Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kabura

Battlefield (seria) v.1

Polecane posty

gra BF2142 budziła duże oczekiwania, przynajmniej u mnie. gdy pierwszy raz grałem w demko tejże gry uświadomiłem sobie (podobnie jak recenzent w cda) ze to tylko gra robiona na szkielecie gry BF2 czyli jednym słowem mod.

Nie zrobilo to na mnie wrażenia. dokładniej to już po 45 minutach nie ukrywam ciekawej gierki pomyślałem że przecież mam już pełną wersje tego programu i poszedłem grać w BF2. osobiście poza strefą czasową i innym doborem "pukawek" nie widzę żadnych znaczących zmian w serii. A o cenie już nie wspomnę! :/ jak na razie nr. 1 to moim zdaniem BF 2 :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W BF2142 gra sie bardzo przyjemnie, choć jeśli ktoś grał wcześniej w BF2 to będzie zawiedziony, ja miałem o tyle "szczęścia" że w BF2 grałem krótko a to dlatego że generalnie nie lubię gier, które odgrywają się w teraźniejszości (lub alternatywnej teraźniejszości).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem tylko w BF 1942. Wtedy byłem u kolegi więc sobie na zmiane popykaliśmy. Przez czas grania gra mi się nie spodobała, nie ma jakichś głównych celów, nic tylko zabić wszystkich wrogów. Ok, można sie poruszać swobodnie, ale mi tej liniowości brakuje. Grafika też nie pociąga. Wole grać w takie FPS'y jak CoD2 czy MoH, może kiedyś jednak zagram w BF, choś nie jest interesujący.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezauwazylem tu takiego tematu więc napisze o: Project reality

jestem czytelnikiem cdaction już dość długo a przy okazji pocinam w project reality (mod do bf2) jest to bardzo urealizujący grę mod który polecam wszystkim graczom bf dodaje kilka ciekawych rozwiązań jak brak zycia stanu amunicji (tylko ilosc magazynków) brak celownika poprawione parametry i hit boxy. Wartym uwagi odnotowanie jest fakt ze mod się ciągle rozwija w lipcu wyszła wersja 0.6 a we wrzesnu już patch 0.61, bardzo ciekawe jest to ze powstają cały czas nowe mapy i frakcje tworzone przez fanów i dodawane do głównej gry teraz oprócz Kanadyjczyków Rosjan i Izraelczyków powstają również TUDUUDUDUMM Polacy (kto chce wiedzieć więcej o project reality i polish project zapraszam na forum do wspólnej rozmowy i dopingu na forum http://forum.battlefield.pl/viewforum.php?f=45 project reality http://forum.battlefield.pl/viewforum.php?f=70 polish project

zapraszam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie: Ktorego BF polecacie poczatkujacemu graczowi? Odrazu mowie ze nie 1942 bo mam dosyc wojennych klimatow. I sie tak zastanawiam czy sobie kupic BF2 czy BF2142... Co polecacie?

@up

Teen mod to nawet dobra sprawa ale chyba nie do takiej gry;P rozumiem do CoD 4 cos takiego, ale do bf typowej sieciowki...moze i dobra sprawa ale to juz dla bardzo doswiadczonych graczy :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizardius to zalezy jakie klimaty wolisz, ja posiadm BF2142 ta gierka naprawde mnie wciaga, jak dla mnie ma klimat "zolnierzy kosmosu" z lekkim smaczkiem "rpbocopo-terminatorskim" tak oczywiscie z przymruzeniem oka ;). ogolnie gra sie bardzo przyjemnie i dynamicznie a tryb tytan naprawde wymiata (cos jak starcie ogromnych lotniskowcow tyle ze w powietrzu i na bardzo bliska odleglosc), rozgrywka jest przede wszystkim strategiczna wiec nie ma takiej nawalanki jak w ET i w ostatnio dodanych mapkach gra chyba jest najlepiej wywazona a wszystkie kalsy postaci sa tez bardzo dobrze zbalansowane, z mojej strony goraco polecam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy Battlefield to było coś , pamiętam jak mi demo przycinało na starym blaszaku a mimo to się grało po 5 razy jedną mapę nawet z botami. xD Pełna wersja też była niezła , ale grałem w nią trochę czasu po premierze :D , Vietnam co tu duzo mówić to jakby Bf 1942 z genialną muzyką , lepszą grafiką i nadal debilnymi botami , o wiele większy potencjał miała gra przez sieć chociaż drażniły nierówne strony konfliktu. W 2 nie gierzyłem , więc się nie wypowiem , Bf 2142 mnie rozczarował , praktycznie model rozgrywki ten sam dodano tylko kilka nowych trybów i podrasowano grafikę , Battlefieldy są jak dla mnie zbyt powolne , przyzwyczaiłem się do szybszej rozgrywki w ET czy chaosu Quake Wars.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście pierwszy Battlefield z dodatkami jest najlepszy. 2 do według mnie kompletny fail, a 2142 to tak średnio: niby bardzo fajny, ale jednak to samo, i to w gorszym wydaniu. Posiadam wszystkie części (oprócz dodatków 2 i dodatku 2142) i według mnie, najlepszy Battlefield to pierwszy z dodatkami (bo bez to nawet się grać odechciewa...)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla początkujących to ma być Battlefield Heroes, a przynajmniej tak słyszałem. Czekam na to od dawna i powiedziałby ktoś kiedy to to ma wyjść? Summer 2008 mnie nie urządza -.-

Mam 1 wiadomość:

Battlefield:Heroes został przesunięty :P

Zatem nie SUMMER 2008 a raczej...Winter 2008:P.

Ehh...

Shilas.A ja się czymś pochwalę. Wczoraj z nudów zasiadłem do Battlefielda Vietnam...włączyłem booty,włączyłem moda unlimited time i grałem....na jednej mapie...Ok 45 minut bez zgonu (łącznie miałem wynik 989:2:).

Dodam,że boty miały najwyższy poziom trudności.

Z innej mańki. Co do battlefield heroes- Sam fakt,że gra będzie za darmo,sprawia,że u mnie ma conajmniej 4+ :).

Ehh...ale trzeba czekać. Tak samo jak na Brothers in arms Hell's Highway.

Ale chyba dobrze,że są opóźnienia...Może dzięki temu,gra będzie lepiej dopieszczona...Pożyjemy,zagramy,ocenimy :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna gierka, bardzo żałuję że gdzieś ją zawieruszyłem :( Moim zdaniem najlepsza z serii Battlefield, nie wiem czemu powszechnie uważana za najgorszą. Fakt , kilka babolków było, ale da się przeżyć, w Battlefield1942 były gorsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy warto inwestować te ok. 50 zł na Battlefield 2142?
Jak nie miałeś BF2 to w sumie - ok. Ale jeśli miałeś kontakt z serią już wcześniej to... w sumie nic nowego. 2142 i dodatki można nazwać tylko wielkim modem z prawie tym samym gameplayem... z czego zresztą znane jest EA, że tam pracują sami księgowi ;P Wiesz, a że masz szansę dostać grę Cryteku jako prezent to... imo ten drugi tytuł wart jest świeczki nawet za samą grafikę... ale jak to mówią - the choice is yours.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w CDA natknąłem się na info, że Bad Company 2 powstanie i będzie oferowane również w wersji PC. Jednak nie było wspomniane, czy dostaniemy konwersję jedynki? Wiecie coś na ten temat? Nie ukrywam, że gracze pozytywnie wypowiadali się o tym typowo singlowym Battlefielddzie i z chęcią bym pograł w pierwszą BC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Bad Company - żadne newsy na temat konwersji nie są mi znane. Miałem okazję zagrać w ten tytuł na X360 i jest bardzo dobrze - fajna grafika, destruktywne środowisko oraz wreszcie porządna kampania single ale ze swoistym "jajem" czyli specyficznym poczuciem humoru ;P jednak to żadna rewolucja. Fajny był gameplay - typowa sytuacja, M203 w ścianę, na pełnym gazie wjazd do środka budynku i szybkie czyszczenie. W tej grze granatnik jest najlepszym przyjacielem człowieka ;D A co do drugiej części - cool, że będzie na PC także.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do nowych części, to w lato (czyt. pod koniec roku) ma wyjść również Battlefield 1943: Pacific. Gra przeniesienie nas oczywiście na słoneczne wyspy Pacyfiku w czasie drugiej wojny światowej. Dla zainteresowanych serią (i nie tylko) polecam dwie strony: battlefield.pl, na której znajdziemy informacje o wszystkich grach panów z DICE oraz ign.com, gdzie znajdziemy informacje o powstającym tytule.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do nowych części, to w lato (czyt. pod koniec roku) ma wyjść również Battlefield 1943: Pacific.
Z jednej strony fajnie, że wychodzi tytuł o walkach w Pacyfiku i z tego co czytałem ma zajmować śmiesznie mało miejsca, ale z drugiej - nic odkrywczego. Pewien epizod walk na Pacyfiku był już przecież na mapce Midway w edycji 1942 i nie tylko ;) Jak się nie postarają panowie z EA to... odgrzewany kotlet murowany tyle, że z nowym dodatkiem (czyt. grafiką)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji ta grafika zupełnie do mnie nie trafia, ponieważ jest dość podobna do tej z Heroes. Co za tym idzie jesteśmy otoczeni jaskrawymi obiektami i "śmisznymi" postaciami. Kurde, nie można by zrobić nowej części na podobieństwo modu Forgotten Hope?

Pewien epizod walk na Pacyfiku był już przecież na mapce Midway w edycji 1942

Tak na marginesie, włączyłem ostatnio Wake Island w 1942, a kilka godzin później tą samą mapę w BF2. Powiem krótko: duża różnica. :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie grałem w inne oprócz 1942, ale ten wciągnął mnie tak, że przez co najmniej 6 miesięcy nie grałem w nic innego ;P teraz ciągle do tego wracam z myślą, że nigdy mi się to nie znudzi ;P (oczywiście jak na fana przystało mam wszystkie dodatki ;P) Teraz ze zniecierpliwieniem czekam 1943 - jak nietrudno się domyślić kontynuację 1942 ;P w dzień premiery gnam do sklepów ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sklepów? Jakich sklepów? Pozwolę sobie zacytować DeathName'a, jednego z redaktorów battlefield.pl: 'BF1943 będzie grą multiplayer, którą prawdopodobnie będzie można pobrać tylko z internetu.", "cena gry to około 15-20$".

W Empiku raczej tego nie znajdziesz.

Gwynnbleid, czy masz XFire? Jeśli tak, może byśmy pograli w 1942 i powspominali dawne czasy?

Wracając do tematu, rozwiązania zastosowane w 1943 zupełnie do mnie nie przemawiają. Nielimitowana amunicja i regeneracja zdrowia? Co im przeszkadzało w medykach i supportach znanych choćby innymi z "dwójki"? A skoro już jesteśmy przy klasach, to nie wolno zapomnieć, że zostały tylko 3: scout, rifleman i infantry. Ciekawym, co ma do zaoferowania ta ostatnia...

Według mnie to swoiste pójście na łatwiznę. Zamiast po prostu przyłożyć się i wydać obfite w dodatkowe opcje produkt EA olewa graczy. Nie wiem, jak Wy, wirtualni żołnierze, ale ja zamierzam dalej bronić się z kumplami w Berlinie z Pepeszą w łapie, latać Spitfire'em na El Alamein i szturmować plażę Omaha... ale w 1942.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...