Skocz do zawartości
Gość kabura

Far Cry (seria)

Polecane posty

Gość Datal

Ciekawi mnie fakt czemu autorzy zwalili wszystkie mozliwe celowniki w grze... a najbardziej irytuje niebieski celownik optyczny z kropka wieksza o trzy razy od glowy przeciwnika oO

Mowa o FC3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupiłem FC3 w Empicu.Żecz nazywa się 'edycja specjalna" . Zawiera

FC2,FC3 i kod do FC1 . I fajnie dwie piewsze części mam, FC3 do komletu w jednym pudełku OK.

Tylko dlaczego na pudełku nie pisze że konieczne jest połoączenie z internetem, mało tego wymagane jest załorzenie konta na Uplay.

Jedyne osttrzeżenie jaki znalazłem głosi: Ta gra zawiera system zapobiegający jej kopiowaniu, który może powodować problemy w użyciu niektórych napędów.

I koniec, jakie było maje zdziwienie kiedy musiałem przebrąć przez procedurę rejestracji na portalu który do niczego nie jest mi potrzebny.

I jak teraz wygłądm? Mam STEMA,ORGIN,Uplay, wiedzmin 2 też wymaga, S.T.A.L.K.E.R. ZP też kiedyś był "na jeden komputer".

A wystarczyło zassać tytuł z torrena.

Mam ponad 200 gier, zero piratów. Od drugiej połowy lat dziewiędziesiątych gromadę gry ,wyłoącznie na dyskach.

Dlaczego wydawcy walą mi i mnie podobnym kłody pod nogi?

Troszkę poszedłem po bandzie ale przelała się szala goryczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupiłem FC3 w Empicu.Żecz nazywa się 'edycja specjalna" . Zawiera

FC2,FC3 i kod do FC1 . I fajnie dwie piewsze części mam, FC3 do komletu w jednym pudełku OK.

Tylko dlaczego na pudełku nie pisze że konieczne jest połoączenie z internetem, mało tego wymagane jest załorzenie konta na Uplay.

Jedyne osttrzeżenie jaki znalazłem głosi: Ta gra zawiera system zapobiegający jej kopiowaniu, który może powodować problemy w użyciu niektórych napędów.

I koniec, jakie było maje zdziwienie kiedy musiałem przebrąć przez procedurę rejestracji na portalu który do niczego nie jest mi potrzebny.

I jak teraz wygłądm? Mam STEMA,ORGIN,Uplay, wiedzmin 2 też wymaga, S.T.A.L.K.E.R. ZP też kiedyś był "na jeden komputer".

A wystarczyło zassać tytuł z torrena.

Mam ponad 200 gier, zero piratów. Od drugiej połowy lat dziewiędziesiątych gromadę gry ,wyłoącznie na dyskach.

Dlaczego wydawcy walą mi i mnie podobnym kłody pod nogi?

Troszkę poszedłem po bandzie ale przelała się szala goryczy.

A teraz błagam - kup słownik. Kosztuje z 5zł?

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Davcio:

Zapoznaj się z Regulaminem forum, całym. Nie cytuje się w całości postów tuż nad swoim, to raz. Dwa - od upominana są moderatorzy, nie userzy.

@LONGMAN:

Tobie natomiast radzę przede wszystkim przyłożyć się do pisania, bo na forum jest obowiązek pisania poprawnie po polsku. I nie nadużywaj specjalnych stylów, jak kursywy, bez potrzeby.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Datal

Nie zgodze sie ;) czerwona kropka jest ok, ale celownik optyczny i wyborowy pozostawia wiele do wyboru. Daleko im do tych np. z Battlefielda Bad Company 2. Wiem ze to sieciowka ale to nie oznacza ze tytul raczej singlowy powinien miec slabsze celowniki...

Po prostu na ms16 montuje kropke i na spas'a to samo. Po prostu te cuda optyczne sa za duze ;)

Ot takie narzekanie. Co komu zaszkodzi dodac celowniki (np. z BC2) do Far Cry'a ? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ilości punktów nazwanych TS. To chyba Team Score z angielskiego, ale nie wiem czy to od tego skrót. Mniejsza.

Napiszę Ci za co dostajesz te TS i ile, z tego co doświadczyłem w grze, a mam już 70lvl.

-zabicie 1TS

-asysta 1TS

-asysta z oznaczeniem 2TS

-okrzyk bojowy 2TS za każdą osobę, której dosięgnie ten okrzyk bojowy

-reanimacja 6TS na starciu drużynowym, a na innych trybach 8TS

-przejęcie flagi, podpalenie składu paliwa, utrzymanie nadajnika 6TS

No, to chyba wszystko, mam nadzieję, że się nie pomyliłem.

Obserwuj bacznie pasek po prawej stronie minimapy, masz zaznaczone gdzie co jest. Jak pasek dojdzie do pierwszego to możesz odpalić, ale uważaj, bo wtedy się całkowicie wyzeruje.

Jeśli umrzesz, to wtedy się nie wyzeruje, ale spadnie o 1 lub 2 TS (nie wiem, bo nie pisze ile, tak tylko na oko mówię.

Jeśli chcesz użyć wsparcia drugiego poziomu to nie możesz wcześniej użyć pierwszego, bo spadnie pasek do zera. Tak samo i z trzecim.

Mam nadzieję, że wszystko jasne. :)

  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem Far Cry 3 i muszę przyznać, że to była bardzo długa gra. Jej przejście zajęło mi prawie 40 godzin. Jednak ukończyłem ją w 100 procentach (a dokładniej w 97 %). Uruchomiłem wszystkie wieże radiowe, zebrałem wszystkie przedmioty kultu (to było najbardziej pracochłonne) i listy japończyków. Dostarczyłem towary samochodem, wykonałem wszystkie polowania i zabójstwa nożem jak również misje pomocy ludziom.

Zwiedzanie tej wyspy i wykonywanie różnych zadań było dosyć przyjemne, a grafika miała na to ogromny wpływ.

Mimo to najciekawsze były misje główne. Po prostu genialnie skonstruowane i chwilami wyjątkowo emocjonujące. Byłem bardzo ciekaw co się stanie z głównym bohaterem i jego przyjaciółmi.

Postanowiłem jednak zadania obowiązkowe (tak zazwyczaj postępuję w grach) wykonać na koniec, a najpierw zebrać wszystkie przedmioty i wykonać nieobowiązkowe zadania. Na drugiej części wyspy robiłem tak samo.

Co do zakończenia gry to muszę przyznać, że mnie zaskoczyło. Był wybór pomiędzy GOOD END, a BAD END (sprawdziłem oba) i muszę przyznać, że to drugie było koszmarne.

Ogólnie pisząc gra prawie perfekcyjna. Największym spowalniaczem gry było szukanie tych przedmiotów kultu.

Zalety:

- ciekawa fabuła

- świetne i emocjonujące misje

- rewelacyjna grafika

- duże urozmaicenie wyspy (chociażby pod względem zwierząt, roślinności, drzew)

Wady:

- chwilami gra się dłużyła i trochę irytowało zbieranie tych przedmiotów kultu czy uruchamianie nowych wież radiowych (za dużo tego było)

Ode mnie 9/10

Edytowano przez mishiu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- chwilami gra się dłużyła i trochę irytowało zbieranie tych przedmiotów kultu czy uruchamianie nowych wież radiowych (za dużo tego było)

bez sensu jest traktowanie takich rzeczy jako wadę, przecież zupełnie nikt Cię do tego nie zmusza, to nie poboczne questy w rpg, gdzie dostaje się za takie kolekcjonowanie exp i epickie przedmioty... Gdyby obniżać za takie "spowalniacze" oceny grom, to wszystkie Asasyny powinny pod rząd w Kaszance Zone wylądować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za zbieranie przedmiotów i wykonywanie misji otrzymywało się exp, więc w zamian można było zwiększać umiejętności i znacznie sobie ułatwić grę.

A odnośnie głównej fabuły to ciekawe było to, że można było zobaczyć przeszłość głównych bohaterów, czyli dowiedzieć się jak to się konkretnie stało, że chcieli skakać na tą wyspę (w ogóle ta cała fabuła jest wyjątkowo przemyślana i po prostu świetna jak na grę). Tylko że ten wgląd w przeszłość nie był obowiązkowy, więc można było to ominąć jak dokładnie się nie grało. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wam chciałbym się zapytać do tych którzy posiadają Far Cry 3 i grają w niego smile_prosty.gif Wczoraj zamówiłem sobie na PS3 i jestem ciekaw czy gra spełni moje oczekiwania. Po pierwsze jak wygląda główny wątek, czy jest ciekawie przedstawiony i czy wam się podobał. Druga sprawa to multiplayer jak to wygląda? Warto zagrać? Ostatnie to chodzi mi o grafikę, czy jest znośna na konsolach smile_prosty.gif Zrobiłem dobry deal, kupiłem FC3 używany za 120 zł z nietkniętym key'em. Mam nadzieje, że to nie zostanę oszukany.

Edytowano przez JediMati
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym bądź razie jestem typem, który nie lubi zbyt szybko robić głównego wątku fabularnego, tylko lubię sobie wszystko pozwiedzać, poodkrywać, poznajdować

Jak widziałeś pisałem o tym samym. :)

Prawdę mówiąc tracę chęć na grę (wykonywanie rzeczy nieobowiązkowych) jak przejdę główny wątek (fabularny). Pamiętam, że było tak zawsze od kiedy gram w takie gry (zaczęło się od FF8).

W Far Cry 3 dokładnie eksplorowałem wyspę, więc również widziałem te zatopione ciała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno przeszedlem Far Cry 3, a teraz maksuję grę na 100 %. Więc powiem co o niej sądzę : Uwielbiam gry z otwartym światem i uwielbiam poprzednie Far Cry i ta gra jest dla mnie rewelacyjna. Grafika, fabula, wolnosc, rozwoj postaci, a przede wszystkim zyjacy swiat gry ( nie jak pusta dwojka) - te elementy decyduja o genialnosci tej gry. Mam jednak pare zastrzezen i moge powiedziec ze jestem tez nieco rozczarowany. Żałuje bardzo, ze ogladalem wszystkie trailery i gameplaye przed premiera... Nie sadzilem, ze tworcy pokaza w nich wszystkie najlepsze momenty fabularne i gameplayowe.... Rozumiem, ze trzeba było wypromowac gre ale pokazano tam doslownie WSZYSTKO co najlepsze confused_prosty.gif Dlatego jestem rozczarowany, ze tak slabo wykorzystane zostaly genialne postacie a w szczegolnosci Vaas i doktorek. Wszystko podczas gry znalem z trailerów i naprawde ostrzylem sobie zęby na halucynacje i misje z "doktorkiem" jednak było go tak mało, jak i "szalonych elementów" ze byłem rozczarowany i to bardzo. Stworzono tak swietne postacie i w ogole ich nie wykorzystano sad_prosty.gif To moj najwiekszy zarzut co do tej gry. Szkoda również że nie da się zacząć nowej gry z maksymalnie rozwiniętą postacią chociaz może ma ktos z Was sejwa gdzie najpierw rozwinał cała postać a potem dopiero przechodził fabułe ? Bo niestety frajda z gry tez zalezy od tego, jak kto rozplanuje sobie zabawę. Ja niestety trochę za szybko poszedłem w kampanię i potem miałem problemy ze zbyt małym magazynkiem itp. Chętnie bym przeszedl jeszcze raz gre tylko inaczej, i jak ktos wie gdzie moge znalezc sejwa o ktorym pisalem to niech da znac smile_prosty.gif Wkurzajace jest rowniez to, ze wszystkich bosow zabijamy w tych dziwnych minigierkach. Z Vaasem było to fajne ale potem mogloby byc juz standardowo. Gra dla mnie 9/10 a najwiekszy minus to nie wykorzystanie potencjału doktorka i Vaasa i to ze wszystkie najlepsze elementy byly dostepne w trailerach.

Edytowano przez LARRY
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up A ty mógłbyś poczytać słownik.

Wracając do gry mogli bardziej rozwinąć ścieżkę misji pobocznych, wiem wiem trochę ich było ale mogło być ich więcej szczególnie tych z zabijaniem w różny sposób zwierząt dla skóry mogli by poprawić również grafikę wody to była według n=mnie jej największa niedoskonałość single player tak wciąga, że zapomina się o multi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nikogo nie okłamać, serią Far Cry nigdy się nie interesowałem. Usłyszawszy o trzeciej części także podszedłem do tego obojętnie. Mój brat kupił tę grę na Xbox'a. Pewnego dnia postanowiłem, że sobie ją włączę z myślą "Aaa, zobaczymy co w tym ludzie widzą" Z każdą minutą gra mnie coraz to bardziej wciągała, podobała mi się bardziej i bardziej. Zacząłem w nią grać kilka dni temu i na razie nie planuję przestać. Osobiście przypomina mi to troszeczkę Dead Island. Nie motywem zombie, czy coś tylko ogólnym wyglądem, możliwościami gry i tak dalej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się cieszę bardzo z możliwości resetowania posterunków po patchu 1.05. W końcu jest do kogo strzelać po odkryciu całej mapy icon_biggrin.gif .

Wkrótce informacje o nowej zawartości w Far Cry 3. Czyżby DLC...? Spójrzcie tutaj: http://www.gameinformer.com/b/news/archive/2013/03/06/report-more-far-cry-may-be-on-the-horizon.aspx

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...