem) otworzyli punkt usługowy, do któego przychodzili magistry, żeby ich lać.

Świetny był też odcinek "Matka jest tylko jedna" - gdy do Paździocha miała przyjechać matka, której Paździoch wcześniej nagadał, że jest księdzem (a nie sprzedawcą gaci na bazarze) - no i była niezła maskarada, a zakończenie tego odcnka zwala z nóg.

No i ten tekst magistra z telewizora - "Z nieukrywanym żalem pragnę nadmienić, że poziom współczesnych prac magisterskich o eopce przedlodowcowej osiągnął stan konstansu konsensusowego.".

Ten serial jest żenujący. Naprawdę, nie wiem co jest w tym śmiesznego - wulgarność i kalectwo językowe, czy też niskich lotów dowcip. Wolę już nie oglądać TV niż patrzeć na ten syf.

Widzisz, najciekawsze jest to, że ten serial jest dokłądnie po to kręcony - on MA BYĆ żenujący, prostacki i czasami wulgarny - w przeciwieństwie do udających poważne i ambitne produkcje innych seriali, kóre to naprawdę są żenujące.

Mi tam on odpowiada - świetny relaksacyjny serial, gdzie nie muszę się zastanawiać czy Hanka Mostowiak się rozejdzie z mężem a Julka wróci do Pawła szósty raz albo czy tym razem milicjaci z W-11 pokonają łysych bandziorów w czarnych kurtkach (wiadomo, że pokonają, ale te napięcie........) :) :) :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie najlepszy polski serial komediowy. Najbardziej podobały mi się odcinki jak była jeszcze Babka bo wtedy było lepiej i szkoda, że nie ma już Cyca. Te nowe odcinki nie mają już klimatu, tego który był w pierwszej 150 odcinków ŚwK. Nie każdemu ten serial musi się podobać, bo o gustach się nie rozmawia. Teraz oglądam ten serial od początku w programie Ipla.

Pozdro!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem. Jak byłem mały i ten serial dopiero startował śmieszył mnie taki humor- ale wtedy bawiło mnie słowo "[beeep]" i wydawało mi się takie zakazane... Teraz jednak omijam perypetię klanu kiepskich szerokim łukiem. Z resztą z tego, co słyszałem teraz ten serial jest o wiele gorszy, niż u lat jego świetności z Waldusiem i babką na czele.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co słyszałem teraz ten serial jest o wiele gorszy, niż u lat jego świetności z Waldusiem i babką na czele.

Bo jest gorszy, teraz większość satyry w tym serialu jest wyjęta niczym z rynsztoku, czar tekstu Ferdka "A zasadził panu kopa gdzieś. ?" minął, to samo z Boczkiem, jego teksty o ciągłym żarciu też już nie śmieszne, najgorzej z Paździochem, gdyż on teraz zaczął przypominać stetryczałego dziada, który ciągle chleje z Ferdkiem w kuchni, i z tego co zauważyłem po ostatniej serii, Edzia też już zabrakło praktycznie. ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie jeden z lepszych seriali, jaki powstał w tym naszym przeklętym (?) kraju. Tyle, że myślę głównie o odcinkach starych (Tak jak wy to nazywacie, czasy świetności Waldka i Babci), nowe to humor na poziomie Dna...

PS:

Gdzieś czytałem na necie, że emitowane Stare Odcinki mają większą oglądalność niż te premierowe.

PS2:

Wiadomo że aktorka, która grała Babcię Kiepską Zmarła. A Walduś? Podobno jest zagranicą...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest za granicą. Niedawno urodziła się mu córeczka i mieszka po zachodniej stronie Odry ;) Takie pytanko, szukam odcinka, w którym był Sylwester i Boczek poszedł do telewizji i wygrał kino domowe, jeszcze tam Paździoch, Paździochowa, Halina i Ferdek byli przyklejeni do krzeseł. Chciałbym obejrzeć ten odcinek w ipli, a za Chiny nie pamiętam tytułu. Odpowiedź prosiłbym na priva i z góry dziękuję ;)

Pozdro!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Grabowski jest naprawde aktorem wybitnym(zreszta już nie raz w mediach padło takie stwierdzenie) -umieć zagrac takiego prostaczka jak Ferdzio to nielada sztuka :smile:

Co do serialu jest absurdalny,humor nie najwyższych lotów ale za to go lubie-przyjemnie czasami obejrzec coś przyjemnie odmóżdżającego :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kategorii polskie seriale komediowe nic lepszego nie ma. Niestety mam na myśli starsze odcinki, duet Ferdek-Walduś niezapomniany. Nowe przygody Ferdka oglądam od czasu do czasu ale to już nie to samo.Odnoszę wrażenie że serial jest już robiony na siłę (w końcu to już około 300 odcinków)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę wrażenie że serial jest już robiony na siłę (w końcu to już około 300 odcinków)

E tam. Tutaj nie ma co "odnosić wrażenia". Ten serial jest robiony na siłę. Kto przy zdrowym zmyśle ekonomicznym zabiłby kurę znoszącą złote jajka? <dźwięk spadających monet>

Starsze odcinki bardzo lubię oglądać, bo jest w nich sporo prawdy o naszym narodzie. Jeśli ktoś świadomiej rozejrzy się po otoczeniu, to znajdzie wielu Ferdków, Paździochów i Boczków. I właśnie za tę prawdziwość lubię Kiepskich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto przy zdrowym zmyśle ekonomicznym zabiłby kurę znoszącą złote jajka? <dźwięk spadających monet>

Zawsze znajdzie się ktoś kto nawet z najdorodniejszej kury zrobi rosół <dźwięk gotującej się wody>

Więc może lepiej ze sceny zejść ... niepokonanym :smile: niż ewoluować w kurę z gatunku tasiemcus telenowelus długowiecznus.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, problemy zaczęły się chyba w momencie, kiedy chyba Okił zrezygnował z bycia reżyserem Kiepskich, a przypomnę że Okił Khamidov robił od samego początku Kiepskich, do chyba 2008 roku. Nie mam pewności, tak czy owak dziś Kiepscy są robieni na siłę. Jak ktoś zainteresuje się od nowych odcinków serialem, to te mu się spodobają. Ogólnie rzecz biorąc, seria stoi w miejscu, brak nowych pomysłów praktycznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem mam jeszcze nadzieję, że stara ekipa wróci i serial ponownie będzie tak fajny, jak był na początku. Czyli wrócą - choćby gościnnie - pomysłodawcy serialu do pisania scenariuszy, może gościnnie pojawi się Bartosz Żukowski (w ostatnim odcinku może?)... Ale np. niedawno przeczytałem, że jeden z pomysłodawców serialu, Piotr Kalwas, nazywa się teraz nieco inaczej: Piotr Ibrahim Kalwas - bo 10 lat temu przeszedł na islam. Niedawno wydał książkę, gdzie - według jej recenzji, którą czytałem - opisuje, co mu się w Polsce tak bardzo nie podobało, że z niej wyjeżdża. Na tej podstawie wyciągam ostrożny wniosek, że raczej nie będzie skłonny do pisania nowych scenariuszy "Świata według Kiepskich" :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyciągam ostrożny wniosek, że raczej nie będzie skłonny do pisania nowych scenariuszy "Świata według Kiepskich"

To wygląda tak, gdy napisze się tam no powiedzmy sto scenariuszy do serialu. To mnie się wydaje że po pewnym czasie odechciewa się pisania dalszego, przy czym stwierdza, że cały naród to tępota, skoro bawi taki humor jak z NP. Kiepskich. Bez urazy mi tu dla patriotów, to stwierdzenie faktu. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwazam, ze ten serial jest swietny przez swoja prostote. Bardzo podoba mi sie gra Andrzeja Grabowskiego, ktory udowodnil jak swietnym jest aktorem (potrafil zagrac gangstera, policjanta i menela), szkoda tylko, ze odszedl Zukowski, ktory gral Waldusia jego smiech byl po prostu zabojczy ;) mimo wszystko mysle, ze ten serial nadal jest fajny, stracil jednak to "cos", a tym "czyms" byl Waldus i babka ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie świetny serial, duet Ferdek-Walduś niezapomniany :wink: a zwłaszcza śmiech Waldka, no po prostu mnie rozbijał na całego :laugh: , Babka też dobra i te jej ciągłe kłótnie a raczej walka z Ferdkiem o rentę, Paździoch też dobry - taka "łysa męda" jak to zawsze mawiał Ferdek, Boczek też niezły i to jego "w mordę jeża" -super, Edzio listonosz - też genialny. Super serial, oglądałem go jak startował i jak na tamte czasy (1999r.) był wręcz fenomenalny, ja się przy nim śmiałem do rozpuku :laugh: , dopiero teraz przy powtórkach tych starych odcinków mniej więcej wiem że serial ukazuje takie wszystkie przywary naszych rodaków, jakoś jak go oglądałem kiedyś to nawet nie interesowały mnie tam jakieś "Klany" czy "Mody na Sukces(łeeeee...) oglądałem go bo to był wtedy najfajniejszy serial jaki mógł być na tamten czas, miał właśnie w sobie to "coś" co mnie przykuwało do ekranu, interesowało mnie wtedy też co będzie w kolejnym odcinku, a teraz jak nawet widziałem parę nowych odcinków to stwierdziłem ze wyczerpały im się pomysły na dialogi i też na historię w niektórych odcinkach, no niestety serial utracił ten "czar" który miał kiedyś, choć Grabowski ostatnimi latami spodobał się bo właśnie przez to że oderwał się od tego że mógł zostać "zaszufladkowany" do tego serialu jako Kiepski, a tutaj w "Pitbullu" zagrał mocną rolę i spodobało mi się to :wink:, Żukowski sam odszedł z serialu i dobrze bo też się bał że ludzie go będą postrzegać jako Waldka, też czytałem że zdawał na prawo(studia prawnicze, coś w tym kierunku) no i że potem się ustatkował, też wiedziałem że Krystyna Feldman zmarła (chyba przez to że rzuciła palenie, bo jak paliła papierosy to dobrze się trzymała). Boghdan Smoleń który gra Edzia też niedawno trafił do szpitala na operację wszczepienia rozrusznika serca, oby jak najszybciej wracał do zdrowia :thumbsup: . Mogliby skończyć z tym serialem bo robią go na razie na siłę, wyczerpały im się pomysły itd. oby przez takie ciągniecie na siłę nie popsuli tego serialu do końca i żeby przez to nie podupadł :confused: , niech zrobią to co planują i skończą i niech już dadzą sobie spokój bo tylko tych aktorów "zamęczą" a to byłoby już przegięciem.

______________

Ja i tak będę bardzo dobrze wspominał "Świat Według Kiepskich" :turned: jako ciekawie i z pomysłem zrobiony serial(jak na lata swej świetności) a powtórkowe odcinki nadal mnie bawią i bawić będą, nawet widziałem jakiś odcinek z powtórki (tylko zapomniałem tytuł) i się miło zaskoczyłem :wink: bo w ogóle go nie widziałem jak kiedyś leciał i się uśmiałem po pachy :laugh:, fajny był. Dla mnie ten serial jest fajny i tak jw. już mówiłem. :thumbsup: A i jeszcze coś: jak na tamte czasy był fajny dlatego że nie było takiej nawały seriali jak dziś, dziś tylko nawalają i robią dużo tych seriali co to są kiepskie i miałkie (ale House mi się spodobał), już nawet nie będę wymieniał bo szkoda gadać :confused: , Kiepscy byli wtedy bezkonkurencyjni bo byli jako jeden z kilku serial jakie były wtedy i przyciągał tą prostotą jak powiedział pitus166 a i przyjemnie się go oglądało, a teraz musi trzymać się na antenie tylko po to by dorównać reszcie, niby można rzecz że ten serial to taki "stary dinozaur"(przepraszam za określenie) jak przy Rolling Stonesach: starzy a trzymają się i mają jeszcze w sobie dość pary by dalej grać, tylko ile można? no chyba nie do upadłego? zresztą mniejsza o to, jak na tamte czasy nawet od strony technicznej był super bo wtedy przecież nie było tylu nowinek i tylu rzeczy by robić super, duper efektowne seriale, nawet jak widziałem nowe intro do kiepskich od razu mi się nie spodobało bo jakoś popsuli przez tą technikę cały klimat kiepskich, bo tam wszystko miało klimat: odcinki, fabuła, postacie i cała oprawa tego serialu miała właśnie to "coś", szkoda trochę no ale cóż, ja stoję przy swojej opinii że to super serial był i już. :icon_mrgreen:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiepscy- no sama nazwa mówi ;D

Ale można się zdrowo pośmiać,

Kiedyś był to naprawdę dobry serial i lata świetności były kiedyś.

Lepszego- Polskiego serialu do śmiechu...cóż nie ma.

a te całe inne odcinkowe seriale...

zuuoo \m/ - Włączam telewizor a tam..

Moda na Sukces odcinek 1129....oO

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...