Skocz do zawartości
Smuggler

CDA 11/2019 - NR 300

Polecane posty

2 godziny temu, Pierre napisał:

BTW: Smg i McA mają dziwnie bliskie sobie wspomnienia z czasu pierwszej wizyty w redakcji (Czarny Iwan i MrJedi naparzający się w VF1), obaj też byli na pamiętnych targach w Londynie w 1996...hm..

Tylko 300 numerów, żeby się skapnąć. Brawo. Teraz dodaj dwa do dwóch.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokąd odszedł Papkin, gdzie teraz będzie pracował ?

Format (rozmiar) czasopisma jest teraz rewelacyjny, lżejsza gramatura papieru jest lepsza. Jak dla mnie duży plus.

Testy są lepsze niż jak czytałem magazyn w 2018 roku. Gra dołączona też super. Mam nadzieję że 301 numer będzie trzymał kondycję i zaskoczy grą - albo przynajmniej wróci do 9.99 pln. Mam też cichą nadzieję że format i papier zostaje jak ten z 300 numeru.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie wielu krytycznych komentarzy pod postem dotyczącym zawartości numeru 11/2019 odnośnie jakości papieru - proponuje każdemu niezadowolonemu z jakości papieru napisać prośbę o podniesienie gramatury papieru na email kontakt@bauer.pl miast gnębić naszych biednych adminów na forum. Sam właśnie napisałem prośbę o rozpatrzenie prośby w kontekście następnych wydań. Pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale w czym ci przeszkadza gramatura ? Poprzedni format był mało wygodny, skrócenie wys. czasopisma znacznie wpłynęło na komfort czytania.

Co do gramatury - poprzedni papier z jakością nie miał nic wspólnego, pełni w nim było chemii i [beeep]. Tusz to się rozmazywał i zostawał na łapach, czasem teksty były niewyraźne. Teraz masz cienki papier jak z codziennika. Moim zdaniem na plus. Nie wiem po co ci te koślawe maile do bauera. Jedyne z czym mogę się zgodzić to żeby z taką zmianą szła cena.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, buldozerek napisał:

No ale w czym ci przeszkadza gramatura ? Poprzedni format był mało wygodny, skrócenie wys. czasopisma znacznie wpłynęło na komfort czytania.

Co do gramatury - poprzedni papier z jakością nie miał nic wspólnego, pełni w nim było chemii i [beeep]. Tusz to się rozmazywał i zostawał na łapach, czasem teksty były niewyraźne. Teraz masz cienki papier jak z codziennika. Moim zdaniem na plus. Nie wiem po co ci te koślawe maile do bauera. Jedyne z czym mogę się zgodzić to żeby z taką zmianą szła cena.

Mistrzu @Ork - mi osobiście nie bardzo przeszkadza, chcę po prostu zredukować comiesięczne komentarze "Fanów" pod postami dotyczącymi nowych wydań CDA poprzez przekierowanie ich niezadowolenia z komentarzy pod postami wstawianymi przez szacowną redakcje na skrzynkę pocztową Bauera. Czytam co miesiąc te żale i jest mi po prostu szkoda Smugglera i spółki że muszą co miesiąc (a nawet i częściej, w przeciekach też jest masa [beeep]-burz) to znosić. Osobiście jakość druku dla mnie jest super, zapach tuszu jest naprawde przyjemny,  papier jednak mógłby być ciut grubszy ale rozumiem że przez to pismo mogłoby być troche droższe ( co również mi nie przeszkadza, Pamiętam jak CDA kosztowało 20ziko a wówczas wypłaty były dużo niższe i ludzie i tak je kupowali). Pomożesz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FreeOne

Rozumiem niezadowolenie i pomysł słania maili na ich skrzynkę to jakiś sposób, ale nie sądzę, że macie na to jakiś wpływ póki jest to margines kilku % w stosunku do ilości sprzedanych egzemplarzy. Wydawca kieruję się przede wszystkim względami finansowymi, a takie decyzje zapadają dużo wcześniej. Tym nie mniej ze swojego punktu widzenia muszę stwierdzić, że lżejszy papier i mniejszy format mnie bardzo pasuje i nie chciałbym w tym względzie zmian. Grubszy będzie oznaczał właśnie chemiczną jakość, rozmazywane teksty (a zdarzały się takie numery, że okładka schodziła jak ta szara warstwa ze zdrapek, teksty były rozmazane jak by maszyna była nieprecyzyjna przy druku lub tusz, strony śmierdziały paskudnie, na skórze zostawał tusz). Teraz jest zapach zwykłego codziennika - uważam, że to coś lepszego. A i taki format lepiej się czyta, leżąc chorym w łóżku xD.

Inna sprawa to cena, choć przyznam szczerze, że podobnie jak ty uważam, że jeśli numer będzie dobry to kupię go - nie ważne czy będzie kosztował 12.99, czy 18.99. Druga kwestia, że niska sprzedaż wpływa na jakość, nie oszukujmy się i stąd szukanie oszczędności.

Masz jakieś informacje odnośnie liczby sprzedanych egzemplarzy CD-Action, wydawca upublicznia te dane ?

 

PS. Mój nick to @buldozerek, Ork to jedynie opis oznaczający aktywność na forum, kiedy się na nim rejestrowałem kilka lat temu. Jak widać, przez te kilka lat nie wiele się zmieniło a śmieszne są tagi Array na stronie "O mnie", co tez świadczy o kondycji czasopisma, niestety...

Edytowano przez buldozerek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis wreszcie zabralem sie za najnowszy numer CDA i... mam mieszane uczucia. Nowy format pisma mi nie przeszkadza. Problem mam natomiast z drukiem. Nie wiem, czy to przez nowy papier, czy tez moze trafil mi sie jakis felerny egzemplarz, ale moj sprawia wrazenie wyblaklego. To co powinno byc czarne wyglada jak kupiona na bazarze czarna markowa koszulka po pierwszym praniu. Screenom brakuje nasycenia barw i przejrzystosci, kojarza mi sie z proba rozjasnienia zbyt ciemnej gry przez podbicie gammy. Przez dluzsza chwile przypatrywalem sie screenshotowi na 66. stronie w recenzji WoW Classic probujac dojrzec w nim szczegoly pokazanej sceny (a wlasciwie to rozszyfrowac, co sie na niej znajduje) i ostatecznie stwierdzilem, ze taka jakosc druku to mam drukujac zdjecia na mojej domowej drukarce w trybie ekonomicznym, z pewnoscia nie jest to cos, co moglbym uznac za jakosc pisma, ktore wyszlo w drukarni. Jesli moj egzemplarz nie jest pod tym wzgledem wyjatkowy i od teraz tak to bedzie wygladac, to moze powinniscie rozwazyc sens wstawiania screenshotow, bo bardziej szpeca one szate graficzna pisma niz prezentuja jakosc grafiki w recenzowanym tytule...

Edytowano przez Tesu
  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dokladniejszym zapoznaniu sie z calym 300. numerem CDA i przyjrzeniu sie kazdej ze stron pod katem jakosci druku jestem raczej mocno rozczarowany tym, co znalazlem na stronach z ciemna szata graficzna. 

Str. 3 - spis tresci. Jesli tlo mialo byc czarne, to ktos Wam wywinal niezly, nomen omen, numer, bo to ani czarny, ani szary...

Str. 26 - NFS Heat; ten maly, ciemny screenshot jest co najwyzej popielaty, gdzie nasycenie kolorow/kontrast?

Str. 30 - Shenmue III; tu zadziwiajaco dobrze

Str. 34 - Nie jestem w stanie okreslic koloru tla dla tekstu. Moze, hmmm... wyplowialy czarny?

Str. 35, 36, 37 - strony wygladaja, jakby za dlugo lezaly na sloncu w upalne popoludnie

Str. 53 - ponownie, tlo moze i bylo czarne na ekranie osoby zajmujacej sie DTP, ale na papierze blizej mu do ciemnoszarego

Str. 54-55 - tutaj istna tragedia, az oczy meczy. Najgorsze strony pod wzgledem wizualnym w calym numerze!

Str. 60-61 - jak wspomniana we wczesniejszym poscie „oryginalna” koszulka marki Abibas po pierwszym kontakcie z woda

Str. 66 - strona daje rade, ale ciemny screenshot ktos posypal za to popiolem chyba

Str. 71-72 - nie ma tragedii, ale to glownie dzieki odcieniom zieleni przebijajacej z szarosci

Str. 74 - jak wyzej

Str. 76 - o dziwo nawet daje rade

Strony, na ktorych dominuja jasne kolory wypadaja znacznie lepiej. Wniosek jest dosc prosty. Jesli CDA nie ma wygladac jak niskobudzetowe pisemko drukowane po taniosci, to powinniscie trzymac sie jak najdalej od wszystkiego, co podczas skladu pisma na ekranie wyglada jakby chociaz stalo obok koloru czarnego.

I smutno mi bardzo, ze musialem napisac tego posta, ktory na dodatek dotyczy tak specjalnego numeru... :(

Edytowano przez Tesu
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.09.2019 o 19:22, katon napisał:

Nie tylko ty masz problem ze stronką, też nie mogę jej odpalić. Może za mało kodów dostali i teraz udają że sie wiesza stronka.

Katastrofa z tą stroną w jakim celu jest tak działająca że nie działa wcale, testowane przez kilka przeglądarek.

Witryna jest nieosiągalna,nie pomagają jakiekolwiek ustawienia szkoda nerw na taki badziew.

Edytowano przez sir62
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.10.2019 o 18:52, sir62 napisał:

Katastrofa z tą stroną w jakim celu jest tak działająca że nie działa wcale, testowane przez kilka przeglądarek.

Witryna jest nieosiągalna,nie pomagają jakiekolwiek ustawienia szkoda nerw na taki badziew.

Droga Redakcjo,

Jak to już wcześniej zgłaszało kilku użytkowników, strona kody.cdaction.pl nie działa. Testowałem w ciągu ostatnich kilku dni na trzech komputerach i kilku przeglądarkach, dzisiejsza próba jest na tym, z którego zawsze korzystałem do realizacji kodów. I niestety nic... Znaczy się "Przekroczono limit czasu połączenia. Serwer kody.cdaction.pl zbyt długo nie odpowiada." - w załączeniu zrzut ekranu. I co mam zrobić? Za kilka dni minie okres realizacji kodów i stracę zarówno grę Far Cry Primal, na którą rzuciłem się jak szczerbaty na suchary, jak i kod do WOT, który też bardzo by się przydał.

Gdzie jest przyczyna tych problemów, których wiele osób doświadcza przy okazji tego numeru? Wcześniej strona działała bez zarzutu, zrealizowałem na niej kody z przynajmniej kilkunastu, jeśli nie kilkudziesięciu numerów (do zeszłego roku kupowałem średnio 75% numerów). A teraz, gdy nabyłem jubileuszowy numer, to spotkała mnie i nie tylko mnie taka nie miła niespodzianka. Czy Redakcja może tu jakoś pomóc? Miałem napisać do Was wcześniej, ale liczyłem, że następnego dnia się uda uruchomić kod. Potem kolejnego, kolejnego i wreszcie minął ostatni weekend, kiedy można zrealizować kody, więc nie ma co czekać dłużej.

Tym niemniej życzę Redakcji kolejnych jubileuszy.

Pozdrowienia,

FanGier1980

 

Aktualizacja: udało mi się zalogować do serwisu kody.cdaction.p i zrealizować kod ze zdrapki. Far Cry Primal dodany do Uplaya, mam nadzieję, że z WOTem też nie będzie problemów (dziś już odpuszczę, długo bym nie pograł, bo rano z dzieciarnią do przedszkola i potem do roboty). Niestety, żeby się zalogować musiałem użyć Tor Browser! Podpowiedział mi użytkownik @sayaninssj. Dzięki za podpowiedź, brachu!

 

Problem ze stroną kody-cdaction-pl.jpg

Edytowano przez FanGier1980
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za każdym razem, gdy ktoś zgłasza problem z tą stroną, sprzawdzam czy u mnie działa. Jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się, żeby strona się nie załadowała. Masz możliwość sprawdzenia tej strony na urządzeniu mobilnym poprzez dane mobilne/transfer danych?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...