Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kabura

Battlefield (seria) v.1

Polecane posty

Ja mam juz sporo czasu w BF'a za sobą, teraz gram w BF 2142 więcej.

1. Oczywiście, że tak. Śmieszna cena niecałe 40 zł a zabawa naprawde niezła, zanim obeznasz się we wszystkich mapach i odkryjesz prawdziwe uroki tej gry to minie sporo czasu.

2. Może ale nie musi. BF nie jest jak CS, tutaj team play odgrywa kluczową role. Nic nie zdziałasz solo z AK. Dostaniesz 2 strzały i musisz szukać medyka (o ile jeszcze będziesz żył) Ja grałem już na rożne sposoby i solowanie nie wychodzi na dobre, jest nudne.

3. jak już go ogarniesz to nie ale jest trudniejszy od CS'a, CoD'a 4.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi. Zalezy mi wlasnie na grze, w ktorej trzeba grac TP. A czy rozgrywka w Battlefield 2 jest dynamiczna?

PS. To w koncu latwiejszy czy trudniejszy? Dawidek pisze, ze nie tak trudny jak CS, a Teken znowu, ze trudniejszy... :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy rozgrywka w Battlefield 2 jest dynamiczna?
oczyiście, że jest. Jeśli masz zgrany squad i kumatego komendanta to dzieje się bardzo wiele. Dla przykładu - mapa Strike At Karkand - biegniecie ze squadem w 6 osob przejąć most, widzisz, że akurat zbliża się tam czołg i APC przeciwnika, sqad lider zgłasz prośbę o ostrzał artylerii, ostrzal się kończy, przejmujecie flage i biegniecie do następnej :) Tam jest naprawde sporo akcji, duże mapy dają sporo do popisu dla obu stron. Nieraz już na serverach inf na Karkand'zie walczyliśmy o most 20 min ^^ to dopiero zabawa :) Nie wspomne już jaka jest zabawa jak opanujesz samolot czy helikopter szturmowy :) Szkoda tylko, że często idioci z twojego teamu będą cie zabijać dla jeta. o jest chyba najbardziej żałosne w tej gdze.

PS. To w koncu latwiejszy czy trudniejszy? Dawidek pisze, ze nie tak trudny jak CS, a Teken znowu, ze trudniejszy... smile.gif
pograsz to sam ocenisz ;) imo jest trudniejszy ale to moje zdanie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogram na pewno. Troche za duzo w tym poscie chyba napisales Teken, bo teraz to juz musze ta gre miec :smile: .

Problem bedzie tylko taki, ze nie bede miec zgranego skladu(chyba ze trafie na jakis spox sklad, bo ze mna zgrac sie bardzo latwo) i bede noobem na poczatku na pewno :smile: .

Troche mi sie to wszystko z tym komendantem i samolotami/czolgami/itp. wydaje skomplikowane, ale pogram to zobacze.

PS. 20 min. ??? Zartujesz chyba... Ja w CS`ie najdluzsza wymiane ognia, probe zdobycia/odbicia bombsite`a mialem trwajaca gora 3 minuty... :)

PS2. Teraz ide pogadac z mama, bo za pomoc jej w pisaniu dokumentow(tydzien po 4-5 godz. pisania dziennie...) obiecala mi gre. Jak dobrze pojdzie to za tydzien lub poltora pogram sobie w Battlefielda :smile: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche mi sie to wszystko z tym komendantem i samolotami/czolgami/itp. wydaje skomplikowane, ale pogram to zobacze.
nie jest tak źle ;) staraj się dołączać do Squadów, jeśli team nie biega razem to zmień go na inny albo zmień server ;) Komendant to zazwyczaj osoba z wysoką rangą (każdy może się zgłosić, jeśli jest kilku to zaszczytu dostąpi ten z najwyższą rangą)

Co do pojazdów. Czołg i APC łatwo jest opanować, samolotem pewnie wiele ścian i gór zaliczysz zanim się nauczysz no ale poćwiczyć trzeba :D Ja samolotem ćwiczyłem na singlu troche a później na multi. Najtrudniejszy do opanowania jest chyba heli szturmowy bo am wchodzą 2 osoby, dla przykładu ty latasz i masz do dyspozycji kilka rakiet a pasażer steruje minigunem i rakietami, którymi może sterować podczas lotu :) Rola pilota jest trudna bo musisz mieć też opanowaną pozycje pasażera żeby wiedzieć jak się ustawić, aby ten miał ładne pole do strzału, musisz się też nauczyć manewrować podczas starcia z innym heli itp itd ale to z pewnością z czasem opanujesz :)

Co do czasu. Wszystkoi zależy od wroga. Jeśli ten jest kumaty to czasem bywa tak, że wszystkie flagi tracicie w 5 min i przegrywacie, a czasem jest tak, że na Karkand'dzie walka o głupi hotel (najbliższa flaga prszy spocie wroga) trwa 20 - 30 min i nawet nie idzie jej opanować :)

Ja serie Battlefield uważam za najlepszą w historii multiplayerowych shoterów. Nawet po miesiącu lub więcej przerwy, gdy muciłem w CoD'a 4, postanowiłem powrócić do BF'a bo ma on w sobie to "coś". Teraz mucę więcej w BF 2142 i bardzo mi się też podoba .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pojazdów to ja np. nie umiem jedynie latać śmigłowcami, przeciwnik zwykle ma mundur w innym kolorze poza tym jak nie jesteś pewien to po krótkim czasie w którym trzymasz delikwenta na muszce pojawia się jego nick ? jeśli niebieski to swój, jeśli czerwony ? strzelaj!

Gra nawet fajna, idealna jak masz czas sobie postrzelać jedną rundkę. Tylko latadła wkurzają bo są strasznie za bardzo silne ? jeden strzał w czołg z rakiety ppanc. ? wrak, jedno centralne trafienie z armaty czołgu śmigłowca i jedynie pojawia się dym, na drugi strzał nie ma co liczyć bo oczywiście namierzy cię rakietą :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy pojazdy byłyby IMO nieśmiertelne, co chyba niekorzystnie wpłynęłoby na jakoś rozgrywki...

Ta gra jest fajna nie tylko na jedną rundę - godziny z nią spędzane mijają jak zaczarowane, więc na nudę nie musisz liczyć. Przykład? Gram w tą grę 2 lata i cały czas znajduję radość z rozgrywki.

A jeśli obawiasz się o teamplay znajdź klan - z kumplami, z którymi utrzymujesz cały czas łączność głosową jest zdecydowanie łatwiej. Możesz też pobrać XFire, znaleźć znajomych i grać z nimi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno, ostatnie pytanie :smile: : Jak w tej grze prezentuje sie model uszkodzen(czy jakos tak) u ludzi(wiecie, ile kulek trzeba wpakowac komus w glowe lub plecy zeby zabic)?

PS. Z gory przepraszam za niektore "banalne" pytania, ale musze byc w 100% pewien zanim kupie ta gre :smile: .

Na gameplayach wszystko wyglada super, ale jak juz napisalem musze byc w 100% pewny, bo juz na jednej grze sie "przejechalem" i do teraz zaluje wydanej na nia kasy.

Dzieki Yilmaz, Carl Gustav i Teken :] . Ogolnie dzieki wszystkim za porady :smile: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Headshot z każdej broni innej niż pistolet/pistolet maszynowy zabija. Bronie szturmowe - trzy strzały w klatę i trup. Mocniejsze karabiny maszynowe - dwa-trzy pociski w korpus i śmierć. Strzał z amerykańskiej snajperki w serce zostawia 2 paski życia.

Generalnie dobrze wymierzona seria zabija.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na "Battlefieldzie" prawie że się wychowałem.

Był to jeden z pierwszych FPSów wojennych w jakie grałem. Nie dość, że pierwszy, to jeszcze najlepszy.

Potem wyszedł BF 2, kilka dodatków (w podstawkę grałem, a dodatki olałem). No i ostatnio totalnie zepsuty BF 2142 i jakiś dodatek, nie pamiętam nawet tytułu.

O BF Bad Company nawet nie będę wspominał, bo tego nie można nawet nazwać Battlefieldem.

Jaki z tego wniosek? A taki, że z każdą kolejną częścią BF jest coraz gorszy, mniej dopracowany i zrobiony na odwal się.

Zgadzacie się zemną, nie zgadzacie się. Nieważne. Pierwszy BF i tak jest najlepszy!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem w CDA reckę nowego Battlefield'a z numerem 1943. Co to ma być? ocb!? 3 mapy, 3 klasy, zdrowie ma się samo regenerować, nie trzeba będzie uzupełniać amunicji, bo będzie się sama uzupełniała... I najprawdopodobniej do 24 osób na serverze...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie 2142 jest lepszy niż 2 - bardziej przyjazny dla gracza. Punkty do awansów zdobywa się płynniej niż w 2, a unlocki też niczego sobie (jest ich 50). Dobrze, że zmniejszono role sił powietrznych bo w 2 czasem jak dwóch dobrych gości się zasadziło do samolotów to nie było gry. Grałem w obie częśći i 2142 podoba mi się bardziej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że Battlefield to jedna z najlepszych FPS jakie kiedykolwiek wyszły. Przedewszystkim dzięki multi. Jak pierwszy raz zagrałem w 1942 byłem tą grą zachwycony(było to demko). Bez chwili zawahania kupiłem wersję Deluxe za 130 zł. Oczywiście się nie zawiodłem, na początku nie miałem nawet internetu, grałem w solo. Potem dostałem już upragniony modem z neostrady i powróciłem do tej gry. Powróciłem przepięknie, bo gram czasem do teraz, naprawdę niesamowita gra. W 2 grałem u kolegi, również niezła, zastanawiam się nad kupnem, co do tego najnowszego BF, słyszałem, że jest najsłabszy z serii i raczej się nim niezbyt interesuję. W Vietnam grałem tylko Solo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...