Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ghost

Uwagi i pytania do moderatorów III

Polecane posty

A ja dodam, że EOT oznacza EOT. Być może Twój kolejny post na ten temat nie spotka się z jakimiś konsekwencjami forumowymi, ale dalszych odpowiedzi od nas już nie uzyskasz. Sprawa rozwiązania i koniec.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym tokiem rozumowania, paru moderatorów, żółtych ekspertów i reszta szarych użytkowników doradzających w dziale sprzętowym łamią regulamin, nazywając np. noname'owe zasilacze "wytworami zasilaczopodobnymi", lub gotowce jakimiś określeniami, które przecież ranią uczucia producentów, którzy starają się dostarczyć najwyższej jakości produkt :(

(a ci bezduszni hejterzy tylko hejtują)

Ja w takiej sytuacji chyba powininem dostać bana, za nazywanie gotowców, zasilaczy, słuchawek Beats, Skullcandy, większości słuchawek Razera, Steelseries, Saiteka oraz ich myszek i klawiatur, badziewiami (początek listy producentów, których "uczucia" uraziłem).

Nie mogę napisać zgodnie z prawdą, że coś jest badziewne, lub wyrazić niepochlebną opinie o tym, że Samsung zmusza indyjskich bloggerów do bycia hostessami na targach sprzętowych?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smug już to wyjaśniał (choćby posty #6772, 6765), jeśli o nowy punkt regulaminu Ci chodzi...forum dyskusyjne służy do wymiany poglądów i dyskusji i jak Ci się coś nie podoba, to to mówisz (byle kulturalnie). Nie widzę żadnego możliwego przejścia z "nie przekręcajcie nazw firm" do "nie możecie wyrażać, że coś wam się nie podoba" i nikt takich rzeczy nie pisał, także to jest tylko i wyłącznie panika z Twojej strony i to raczej oparta na tym, że dyskusji na ten temat tutaj nie śledziłeś zbyt pilnie (patrz rzeczone posty). Jeśli więc chodzi o nowy punkt regulaminu, to po prostu EOT, bo to, że takich sytuacji nie będzie, zostało już wyjaśnione. A punkt ten mówi o przekręcaniu nazw...o niczym innym i to powinno być najprostsze i najkrótsze wyjaśnienie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem bardziej odpowiedniego do tego wątku, więc piszę tutaj. Otóż dziś radośnie wracam do domciu, sprawdzam maile i widzę, że dostałem warna na FA. Zdziwiony sprawdzam za co(nie jestem zbyt aktywnym użytkownikiem) i wyszło, że złamałem regulamin postem w moim temacie, w którym informuję o grach, które z chęcią sprzedam. Post dotyczył informacji, że pojawił się nowy produkt, który sprzedam, a nie był czystym podbiciem. Sprawdziłem teraz regulamin targowiska i stwierdzam, że zapis nie jest jednoznaczny, bo ja nie wiem jak mam traktować posty informacyjne. Owszem mogłem poczekać te kilka dni i dopiero wtedy napisać, ale uznałem, że nie łamię regulaminu. W takim przypadku proszę o dopisanie w regulaminie, że posty czysto informacyjne też są karalne, jeśli nie są pisane w odstępach 7 dni od ostatniego, bo ja obecnie mam mieszane uczucia. Nie mam zamiaru bawić się w nagonkę na konkretnego moderatora, bo na FA już różne rzeczy czytałem, a jedynie proszę o jasne określenie tej sprawy, bo czuję się mimo wszystko lekko pokrzywdzony(chociaż i tak dostałem 0 pkt. ostrzeżenia).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

up

Po pierwsze: nie ostrzeżenie tylko upomnienie wink_prosty.gif

Po drugie: Zapis

"Zezwalamy na "podbijanie" swojego tematu raz na 7 dni. Temat założony 1. dnia miesiąca może zostać podbity dopiero dnia 8, a założony dnia 16, również tydzień później, czyli 23. Czas liczy się od ostatniego postu (czyjegokolwiek autorstwa) w temacie. Osoby, które będą naruszały powyższe terminy ignorując upomnienia moderatorów - otrzymają ostrzeżenia."

z Regulaminu Targowiska mówi o tym, że podbijać temat można co 7 dni. Czas ten liczy się w tym przypadku od dnia napisania posta przez usera Suteq (9.11). Jeśli Twój post skasowany przez Stilborna zawierał tylko informację o dodaniu nowej gry do oferty - to jest on traktowany jako podbicie tematu.

Mam nadzieję że teraz wszystko wyjaśniłem smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Treser

Znam ten zapis, ale ile ludzi tyle interpretacji, dlatego mamy masę zbędnych spraw w polskich sądach. To, że ja teraz zostałem oświecony, nie znaczy, że nikt inny nie podda tego zapisu tej samej interpretacji co ja. Sądzę więc, że warto by było jakoś tego typu posty 'informacyjne' uwzględnić w regulaminie, aby nie było przyszłych niedomówień. Oczywiście nie mogę tego wymagać, ale liczę że moderacja i administracja rozważy tę kwestię i podejmiecie odpowiednie kroki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TTTr96 -> Cokolwiek byśmy nie dodali, zawsze znajdzie się ktoś, kto albo źle zinterpretuje treść albo będzie szukał dziury w całym, a jeszcze więcej zasad tylko zaciemni obraz. Zostałeś upomniany - żaden ost, żaden urlop, zwykłe upomnienie. Teraz już wiesz, jak postępować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co jest broń? Żeby człowiek nie był taki bezbronny, z nią może pokonać dowolne zwierzę. A że niektórzy używają ją do mordowania innych ludzi? Trudno.

Ale skoro takie stanowisko moderacji to się nie będę więcej sprzeczał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby czemu? Po to są minusy, by ich używać. A że są przez niektórych nadużywane w takim, czy innym zamiarze? Trudno.

Ale serio, jest to wkurzające. Ja rozumiem minusowanie postów, które np. są napisane tragiczną polszczyzną, otwarcie obrażają jakieś użytkownika tudzież są po prostu wulgarne, ale minusowanie tylko dlatego, że się z kimś nie zgadzamy jest dziecinne po prostu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

minusowanie tylko dlatego, że się z kimś nie zgadzamy jest dziecinne po prostu

Czemu niby?

Jeśli się z czyimś postem nie zgadzam, to mogę dać mu minusa, po to jest.

Jak zgadzam się z czyimś postem, to daję mu plusa.

Inna sprawa, że system oceniania postów jest niepotrzebnie pomieszany z systemem reputacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, gdyby system reputacji był niezależny od tego, to byłoby lepiej. Wciąż jednak uważam, że minusowanie postów jest bez sensu, bo najczęściej nie wiem, za co tę strzałkę w dół dostałem. "Bo mi się twój post" nie podoba to żadne wytłumaczenie (ta, może mi jeszcze taki ktoś przyjdzie i dom spali czy coś w tym stylu).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minusy oraz plusy są po to by oceniać wypowiedzi forumowiczów.

To ja jestem za wprowadzeniem możliwości oceniania postów/komentarzy całej moderacji. trollface.gif

Mnie się podoba pomysł z pewnego forum, gdzie nie ma plusów/minusów, a jest za to opcja "podziękowania" użytkownikowi. Komuś coś się podoba, kilka guziczek z "Thank you" i tyle. Te thanki nigdzie się nie kumulują, więc nie ma żadnej reputacji czy czegoś w tym rodzaju.

No, ale ja już więcej nie marudzę, bo do naszego systemu reputacji w sumie nic nie mam. Oprócz tego, że jest poniekąd bez sensu, ale to już inna sprawa. ;p

Szadoł - Milion, powiadasz? Challenge accepted. trollface.gif

O Borze, no i co z tego? To najwyżej będzie Mod z ujemną reputacją, świat się przez to nie skończy. chytry_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Wciąż jednak uważam, że minusowanie postów jest bez sensu, bo najczęściej nie wiem, za co tę strzałkę w dół dostałem.

Dlatego sporo osób argumentuje później swoim komentarzem.

A ja tam się nie martwię o takie drobnostki.

Bo sobie nabiłem reputację w działach sprzętowych :trollface:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postScript- temat CD-action i pokrewne.

PS. Zauważyłem że większośc postów minusuje w tematach związanych z Cd-action.

Nie skarże się na system punktacji, ale o fakt, że użytkownik tego nadużywa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...