Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ghost

Uwagi i pytania do moderatorów III

Polecane posty

Jeśli Ci się posty nie pojawiają, to nie pisz następnego, tylko odczekaj, aż ktoś to zaakceptuje. Natomiast, jeśli chciałeś edytować, to... naucz się pisać za jednym razem wszystko, co masz do przekazania. Bo walenie posta pod postem jest statsiarstwem (scaliłem posty). A więc to kolejny powód, by nie znieść Ci moderacji.

Poza tym, daruj sobie osobiste wycieczki pod adresem moderatora. Obrażaniem, czy głupimi insynuacjami NA PEWNO nie osiągniesz zamierzonego celu. Chyba, że tym celem jest ost.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RAZOR026 - takim czymś pokazujesz jedynie, jak bardzo słuszna w twoim przypadku jest moderacja postów. A szanse na jej zdjęcie raczej niewielkie. A ten dopisek na koniec... Parafrazując, równie dobrze mógłbym napisać "Pocałuj mnie w **** i oczywiście wybacz za agresywny styl wypowiedzi'.

Wuwu1978 - a od kiedy istnieje zakaz wspominania o rzeczach, które zdarzają się co prawda rzadko, ale jednak zdarzają? Nie rozumiem twojego posta, skoro Hakken poinformował jedynie o istniejącej możliwości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sens mojego posta jest taki, że Hakken niby informuje o rzeczach, które się rzadko zdarzają, a tak naprawdę tylko robi nadzieje ludziom, którzy chcieliby się pozbyć osta, a raczej nigdy taka sposobność nie nastąpi...

I nie mówię tu o sobie (bo sam mam 2 ostrzeżenia), tylko chcę wyjaśnić sprawę amnestii, która moim zdaniem istnieje tylko na papierze. Takie jest moje zdanie w tej kwestii.

[DOPISEK]

Dopiero teraz przeczytałem post Yojo2 i jeżeli rzeczywiście coś takiego miało miejsce, to mea culpa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Felessan No to niech sobie będzie ta moderacja postów.

A to że przeprosiłem za styl wypowiedzi znaczy tyle że jeżeli tejże moderacji by nie było zmodyfikowałbym posta żeby aby Cię nie urazić (i innych moderatorów). Wiedz jednak że są lepsze rzeczy niż siedzenie długo przed kompem i pisanie postów powodujące psucie oczu etc. . Ale Ty postrzegłeś to inaczej niż chciałem to przekazać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy otrzymam jakąś odpowiedż na moje wcześniejsze pytanie?

Pisz do wies.niaka. On to sprawdzał.

Nie widzę pytania bezpośrednio do mnie w poprzednich postach. Jeśli jednak chodzi o posiadanie wielu kont, to faktycznie zbanowałem konta, które pasowały adresami IP z podobnym czasie i zbieżnością maili.

RAZOR026 -> Widzisz, trzeba przemyśleć treść posta przed jego wysłaniem, a nie po fakcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jeżeli taki delikwent ma: Proxy, email na np. 10minutemail.com i nic niezwiązanego ze swoim starym kontem to jest sposób na "namierzenie" takiego "niemilucha"? Tak z ciekawości pytam, nie żebym miał multikonto zakładać. Teraz zamierzam się poprawić, a moderacja nie jest aż taka najgorsza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namierzaliśmy już spryciarzy, którzy po paru ostach kasowali swoje konta (teraz się przed takimi zabezpieczamy)i wracali z innymi, a więc się da. Czasem wystarczy dobra pamięć. I nie wnikajmy już w dalsze szczegóły odnośnie takich czynności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniając temat. Czy nie uważacie, że temat "Czy pójdą" w dziale "Ogólnie o grach" nie jest wylęgarnią statsów? Według mnie chyba tak, ponieważ nawet trzyliterowe posty typu "tak' lub "nie' są tam, jak najbardziej na miejscu oraz merytorycznie odpowiadają na kwestię dotyczącą danej gry.

Ot, takie moje luźne przemyślenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbujcie zrozumieć (jeszcze raz powtarzam) - jeślibym dostał moderację postów, byłbym po prostu zmuszony do wycofania się z forumowego życia i nie jest to moje żadne widzimisie - nie lubię bałaganu na forum i właśnie, przede wszystkim z tego względu, byłbym zmuszony do zaprzestania pisania czegokolwiek.

Trudno. W każdym razie byłby jeden uciążliwiec mniej. Oczywiście zakładając, że byłbyś takim uciążliwcem. Jak ktoś pisze posty na poziomie rozwielitki, to i dobrze. Ale może chociaż jeden na pięciu panów piszących w stylu "Lubiem ogurki i dszem" się poprawi i wówczas moderacja postów odniesie skutek. Bo to dla takich głównie ona jest. Ja tam nie jestem zwolennikiem moderacji dla trolli, takich traktuję banhammerem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jeżeli taki delikwent ma: Proxy, email na np. 10minutemail.com i nic niezwiązanego ze swoim starym kontem to jest sposób na "namierzenie" takiego "niemilucha"?

Historia uczy, że jest. Zajrzyj do baniaków. Sporo wpisów tam dotyczy multikont osób, którym nie spodobało się to, że zbanowaliśmy im pierwsze konto. Jeśli ktoś miał założoną moderację postów, to tym łatwiej go namierzyć. W końcu moderacji nie dostaje się ot tak, za nic. A specyficzne style pisania mają to do siebie, że często są wyjątkowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd, ale miałem przeświadczenie, że na forum panuje zakaz agitacji politycznej. Z ciekawości przejrzałem regulamin i nic o tym nie znalazłem. Istniał kiedyś taki punkt, czy mam zwidy, ewentualnie zasada była zwyczajowa? W każdym razie chciałbym aby administracja zastanowiła się nad możliwością oczyszczenia forum z nadmiernego politykowania. Rozumiem, że rozmowy na temat polityki toczyć się i tak będą, ale chodzi mi o przypadki skrajne, kiedy użytkownik w sposób oczywisty, częsty i nachalny wychwalałby jakąś opcję polityczną bądź ją dyskredytował. Wiadomym jest, iż osoba pisząca regularnie w temacie PGS, wypowiadająca się zawsze wtedy gdy znajdzie się powód do wywyższenia danego polityka; psuje nieco klimat forum o grach. To tylko propozycja, którą zresztą można odpowiednio przekształcić.

Podobną zasadę można spokojnie wprowadzić również w przypadku religii. Doskonale pamiętam przypadki osób usiłujących przez 3 strony tematu wykazać "wyższość" lub bezsens którejś wiary.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś mi się nie widzi, by ktoś siedział i prowadził statystyki, ile razy dany użytkownik poparł daną partię czy osobę. Dyskusja to dyskusja - czasami spokojna, a czasami bardziej "agresywna". Jak zachodzi potrzeba to interweniujemy i już. Wydaje mi się, że nie ma sensu tworzenie kolejnych punktów regulaminu. Zdajmy się na zdrowy rozsądek moderatorów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając temat "Polityka, gospodarka, społeczeństwo" zauważyłem bardzo napięta sytuację. Co do sporów rozwijają dyskusję, ale czasem to już przesada. Zróbcie coś z tym, bo nawet moderator wg mnie już trochę przesadza. Mówię tu o Pkzw. Zacytuję część z jego ostatniego posta : "Nie, Ty pieprzysz tutaj głupoty jak mały Kazio po dużym piwie".

Rozumiem, że można mieć swoje zdanie, ale takie sformułowania nie są chyba na miejscu- zwłaszcza u moderatora. Można powiedzieć to w inny sposób

Inna kwestia- osoby wypowiadające mają swoje zdanie i co widzę silne (mocne) charaktery. Często mają ostre, dla niektórych kontrowersyjne zdania/opinie. Ogólnie panuje tam dziwna atmosfera. Ciągłe ataki, czasem obrażanie innych ( nie będę wymieniać użytkowników)

Warto, aby coś z tym zrobić, bo temat jest ciekawy, ale warto, aby prowadzić go w sposób kulturalny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba każdy ma prawo się wypowiedzieć, więc jako, że sam lubię uczestniczyć w tematach z działu "Poglądy", to sobie pozwolę.

Moim zdaniem gr22 przesadza, mi nie przeszkadza ton dyskusji, jak ktoś chce wymiany myśli w atmosferze angielskiej herbatki, to lepsze będzie forum pasjonatów hodowli jedwabników. Atmosfera w PGS nie jest dziwna, ludzie mają swoje zdania i je wyrażają. A jeżeli dojdzie do sytuacji, w której jeżeli ktoś ma poczucie, że adwersarz walnał głupotę, ale nie będzie mógł nazwać rzeczy po imieniu - forum raczej na tym ucierpi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gr22, ja traktuje ten dział jako swoistego rodzaju Hyde Park, gdzie wypowiadają się dorośli, a więc i język czasem jest ostry.

Osobiście nie przeszkadza mi taki ton wypowiedzi, nawet jeśli nie zgadzam się z treścią wpisu. Ważne by nie był on oparty na stereotypach, czy zaślepieniu we własną ideologie. Jednej bądz drugiej strony.

A co do wpisów Pzkw to faktycznie ostatnimi czasy wyostrzył mu się humor, co- bedąc pomimo z definicji w "anagonistycznym obozie"- mi się podobasmile_prosty.gif

@AAA, a cóż to za zapęd do cenzurowania wypowiedzi? Hę? wink_prosty.gif Forum i tak pozostaje/utrzymywane jest w duchu "porawności politycznej".

@down.

Zrozumiesz co miałem na myśli,gdy zacytuje odpowiednie rzeczy z mojego wpisu:)

Wypowiedz nie była z tych na wagę honoru, 100% dosłowna.

a cóż to....Hę?wink_prosty.gif

Słowo pisane słabo przekazuje emocje czy też ton wypowiedzi:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...