Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Jesdaff

Świat według Kiepskich (16.03.1999 - ...)

Polecane posty

Jestem wielkim fanem Kiepskich, oglądałem sporo odcinków i śmieszyła mnie duża część z tych, które były uznawane za nieśmieszne, ale takiego czegoś jak teraz to chyba nie przełknę. Postać Cyca - super, szkoda tylko że wszystko poza nim jest tragiczne. Tak od 2009 roku zaczęło się coś psuć, a tendencja zniżkowa utrzymuje się do dziś :( Ostatnie dobre odcinki były w 2007, a jeden z najlepszych z tego roku to ten z zębami Ferdka. Może nie jest wybitny, ale ma to coś :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sebi1295

Jestem wielkim fanem Kiepskich.Oglądałem wszystkie odcinki jakie dotąd wyszły.Co więcej każdy widziałem po kilka razy a te stare od powiedzmy 1 do 250 nawet po 10 - 20 razy.Powiem tak, stare odcinki Kiepskich są wspaniałe, Borysek, Walduś, Rozalia... poezja.Mnóstwo szalonego humoru i jeszcze trochę na dokładkę.A te nowe cóż... według mnie to badziewie.A wiem Co mówię gdyż jestem wielkim fanem serialu.Powiem tak im starsze wino tym lepsze... tak samo z Kiepskimi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na Polsacie oraz na Polsat 2, puszczają powtórki sezonu powrotu Waldusia i szczerze ? Pierwsze trzy odcinki kapitalne, ale potem powrót do monotonności tego serialu czyli. Główną rolę znowu odgrywa Ferdek i jego narzekanie na wszystko, Paździoch i jego przekręty oraz Boczek nie najedzony człowiek. Chociaż tyle dobrego, że Mariolka się polepszyła w tym sezonie.

Szczerze ? Jeśli ma być na jesień kolejny sezon Kiepskich, to chyba sobie go odpuszczę. Bo poza tymi pierwszymi odcinkami, nie było już tak dobrze jak na powrót Waldusia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam ten serial. Zawsze uważałem, że te stare serie są najlepsze, ale powiem wam szczerze, że te nowe też są bardzo dobre, jak i niektóre odcinki lepsze od starych. Szkoda, że już p. Feldam nie żyje, bo rolę babki Kiepskiej odgrywała fenomenalnie. Szkoda też, że z głupkowatego Waldusia zrobili teraz wymądrzałego gościa z Ameryki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem wszystkie odcinki z ostatniej serii i szczerze ?

Zmieniam zdanie ale lekko.

Bartosz Żukowski nawet dobrze wczuł się znowu w rolę Waldusia ! Co mnie bardzo cieszy, kilka odcinków też było fajnych jak choćby. Wielkanoc czy też Śmierć Paździocha.

Ale w większości odcinków, to nie było aż tak zabawnie, bo nadal to było poniżej mych oczekiwań. Mam nadzieje że jeśli będzie kontynuowany ŚWK. To Bartosz Żukowski pozostanie na dłużej, bo brakowało mi go w roli Cyca, a widać nadal nie stracił swego śmiechu. Tylko tyle, że Walduś w serialu nieco spoważniał. Już nie robi takich numerów z Ferdkiem jak kiedyś, czego mi jest szkoda.

A do ulubionych odcinków dodaję też ten z Bimbrem ! ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda, nowe odc nie mają już tego "czegoś". Najlepsze odc to stara seria z Waldusiem, nowsze odc bez niego to juz nie to samo, a kiedy powrócił jest lepiej ale nie tak jak kiedyś. Ale aktualne odc Kiepskich i tak są lepszą propozycją niż inne polskie seriale nam serwowane. Takie jest bynajmniej moje zdanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt racja. Aktualnie Kiepscy są najdłużej istniejącym serialem w Polsce komediowym. Bo akurat większość produkcji Polsatu komediowych zwykle po dwóch sezonach wysiada, a Kiepscy mimo upływu lat i strat, się trzymają. Andrzej Grabowski wspomniał kiedyś u Kuby Wojewódzkiego, że póki ludzie będą go oglądać. Póty będzie w Kiepskich, ale jakoś w to wątpię, po ostatniej serii odnoszę wrażenie że ma dość swej roli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo już coś o nowych odcinkach? Czy w ogóle Polsat ma zamiar pokazywać nam Kiepskich w jesiennej ramówce? Tak szczerze, to bym wolał zakończyć serię - odcinki z nowym starym Waldusiem to już nie to samo :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie puszczają powtórki wszystkich odcinków na Polsacie oraz Polsat 2. Nic nie mówią o nowych odcinkach Kiepskich. Najprędzej podejrzewam, że nowe odcinki tak jak teraz. Będą na wiosnę, chyba że rozważają czy jest sens ciągnąć Kiepskich ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO odkąd od reżyserii odszedł Okił Khamidow serial zrobił się nudny, brak mu tego "czegoś" co charakteryzowało wcześniejsze odcinki. Walduś w ogóle przestał mnie śmieszyć a ta cała jego Jolaśka po prostu mnie irytuje. Scenarzystom brakuje już pomysłów na kontynuacje, mam wrażenie, że serial jest ciągnięty na siłę. Ja się pytam gdzie jest ten absur, który dominował w każdym odcinku i dlaczego Ferdynand nie spożywa już "Mocnego Fulla"!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serial trochę "wydoroślał", na końcu jest zazwyczaj dość smutna puenta, niestety przez to stał się nudny. Oglądałem Kiepskich przede wszystkim po to aby bezmyślnie się porechotać, nie mam ochoty na głębszą refleksję (bez sensu, nikt po to tego serialu nie ogląda). Ambitnym kinem Kiepscy nigdy nie będę, nowych widzów nie przybędzie, a starych to zrazi, więc nie wiem po co ta "fizolofia" (ewentualnie "fizjologia"). ;) Jak już śmiać się z polskich przywar to naprawdę (tak jak kiedyś), pełną gębą, a nie przez łzy.

Dawniej, mimo że bohaterowie byli (i są) tacy a nie inni, czułem do nich sympatię, teraz, rzeczywiście stają się dla mnie odrażający.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem za dużo nowych odcinków, ale nie za bardzo mi się podobały. Natomast powtórki starych mogą oglądać i wciąż są zabawne. No ale wiadomo, że zastąpienie radosnych kawałków o tym jak to Paździoch ukradł mumii siusiaka, czy bzykającym wszystkich Umcia - Umcia pseudofilozoficznymi bzdetami nie wyszło serialowi na dobre. Z zabawnego odmóżdżacza stał się nudnym nieoglądalnym "czymś".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święta racja. Ale ja chyba nie potrafię odejść od tego serialu na dobre. Jak nadarza się okazja, to zawsze obejrzę 'kiepskich', nawet te nowe odcinki, które arcydziełem nie są, ale też jakoś kolosalnie nie różnią się od poprzednich. Nie mam na myśli poprzednich sprzed 2006 roku, bo te rzeczywiście były całkiem inne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przeglądałem sobie YT w poszukiwaniu fragmentów starszych odcinków i znalazłem jeden z moich ulubionych: ten, gdzie Kiepscy w udany sposób parodiowali głupotę polskich stacji komercyjnych, zresztą rzeczy, które tam przedstawiono, niestety nadal są aktualne. IMO najlepszy fragment: http://www.youtube.com/watch?v=8cSmdVqHVZc

PS W odcinkach nie najstarszych też bywały dobre akcje, np. parodia Kuby Wojewódzkiego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co szukac na YT, jak na Ipli, są wszystkie za free? Haczyk jest taki, że trzeba na początku około 150 sekund odczekać aż reklamy miną. Ale jest tam piękny zbiór odcinków, od najstarszego do najnowszego.

@2up Też nie moge odejść od ŚWK na dobre ;p Tak sie tym zacząłem jarać, że aż zaraziłem Kiepskimi reszte rodziny, i jak na PC oglądam jakiś odcinek, to moja mama(która kiedyś SWK nie lubila), teraz przychodzi i sama ogląda. A brat stał sie takim nałogowcem jak ja :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sebawilk - to wskaż może jakieś elementy łączące te dwa seriale... Bo ja widzę tylko jeden - schemat rodziny oderwanej od rzeczywistości. Reszta jest zupełnie inna. Humor znany ze Świata Według Kiepskich to inna bajka (lepsza, gorsza - nie mnie oceniać, bo Bundych za często nie oglądałem), podobnie jak tematyka odcinków.

Btw. w środę 2 tygodnie temu oglądałem nowy odcinek i przyznam, że nie był on taki zły. Najgorsze to były jakoś rok temu. Widać było, że brakuje kogoś, kto ożywi ten serial.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedle mnie i tak najlepsze są pierwsze odcinki, nie to żebym jęczał, że kiedyś było lepiej, ale - Bicie rekordów Guiness'a, Babka na księżycu, Boczek i jego rodzina, Różne kontakty z obcymi i inne nierealne scenariusze. Kiedyś był to pełen odpał, taka beztroska rozrywka. Ileż się w szkole, na przerwach gadało o tym, co działo się w ostatnim odcinku. Teraz nie jest aż tak tragicznie, ale kiedyś był to o wiele śmieszniejszy serial.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co szukac na YT, jak na Ipli, są wszystkie za free?

Rozumiesz różnicę między oglądaniem najzabawniejszych fragmentów, a siedzeniem przy całych odcinkach, których jest kilkaset, prawda? A tak to szybko można sobie znaleźć np. piosenki, których było mnóstwo: http://www.youtube.com/watch?v=vcVQsVzUZ9Q

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sebawilk - to wskaż może jakieś elementy łączące te dwa seriale...

1. Patologiczna rodzinka przedstawiona w zabawny sposób. Jednak w kiepskich nic zabawnego nie widzę :dry:

2. W bundych pegi nie pracowała, a obijała się cały czas ; ] U kiepskich ferdek

3. Al zapracowany, mało zarabiający w kiepskich żona ferdka

4. tępe dzieci u ferdka i jedno u bundych

5. Wkurzający sąsiedzi, wkurzająca teściowa w obu sitcomach

6. Dziwne sytuacje w obu sitcomach

7. I wiele innych porównań ; ]

ps. Sorry ludzie, ale kiepscy jak nazwa wskazuje są kiepscy :dry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co szukac na YT, jak na Ipli, są wszystkie za free?

Rozumiesz różnicę między oglądaniem najzabawniejszych fragmentów, a siedzeniem przy całych odcinkach, których jest kilkaset, prawda? A tak to szybko można sobie znaleźć np. piosenki, których było mnóstwo: http://www.youtube.com/watch?v=vcVQsVzUZ9Q

Heh, ja dzisiaj chyba obejrzałem, jedyny którego nie oglądałem dotychczas (mimo to nadal szuka, jakichś rodzynków których nie widziałem). I oglądając te wszystkie 370 odcinków, nie nudziłem sie. Wole obejrzeć cały odcinek, niż najzabawniejsze momenty ;p Ale to jak kto woli. Po prostu, zaproponowałem IPLE :)

@sebawilk

Swego czasu na polsacie lecieli Bundy :) Około godziny 15, między jakimiś dwoma serialami bodaj(albo to 2 to wiadomosci były ;p). Zawsze jak nie miałem co robić bo np pc zajęty, zostawał TV (kanałow mało), i musiałem oglądać Bundych :) Uwierz mi, to dla mnie była MORDĘGA. Bundy to imho bezsensowny humor, bezsenowna rodzina, w ogóle nie śmieszna. Po porstu jak to leciało, to siedziałem na kanapie zażenowany.

To co Kiepsy mają pod butem, dla Bundych stanowi góre xd Tyle powiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Pierwsze odcinki Kiepskich były dużo ciekawsze niż te ostatnie,może dlatego,że w ostatnich nie działo się nic ciekawego,chociaż ostatnio dołączył do obsady Krzysztof Ibisz,a Walduś mieszka ostatnio w Niemczech,widocznie ma tam inne zajęcie.Seriali jest zbyt dużo,powinni zrobić jeden lub dwa,ale takie,żeby dało się oglądać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ta nowsza seria to nie to samo, ale idzie się z niej pośmiać. Szczególnie gdy usłyszy się

popularne ostatnio w serialu zwroty

"boli mnie noga w biedrze"

czy

"d*pa jasiu karuzela"

.

Zauważyłem niestety że tematy na odcinki są coraz uboższe. Do tej pory najlepszy odcinki z ostatniej serii to te o

budowaniu autostrady i o "ujawnianiu". :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę wrażenie, że odcinek który był puszczony w tą środę. Jest chyba ostatnim całego serialu, po czym to stwierdzam ?

Na koniec odcinka, Ferdka dopadła nostalgia przy rozmowie z Badurą, a z kolei Badura zazdrościł mu tego szczęścia co ma. Po tej scenie jak zwykle, była scena w łóżku z Halinką i dość smutna to scena była gdyż, było tam kasy jak lodu i smutna muzyka była. Czyżby koniec serialu który nie przerwanie trwał 11 lat ?

Co by nie mówić, w dwóch ostatnich seriach niektóre odcinki były dobre, ale serio wydaje mi się. Że po ostatnim odcinku to już koniec Kiepskich...

Ja podsumuje serial krótko aczkolwiek sprawiedliwie.

Początek serialu czyli pierwsze serie aż do odejścia z obsady Bartosza Żukowskiego, oraz śmierci Krystyny Feldman. Serial trzymał poziom, bo były bardzo fajne odcinki jak np. Robo chłop, czy też Titanic. Ale potem serial zaczął powoli ale mocno podupadać, nie twierdzę że to czyjaś wina... Ale po prostu kolejne odcinki rzadko bywały już zabawne, no może odcinek z zakładami był fajny, jeden z lepszych. ;)

Na moje oko... Prawdziwi Kiepscy trwali do 2007 roku, potem już był ich koniec jak dla mnie, no ale oglądałem nowsze odcinki z sentymentu, któż z nas tak nie robił ? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...