Skocz do zawartości
Gość kabura

Far Cry (seria)

Polecane posty

Co do trójki to jak będzie w Afryce to chyba strzelą sobie w kolano. :/ Jak można popełnić drugi raz ten sam błąd? Nie rozumiem tego.
Inaczej... jak dla mnie nie sam teren, ale gameplay był problemem :P Wystarczy, że wyeliminują potrzebę popierdzielania z jednego końca mapy na drugi dając nam lepszy system 'teleportów' może, zlikwidować te niesamowicie upierdliwe checkpointy & zrobić bardziej ciekawsze zadania :) Sorry, ale na dłuższą metę jechać kilka kilometrów przez ciągle respawnujące się posterunki tylko po to, żeby kogoś zabić/coś rozwalić było naprawdę kiepskie... IMO.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaarghhh! Nareszcie przeszedłem FarCry! Przebrnąłem przez 20 leveli. I warto było. No chociaż zakończenie IMO kiepskie, fabuła średniawa, ale fajna strzelanka. Sporo broni, przeciwników, czasami przyda się trochę taktyki, a czasem stalowe nerwy, gdy po raz 15 zacinasz się w jednym momencie. Polecam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Far Cry był dobrą strzelanką, fabularnie cienką, jednak bardzo miło strzelało się do przeciwników - czy to ludzi czy robali. Do tego świetna grafika, która cieszy oko nawet do dziś - może nie była to produkcja przełomowa, jednak ogólnie kawał dobrej gry, przy której można miło spędzić czas.

Co innego Far Cry 2. W zasadzie to było tak, że po uruchomieniu przez jakieś... 2h byłem grą zachwycony! Cudowna grafika (moim zdaniem jedna z ładniejszych po dziś dzień), wielki i piękny świat, masa broni, ogrom przeciwników, świetne prowadzenie aut. Czar prysł po tych kilku godzinach. Ogromny, nudny świat okazał się przekleństwem, fabuła okazała się równie cienka, co w części pierwszej, broń, która psuła się po 30 minutach oraz malaria, które miały być urozmaiceniem rozgrywki strasznie wnerwiały, a respawnujący się przeciwnicy powodowali nieprzerwany ciąg przekleństw z moich ust. Do tego zadania - jedź pół mapy z punktu A do B, rozwal wszystkich i wszystko, zabierz rzecz X i wróć - w zasadzie to powinien być spoiler, bo właśnie zdradziłem wam 90% rozgrywki. Po 5-6 godzinach gry nuda i schematyczność sprawiły, że miałem ochotę grę odinstalować i nigdy nie wracać - co też zrobiłem po ok.10h grania, z myślą - "nic na siłę".

Jak dla mnie Far Cry 2 to taki pokaz możliwości silnika graficznego, nic więcej. Oczywiście są gusta i guściki, ale poza grafiką, gra nie ma zbyt wiele do zaoferowania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farcry 1 był superowy, odlotowa grafika(jak na tamte czasy), i w ogóle wszystko było w nim odlotowe :wink: , można było sobie popływać motorówką, pojeździć Jeepem :laugh: , pamiętam jak grałem w nią przez długie godziny, kombinując jak przejść kolejne misje, dla mnie ta gierka była troche za trudna, nie przeszedłem jej do końca, bo byłem jeszcze mały i nie bardzo umiałem jeszcze w takie coś grać, a co do drugiej części to niegrałem, ale słyszałem, że jest słabsza od pierwszej części.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakiejś stronce wyczytałem że Far Cry 3 ma pojawić się jeszcze w tym roku...

Co o tym sądzicie?

Jak na razie za wiele o FC3 nie zostało powiedziane, a tu premiera w tym roku :huh:

Ja też czytałem coś o FC3, ale taki 4-linijkowy tekst :tongue: , jakieś inormacje ledwo ujżały światło dzienne, a firma dawno by już pracowała na FC3 nic o tym nie mówiąc?, bo przecież nie zaczeliby prac nad grą we wrześniu, a skończyli jeszcze w tym samym roku, chyba, że zażyli redbula :tongue: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy cała sytuacja wygląda tak, że jakiś sklep internetowy wystawił pre-order Far Cry 3, który można zakupić jeszcze w tym roku i stąd wzięły się te spekulacje o części trzeciej. Ciężko powiedzieć czy ktoś dał ciała i wystawił to przez pomyłkę czy też jest to po prostu zwykły chwyt reklamowy, mający wzbudzić małą sensację. Jednak to, że trwa praca nad FC3 jest pewne, ponieważ twórcy gry sami potwierdzili, ze są w zaawansowanej fazie produkcji. To czy gra wyjdzie w tym roku - raczej wątpię, ale już co do roku następnego, myślę że będziemy się cieszyć nowym FC :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra skończona! mój czas 16:42 (dokładnie) zrobiłem 13 zadań pobocznych (likwidacja) i kilka zadań dla kumpli oraz ani razu nie użyłem autobusu (dla mnie to sama radość jeździć po tak pięknym terenie) choć posterunki zakapiorów nie umilały zwiedzania (zwłaszcza że straże na nich się odradzają :() a co do posterunków to przeprowadziłem zwiad na 33. Jako że grę ukończyłem to moja wcześniejsza ocena ulega nieco zmianie bo dostrzegłem niestety więcej minusów. Przede wszystkim zadania są po prostu nudne, głupie i banalne! każde takie samo czy to główne (nie końcowe) czy poboczne czyli idź zabij (głupi głos z komórki gdy bierzemy zadanie z wieży radiowej) a główne wcale nie lepsze ciągła likwidacja przywódców czy zniszczenie cysterny, sprężarki itp. :dobani: A teraz coś na osłodę przede wszystkim historia mnie wciągnęła po jakimś czasie mianowicie

w chwili zdrady wszystkich przyjaciół gra nabiera tępa kiedy odkrywamy że to Szakal jest naszym jedynym przyjacielem w tej dziurze.

A koniec gry to po mojemu wprost poezja!

A teraz w skrócie minusy i plusy (więcej w mojej poprzedniej mini recenzji)

PLUSY:

+Zachody słońca! :)

+Historia handlarza bronią

próbującego ocalić ludność cywilną

MINUSY:

-Nudne i banalne zadania poboczne oraz główne

-Respawn posterunków wroga

-Drobne bugi graficzne (machający trup)

Ocena to 8+

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+Historia handlarza bronią

próbującego ocalić ludność cywilną

Możliwe, że ten aspekt przełknąłem, ale

zdrada wszystkich innych najemników wobec głównego bohatera była po prostu wzięta znikąd. Nie chodzi o fakt, że byłem zaskoczony, ale takie rozwiązanie nie miało IMO sensu... Zresztą część z nich powinna zginąć pod koniec fabularnej części pierwszej mapy, chyba widać ich ciała jak wypadamy z ciężarówki więc o co chodzi?

o_O Nie wiem, po prostu nie przetrawiłem tego rozwiązania i był to główny powód dla którego krytykowałem fabułę gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+Historia handlarza bronią

próbującego ocalić ludność cywilną

Możliwe, że ten aspekt przełknąłem, ale

zdrada wszystkich innych najemników wobec głównego bohatera była po prostu wzięta znikąd. Nie chodzi o fakt, że byłem zaskoczony, ale takie rozwiązanie nie miało IMO sensu... Zresztą część z nich powinna zginąć pod koniec fabularnej części pierwszej mapy, chyba widać ich ciała jak wypadamy z ciężarówki więc o co chodzi?

o_O Nie wiem, po prostu nie przetrawiłem tego rozwiązania i był to główny powód dla którego krytykowałem fabułę gry.

No cóż rzeczywiście wszystko nie jest idealne

handlarz bronią broniący ludności cywilnej!

jednak jak na gry to jest i tak dobrze :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E, nie przeszedłem tej gierki, chociaż na początku był zachwyt, podziwianie itp. Za dużo trzeba było się najeździć, robiłem wszystkie misje poboczne i nie skończyłem nawet pierwszej mapy (byłem pod koniec). Za mało się w tym świecie działo, wiadomo było, że nie spotkam nic oprócz zebry i przeciwnika, nie ma żadnych mutantów. Gra mogłaby przypominać bardziej stalkera - straszyć - byłoby o wieeeele ciekawiej. No i brak systemu zniszczeń = fail.

Za to podobało mi się szukanie diamentów i krótki lot na paralotni, rejs łódką po rzece, dużo broni (moździerz), ale znowuż mało amunicji. Mam nadzieję, że FC3 też będzie w Afryce i poprawi te błędy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Black Shadow: naa ciężarówce są ciała cywili z kościoła
Nawet wtedy kiedy decydujemy się walczyć z

resztą najemników w tym barze

? Nie pamiętam już dokładnie, ale miałem prawie pewność, że były tam ciała i

najemników, bo w końcu wszyscy by padli podczas obrony

... a jak nie? Przekupili ich? ;P To byłaby kolejna bezsensowność, IMO.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FarCry'a 2 oceniam na plus jedynie pod względem grafiki i udźwiękowienia. Cała reszta dla mnie leży. Fabuła jak w MMO (czyli prawie jej brak), wrogowie czasem są zbyt "tempi", a czasem wręcz na odwrót (przykucniętego w ghille mnie rozjechali), do tego zadania zróżnicowane jak słownictwo dzisiejszej młodzieży spod bloku (pojedź, zabij/zniszcz, dostajesz kasę), odradzające się posterunki (tu aż do przesady...), jacyś niemrawi "sojusznicy"i ogólna monotonia rozgrywki. Czasem zadania robiłem czysto odruchowo - idę do lokacji, dostaje zadanie, wsiadam w samochód, jadę, przesiadam się na wieżyczkę, morduje kolesi jadących samochodem, przesiadam się na miejsce kierowcy, morduję posterunek, jadę, wysiadam, morduje wszystkich (plus ewentualnie coś wysadzam) i jadę do następnego zadania. Niestety na przejście całej gry nie starczyło mi normalnie kofeiny :(. No i ta zmiana na Afrykę...wszystko ok, ale osobiście preferowałem tropikalną wyspę z jedynki ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Far Cry 2 jest dobrą grą. Jej plusy to niesamowita grafika i krajobraz [ pustynie, dżungle, wyspy] otwarty świat gry, sporo broni, realistyczność, np bronie potrafią się zacinać, gdy nasz bohater jest bardzo ranny wyciąga sobie kule z ciała. Zaś do jej minusów należą: nudna jazda samochodem, odnawianie się wrogów, czasami przeciwnicy potrafią wytrzymać strzał w głowę, monotonia. Ogólnie jestem zadowolony z jej zakupu, i moja ocena to 7+/10.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście podpisuję się pod każdym słowem usera sUk.

Pierwsze wrażenie - "wow, ale grafika, masakra".

Drugie wrażenie - "ale wielkie świat, prawie jak jakiś RPG albo MMO".

Trzecie wrażenie - "świetne sterowanie samochodem, ale brak jakiegoś radia"

Czwarte wrażenie - "no strzela się też nieźle i nawet sporo broni, przeciwnicy nawet ogarniają, a i misje fajne"

Po godzinie, dwóch grania:

Pierwsze i ostatnie wrażenie - "czy ja już to gdzieś widziałem?"

Ogólnie schematyczność i nuda zabiły tę grę. Nie będę tutaj pisał moich przeżyć, bo opisał je praktycznie właśnie sUk, ale zawód na całej linii. Najgorsze jest to, że potencjał był olbrzymi. Ale równie olbrzymie było jego niewykorzystanie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria wskrzeszona...? Może raczej kontynuowana, w każdym razie ponownie wracamy do tropikalnej dżungli - a może nie tylko - żeby tym razem zmierzyć się z nie do końca normalnymi przeciwnikami ;] Klimacik może być ciekawy jeżeli prawdopodobnie główny antagonista wali tekstami typu: Do you want to know the definition od insanity? Atmosfera zaszczucia może być w porządku jak i sama fabuła o ile nie pojadą na utartych schematach czyli jakiś eksperyment wojskowy, który skończył się źle. Liczę na mało możliwości akcji typu Rambo, postawienie na survival itd. Z jakiś nowych mechanizmów w serii to zauważyłem finiszery z bliska oraz strzelanie zza osłony choć liczę na więcej. Niemniej IMO tym jednym trailerem rozbudziła moje nadzieje na sukces trzeciej części ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie słowo "sandbox" przekreśla zupełnie tą grę. Moim zdaniem wyjdzie Far Cry 2 tylko w innej scenerii :D. Twórcy zrobiliby lepiej gdyby wzorowali się na pierwszej części. Prowadzenie za rączkę, ładne krajobrazy, ale gracze przynajmniej wiedzieli, że gra ma jakąś fabułę. Obawiam się, że część trzecia oprócz silnika nie zabłyśnie niczym innym. A nawet z tym nie wiadomo, jeśli wydadzą ją na konsole :f. Wbrew pozorom trzymam kciuki, bo lubię gry w których mogę chodzić i podziwiać wszelkiego rodzaju plaże, dżungle itp. krajobrazy (ot takie zboczenie) ;). O klimatycznym survival horrorze możemy zapomnieć, bo Ubisoft nie podejmie się takiego ryzykownego manewru. "Czas apokalipsy" na silniku FC - tak, to byłoby bardzo ciekawe.

Edytowano przez sUk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.cdaction.pl/news/20473

Cóż, możliwe, że wszyscy nie chcący sandboxu właśnie się ucieszą, bo gra łączyć ma w sobie - wedle zapowiedzi - wielkie, otwarte przestrzenie wypełnione różnymi rzeczami do znalezienia (podobno 10x większe niż w poprzednich częściach co jest liczbą zaiste imponującą, ale ciekawe jak rozwiążą ekrany ładowania ^_^) z dosyć liniową rozgrywką, która bardziej nakieruje graczy na fabułę. Czemu nie? Nadal liczę, że nie spaprą pomysłu z tym całym szaleństwem a gracz dzięki dosyć liniowej strukturze gry będzie lepiej mógł odczuć atmosferę zaszczucia ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze to wyjdzie. Otwartość świata, ale znowu bardzo duża liniowość gry? Nie mogę sobie za bardzo tego wyobrazić. No niech robią, a może im wyjdzie coś fajnego ;) Mam nadzieję, że nie zrobią tak jak w Mafii II, gdzie mieliśmy duże miasto, ale nie było co w nim robić ;) Co do 3 części FC to mam nadzieję, że nie powtórzą błędu z II i nie dadzą tego wkurzającego respawnu przeciwników.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...