Skocz do zawartości
Smuggler

CDA 11/2019 - NR 300

Polecane posty

Uwaga! Wnimanje! Attention! Achtung! Atenção! Attenzione! Oto przed wami zapowiedź trzechsetnego (!!!) numeru CDA, który trafi do sklepów, kiosków i salonów z prasą już w najbliższy wtorek, czyli 24 września. Jak sami rozumiecie, to nie mógł być taki sobie, zwyczajny i typowy numer CDA. No i nie jest, pod bardzo wieloma względami.

A gdy zerkniecie na cenę, ujrzycie tam cyferki tworzące nietypową dla CDA liczbę… 17,99 zł. (Oczywiście prenumeratorzy mogą się tą jednorazową zmianą ceny nie przejmować). Za co tyle pieniędzy? A choćby za pełną wersję gry Far Cry Primal PL/EN. Do tego dodajemy duży plakat, i to specyficzny. Z jednej strony Doom Eternal. A z drugiej – specjalnie stworzony plakat, podsumowujący 300 numerów CDA i oddający hołd przeróżnym kultowym grom. Powiem tak – im dłużej będziecie w niego patrzeć, tym więcej aluzji, smaczków i nawiązań znajdziecie. Do tego jeszcze kilka bonusów. Po pierwsze: kody do World of Tanks (TKS z n.k.m. 20 mm + 1 dzień World of Tanks Premium, dla nowych i starych graczy). Po drugie – 50% zniżki na praktycznie dowolną liczbę pizz w Domino's Pizza (no dobra, górny limit istnieje, to… 30 pizz na jeden kupon. Czyli np. kupując dwie pizze – jedną macie za darmo, a kupując cztery – dwie za free itd.). Po trzecie 50 zł zniżki na bilet na PGA. (Szczegółowy opis wszystkich bonusów znajdziecie na końcu tej zapowiedzi). Po czwarte – zniżka na kurs angielskiego eTutor, na dwa miesiące. Po piąte – kilka różnych zniżek na sprzęt HyperX. Po szóste – trzy zniżki na sprzęt MSI. No i od groma naprawdę fajnych (w tym także jubileuszowych) tekstów.

Zaczynamy od wrażeń z Gamescomu 2019, ale nietypowych, bo w formie GameWalkera. Zapowiedzi tylko trzy, ale jakie! Humankind, czyli nowoczesny remiks Cywilizacji. Total War Saga: Troy, czyli zrobimy Trojan w konia (z małą pomocą mitologii). Gamedec – fani twórczości Marcina Przybyłka powinni być uszczęśliwieni tym „połączeniem RPG z Sherlockiem Holmesem” w realiach sf.

Aż 16 (!) beta testów w dziale Już graliśmy wyraźnie zapowiada nadchodzące zimowe żniwa. A wśród nich wiele perełek – Marvel's Avengers (Papkin kiedyś wieszał na niej psy, teraz odszczekuje większość postawionych zarzutów), Everspace 2, który zapowiada się na rasowego action RPG-a, gangsterski Empire of Sin, płynnie łączący strategię i taktykę z dużą dynamiką rozgrywki, Cris Tales, czyli jeden z najbardziej innowacyjnych i efektownych jRPG w 2020, a także shooter z Predatorem w roli głównej (czyli – Predator: Hunting Grounds), Need for Speed Heat, Ghost Recon: Breakpoint, Shenmue III, taktyczna strzelanka Caliber, parkourowo-cyberpunkowy Ghostrunner… a to przecież tylko cząstka z tego, o czym piszemy w tym numerze!

W dziale Recenzji też tłusto, bo aż 19 tytułów, w tym Borderlands 3 (2 + 3 strony), Gears 5, Control, Pagan Online, NBA 2K20, Blair Witch. Spikain poleca cyberpunkowo-detektywistyczny Astral Chain studia PlatinumGames. 9kier jest zachwycona mieszanką strategii i survialu o nazwie Oxygen Not Included, taktyczną karcianką Dicey Dungeons oraz przygodowo-platformową A Short Hike. Siekiera dla fanów retroshooterów w klimatach Duke Nukem 3D ma Ion Fury (wcześniej znane jako Ion Maiden), a jeśli jeszcze mało wam wspomnień, to warto zajrzeć do wrażeń Witolda z rozgrywki w World of Warcraft: Classic, gry, która w swoim czasie doprowadziła redakcję CDA do paraliżu, bo niektórych redaktorów trzeba było siłą wyrywać z tego uniwersum. Fanów symulatora życia i survivalu (tych hardkorowych) Mac Abra zaprasza do zmierzenia się z 8 milionami lat ewolucji człowieka, ostrzegając, że lekko nie będzie (Ancestors: The Humankind Odyssey). Ninho cieszy się z wędrówki przez zielone piekło (Green Hell), bo to gra dobra i do tego polska. A dla fanów kaszanki mamy wizytę w słynnej Strefie 51, czyli Storm Area 51: September 20th 2019. Tu też rzecz jasna skupiłem się tylko na najważniejszych tytułach… (Szczegółowy spis treści na końcu zapowiedzi).

Jako że to numer 300, to nie braknie w Publicystyce wspominek. W „300 numerów CD-Action” obecni i byli (współ)pracownicy przedstawiają te numery CDA, które z nader różnych powodów (niekoniecznie pozytywnych) zapadły im w pamięć. Pojawią się tam również ciekawe materiały graficzne... Mamy też specjalny „felieton okolicznościowy” Mac Abry oraz (bonusowo) specjalne okolicznościowe wydanie Na Luzie.

Ale oczywiście nie samym jubileuszem Publicystyka stoi. W „Dodajemy mechaniki” odwiedzimy studio Bloober Team, by porozmawiać o jego historii, teraźniejszości, sekretach tworzenia gier etc. Enki zachęca do wizyty we Wrocławiu, by 19 października wziąć udział w Game Music Festiwal, gdzie nie tylko posłuchacie sporo dobrej gamingowej muzyki w wersji symfonicznej, ale i będzie mieli okazję spotkać się z takimi klasykami w tworzeniu nutek jak Jesper Kyd i Austin Wintory. „Novacen” to tekst mówiący o AI – a konkretnie o nietypowej wizji przyszłości, w której główne skrzypce grać miałaby właśnie sztuczna inteligencja. Nie zabraknie Magazynu Kulturalnego i kolejnej odsłony Ikon Night City – tym razem Morgan Blackhand. Tamże kilka felietonów i rzecz jasna Szpile. (Przy okazji nadmieniam, że co środę znajdziecie na naszej stronie WWW kolejną odsłonę „Szpilek” czyli Szpil on-line, gdzie znajdziecie kolejną dawkę „przekąsu”; oczywiście są tam inne Szpile niż w wersji papierowej).

W dziale sprzętowym zaś relacja z targów sprzętowych IFA Berlin, megaporadnik dla tych, którzy chcą kupić gamingowy laptop oraz testy gamingowej klawiatury i myszki.

Nie zabraknie też, bo nie może, GameWalkera i Action Redaction. Na Luzie też jest, acz, jak wspomniałem, tym razem w wersji jubileuszowej. A jeśli tęsknicie za dawnym, „klasycznym”, NL, to zapraszamy w każdy piątek na naszą stronę WWW – co tydzień pojawia się wybrana przez Smugglera porcja „sucharów”, memów etc. (Polecam, moje suchary są smaczne i pożywne – Smg).

To spotykamy się we wtorek, jak mniemam? Bo co jak co – ale TRZYSETNEGO numeru nie wypada nie mieć...

 

 

###########SPIS TREŚCI
 

 

######GRY

 

GameWalker gamescomowy   

Newsy

 

W PRODUKCJI

Humankind

Total War Saga: Troy

Gamedec

 

JUŻ GRALIŚMY

Marvel’s Avengers         

Everspace 2      

Empire of Sin   

Biomutant        

Cris Tales           

Crossroads Inn

Predator            

Need for Speed Heat    

Ghost Recon: Breakpoint           

Shenmue III      

Caliber

Here Be Dragons

Hot Shot Burn  

Ghostrunner    

Darksburg         

Solasta: Crown of the Magister

 

RECENZJE

GameWalker   

Borderlands 3  

Control

Astral Chain      

Pagan Online   

Oxygen Not Included

NBA 2K20          

Ion Fury              

Dicey Dungeons

A Short Hike     

DARQ  

World of Warcraft: Classic

Ancestors: The Humankind Odyssey

Daymare 1998

Blair Witch

Remnant: From the Ashes

Gears 5

Catherine: Full Body

Green Hell

Kaszanka: Storm Area 51: September 20th 2019

 

PUBLICYSTYKA

300 numerów CD-Action           

„Dodajemy mechaniki”               

Dobry żart tynfa wart

Ikony Night City: Morgan Blackhand

Posłuchaj          

Novacen            

Magazyn Kulturalny

Sanitariusz robi trumnę...

 

TECHNOLOGIE

MEGAPORADNIK: Laptopy dla graczy

 

TESTY

Klawiatura Logitech G915 Lightspeed 

Myszka Bloody P80 Pro


TRENDY: targi sprzętowe IFA Berlin
 

###INNE

Na Luzie

Action Redaction

Loot     

Zdrapka z kodem
Kupon zniżkowy na pizzę

Kupon zniżkowy PGA

 

 

 

 

###BONUS 1

Kod do WoT: TKS z n.k.m. 20 mm + 1 dzień World of Tanks Premium, dla nowych i starych graczy.

 

Pojazd, który otrzymasz po wpisaniu naszego kodu bonusowego, to polska lekka maszyna II tieru. Na tle pozostałych czołgów tego poziomu wyróżnia się on kilkoma unikatowymi cechami. To jeden z najmniejszych pojazdów w grze, dzięki czemu z większych odległości naprawdę trudno go trafić. Interesujące jest również uzbrojenie. TKS został wyposażony w wielkokalibrowy (20 mm!) karabin maszynowy, który – jak na swój poziom – zapewnia dobrą penetrację i wysoką szybkostrzelność. Zasobnik zawiera 10 pocisków, które wystrzeliwane są w dwustrzałowych salwach. Nie najgorsze skupienie powoduje, że tankietka dobrze sprawdza się, strzelając z drugiej linii – szczególnie że świetne parametry kamuflażu sprawiają, iż maszynę stosunkowo trudno wykryć. Oczywiście to maszyna niskopoziomowa – mimo wszystko jednak jest kolekcjonerską gratką, a i w ramach odprężenia po uprzednim dopakowaniu odpowiednimi modułami miło jest nią pośmigać ot tak, dla czystej radochy.

 

Oprócz czołgu dostaniemy jeden dzień konta premium – a to świetna okazja, żeby wskoczyć do gry pod koniec rozgrywającego się właśnie Festiwalu czołgów. Z okazji dziewiątej już rocznicy istnienia gry Wargaming zorganizował cykl wydarzeń i różnego rodzaju aktywności oraz okazji w swojej najpopularniejszej grze.

Uwaga: kod jest ważny do końca października i działa tylko na serwerze europejskim.

 

 

###BONUS 2

50% zniżki na dowolną pizzę w Dominos Pizza. Przy czym na ten jeden kod możesz zamawiać więcej niż jedną pizzę (w sumie nawet i... 30 – wszystkie z 50% zniżki). Albo prościej – zamawiając dwie, drugą masz za darmo, zamawiając cztery – dwie są za free itd.
Poczuj się jak redakcja w deadline . Smacznego!


UWAGA: Kod ważny do 31.10.2019

 

 

###BONUS 3
50 zł zniżki na VIP Day na PGA.

Wystarczy 18.10 zgłosić się na PGA z najnowszym (trzysetnym!) numerem CDA, by otrzymać 50 zł zniżkę na bilet wstępu.

 

 

##############PEŁNA WERSJA GRY

 

Far Cry Primal PL/EN

# wysokobudżetowy survival • prehistoria • otwarty świat

 

PEGI 18

Multi: brak

PC: Win 7/8/10, Intel Core i3-550/AMD Phenom II X4 955, 4 GB RAM, GeForce GTX 460/Radeon HD5770, DirectX 11

 

Far Cry Primal to Far Cry inny niż wszystkie, nawet jeśli w teorii zbudowany został na podobnych podstawach. Akcja gry rozgrywa się w Karpatach – tak, tych Karpatach – w środkowym okresie epoki kamienia. CormaC w pochlebnej recenzji napisał kiedyś o „niepowtarzalnym klimacie zaginionego świata, w którym człowiek nie rządził, lecz co dzień rozpaczliwie walczył o przetrwanie, dyndając gdzieś na końcu łańcucha pokarmowego”. Nierzadko wychodzimy tu z roli polującego, by stać się zwierzyną – i nawet pod koniec gry nie czujemy tej wszechwładzy charakterystycznej dla wielu sandboksów z otwartym światem. Co nie znaczy, że to symulator popychadła. Charakter Far Cry Primal dobrze oddał swego czasu MQc, pisząc, że w grze „czuje, że jest wielkim skurczybykiem jaskiniowcem, który idzie na niedźwiedzia z maczugą zrobioną z kości. I wychodzi z tej walki żywy. Proste i wspaniałe”. Jedno jest pewne – żaden inny Far Cry nie daje tyle satysfakcji z triumfu nad wrogiem.

 

 

 

!!!CDA 300.jpg

CDA FOLIA.jpg

DOOM PLAKAT.jpg

Plakat CDA 300.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszą w tym numerze 2 rzeczy. Pierwszą jest recenzja NBA 2K20, na którą bardzo mocno czekam bo planuję zakupić PS4 i waham się czy może tą grę uczynić pierwszą w jaką wzbogacę się przy okazji tej platformy. Drugą rzeczą która cieszy jest betatest nowego NFS. Ciekawi mnie jak wyszła ta gra bo moim zdaniem jeśli będzie tak źle jak ostatnio to może się skończyć śmiercią zasłużonej marki. Co do pełniaka to cieszy, że do CDA trafia tak dobra gra w czasach gdy większość pełniaków to gry wręcz anonimowe. Jedynie szkoda, że w tym numerze zabraknie już Papkina bo uwielbiałem jego teksty...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz pierwszy od dawna miałem problem z kupieniem nowego numeru CDA. Obszedłem kilka kiosków i w każdym usłyszałem, że CDA owszem było, ale już się sprzedało. Więc trochę sie nachodziłem zanim 300 numer w końcu trafił w moje spragnione ręce. Co do ceny uważam, że w porównaniu do standardowej to tym razem jest wysoka. Choć przyznać muszę, że na plakacie nie oszczędzano i jest on wydrukowany na dobrej jakości papierze. A skoro o plakacie mowa, to na ścianie już jest przygotowane na niego miejsce. 

Do gustu przypadła mi pełna wersja gry czyli FarCry: Primal. Znaczy się jeszcze tej gry nie ograłem, dopiero się ściąga i instaluje. Jednak serię tę lubię, a tej odsłony do tej pory nie miałem. Na dodatek realia w tej grze są bardzo nietypowe jak na gry, więc z chęcią sobie pełniaka ogram. Fajny był też pomysł, aby tym razem na karcie był... a nie, nie zaspoileruje. :)

Podoba mi się też inny papier. Ten co prawda pojawił się już w poprzednim numerze. Chodzi mi o to, że teraz CDA dużo wygodniej się trzyma w rękach i przegląda oraz czyta choćby w środkach komunikacji miejskiej. Raz, że lżejszy, a dwa - wygodniejszy.

Samych tekstów na razie jeszcze nie wiele przeczytałem, ot wspomnienia Mac Abry (bardzo fajny tekst - polecam), troche zapowiedzi i recenzję World of WarCraft Classic. Szkoda tylko, że mój ulubiony dział "Na luzie" został okrojony do jednej strony. Dobra FarCry: Primal się ściąga to ja idę jeszcze trochę sobie poczytać. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę się, ale myślę, że warto. Szacun, że wykręciliście taki piękny numer, ale jeszcze większe propsy dla tych kilkudziesięciu tysięcy czytelników za wytrwałość (wszelkie osiągnięcia z gier to przy tym małe miki), bo nie ułatwialiście im zadania. Na elaborat przyjdzie czas (minusy tradycyjnie przeważają nad nielicznymi plusami). Mam nadzieję, że Smuggler nie miał wcześniej na myśli "niespodzianek" w postaci powrotu "smrodku", kolejnego zmniejszenia magazynu i rozczarowania jakością. :P A co do papkinowych komentarzy i "możemy rozmawiać" na temat doboru i jakości tekstów - w zeszłym roku zwróciłem im uwagę na masę błędów i oczywiście podeszli do tego w typowy dla siebie sposób, stąd powtórka z "rozrywki" w poprzednim numerze np. przy megakonfiguratorze. Tyle ode mnie w temacie przydatności sekcji komentarzy i forum. :P Kolega viper218 z "waleniem ściemy" ma trochę racji. Każdy ma prawo marudzić, gdy w redakcji dzieje się coś bardzo niedobrego i nic się nie zmienia w kwestiach, na które mają wpływ. Takie działania też przecież zniechęcają do zakupu. Może i odpowiadają "tylko (i aż) za dobór i jakość tekstów", ale mają też swoje za uszami. Winę za obecny stan rzeczy (spadek jakości) ponosi nie tylko wydawca i warto ten fakt przyjąć do wiadomości. Jest w CDA coś bardzo niezdrowego i ma to związek właśnie z podejściem samej redakcji (ponownie - do kwestii, na które mają przecież wpływ), skoro cenne spostrzeżenia zamiast trafiać do "właściwszych uszu", trafiają w próżnię. Na "olewczości" i braku szacunku daleko nie zajedziecie, a tym bardziej nie odbudujecie dawnej renomy. Być może to też niepopularna opinia... ale jako czytelnik bardzo bym chciał, by pismo z takim stażem zaczęło w końcu spełniać odpowiednie do wieku standardy. Zaglądam regularnie do CDA od ok. 20 lat i liczę, że walniecie jeszcze ze dwie setki, będąc w lepszej formie i zachowując trzeźwe głowy, bo czasy są trudne, dalsze zmiany konieczne, spory przeskok jakościowy mile widziany, a podejście niektórych (nie tylko dinozaurów) wymaga solidnej... korekty. :P Niech Dyskobol będzie z wami, alkohochlik po otwarciu Arki Przymierza rozpuści się do "gadzinich" kości i eksploduje, a Smuggler na stare lata tak zasmakuje w kapuście z mięsem, że zaproponuje bigosowe deadline'y. :D Czytelnicza frekwencja w kioskach i przy skrzynkach dopisała, więc pora na redakcyjną jakość. Pamiętajcie, że teraz pałeczka jest po waszej stronie!

Edytowano przez Bilu
Zgubione słowo "tysięcy" w drugim zdaniu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tej strony stały czytelnik CDA w latach 1998-2010 i okazjonalny w późniejszych. ;) Mój poprzedni numer to 10/2018 (to był chyba 1-wszy bez płytki?).

Powiem tak: numer ciekawy, ale serce się kraje jak się widzi moje ulubione pismo w tym stanie. Oj brakuje tamtego rozmiaru, tamtego papieru, tamtych płytek i tamtych... tekściarzy. Widzę, że ze starej gwardii ostał się chyba tylko Smuggler, reszty w ogóle nie kojarzę. Z tym numerem 300-tnym mam problem podobny do problemu ze "Światem wg Kiepskich": fajnie że jeden z seriali z czasów szkolnych jeszcze jest, ale jak się patrzy np. na Ryszarda Kotysa w najnowszych odcinkach, to naprawdę robi się smutno. To właśnie mam z 300 CDA.

Pewnie jak będzie 25-lecie czy 400 numer to znowu kupię, ale mam nadzieję że są tu jeszcze stare konie i "czują" o co mi chodzi. ;)

Mimo powyższego, gratuluję 300-tnego numeru i życzę jak najlepiej. Może kiedyś zaczniecie wydawać wersję pisma premium - na lepszym papierze, z dodatkami, jakby co to się piszę. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu również byłem stałym czytelnikiem i to całkiem nie dawno. Ostatnio rzadziej. Oczywiście gratulacje tylko w tym całym miodzie musiała się znaleźć łyżka dziegciu bo niestety strona z kodami nie działa. Wcześniej działała bez zastrzeżeń a teraz w ogóle czyli nie można zrealizować kodów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, WojtekMLC napisał:

Wszystko fajnie tylko czemu kod do Far Cry Primal nie działa i na dodatek strona gdzie realizujemy kod z karty też nie działa 

Dziala. Masz newsa na glownej jak go odpalic.

3 godziny temu, Wojman007 napisał:

 

Samych tekstów na razie jeszcze nie wiele przeczytałem, ot wspomnienia Mac Abry (bardzo fajny tekst - polecam), troche zapowiedzi i recenzję World of WarCraft Classic. Szkoda tylko, że mój ulubiony dział "Na luzie" został okrojony do jednej strony. Dobra FarCry: Primal się ściąga to ja idę jeszcze trochę sobie poczytać. :)

Papier znow ladnie pachnie farba, a nie chemia.
A NL Classic masz co piatek na stronie WWW.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie wiem czy już ktoś o to pytał ale chyba zniżka na myszkę MSI + podkładkę jest źle naliczana. Po dodaniu obu produktów i wklejeniu kodu cena myszki spada o 65 zł i to wszystko. Według opisu powinno być  169 ZŁ rabatu. Załączam screena, jeśli coś źle robię to proszę poprawcie mnie. Dzięki.

Spoiler

HthlklW.png

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, jarjar88 napisał:

Niestety trafiłem na jakiś wadliwy egzemplarz - kończy się na 98. stronie. Mam nadzieję, że nie była to cała partia...

Że tak powiem -- „u mnie działa“. ;) Ja za to mam numer 286 zaczynający się od 67 strony. Zdarza się.

Co do samego #300, okładka mistrzostwo świata! Elegancka, bez wodotrysków -- tak jak lubię. FC: Primal co prawda splatynowany, ale za dołączenie go wielki szacun.

No i cóż mogę dodać -- kolejny raz z Wami, jak co miesiąc od ponad dwudziestu lat. Gratulacje! Życzę Wam (i sobie) co najmniej kolejnych trzystu wydań. A tylko sobie -- zebrania w końcu pełnej kolekcji, bo niestety przez te wszystkie lata niektóre mi się gdzieś rozeszły...

GG, CDA!

Edytowano przez sosik1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądziłem, że dożyję wydania numeru 300(this is CD-ACTION!!!) mojego ulubionego czasopisma, i w sumie nie wierzyłem za bardzo,że samo czasopismo wytrwa tyle czasu - kopę lat, ale do rzeczy. 

Ogólnie jest fajnie, zawartość bardzo solidna, jednakże niepokoi mnie fakt,że pismo jest prawie o 1.5 cm krótsze od poprzednich wydać. Chcę wierzyć, że jest to tylko jednorazowy przypadek lub jest to decyzja podyktowana jedynie względami praktycznymi i troska o wygodę czytelników w trakcie czytania, a nie jednym ze zwiastunów powolnie zbliżającego się upadku pisma. To samo tyczy się również jakości papieru - wydaje się on już nieco gorszy niż te parę numerów temu. 

Jeżeli chodzi o dodatki to cóż, fanem Far Cry nie jestem ale na pewno znajdą się czytelnicy którzy z zachwytem przywitają tak dobrego pełniaka, na kod WoT mogę kręcić nosem, ale cóż, wszak też coś związanego bezpośrednio z grami, więc jest ok, nie mogę natomiast całkowicie zrozumieć powodu reklamowania kodu na pizze jako czegoś wielkiego. Co z tego, że teoretycznie można zamówić ze 30 pizz max, skoro ile takich placków przeciętny Kowalski zje? Aby to wykorzystać w pełni to musiała by być nie wiadomo jaka impreza, a ile będzie osób co nie użyją tego wcale. I na koniec plakat mogliście dać w wymiarach 1024x768. Na pewno wiele osób doceniło by żart :) I na koniec te całe zniżki na sprzęt i na PGA. Poważnie? Jeżeli w dzisiejszych czasach kogoś stać na komputer i granie, to i na pewno może uzbierać/pożyczyć pieniądze na sprzęt - graty gamingowe to luksus wynikający z hobby a nie coś niezbędnego i jestem pewien, że większość graczy jest w stanie zadbać o to we własnym zakresie bez zniżek, a jak ktoś ma na dojazd i zakwaterowanie, słowem całą otoczkę  PGA to i na bilet wyskrobie kasę. Zamiast tych wszystkich dodatków, moglibyście dorzucić jakiegoś jeszcze pełniaka, lub dać coś bardziej rozpoznawalnego na 300 numer, CDA w końcu to pismo  grach i markę wyrobiliście sobie tym,że dawaliście pełniaki, byliście daleko z przodu przed konkurencją, a nie tym,że do pisma były dodawane fanty jak w gazetce dla dzieci. Uff. to chyba tyle, zebrało się tego trochę. 

Mimo wszystko nadal lubię CDA i nadal mam zamiar je regularnie kupować, boli tylko jak człowiek widzi w jaką stronę jego ulubione czasopismo podąża. Wiem, że swiat się zmienia, inny odbiorca etc. ale jakoś tak przykro się robi. 

 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papier i zmiana rozmiaru pisma na minus,

Plakat na plus. FC Primal też, zwłaszcza że jakoś na moim sprzęcie działa (15 fpsów to dosłownie granica "komfortowego" grania :P); szkoda tylko, że ten kod na dominos ważny tylko przy zamówieniach online. Tak z tego nie skorzystam niestety, a pizzą za pół ceny bym nie pogardził.

Zawartość wydaje się ok, tylko ta edycja Na Luzie nijaka imo.

Also jeszcze raz - gratulacje za wytrwanie do 300. numeru i żebyście trwali w najlepsze jeszcze drugie tyle edycji. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odbieram mój 300-ny numer CD-ACTION z empiku. Nie miałem tej gazety w rękach od lat, jestem ciekawy wrażeń ;) Nawet okolicznościowy wpis na blogu popełniłem w tej kwestii :)https://lepszyserwis.pl/powialo-nostalgia-to-juz-300-numerow-cd-action/

Edytowano przez Othbaal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu namieszaliście w testach sprzętu. Megaporadnik laptopy dla gracza. Chyba że się mylę i laptop za 11,500 jest wolniejszy od tego za 7,600 ? Punkty 3DMark :P. A plakat Doom mam uszkodzony sklejony klejem na środku nie wiem dla czego. Ale kupie drugi egzemplarz.

Edytowano przez morphisiusz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto kupić dla choćby samego tylko wspominkowego felietonu Mac Abry - takie zwieńczenie jego tekstów sprzed 3 lat (o pracy w LL). Ech, marzy się jakaś książkowa wersja takich relacji... Sto lat CDA!

BTW: Smg i McA mają dziwnie bliskie sobie wspomnienia z czasu pierwszej wizyty w redakcji (Czarny Iwan i MrJedi naparzający się w VF1), obaj też byli na pamiętnych targach w Londynie w 1996...hm..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...