Jump to content

mishiu

Forumowicze
 • Content Count

  429
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

-3 Słaba

About mishiu

 • Rank
  Człowiek

Recent Profile Visitors

3,321 profile views
 1. Far Cry 4 było ostatnią częścią, w którą jak na razie grałem. Zresztą pisałem co najbardziej cenię w grach. Każda gra z tej serii była całkiem inna (inna fabuła, postacie, miejsce akcji) nie licząc większości mechaniki rozgrywki. To jednak kolejne części o tej samej nazwie, więc nawet dziwne byłoby gdyby wprowadzono istotne zmiany pod tym względem.
 2. Nie do końca koleś. Grafika 3D i jej wysoka jakość, to efekt rozwoju technologii. Mechanika rozgrywki też się zmienia, ale to nie jest takie konieczne przy każdej nowej odsłonie danej gry. Na pewno takich gier dużo nie ma. Chyba, że gra nie oferowała dosłownie nic fajnego poza fabułą. Natomiast takie Far Cry oferują naprawdę przyjemną i bardzo urozmaiconą rozgrywkę. Mowa o tym co można robić w danym świecie. A może ty się naucz czytać ze zrozumieniem. Zmiany są konieczne, ale nie zawsze i nie wszystkiego. Akurat pełen widok na obserwowany świat, to coś jakby naturalnego i logicznego. Jeśli przebywasz w jakimś świecie, to niby dlaczego masz mieć blokadę pełnego widoku? To tak naprawdę jest również skutkiem rozwoju technologii. Skoro grafika uległa znacznemu ulepszeniu, to gra polega już nie tylko na przechodzeniu kolejnych misji, ale również na obserwowaniu pięknego i realistycznego świata, w którym przebywasz, więc pełen widok okazał się koniecznością.
 3. Grafika się zmienia i jest to nieuniknione, bo powiązane z rozwojem komputerów czy konsol. Dlatego 2D nie mogłoby zostać i to samo proste strzelanki, chociażby z czasów Amigi. Poza tym co innego różne gry, a co inne kolejne części tego samego tytułu. Nie grałem, więc nie mogę ocenić. Jednak skoro te elementy były dobre, to nie ma sensu ich zmieniać. Widocznie stanowczej większości graczy się spodobały i mnie też.
 4. Bredzisz i tyle. Nowa gra to nowa fabuła i postacie. To tworzy tak naprawdę 90 procent gry. Sam sposób gry czy walki, to tylko metoda na jej przejście, ale przejście gry to poznanie jej fabuły. Ale to było akurat fajne. Odkrywanie nowego świata w ten sposób bardzo mi się podobało. Owszem trochę na siłę przedłużanie gry, ale aż takie denerwujące nie jest. Ja grałem we wszystkie części Far Cry i wszystkie były świetne. Oczywiście oprócz ostatniej. Jak na razie. Przeczytaj moją pierwszą odpowiedź dla Arlekina, ale pamiętaj żeby wpierw włączyć myślenie. Dopiero wtedy odpisuj. Nie rozumiesz co jest najważniejsze w grze i stanowi o jej większości. To fabuła i postacie. To nie są drobne zmiany, ale ogromne zmiany. Chyba że ktoś jest człowiekiem dla którego to co najważniejsze jest najmniej istotne
 5. Remaster to głównie ulepszona grafika. Natomiast kolejne części Far Cry to całkiem inna fabuła, miejsce akcji, postacie i muzyka. To małe zmiany? Są jeszcze inne drobniejsze.
 6. Nie rozumiesz, że nie zmienia się tego co dobre? Far Cry to wciągające i świetne gry. Jeśli pewne elementy się sprawdziły, to twórcy nie będą tego zmieniać, bo jakieś nieliczne osoby twojego pokroju są niezadowolone.
 7. mishiu

  Resident Evil (seria)

  A to szkoda, bo sobie zepsułeś grę. To Claire powinna zabić tamtego bosa, a nie Moira. Najlepiej grać nic nie wiedząc o fabule i zakończeniach.
 8. mishiu

  Resident Evil (seria)

  W tej grze ciekawe jest również to, że to pierwsze Resident Evil i chyba w ogóle pierwsza gra dla dorosłych, w której możesz grać dziecięcą bohaterką i nie jest ona postacią epizodyczną, ale główną. Mowa o 10 letniej Natalii. To było niesamowicie zaskakujące, bo gdy ją pierwszy zobaczyłem, to sądziłem, że bohater trochę z nią pogada i tyle, a nie że będzie już przez całą grę i to jako postać grywalna. Jakie miałeś pierwsze zakończenie? Dobre czy złe? Sprawdzałeś oba? Ogólnie gra arcydzieło 10/10. Doskonały klimat, dużo emocji i dramatu. Moira (20 lat) wyglądała przepięknie. Idealnie odzwierciedlona sylwetka i twarz. Poniżej fragment mojej gry Natalią.
 9. mishiu

  Resident Evil (seria)

  Ta gra w przeciwieństwie do RE6 to zdecydowanie horror. Świetny klimat. Jedyna wada jak dla mnie to wyraźna nieracjonalność postępowań niektórych bohaterów, jak również udawanie że ktoś nie żyje, a w rzeczywistości przeżył. Tak było nie odnośnie jednej postaci, ale kilku.
 10. mishiu

  Resident Evil (seria)

  Zawsze gram na poziomie łatwym, ale to było kilka lat temu i było to moje pierwsze RE. Pamiętam jednak, że ta gra mnie bardzo pozytywnie zaskoczyła. Nawet jak coś było nie tak, to nie uznałem tej drobnostki za istotny mankament.
 11. mishiu

  Resident Evil (seria)

  Jeśli partnerkę miałeś gdzieś to dlaczego miała nie paść? W RE5 grało się z partnerem żeby on ci pomagał, a ty jemu.
 12. mishiu

  Resident Evil (seria)

  Coraz lepszy jesteś. Gratuluję. Jednak do mnie ci daleko. Mi przejście jej kampanii zajęło tylko 30 minut. Tym się charakteryzuje jej misja. Zamiast dużej ilości walk jest więcej ukrywania się i zagadki. Ponieważ Ada najbardziej ze wszystkich posługuje się inteligencją. Tak w ogóle odnośnie kolejności gry. U mnie było tak: 1. Kampania Leona 2. Kampania Ady 3. Kampania Chrisa 4. Kampania Jake. Uważam że to najrozsądniejsza kolejność. Odnośnie ocen. Najlepsza zdecydowanie była kampania Leona (obowiązkowo jako pierwsza). Dlaczego? Największy dramatyzm i emocje, a poza tym rewelacyjna walka z bossem, który był najsilniejszy z całej gry. Najgorsza była kampania Chrisa. Pamiętałem go dobrze z RE5, więc może dlatego tak mnie zawiódł. I ogólnie te idiotyczne ucieczki i pościgi były naprawdę irytujące. W RE5 był utrapieniem? Nie był żadnym utrapieniem, ale bardzo pomocny (albo raczej pomocna).
 13. mishiu

  Resident Evil (seria)

  Ja nie grałem tylko w RE4. We wszystkie późniejsze grałem. A ty ominąłeś RE: Revelations? Te gry są rewelacyjne. Lepsze od RE6.
 14. mishiu

  Resident Evil (seria)

  Pisałem ogólnie, że bezsensowne jest takie granie. Dobrze wiem jak ludzie nie doceniają gier. Nie wiem po co pędzić w grach. Lepiej grać wolno, dokładnie i jak najlepiej wczuć się w klimat. Jak pamiętam wszystkie misje w RE6 zajęły mi około 50 godzin.
 15. mishiu

  Resident Evil (seria)

  Tak, ale chyba najlepszy film akcji to była kampania Leona.
×