Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kabura

Battlefield (seria) v.1

Polecane posty

No, nie powiedziałbym. Znaczy się, nie wiem jak jest teraz, ale gdy kupiłem grę w dniu premiery tak przez kolejne pół roku ciągłej gry bugi i lagi były wprost nieziemskie, włącznie z bugiem "5fps" przy zdobywaniu wrogiego Tytana. Poza tym gra miała ogromne trudności z wykrywaniem osiągnięć (nieszczęsne niszczenie działek na Tytanie), po wyjściu śmieciopaka dodającego kilka mapek właściwie nie można się było zalogować na żaden serwer, punk buster dostawał regularnie szału i nic sobie nie robił z tego, że go zaktualizowałem, notorycznie wywalała się grafika, wprowadzano absolutny idiotyzm polegający na tym, że Komander ma dwa razy więcej punktów za wszystko, przez co każdy gracz próbował wywalić drugiego z tego stanowiska i nikt nie przejmował się bonusami tej funkcji... możnaby jeszcze długo wymieniać. "Dwójkę" bardzo sobie cenię choćby za zdecydowanie lepszy balans stron i za to, że nie ma "ownera": w takim 2142 dorwałeś mecha i byłeś królem. Dorwałeś czołg na poduszcze powietrznej i równie dobrze mógłbyś sobie rzucić granat pod nogi, bo ten sprzęt nie dość, że się rzucał jak oszalały przy próbie prowadzania, to jeszcze śmiesznie wytrzymały był.

To wszystko jednak uwagi i wady gry, w którą grałem blisko 3 lata temu (licząc z testowaniem wersji beta). Pewno się nieco pozmieniało, ale jakoś nie miałem ani czasu, ani chęci, by dać tej grze drugą szansę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W battlefielda 2 gram praktycznie od wydania go w Polsce do dziś, świetna gra ma dosłownie wszystko. Co do innych części 1942 był świetny, a Vietnam to był jakiś żart ze strony Dice bo nie dało się w to grać, zupełnie to samo tyczy się wyżej wspomnianego 2142. Miałem okazje zagrać także w konsolowego Battlefielda Modern Combat i byłem mile zaskoczony bo to kawał dobrej gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiałem nad BF:BC2 ale słyszałem, że nie ma tam zbyt dużego wyboru pojazdów(szczególnie latających).

A poza tym wymagania, co prawda Crysis mi chodzi na full ale multi to jak odpalam na najniższych chodze klatka po klatce takie lagi mam. A co ciekawsze wyświetla mi, że mam ok. 86 fps. Ale za to Empire: Total War na maksymalnych bez cięcia i to w multi przy multum jednostek.

Jak jest z wymaganiami BC2??? Ktoś się domyśla jak duże będą??(czy optymalizacje są dobre w serii BF)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Battlefield 2 nie ma konkurencji. Świetne, duże mapy, teamplay i pojazdy. Nie wiem czy ktoś o tym wspominał ale do BF2 istnieją 2 bardzo dobre mody, całkowicie zmieniające rozgrywkę, a mianowicie: Forgotten Hope 2 (czasy II wojny światowej) oraz Project Reality (znacznie urealniające rozgrywkę). Po zagraniu w te mody już ponad rok nie wracam do podstawowej wersji :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jan pisze z sensem :) BF2 zmiata inne BFy z drogi, bo jak gra rankingowa, to tylko "dwójka". Ktoś tam pisał o samlotoach w BF:H, że nie mają wpływu na to co się dzieje na mapie. To zagraj sobie w BF2, tam kto ma samolot, ten ma władzę, punkty lecą bardzo szybko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta jeszcze trzeba umieć latać a jak masz np na Dalian Plant Fb 35 to w starciu z jotką masz marne szanse bo ta fka ma w pupie magnes na rakiety i czego nie zrobisz to i tak cie trafi.

A punkty jak dla mnie nie maja znaczenia.

a np w Project Reality zbytniej władzy w samolocie nie masz ;p musisz np za każdym razem lądować żeby uzupełnić rakiety i tak powinno też być w bf 2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś Kiedyś byłem graczem BF42 i BF Vietnam teraz od dawna nie miałem za dużej styczności ze sceną BF w sumie od premiery BF2 bo komp nie ciągną gry a później jakoś wypadło mi z głowy kupić BF2 jednak teraz z nadchodzącą premierą BF:BC2 i BF43 zastanawiam się czy nie kupić sobie BF2 zwłaszcza że kosztuje on teraz nie całe 44,90 tylko się zastanawiam czy jest sęs kupować BF2 lub BF2142 teraz ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S4nch3z - imo lepiej będzie jak kupisz dwójkę, chyba więcej ludzi w to gra. No ale jeśli wolisz klimaty czysto futurystyczne, nic nie stoi na przeszkodzie żeby pograć w 2142. Jednak osobiscie grywam w tą pierwszą, i jestem jak najbardziej zadowolony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja najwięcej mucę w 2, ale 2142 tez kupiłem i fajna odmiana i tryb tytan jest fajny ^^ 2142 jest łatwiejszy, zwłaszcza jak już grałeś jakiś czas 2, to na ogarnięcie 2142 wystarczy ci 1 rundka i jesteś najczęściej w top graczach i nieźle karasz. w 2142 pojazdy są troche słabsze i łatwiej gra się piechotą, mają oni znacznie większe szanse z pojazdami niż w 2. Jak w 2 są ogarnięci ludzi i wezmą mechanikami 2 czołgi, staną koło siebie w bezpiecznej odległości i jeszcze im komendant suplaja zrzuci to sa nie do rozwalenia.

Też nieraz mnie denerwują takie sytuacje jak totalne nooby nie potrafą grać czołgiem, wsiadają do niego snajperem czy czymś innym zamiast mechanikiem i prują odrazu pod flagę, gdzie dostają odrazu 2 C4 na pancerz i kończy się żywot nooba, ale po spawnie robi znowu to samo i nie da czołgu komuś kto potrafi nim grać, bo czołg przecież tak naprawde powinien stać kilkadziesią metrów od flagi i osłaniać piechotę, ale dla wielu ludzi to zbyt trudne i pakują się czołgiem pod flagi, myśląc że są pro.

Btw dlaczego mój poprzedni post został usunięty ?

powtórzę jak już w nim pisałem - kupuj 2, bo 1943 z serią battlefield ma mało wspólnego. Niestety.

ponadto te gry są teraz w śmiesznych cenach. 2 z Jednostkami Specjalnymi kupisz za 30 - 40 zł, albo za 50 - 60 dostaniesz podstawkę z wszystkimi dodatkami, nad taką też się zastanawiam bo pograł bym w jakies nowe mapy, a Special Forces już mi się znudziło. 2142 Deluxe masz za 30 - 40 zł też.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to załatwione w niedziele Nabywam BF2 Deluxe i pobawie sie na serwerach

teken co do wjazdu czołgami pod Flagę w BF2 faktycznie sie to nie sprawdza jednak w BF 42 było to norma z powodu tego ze flagi były bardziej odsłonięte a piechota VS czołg miała znikome szanse choć przy odrobinie praktyki czołg padał po 1 granacie lub 1 pocisku z bazooki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle serwerów co w CoD 4 nie ma, ale ze 2 tysiące serwerów są z czego około na 1/3 zawsze ktoś jest i gra. Gram w BF2 od jakiegoś pół roku i nie zauważyłem, żeby serwery nagle pustoszały czy odwrotnie, liczba graczy jest cały czas mniej więcej taka sama.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście gram w każdą wersję BF-a choć w 1942 mało serwerów do grania się nadaje Bf 2142 bardzo fajny choć zauważyłem że w BF2 łatwiej się zabija przeciwnika w BF 2142 bronie są mniej celne

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na BF 43 napaliłem się dość ostro ale po informacji ze w pudelku z gra zastane tylko KOD który pozwoli mi ściągnąć grę z EA odechciało mi się od wczoraj gram sobie w starego dobrego BF42 a w niedziele po powrocie z Kina pobawię się w BF2 ;]

imo 3 mapy to za mało jak dal mnie ;/ w porównaniu z 19 mapami jakie były w 42

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BF43? Taki okrojony 42, ale z lepszą grafą... A co do ceny - w Anglii może i 10 funtów, ale znając podejście w naszym kraju, gra ukaże się za jedyne 139,90, w pudełku bez pyty (download code), ze szmatkiem papieru zwanym instrukcją! Hura!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W angli gra wogole nie jest (z tego co wiem) wypuszcza na w dystrybucje pudelkowa - tylko siec. W polsce slyszalem, ze bedzie kosztowac ok. 50zl wiec nie duzo. Pytanie tylko czy za gre dla 16osob warto.:) Gdyby to nie byl BF to ok, ale takie male pojedynki w grze z tym tytulem?!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta gra to jakiś poroniony żart. Za co mamy płacić? Chyba za "Battlefield" w tytule i większe wymagania odnośnie shaderów, bo biorąc pod uwagę potężną liczbę darmowych FPSów w Sieci nic innego nie przychodzi mi do głowy (vive Tremulous, gra - pierwotnie mod do Q3 - którą katuję już 4 lata i przy której przez ten okres spędziłem zdecydowanie więcej czasu niż przy wszystkich komercyjnych tytułach razem wziętych). Za śmieszne pieniądze można kupić BF2 i 2142, ostatnimi czasu wyszło w tanich seriach wiele gier nastawionych na multi (Fronlines)... Czy trzeba wymieniać coś jeszcze, by ostatecznie dobić ideę sprzedawania bieda-produktu? Nie lubię, gdy twórcy - obojętnie, jak bardzo zasłużeni - tworzą wyciskacze kasy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...